Forum    FAQ

.

Početna » Ostalo » Hrvatska




 [ 205 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 18 ruj 2015 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen: 27 srp 2015 21:39
Postovi: 245
Lokacija: Zagreb
Ovaj članak koji je kinta postao je odličan. Vrlo tečno napisan. Odlično opisuje ovu nadrealnu situaciju u kojoj velika masa tih ljudi fanatično ide prema Njemačkoj, svladavajući sve moguće prepreke i ne obazirući se na njih. Tisuće kilometara, razne države, granice ... ništa tu ne postoji i nije važno, oni idu do cilja. Kao mravi koji idu prema matici.

No, člank izdvaja jednu stvar kao glavni pokretač trenutne migracije - poziv Merkelice, odnosno Berlina.
"Naime, njemačka Vlada je početkom prošlog mjeseca poručila kako će primiti sve Sirijce koji zatraže u Njemačkoj azil, bez obzira na koji način stigli do teritorija Njemačke."
Poziv prošlog mjeseca ipak ne može pokrenuti lavinu koja se događa par mjeseci.

Čini mi se da je "poziv" Njemačke jedna komponenta koja postoji u ovom fenomenu, ali nikako jedina niti toliko odlučujuća.

Osobno još ne znam točno što bih mislio o svemu, osim da pod prvo i osnovno ljudima treba pružiti osnovnu pomoć, hranu, vodu, higjenske potrepštine. To je nešto što treba napraviti automatski, bez puno pitanja tko je netko i što je, i to se i radi. A ostalo ... s obzirom na broj ljudi i veličinu, rješenje zahtijeva dogovor cijele Europe (i šire), a dok se to ne desi, svak se snalazi kak zna i umije. Žice, zidovi, suzavci i oružje ... mi za to trenutno nemamo potrebe.

A i šteta je što je ovaj Milanović takav lajavac, koji se u par sati uspije posvadit sa svim susjedima.


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 18 ruj 2015 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen: 07 ožu 2011 11:16
Postovi: 2862
Lokacija: Slavonski Brod
Baš naprotiv, Milanovića i Hrvatsku hvale svi. To što je opalio šamarčinu Sloveniji i Mađarima je stvarno iznenađenje. Ovo je odigrao vrhunski.

_________________
slika
Devils Marble EVO, Nautilus Oddy klon, Hercules...
ipv Mini, Kaya lite v2+ klon


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 18 ruj 2015 23:12 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen: 23 svi 2013 20:01
Postovi: 4308
Lokacija: Zagreb, Šalata
svi naši susjedi su pizde, a Milanović je to dobro odigrao, vidiš da su nakon razgovora s Merkelicom Mađari otvorili granicu, šta misliš zašto.

eto pretekao me :D

_________________
There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot. ><((((º>-------------------------------------------

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 18 ruj 2015 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen: 07 lis 2014 12:54
Postovi: 1650
Lokacija: Zagreb
Kaj je je, stvarno ih je odradio...

_________________
slika
Practice what you preach

"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 19 ruj 2015 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen: 27 srp 2015 21:39
Postovi: 245
Lokacija: Zagreb
A ne znam ... možda ste u pravu. Činjenica je da se stvar odštopala za sad.

Sada izgleda da je postojao plan da će se u nekom trenutku napravit ti koridori. Samo je valjda igra da se o tome ne smije pričat da se sve uspori koliko ide i nove ljude obeshrabri. Negdje sam pročitao da neki mađar zamjera Milanoviću što nije izdržao još dva dana. Za nas i za izbjeglice/migrante je bolje što su naši to isprovocirali prije.


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 19 ruj 2015 04:47 
Offline
Avatar

Pridružen: 03 lis 2013 19:28
Postovi: 1395
Lokacija: Zagreb
ja samo znam.... da dam isel u MTR po pive oko 4 popodne... 5 vlakova je stajalo u leskovcu.... punih ljudi....kud gonjaju.... kud ih voze.... neznam....

_________________
slika

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 19 ruj 2015 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen: 07 ožu 2011 11:16
Postovi: 2862
Lokacija: Slavonski Brod
Ovo je samo prethodnica. Stiže još 7-8 milijuna ljudi...

_________________
slika
Devils Marble EVO, Nautilus Oddy klon, Hercules...
ipv Mini, Kaya lite v2+ klon


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 19 ruj 2015 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen: 07 lis 2014 12:54
Postovi: 1650
Lokacija: Zagreb
Nebu to dobro završilo sve mi se čini......

_________________
slika
Practice what you preach

"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov: Re: "Izbjeglice"
 Post Postano: 19 ruj 2015 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen: 15 kol 2015 11:10
Postovi: 135
Lokacija: tamo-vamo
PROVELA SAM DAN S ‘IZBJEGLICAMA’: Evo što vam moram reći, a da drugi prešućuju!
Autor: Zrinka Kasapić
Petak, 18. Rujan 2015. u 19:25

Ne, ti ljudi nisu teroristi (iako ih sigurno ima), ovi ljudi su logistički potpomognuti i poslani da urušavaju EUROPU, njezine zakone, njezin smisao!

Kao i svi drugi ljudi ovih dana se lomim između emocija koje iz mene plivaju u trenutku kada gledam tužne slike žena, djece, utopljenika koje mediji nazivaju izbjeglicama, i svega onoga što zapravo vidim od samog početka navodne ‘izbjegličke krize’ – ljudi dragi, ovdje nije riječ o izbjeglicama!

Upravo zbog toga, otišla sam u četvrtak ispred hotela Porin kako bi izbliza i bez medijske propagande pobliže istražila profil ljudi koji u ovom trenutku čine masovni kaos diljem Europe!

Čim smo stigli pred Porin čuli smo urlikanje, vrištanje, vikanje! Cijeli hotel izašao je na balkone, trgali su krevete, bacali smeće i uzvikivali ‘SLOBODA’. U tom trenutku stojeći pokraj okupljenih medija mislim si- ‘Pa što im rade unutra, jel’ ih tuku, muče? O čemu je riječ? Instinktivno već u sebi optužujem hrvatsku policiju za ‘nehumano’ ponašanje, jer ne vidim drugi razlog za ovakvu vrstu ‘divljaštva’ – i to u trenutku kada su svi dobili- krevet, vodu, hranu i prostor za higijenu!

Zaista, tada sam pomislila da su baš jadni!

Imigranti na balkonu hotela, s transparentima na kojima piše – HELP, UN, ANGLEA MERKEL, FREEDOM itd. obišli su svijet. I tako su Hrvati u jednom trenutku ispali nehumani i nečovječni u medijima, jer eto, oni viču da su zarobljeni!

No, kasnije u razgovoru s jednim ilegalnim imigrantom doznajem – TO JE ČISTA MANIPULACIJA! Oni su naučeni kako manipulirati medijima i kako slati poruke ‘jada i bijede’ u svijet! Oni točno znaju što medije ‘pali’ i to je zaista nevjerojatno!

A sad ću vam ispričati što sam zapravo vidjela!

Priča 1.

Nakon što sam posvjedočila kaosu na blakonima hotela Porin, i dok sam u sebi pucala od ljutnje na hrvatsku policiju za koju sam mislila da vrši teror nad ‘jadnim izbjeglicama’, oni su počeli u grupama izlaziti iz hotela Porin, potpuno slobodni.

Zaustavljam jednog imigranta (mladog) koji kao zna engleski i pitam ga – Zašto ste divljali prije nekoliko sati? Što su vam radili?- I kaže on meni: – Ništa, nismo se htjeli registrirati! Pitam ja – jesu vas tukli ili zlostavljali, kaže on: ‘Ne, jeli smo, pili, spavali, oni nam nisu dali da idemo prema Sloveniji dok se ne registriramo, a mi se ne želimo registrirati, zato smo vikali – SLOBODA – UPOMOĆ’.
'Ne želimo se registrirati, zato zovemo pomoć' rekli su nam imigranti!
‘Ne želimo se registrirati, zato zovemo pomoć’, rekli su nam imigranti!

Ja slušam i ne vjerujem što čujem! Ovaj ilegalni imigrant kao i ostatak njih nemaju papire, vize, isprave, putovnice. Oni nemaju ništa, i onda u zemlji koja ih je ugostila i bolje nego što je ugostila svoje ‘socijalne obitelji’ izvikuju ‘SLOBODA – UPOMOĆ’ i na taj način manipuliraju ljudskim osjećajima, to tvrdim jer su moje osjećaje izmanipulirali u jednom trenutku! Ostala sam u šoku! I nije mi bilo jasno što to njima nije jasno!

Priča 2.

Kako oni izlaze iz hotela Porin u grupama, smještaju se ispod jednog drveta u blizini, u hladu. Kolegica i ja odlučujemo im prići! Prilazimo im i primjećujemo da je u ovoj grupi jedna žena s nekoliko djece i 10 muškaraca. (Od 25- do 35 godina). Kako smo žene, muškarci već prilaze nama. Predstavljamo se kao novinarke, a tada se događa nešto ‘čudesno’. Muškarci zovu djecu oko sebe, i traže nas da ih slikamo. Jednog dječaka gurnili su prema kolegici kako bi se ona s njim slikala. Mi baš namjerno nismo željele slikati djecu, nije ok! Tada shvaćamo – oni su organizirani i pripremljeni za medije! Naravno, dolaze kamere hrvatskih i slovenskih medija i svi snimaju djecu, jer djeca su jako zanimljiva kamerama, iako je posve jasno da su djeca ovdje iskorištena. No dobro. Idemo dalje.

20150917_143249

Priča 3.

S obzirom da nas opet manipuliraju osjećajima gladne i žedne djece, naš kolega vadi 10 eura koje nudi jednoj djevojčici. Odmah je reagirala cijela grupa muškaraca glasno uzvikujući : No money, we have a lot of money! (Ne novac, mi imamo puno novca), i ne dozvoljavaju da dječici damo novac. Na to mi ilegalni imigrant prilazi i govori kako oni nisu gladni i žedni i ja sam posve zbunjena i pitam se – pa zar nisu oni izbjeglice? Zar nisu gladni i žedni? Na to nam imigrant iz Iraka vadi 500 eura i tvrdi kako oni nisu siromašni.

Pitam ih što im treba… voda, hrana, krevet, odnosno pitam ih što zapravo žele? A oni svi zajedno uzvikuju – Slovenija!

Pitam ih zašto ne ostanu u Hrvatskoj, oni uzvikuju Slovenija. Pitam ih kamo idete, oni uzvikuju Slovenija. Govorim im kako nemaju papire, no oni govore da oni idu, i da to nema veze! Zbunjena sam, jer sam već mislila pozvati ljude da ih ugoste u Zagrebu, a kad ono, oni to ne žele, oni idu, i kao da su programirani na cilj.

Priča 4.

Jedan ilegalni imigrant na pitanje kamo sada ide, govori mi- ‘Idem u Finsku’. Ja zbunjena objašnjavam mu da mu na papiru piše da mora na Zagrebački velesajam, jer nema papire, a on mi govori – ja idem u Finsku. Jedan drugi mi je rekao da ide Švedsku, a niti jedan niti drugi nemaju putovnice i jedino što imaju su ‘pare’ – brdo novca. E sad, s obzirom da sam uvijek htjela ići u Finsku, shvaćam pa im malo i zavidim. Kroz misli mi prolazi, kako bi i ja sada mogla obući feređu, i s tom grupom otići u Finsku. Naravno bez papira, radeći sve što oni rade, i tada shvaćam koji je to zapravo kaos i o čemu se zapravo radi!
finska
‘Idem ja u Švedsku’, govori mi ilegalni migrant pokazujući dokument na kojemu piše da mora na Zagrebački velesajam

Ovi ljudi nisu gladni i žedni- to su sami rekli! Raspoređeni su po grupama! Svaka grupa broji na desetke ratno sposobnih muškaraca, a svaka grupa ima 1-2 žene koje imaju nekoliko djece! Svaka grupa ima svog vođu koji ima razrađen plan puta! Njih ne zanimaju okolnosti već kao da su čipirani, idu na cilj! Bila to Finska, Švedska, Njemačka, nije važno jer su oni uvjereni da oni granice mogu prijeći i tako doći do cilja. Što je najbolje od svega oni uspijevaju!

Također, moram vam reći kako te navodne izbjeglice jako dobro izgledaju. Super su obučeni, imaju super mobitele koje rado pokazuju, a ako neko od njih ni nema, grupa se brine da svi imaju sve! Iznenađujuće su dobro organizirani i ni jedna njihova rečenica kao ni postupak nije spontan! Oni prelaze granicu po granicu (bez papira) i tako pod svjetlima reflektora urušavaju čitav sustav.

Nakon cijelog dana s njima zaključujem! Ne, ti ljudi nisu teroristi (iako ih sigurno ima), ovi ljudi su logistički potpomognuti i poslani da urušavaju EUROPU iznuta, njezine zakone, njezin red i smisao! Oni ne bježe od rata, jer da bježe, ostali bi u Hrvatskoj sretni da su od rata pobjegli. Oni Hrvatsku (i ne samo Hrvatsku) optužuju za ‘ropstvo’ jer ih želi popisati?!! A dala im je sve što im treba…

Oni su tu, po mom skromnom mišljenju, da resetiraju i ponište sustav, i da to učine pred kamerama! Oni su poslani da čine kaos, (ne nužno teroristički napad, i anarhija je dovoljna) nakon čega će oni koji su ih poslali- uspostaviti red. I to vam je to!
https://www.youtube.com/watch?t=2&v=vrHrUAGMbAc

_________________
[url="http://electronic-cigarettestarterkit.com/signature-banners/"]slika[/url]


Povratak na vrh 
  
 
 Naslov:
 Post Postano: 19 ruj 2015 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen: 08 lip 2014 13:01
Postovi: 913
Lokacija: Kostajnica, BIH
Gospodjo Zrinka, ma sta sve napricaste za ovo kratko vrijeme

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Povratak na vrh 
  
 
 
 [ 205 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Sljedeća

Početna » Ostalo » Hrvatska


Online

Trenutno korisnika: bot* i 140 gostiju.

 
 

 
Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na:  
HR (CRO) by vaper club