Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 sij 2022 00:33. Sada je: 18 sij 2022 00:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ithaka vs KFL+v2
PostPostano: 27 pro 2014 21:34 

Ovdje trebaš vidjetikako dobro složen setup radi. A ovo gore je jedan takav.

A ti si neki pipkavac kada toliko pipaš špage? Ništa više nego na kayfunu ili bilo čemu drugome. Sve je to normalno.

A meni radi dobro 49 od 50 setupova. Ponekad sam i ja nervozan, pijan ili dekoncentriran. Svaki puta mi je loše radio sa gotovim žicama i kod nekih eksperimanata kod dosade.

Povratak na vrh

PostPostano: 27 pro 2014 22:03 

Nisam pipkavac, meni je bitno da radi, ali moraš dirat špagu više. Isto kao i na Killeru, provuci ovamo, potegni onamo i eto ti šmeka na špagi. Da pariš 3-4 tjedna neprekidno mesh i samo mesh, osjetio bi taj miris.
Na drugom forumu masa ekipe je pokupovala Line LE od Vana, pošto je Line iznimno jednostavan za složiti setup i odlično wicka bez obzira na vrstu mesha, ljudi su parili po par tjedana samo na njemu. Kad su se vratili na špagu 80% njih je reklo da osjeti okus špage i šmek koji ruke ostave na istoj, premda su prije toga pljuckali po meni kako lupetam gluposti i izmišljam ;)
Čak i na meshu možeš osjetiti taj šmek ako si dugo rolao mesh a nakon rolanja ga nisi dobro spalio.

Anyway, sad sam iz dosade složio Killera na vatu, nekakav mali borer 1/16" 9 namotaja 0.25 kanthala izašlo na 1.7 Ohm.
I dalje ću govoriti da imam više arome nego na bilo čemu isprobanom do sada, pogotovo sa ovom kombinacijom sa Muji vatom.
Nisam uopće mislio da ću moći složiti takvo nešto, a na kraju uspio iz prve :D

Povratak na vrh

Naslov: Ithaka vs KFL+v2
PostPostano: 28 pro 2014 12:45 

D-I-A-B-L-O je napisao:
Nisam pipkavac, meni je bitno da radi, ali moraš dirat špagu više. Isto kao i na Killeru, provuci ovamo, potegni onamo i eto ti šmeka na špagi. Da pariš 3-4 tjedna neprekidno mesh i samo mesh, osjetio bi taj miris.
Na drugom forumu masa ekipe je pokupovala Line LE od Vana, pošto je Line iznimno jednostavan za složiti setup i odlično wicka bez obzira na vrstu mesha, ljudi su parili po par tjedana samo na njemu. Kad su se vratili na špagu 80% njih je reklo da osjeti okus špage i šmek koji ruke ostave na istoj, premda su prije toga pljuckali po meni kako lupetam gluposti i izmišljam ;)
Čak i na meshu možeš osjetiti taj šmek ako si dugo rolao mesh a nakon rolanja ga nisi dobro spalio.

Anyway, sad sam iz dosade složio Killera na vatu, nekakav mali borer 1/16" 9 namotaja 0.25 kanthala izašlo na 1.7 Ohm.
I dalje ću govoriti da imam više arome nego na bilo čemu isprobanom do sada, pogotovo sa ovom kombinacijom sa Muji vatom.
Nisam uopće mislio da ću moći složiti takvo nešto, a na kraju uspio iz prve :D

Bas sam htio pitat kak to da ga na meshu ne osjetis kolko se rola po prstima i rukama, al onda sam se sjetio brenera :D

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 28 pro 2014 13:21 

Moja iskustva s Ithakom nisu baš toliko strašna, radi ok ako sam frčem žice. Glavni problem mi je što ju stalno uspoređujem s v1 Nautilusom, long mode... meni je keramika zakon i Kaya mi daje ispraznu aromu, naprosto to nije to, metalni štih je tu uvijek prisutan...

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2014 13:44 

Imam jednu teoriju o tom metalnom okusu. Imao sam jedan kolutić žice od 20 m. Dijelio i motao jako dugo ali i tome je došao kraj. Nakon toga problemi. Prvo kolut žice koji ima sve moguće otpore po sebi. Nije bio loš dok sam ga potrefio ali to je bilo uglavnom slučajno. Nakon toga sam kupio 2x20m kanthala 0,18. I opet metalni i fuj okus.

I onda me kinta nagovorio na NiCr. i svi problemi nestali.

Da li se nešto promijenilo kod kanthala ili kod mene ne znam, ali NiCr je baš dobar. Znam da ithaka ne daje isprazan i metalni okus. Ali treba žica biti.

I svi attyji su davali taj loš metalni okus ali se na Ithaki posebno osjetilo. I kada bi usporedio bilo što sa dobrom žicom i ithaku sa lošom, dobio bi porazan rezultat. Uspoređujući sve što sam probao na više od 1 dan, a toga je bilo puno, i Ithaku, ona premoćno pobjeđuje sve.

Ali Kayfun prešiša ithaku bez žmigavaca kada ga složim sa Ni200 na DNA 40.

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2014 23:11 
Moderator

čekaj da mi dođe update za Ithaku, pa ćemo da vidimo ko koga šiša :D Al' što jest, jest...Kayfun na Dna40 ima jako dobru aromu...manje od Foggera, ali naspram normalnog builda...nebo i zemlja.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 07:28 

Valter je napisao:
Imam jednu teoriju o tom metalnom okusu. Imao sam jedan kolutić žice od 20 m. Dijelio i motao jako dugo ali i tome je došao kraj. Nakon toga problemi. Prvo kolut žice koji ima sve moguće otpore po sebi. Nije bio loš dok sam ga potrefio ali to je bilo uglavnom slučajno. Nakon toga sam kupio 2x20m kanthala 0,18. I opet metalni i fuj okus.

I onda me kinta nagovorio na NiCr. i svi problemi nestali.

Da li se nešto promijenilo kod kanthala ili kod mene ne znam, ali NiCr je baš dobar. Znam da ithaka ne daje isprazan i metalni okus. Ali treba žica biti.

I svi attyji su davali taj loš metalni okus ali se na Ithaki posebno osjetilo. I kada bi usporedio bilo što sa dobrom žicom i ithaku sa lošom, dobio bi porazan rezultat. Uspoređujući sve što sam probao na više od 1 dan, a toga je bilo puno, i Ithaku, ona premoćno pobjeđuje sve.

Ali Kayfun prešiša ithaku bez žmigavaca kada ga složim sa Ni200 na DNA 40.

A meni pak obrnuto, ja osjetim baš nekakav metalni okus pareći NiCr. Imam ga još negdje u kutiji metar-dva, nisam ga već dugo ni koristio, probati ću opet, ali prijašnja isustva su mi uglavnom bila loša sa NiCr žicom.
Na kanthalu osjetim metal jedino kad se igram sa kojekakvim smećem od atija pa profulam setup ili mi počne hot spotove bacat po meshu, inače ništa.
Sad si me opet natjerao na testiranje, DEM JU :D

Edit:
Feko, kakav update?

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 09:23 
Moderator

Update part za Ithaku...mice potrebu za nr-r-nr buildom. Nekako dobijes najslicnije Taifunu ili Foggeru v2, ali sa svim prednostima Ithake (LC, collector tank...)...jedino sto nema keramike. Ali zato radi na Dna40. Zadnji atomizeri od GG-a svi dolaze tako...steta sto je izbacio keramiku.

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 10:08 

Iskreno, evo, igram se sa Killerom 705 koji je isto keramika sistem.
Kad sam ga dobio, igrao sam se par dana, i ostavio ga. Jednostavno prelijen sam za petljanje žice ili varenje.
Onda sam se jučer sjetio da probam složit fiksni coil sa nr/r/nr žicom za njega, pa da provučem vatu. Sad ga koristim, radi fenomenalno, i vjerojatno ću ga nastaviti koristiti jer više nemoram stalno petljati žicu. Izbacim staru vatu, spalim grijač, operem, osušim, ubacim novu i bok. Gotovo za 5 minuta sve skupa.
Već sam pisao, imao sam herculesa koji je brijem najkvalitetnija kopija originalne ithake, i potrošio sam brdo špage i žica raznih vrsta igrajući se sa njim. Jednostavno, meni osobno nema toliko bolju aromu od recimo dobro složene kaje, a da bi mi se dalo zezati sa petljanjem ili varenjem žice.
Znam da nas ima svakakvih, netko u tome vidi dodatnu zanimaciju i gušt, sjećam se Kinte jednom prilikom u Palfiju, došao je sa strganim tankom na ithaki, i onda ga je još setup nešto zezao pa ju je cijelu raskopao. Petljao je on po njoj dobrih 40 minuta da ju osposobi.
Ja da moram petljat po atomizeru pol sata ili više samo da ga natjeram da uopće proradi, ja bih ga bacio o zid, a nakon toga otplesao stepdance na njemu.
No on je cijelo vrijeme to smireno petljao i motao, kao da ima cijelo vrijeme ovog svijeta samo za složiti taj atomizer. Njemu je to gušt, a meni nije, i tu je priči kraj.
Nisam znao da Imeo izdaje upgrade i za Ithaku, mislio sam da je to napravio samo za Penelope.
Sad mi Ithaka postaje ponovo zanimljiva :)

Povratak na vrh

PostPostano: 29 pro 2014 10:44 
Moderator

Ima klon tog update-a od Rainbow Heaven-a...koji proizvodi Hercules, Nautilus/Terminator i Euforiu/Penelopu...dakle trebalo bi biti kvalitetno. Problem je kaj košta više nego sami klon Ithake...32,45 funte sa dostavom, a jedino ih ima IdealVape. Ovaj hobby će me uništiti :D

Povratak na vrh

[ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: