Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 31 srp 2021 10:23. Sada je: 31 srp 2021 10:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Line v.2
PostPostano: 25 vel 2012 12:31 

Tako je,slazem se Corto.....i sledeci put kod oksidacije mesh ide u cisti PG :plus:
A ovo oko namotaja,da te malo ispravim....
-Kanthal koji clanovi obicno koriste,debljine 0.20 mm ima otpor od 43.8 ohm na metar...
A kanthal koji ja koristim na jednom drugom genesisu koji radi na fiber je debljine 0.35 mm,on ima otpor od 13.8 ohm na metar a to je jako malo.To znaci da sa njim komotno mozes ici na 7-8 namotaja kako bi dobio neki otpor...hmm,pa otprilike oko 1.9-2.0 ohm ili mozes i ovako: 10 cm 0.35 kanthala ima nekih 1.4 ohm ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 25 vel 2012 14:22 

Karo je napisao:
Kanthal koji clanovi obicno koriste,debljine 0.20 mm ima otpor od 43.8 ohm na metar...

Baš gledam... 13.96 ohma/feet... asti Gospe, pogubim se u ovom preračunavanju... iako mi je to struka i sretnem se s imperial jedinicama non-stop na poslu... a još u 70-tim su počeli učiti djecu u školama metrički sustav i ništa... lijeni Ameri :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 27 vel 2012 10:29 

Novi setup...jos bolji rezultati !!!

Znaci morate se potruditi oko namatanja kanthala kako bi dobili pravi uzitak.Za probu sam juce u sredini srolane mrezice stavio struk fibera,onog od yenkija...tanki HG-ov.Neznam zasto sam to uradio ali je nekako dobro ispalo...Brzina natapanja mrezice i brzina natapanja fibera (inace je ovo jako spor fiber ali dobar za tipa MY-T,iskljucivo za tank varijante) su se nekako medjusobno pogodili.Mrezica je brza a fiber samo nadopunjava,odrzava sa pozadine....ma super :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 28 vel 2012 17:39 

Povratak na vrh

PostPostano: 28 vel 2012 17:41 

Povratak na vrh

PostPostano: 28 vel 2012 17:44 

UPUTE BY STEFANO!

Preporuka setupa za Line, Genesis, Mesh sisteme.

Prvo i osnovno:
Mesh ne smije provoditi struju, davati otpor, mora biti inertan. Potrebno ga je oksidirati na svim dijelovima gdje dodiruje metal attya i dio na koji motamo kantal. Najbolje je oksidirati mesh po cijeloj duzini.
OK, ovaj prvi dio smo svi manje vise znali.

Kantal je takoder potrebno, lagano oksidirati. Nakon oksidacije, kantal je meksi, podatniji i bolje priljubljuje uz tubu mesha. Tako izbjegnemo zarenje i zagaranje.

Dimenzija kantala:

Za ProVari 0.15 mm
Za mehanicke modove 0.20 mm

Dimenzije mesha #400 Super Fine:

Za Line
24x38mm

Za MiniGen
24x32mm

Mesh namotati na igli /cavlu, debljine 1.2mm, tako da od mesha dobijemo cjevcicu. Mesh namotati cvrsto na iglu. Zasiliti ga i dobro oksidirati.

Kako bi izbjegli zarenje kantala na novom setupu, na mjestu gdje donji kraj coila, vezemo za nizu elektrodu, mesh probusimo i kroz rupu provucemo kantal. Kantal cvrsto omotamo oko mesha, tako da sa jedne strane dobijemo 3, a sa druge 4 coila. Na vrhu izbusimo jos jednu rupu i kroz nju provucemo kantal koji vezemo za vislju elektrodu.
Ja to radim izvan uredaja, jer mi je lakse sloziti coilove i "zasiti" kantal za mesh. Zatim ga gotovog, ucvrstim za elektrode uredaja.
Ovom metodom, smanjili smo mogucnost zarenja kantala, jer je put od elektrode do setupa najkraci. Ako vam ne uspije od prve, podesite elektrode tako da stoje udaljene od mesha, najvise 1mm-1.5mm.

Mesh mora biti krut, kantal mora biti zategnut na mesh.
Izmedu drugog i treceg coila, izbusimo prvu rupu, a izmedu trecegni cetvrtog coila, izbusimo drugu rupu, tako da stoje u kriz. Tako cemo osigurati bolji dotok tekucine na coilove i aroma ce biti bogatija.

Tako pripremljeni setup, uguramo u uredaj, kantal cvrsto zategnemo oko elektroda, najbolje tri namotaja oko elektrode. Napunimo uredaj tekucinom, nakapamo setup i voila... Sve radi, a mi uzivamo u aromaticnom okusu pare.

Ako vam sve ovo ne uspije od prve, pokusajte vise puta, kako bi stekli praksu. Jednostavno mora uspjeti. Ako dozivite neuspjeh, odmorite malo pa pokusajte ponovo. Za uzitak se isplati.
Ako bude pitanja, pokusajte ih postaviti kad nekoliko puta probate i eventualno ne uspijete.
Ja se vec 7 dana borim sa setupima i evo napokon parim ko kralj !!!

Uzivajte

Povratak na vrh

PostPostano: 28 vel 2012 17:49 

Povratak na vrh

PostPostano: 28 vel 2012 17:54 

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 29 vel 2012 23:48 

može li mi ko pokazat kako izgleda Line V1 004 ako može slika

Povratak na vrh

PostPostano: 01 ožu 2012 00:17 

cuky je napisao:
može li mi ko pokazat kako izgleda Line V1 004 ako može slika

Taj Line ti može fotkat samo osoba koja ga ima-br.oo4,znači to je 4-ti koji je proizveden,kod koga je,tko zna,možda ti se javi... :joj:

Povratak na vrh

[ 84 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: