Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 31 srp 2021 12:02. Sada je: 31 srp 2021 12:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Auto gume - preporuka
PostPostano: 24 sij 2015 00:33 

solar je napisao:
ako drzi mora se i trosit. :)

Ima koje drze, al se ne trose tak, al $....
6 sezona sam na GY. Skuplje, ali ako gledas konacnu ustedu su bolje. Moje iskustvo.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 sij 2015 00:39 

Valter me malo šokirao sa continentalom, ali ajde, valjda je takva serija. Ja kad budem mijenjati mislim da ću uzeti goodyear ili dunlop. Iako Hankook je postao prva ugradnja na Mercedesu.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 sij 2015 00:53 

Bridgestone Blizzak zimska. Prije sam imao UG7+, tu su negdje. Jedino nisam još probao na pravom snijegu.
Ljetna Bridgestone Potenza, odlična guma.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 24 sij 2015 01:37 
Moderator

Ja nisam pratio ovu temu do sada, al ajde da se i ja ubacim..

Radim godisnje oko 130.000 kilometara.. moja praksa je svako ljeto nove ljetne, svaku drugu zimu nove zimske. Izvucem u prosjeku 50.000km po gumi. To je 100.000 km.. ovih 30.000 radim na privatnim autima..
15-20.000 na fordu i 10-15.000 u ficeku.

Ford se vozi cijelu godinu na ljetnim gumama.. i u proljece se kupuju nove. Fico se vozi cijelu godinu na zimskim gumama i na zimu se kupuju nove.

A sad objasnjenje..

Dobra ljetna guma na zagrebackim ulicama sa 2-3 odlaska na more u kontinentalnoj klimi ce vidjet 0°c jedno 70 dana sveukupno. Od toga 15 dana ce biti snijeg. nema potrebe za zimskim gumama. Pogledajte unazad 4 godine kakvo je vrijeme u zagrebu i koliko je snijega bilo na cesti. 3 dana snijega u 1 zimi. Netrebaju zimske gume i tocka.

Fico. Zimske gume cijele godine.. dobra nova duboka ripna prvih 6 mjeseci, kad se potrosi 6mm dodje se do mekog sloja i onda drzi tokom ljeta skoro ko ljetna. Uzevsi u obzir male brzine i zadnji pogon nema problema. Zasto zimska.. zato jer se ficom ide na izlete i fico zavrsi u 80% slucajeva u nekoj livadi zaparkiran do potoka gdje tocam noge. E tu treba grip za izaci van.

Zavrsetak..

Kupuj gume za sta ti trebaju i kako ti trebaju. Ako neznas sta ti treba ima puno starih vulkanizera koji ce rado uzet pola sata da ti objasni koje gume ti trebaju i zasto. Ima i nas koi nismo vulkakizeri pa znamo..

P.s. Dot.. 1godina dota = 3 tjedna gume na autu
Sta to znaci.. da guma propada pravilno skladistena otprilike isto 1 godina skladista = 3 tjedna gume na autu. Bez voznje samo da su na autu pod opterecenjem.

Jedina preporuka koju imam je nemojte kupovat gume u pevecu nego odite kod ovlastenog distributera.

Youtube: https://www.youtube.com/user/MrUndwar
instagram : https://www.instagram.com/sasha19_81/
facebook : https://www.facebook.com/sashasedmak
web: http://baby-viking.com

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 24 sij 2015 01:46 

Al treba imat ficeka... No disrespect, ja bi stvarno volio imat jedan :)

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 24 sij 2015 03:08 

sasha19_81 je napisao:

Radim godisnje oko 130.000 kilometara.. moja praksa je svako ljeto nove ljetne, svaku drugu zimu nove zimske. Izvucem u prosjeku 50.000km po gumi. To je 100.000 km.. ovih 30.000 radim na privatnim autima..

Ford se vozi cijelu godinu na ljetnim gumama.. i u proljece se kupuju nove. Fico se vozi cijelu godinu na zimskim gumama i na zimu se kupuju nove.

A sad objasnjenje..

Dobra ljetna guma na zagrebackim ulicama sa 2-3 odlaska na more u kontinentalnoj klimi ce vidjet 0°c jedno 70 dana sveukupno. Od toga 15 dana ce biti snijeg. nema potrebe za zimskim gumama. Pogledajte unazad 4 godine kakvo je vrijeme u zagrebu i koliko je snijega bilo na cesti. 3 dana snijega u 1 zimi. Netrebaju zimske gume i tocka.

Fico. Zimske gume cijele godine.. dobra nova duboka ripna prvih 6 mjeseci, kad se potrosi 6mm dodje se do mekog sloja i onda drzi tokom ljeta skoro ko ljetna. Uzevsi u obzir male brzine i zadnji pogon nema problema. Zasto zimska.. zato jer se ficom ide na izlete i fico zavrsi u 80% slucajeva u nekoj livadi zaparkiran do potoka gdje tocam noge. E tu treba grip za izaci van.

Zavrsetak..

Kupuj gume za sta ti trebaju i kako ti trebaju. Ako neznas sta ti treba ima puno starih vulkanizera koji ce rado uzet pola sata da ti objasni koje gume ti trebaju i zasto. Ima i nas koi nismo vulkakizeri pa znamo..

Sta to znaci.. da guma propada pravilno skladistena otprilike isto 1 godina skladista = 3 tjedna gume na autu. Bez voznje samo da su na autu pod opterecenjem.

Jedina preporuka koju imam je nemojte kupovat gume u pevecu nego odite kod ovlastenog distributera.

sve stoji kaj si napiso osim cinjenice da MORAS imat zimske gume na sva 4 kotaca ili 1000 kuna kazna i iskljucivanje iz prometa... novi zakon od ove zimske sezone... i jos ima neka komba sa zimskin na pogonskim i ljetne iza sa dobrom ripnom i obavezni lanci u gepeku, ak to nemas.... 1000 kuna pljus... btw, ne zadovoljavam ni jedne od ovih uvjeta :D

kaj se tice zimskih... sava eskimo, majka, jeftine a odraduju posao... i to ne kupim nove nego kod lokalnog vulkanizera, jednu zimu rabljene... 300-400 kuna 2 gume s ugradnjom i miran sam 2 sezone... treba i stedit, jel...

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 24 sij 2015 08:27 

sasha19_81 je napisao:

A sad objasnjenje..

Zavrsetak..

Sve super,ALI. Osim što si po zakonu obavezan imati zimske gume u razdoblju..bla bla ili neku triper kombinaciju, obožavam te priče ne treba ti zmska guma uopće, pa snijega nije bilo ko zna kad. I onda na malo poledice ili mokre ceste u zimsko jutro takvi stručnjaci voze kao da su usred minskog polja. Na goričkoj se valjda svaki dan neko okrene, usput kresne nekog i slična sranja. Nije mi jedino jasno, ako radiš toliko km, da nisi doživio razliku između zimske i ljetne gume u vožnji na nekih 2-5 stupnja pa da je i suho. I najbolja ljetna guma je šit na hladnom u usporedbi sa zimskom. Ako baš ne želiš mjenjati gume, all season ti je onda dobar kompromis GY Vector 5 čini mi se ,sam imao, dobra gumija.
Zimske gume/oprema su obavezne i fala Bogu da su i kod nas uveli vremensko razdoblje, baš zbog pametovanja pojedinaca, pa ne bu snijega, pa nije hladno, pa ne treba....i onda ili mile ko puževi po cesti ili ubijaju druge po cesti ...pa jeste vi svjesni da je dosta jedna jbna vožnja da netko gadno nastrada.
Ili je pak i to jedna od zavjera proizvođača i novinara i zakonodavaca i policije i i i.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 sij 2015 09:07 
Moderator

Moj savjet
Čim kupite auto, nabavit još 3 felge, naravno podrazumjeva se da je rezerva normalne veličine i na njih zimske gume.
Na autu vjerojatno imate aluminijske i one baš ne vole stalno mijenjanje guma po njima, osim toga po zimi više stradaju.
Dakle 2 kompleta kotača, ljetni i zimski, po ljeti je zimska rezervna a po zimi ljetna.
Oba kompleta trajat će vremenski isto, a po ljeti čuvate zimske i obrnuto zimi ljetne.
Ne skidanjem guma s felgi uštedit ćete kod vulkanizera i pokrit trošak one tri felge što ste kupili.
Naravno oba kompleta guma trebaju biti dobre gume, nemoraju biti fensi skupe ali moraju biti kvalitetne.
Po meni guma glavu čuva, u autu vozite svoje najdraže i tu nema kompromisa i štednje.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

Naslov: Auto gume - preporuka
PostPostano: 24 sij 2015 11:11 

Ja drapam jedne gume mjesečno, zimske traju do 2 mjeseca. Sve su gume ok dok su nove, pritom ne mislim na ove low end gume iz kauflanda. Kod mene nema kompromisa, auto je blindiran i dere se koliko ide ako je potreba. Gume tu pate i umiru u agoniji skupa sa diskovima i disk pločicama. Ipak, zimski michelin i good year su nešto iznad konkurencije po držanju i trajnosti. Ljetni favoriti su mi good year i bridgestone. Hankook je isto dobro držao ali izdržao mi je ravno 7 dana prije nego su ispali konci..

KFL+v2 on nemesis
Aerotank mini on spinner v2
Lula u razmatranju

Povratak na vrh

PostPostano: 24 sij 2015 12:26 
Veliki Cezar splitske podružnice

Ja sam uzeo hankook i preporodio se.

Za sada pokazuju ono što se i očekuje od zimske gume.

Moja preporuka.

Povratak na vrh

[ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: