Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 26 ruj 2021 14:00. Sada je: 26 ruj 2021 14:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Nitecore punjač
PostPostano: 17 ožu 2013 20:19 
Veliki Cezar zadarske podružnice

glogi je napisao:
ffroms je napisao:
Odmah ti mogu reći da nije sve u brzini ;)
Dakle, ovaj punjač daje 750mA po ležištu (ima ih 4) kada se puni samo jedna baterija. Time se postiže brže punjenje ali i skraćuje vijek baterije. Ja ih uvijek punim u paru (ležište 1 i 3) i tada se struja dijeli na pola pa ide 375mA po bateriji što znači da puni sporije.
Isto tako, punjač stane svakih 2 sek. da provjeri sva ležišta, je li stavljena neka nova baterija i koja (LiIon, NiMH) i provjerava ostale baterije koje se pune u kojem su statusu napunjenosti (ima 3 ledice koje to pokazuju) i prilagođava punjenje prema tome. Zato mu valjda i stoji ono da je inteligentan punjač.
Ja ih obično punim preko noći pa tako stavim dvije 18650 i do jutra su pune. Imam dvije od 1635mAh i jednu od 2475mAh i to su vrijednosti koje su izmjerene a ne ono što piše na samoj bateriji.

Nitecore daje 2x750mAh
MarsFire MF001 (koji je kopija ovog gori) daje 500mAh x2
Soshine SC-S2(koji je najskulji od ova dva) daje 1000mA x 2
(oni se spominju najčešće)

sva tri imaj prikaz napunjenosti i kontrole!!

toliko o perfomansama!

Ovo o skraćivanju vijeka baterije baš i neshvaćam!? :con:
al' nema veze...ja sam si naručia ovaj MarsFair, i za razliku love sam uzea "bolju bateriju"..
a puniću ih dog budem druge praznia...nadam se da će se prije napunit negoli ja ove potroši :mrgreen:

Kemijski proces u bateriji koji se odvija dok se puni baterija pri većoj struji radi ubrzanije i samim time ubija bateriju (smanjuje kapacitet). Iskreno, na to treba paziti kad je mobitel u pitanju da dulje poživi baterija. Kod ovih 18650 (koje ja koristim) meni nije nešto previše bitno jer ih imam dosta za sada.
Evo, dobio sam jednu staru bateriju od laptopa i upravo sam je rasturio. Unutra sam našao 8 18650 baterija. Odvojio sam ih i provjerio sa unimerom svaku od njih. Dvije su bile na 1,8V što znači da su 99,9% gotove i mogu u smeće, 4 ih je na 2,5V i za njih postoji neka šansa ali se ne treba previše nadati i 2 na 3,2V koje bi trebale biti skroz OK. Upravo sam stavio ove 4 na 2,5V da se pune i vidjet ću, kad bude gotovo punjenje, kolika će im biti voltaža i onda pričekati 2-3 dana pa ih ponovo izmjeriti. Ako im padne voltaža drastično onda su gotove. Bez obzira na to dat ću ih prijatelju da ih testira i izmjeri kapacitet pa ću onda vidjeti na čemu sam.
Poanta priče je da treba tražiti stare baterije od laptopa, rasturiti ih i od 8 baterija naći će se barem jedan (ako ne i više) koja je skroz ispravna a ostale u reciklažu.
Malo sam sada skrenuo sa teme punjača ali sam htio vidjeti kako će se ponašati punjač sa "lošijim" baterijama. Znam da mi je nekoliko AA baterije odbio puniti (žmigale su sve lampice) i kad sam ih išao provjeriti sa unimerom imale su 0 ili malo iznad nule voltažu što je za punjive baterija smrt.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2013 19:23 
Moderator

Moj je danas stigao i već mu ledice "žmigaju"

Mvala na tip-u i moje tople preporuke za Nitecore Intellicharger i4
:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2013 23:25 

Uživaj u njemu. Moj gazi svakih 4 dana kad uspijem isprazniti dovoljno baterija.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 17 tra 2013 22:35 

Hey ljudi, umm, da li vas Nitecore pusta cudne zvukove?

Moj ima taj neki "bzzzzz" kad baterije nisu unutra a kad jesu onda ide "bzzt"-tisina-"bzzt"-tisina etc.

Je to normalno?

Povratak na vrh

PostPostano: 17 tra 2013 23:16 

Hmmm. Ne bi se trebao tako čuti. Ovo što je sa prekidima je ok jer stane sa punjenjem svako malo da provjeri sve utore za bateriju kao i same baterije.
Jedino me zbunjuje taj zvuk. Mislim da ti ne bi trebalo praviti probleme samo što te možda smeta sam zvuk. Vjerojatno se čuje zujanje transformatora ili nekog drugog dijela koji regulira napon.
Na žalost, postoji mogućnost da ti ubrzo crkne jer se ne bi trebalo to čuti.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 tra 2013 23:24 

ffroms je napisao:
Hmmm. Ne bi se trebao tako čuti. Ovo što je sa prekidima je ok jer stane sa punjenjem svako malo da provjeri sve utore za bateriju kao i same baterije.
Jedino me zbunjuje taj zvuk. Mislim da ti ne bi trebalo praviti probleme samo što te možda smeta sam zvuk. Vjerojatno se čuje zujanje transformatora ili nekog drugog dijela koji regulira napon.
Na žalost, postoji mogućnost da ti ubrzo crkne jer se ne bi trebalo to čuti.

Cuje se samo ako se dosta priblizim punjacu...hmm...ustvari, upravo sam se priblizio i nista. Sad je odjednom sve ok. Dosta se zagrijao i baterije su tople ali pretspostavljam da je to normalno.

Ne znam, moze bit jer je ovo bilo prvo punjenje pa se trebao zagrijati/uhodati ili tak nekaj?

Povratak na vrh

PostPostano: 18 tra 2013 09:32 
Moderator

Moj prilikom prvog paljenja i punjenja nije ispuštao nikakve zvukove, a ni sada se ne čuje poslije punjenja puno različitih akumulatora ( AA AAA 18350 18650 ), prilikom punjenja se zagriju i on i akumulatori koji se pune ali meni je i u tvorničkim uputama koje sam dobio sa njim pisalo upozorenje da se baterije zagriju prilikom punjenja i da pazim kada ih vadim.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 tra 2013 09:42 

Cini se da ima veze s temperaturom. Stavio sam dvije Panasonicove 18650 3400mah baterije punit, cudan zvuk, zagrijalo se, zvuk je prestao, napunile se, ohladilo se sve, zvuk se vratio.

Cudno.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 tra 2013 15:16 
Administrator

Ako je 50 Hz onda je transformator ako je visi zvuk onda je elko.
Li-Ion baterija se ne smije grijati, svaki bolji punjac ima termicku zastitu.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 tra 2013 17:17 

I meni se zagrije i punjač i baterije što je posve normalno. Ipak ide struja i napon kroz njih.
Još mi nije jasno kakav je to zvuk što čuješ jer se kod mene ne čuje ništa ali ako ti radi onda je sve ok.

Povratak na vrh

[ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: