Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 sij 2022 00:50. Sada je: 18 sij 2022 00:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Parenje vol.2 - Novi (prvi) mod i atty
PostPostano: 28 pro 2014 23:09 

Posto sam donekle nov u svemu ovom, a krenuo i dobro mi, tražim ugrade.
Dakle, trenutno sam na Kanger EVOD USB + Mini Protank 3. Eto parim već (tek) 20ak dana i sviđa mi se, ni tren pomislio na analogiju. Ali posto sam prelistao dosta tema s ovog foruma, mislim da hoću nešto bolje. Primjećujem kako mi slabi baterija, grijaći je slabiji, etc...

E sad bih volio vaše savjete kojim putem krenuti, tj. sto kupiti. Čitao sam temu o početnicima, al vamo mi nekako nije neki upgrade. Htio bi nešto bolje na duže staze. Možda će mnogi reci da treba korak po korak do nekog usavršavanja, al eto ja bi preskočio ipak koji korak.

Znam da sad slijedi nešto sasvim drukčije od ovog sto trenutno koristim, al spreman sam na te izazove. Još nisam motao grijac, al naučit ću.

Dakle, htio bi prijedlog od vas za mod i atty. Sto se modova tice volio bi vw, box ili ne, to ovisi sto se nudi. Sviđa mi se recimo ZNA, Cloupor, Hana, ali mi se sviđa i Provari i Stingray. Jedino ne bi volio da je bas prevelik. Neka vaša iskustva?
Hmm, a atty... Tajfun GT/ GS ili neki Kayfun (koji)? Neki vas prijedlog bi dobrodošao. S obzirom da ću tek Pocet motat grijace...

Na kraju ćemo raspravljati o žici, silici, meshu, vati... Tek kad odlučim koji atty

I na kraju, najbitnije, ne interesiraju me neki klonovi ni nešto za sto neznam kakvo će i u kakvom stanju stići. Želim kupiti i koristit nešto provjereno i dobro, nešto sto valja = origigi. Cijena nije problem. Zato i postao ovu temu da pitam vas iskusne...
Lako je naručiti 10 modova i 20 atty-a (no disrespect) sa FT, al ja ni nemam bas toliko vremena.

Hvala unaprijed na savjetima.
I drago mi je da mogu postat ovu temu, dakle da stvarno parim i ništa drugo. :vaper:

Lp
Filip

:51: :51: :51:

Povratak na vrh

Naslov: Re: Parenje vol.2 - Novi (prvi) mod i atty
PostPostano: 28 pro 2014 23:36 
Moderator

Uzmeš fino Vapor SHark rDNA40, Kayfun Lite+, Ni200 0.2mm žicu, neku Japansku vatu i bog te veselio. Originale, naravno.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 00:19 

fek0 je napisao:
Uzmeš fino Vapor SHark rDNA40, Kayfun Lite+, Ni200 0.2mm žicu, neku Japansku vatu i bog te veselio. Originale, naravno.

Ty fek0 na prijedlogu, ako možda može i neki link...
Btw, hvala na tvojoj početnoj temi, od nje sve krenulo :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 01:45 
Moderator

Fyla je napisao:
fek0 je napisao:

Ty fek0 na prijedlogu, ako možda može i neki link...
Btw, hvala na tvojoj početnoj temi, od nje sve krenulo :plus:

Vapor Shark imaš na...pazi sad...http://www.vaporshark.com
Kayfun i vatu uzmeš na MTM-u
Ni200 žicu od Vape Mesh Company uzmeš

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 07:21 

Kad već pišeš, onda obrazloži čovjeku šta i zašto :)
Feko ti je predložio Vaporshark box mod zato jer je u njemu novi DNA40 chip. Sam po sebi chip i nije ništa revolucionarno osim jedne stavke a to je kontrola temperature grijača. Što to znači za tebe kao početnika. Pa, za početak, nećeš imati zagoreni okus u ustima čak i ako ne složiš setup kako treba jer će se chip pobrinuti da se žica u nijednom trenutku ne zagrije iznad određene prosječne vrijednosti.
Veliki plus po meni. Mana je što moraš koristiti jednu specifičnu vrstu žice, koja meni osobno izdeformira aromu. Ta žica je Nickel oznake Ni200, neznam jel mogu i ostale vrste Nickel žice ići. Ja osobno (što ne mora automatski značiti da je i tebi tako) osjetim razliku u okusu kada parim na Kanthal žici i na NiCr žici, a vjerojatno se ista razlika osjeti i pareći na čistom Nickelu.
Dakle, nije da te obeshrabrujem, samo napominjem, doživljaj parenja bi ti se mogao promjeniti na bolje ali isto tako i na gore.
Ja sebi pikiram uzeti Yihi SX350 mini box mod. Upola jeftiniji, nešto jači (potpuno nepotrebno) no nema tu kontrolu temperature. No ono što ima, a DNA nema su postavke snage. Pogledaj si koju recenziju na youtube-u pa će ti biti jasno. Također, ima 5 memorijski slotova, pa ako mijenjaš atomizere, samo si promjeniš već na postavke koje si već isprogramirao i to je to.
Osobno smatram da se još ne isplati uzimati chip radi kontrole temperature, jer to je tehnologija koja je tek u nastanku, i trebati će vremena da se otkriju i izliječe sve njene dječje bolesti (koje sam Evolv ima u proizvodnji DNA čipovlja jer po onome što sam pročitao cca 40% im završava u smeću jer ne rade), a iskreno, i parenju na čistom Nickelu ne vjerujem (siguran sam da će me netko tu na forumu razuvjeriti, ali za sad je tome tako).

Što se tiče Kayfuna, tu nemam zamjerke, vatu obavezno za uz kaju, jer sa klasičnom špagom moraš jako paziti da pogodiš setup koji je optimalno natapati (velikim slovima optimalno, jer natapa on uvijek dobro, no dobro nije i optimalno), tako da ti je vata puno lakša.
Žicu sa vape mesha, najjeftinije te izađe, šta god uzimao od žice, uzmi veću količinu, još ćeš dobiti i gratis ponešto uvijek, pa si miran na duže vrijeme.

Dakle, moj prijedlog bi bio.
Yihi SX350 mini
Kayfun, nebitno da li lite v2 ili 4
Žica sa vape mesh
AW baterije sa MTM-a ili e-cigarete.hr
Punjač iz istog dućana, nitecore i2 ili i4, a ako želiš pouzdaniji onda traži po vani xtar punjače.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 09:30 
Moderator

Ni200, na temp. na kojima se pari (cca 200-250 stupnjeva) nije nista opasniji od bilo koje druge zice. Sto se arome tice, ona je usko vezana uz temperaturu isparavanja...nekakav generalni zakljucak je taj da je aroma bolja ili barem istovjetna klasicnom buildu, samo bez mucenja da se to dobije.
Na meshu Dna40 ne radi kako treba...isprobano. Daje krivu temperaturu i krivu aromu...tj. jako brzo se izgubi ista.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 09:33 

Vidim da nisi skužio što DNA 40 radi. Potpuno krivo.

Naravno da možeš koristiti Kanthal ili NiCr žicu i imati klasičnu regulaciju snage. Radi kao i DNA 30 ili SX350 sa snagom do 40W.

Problemi koji nastaju isključivo su vezani uz lošu ugradnju. DNA 40 je specifičan po tome što ne možeš stvar ugraditi sa 2 lijeva kopita pa ljudi tu često padaju. Ugradio sam ih nekoliko točno vidio što se događa i iste te stvari pronašao kao opis "neispravnih" DNA elektronika. Dobro ugrađena elektronika će raditi bez ikakvih problema. Nisam naletio na neispravnu jer svaku posebno provjeravaju u tvornici pa onda u dućanu jer su svi dobili živčani slom od nezadovoljnih korisnika.

Nekakvi okusi Ni200 žice su u svojoj prirodi izbjegnuti jer nikada nema hotspotova. Ako namjestiš temperaturu do 250 stupnjeva C sigurno nećeš osjetiti ništa od te žice. A nakon toga degradiraš aromu pa ne besmisleno pričati i o degradaciji iste. Razlog tome je u tome što se arome tako koriste u svojoj prirodi. DO 250 stupnjeva. U kulinarstvu.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 09:55 

Valter je napisao:
Vidim da nisi skužio što DNA 40 radi. Potpuno krivo.

Naravno da možeš koristiti Kanthal ili NiCr žicu i imati klasičnu regulaciju snage. Radi kao i DNA 30 ili SX350 sa snagom do 40W.

Problemi koji nastaju isključivo su vezani uz lošu ugradnju. DNA 40 je specifičan po tome što ne možeš stvar ugraditi sa 2 lijeva kopita pa ljudi tu često padaju. Ugradio sam ih nekoliko točno vidio što se događa i iste te stvari pronašao kao opis "neispravnih" DNA elektronika. Dobro ugrađena elektronika će raditi bez ikakvih problema. Nisam naletio na neispravnu jer svaku posebno provjeravaju u tvornici pa onda u dućanu jer su svi dobili živčani slom od nezadovoljnih korisnika.

Nekakvi okusi Ni200 žice su u svojoj prirodi izbjegnuti jer nikada nema hotspotova. Ako namjestiš temperaturu do 250 stupnjeva C sigurno nećeš osjetiti ništa od te žice. A nakon toga degradiraš aromu pa ne besmisleno pričati i o degradaciji iste. Razlog tome je u tome što se arome tako koriste u svojoj prirodi. DO 250 stupnjeva. U kulinarstvu.

Znam ja da on ide i klasično.
Ja sam samo čovjeku istaknuo da ako mu nije stalo do kontrole temperature može proći i jeftinije a opet imati odličnu stvar ;)
A što se tiče samog chipa, vjerovao ili ne, vidjeh ih čak i ovdje po kanadi nemalu količinu na reklamaciji. Znači modovi sa već ugrađenom elektronikom, tipa Vaporshark rDNA40 i slični. Zato sam napomenuo kvarljivost. Mislim ok, to su relativno skupi modovi, i dobro su pokriveni garancijom, ali ipak, takva te stvar pikne u oko. Čovjek je naručio za shop ovdje u Edmontonu 30 komada gotovih modova, od njih 30, znači gotovih modova, stvari koje su trebale biti debelo istestirane prije puštanja u prodaju što od strane Evolv-a, što od strane proizvođača modova, njih 6 je vraćeno na reklamaciju isti dan kad su kupljeni. Nije čovjek popušio novce, sve to proizvođač pokriva, ali sve to izazove na neki način negativan publicitet...
Sad idem off, al sve je na neki način povezano.
Ne kažem da se to i drugima ne događa, nisam istraživao pa ne mogu garantirati već samo prenosim ono što sam vidio i čuo iz prve ruke.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 10:22 
Administrator

D-I-A-B-L-O je napisao:
Ta žica je Nickel oznake Ni200, neznam jel mogu i ostale vrste Nickel žice ići.

Grijac s nikal zicom je klasican temperaturni senzor koji ima tisuce primjena i koristi sa na sve strane oko nas.
U nacelu se moze promijeniti tip nikal zice ili cak staviti neka druga vrsta. Ali u tom slucaju se mjenja temperaturno podrucje i zadanoj vrijednosti je potrebno oduzeti ili dodati odredjenu vrijednost. Da ne velim da se moze doci u situaciju kad ocitanje temperature vise nije linearno nego logaritamski.
Jako puno prostora za igranje ali onaj tko ima znanja i vremena moze doci do uzbudljivih rezultata. Jasno u tom slucaju DNA40 chip ima previse ogranicenja ali vec gotovi elektronski sklopovi za mjerenje temperature su prisutni svuda oko nas.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 10:48 
Moderator

Ne znam...meni se Dna40 čini kao idealna stvar za apsolutne početnike u RBA vodama...složiš, staviša na 450F i pariš bez Dry hit-a. Jedino kaj je zasad malo skupo za početnike...ali bude cijena pala vremenom.

Povratak na vrh

[ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: