Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 sij 2022 23:38. Sada je: 17 sij 2022 23:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: dicodes DANI i KFL+ ili ti od klona do originala
PostPostano: 23 pro 2013 23:55 

Od kada sam otkrio fasttech nisam nikad pomišljao da ću kupiti neki original, no na kraju, nakon puno proučavanja i čitanja odluka je pala da dva proizvođača zaslužuju moj novac.

Svima je provari top of the world, ali mene nekako nije pretjerano privlačio, kako dizajnom (prekičast mi je sa tim svojim teardrop kučištem), tako ni performansama (mislim da je 1.5Ohma minimum koji može okidati i nije VW) koje pruža. A druga stvar koja me ljutila kao i kod većine američkih proizvoda je ta što ih u Europi moramo platiti gotovo dvostruko više.

I uzeo sam VAMO sa fasttecha, ali sam ga prodao isti dan. Iz dva razloga:
1. stvarno se osjeća da je 33Hz čip (nisam ni ja vjerovao, ali vjerujte mi osjeća se razlika između njega i mecha)
2. Ogroman je (sa ithakom na sebi nije mi stao u džep na zimskoj jakni, no dobro, stao je ali ga nisam mogao izvaditi bez zapinjanja)

Tada mi je za oko zapeo nivel čip i semovar, ali mi se činio poprilično velik, gotovo kao vamo, i nakon toga odustao sam od kupnje bio čega novog dok ne naprave nešto što bi bilo otprilike veličine mech moda s kickom.

Par tjedana nakon toga na UKvaper forumu naletio sam na temu o dicodes DANI, i odluka je pala. Imao je sve što sam zamislio da bi trebao jedan dobar VW mod imati, pa čak i više.
1. Minimalstički dizajn ;-)
2. VW od 5 – 20W
3. Okida sve od 0,3 – 9,9 Ohm-a (ali sa smanjenom snagom) na punoj snazi radi ako je omaža između 1,0 i 3,0 Ohm.
4. Podesivo do koje voltaže (under load) će prazniti bateriju (2,5 do 3,5V)
5. 200kHz čip (nije tipfeler)
6. malen je, dolazi u 3 veličine 18350, 18500 (taj sam uzeo - postoje extender ringovi - vidi sliku pa se može povećati na 18650), 18650 i svega je oko pol cm veći od nemesisa s kickom u istoj konfiguraciji (manji je od provaria ako ste se slučajno pitali :D).
7. još brdo funkcija koje mi nisu toliko bitne (kompletne upute možete skinuti sa http://www.dicodes.de (preporučam njemačku verziju, engleski prijevod i nije neki))
O samom modu na netu ima jako malo, tek par reviewova na njemačkom jeziku, koji naravno ne razumijem, i svi su gotovo za V1, dok je ovo što je trenutno u prodaji V2 i thread na već prije spomenutom forumu. Još jedna stvar koja mi se je iznimno dopala je da su kupci prve verzije dobili update na V2 software besplatno, odnosno samo su morali pokriti troškove poštarine.

V2 dolazi u dvije verzije basic i extreme, osnovna razlika je u snazi koja je kod basic moda limitirana na 15W, iskreno trenutno bi mi bio dovoljan i basic (razlika je 40Eur) meni je sweet spot za parenje od 10-14W, ali sam se ipak odlučio za extreme, u igru je došla ona stara ili najskuplje ili najjeftinije, a ne neka sredina, tko zna kakv atty il što već će izaći za mjesec, dva, pet ... a nemam volje zezati s prodajom, a i lako je prodat nešto što vrijedi 100kn, za ovo bi vjerojatno u HR bilo malo teže naći kupca.

Uglavnom družimo se oko 3 tjedna, i ja sam prezadovoljan, baterija drži jednako ako ne i bolje kao nego na nemesis (klonu), dok definitivno bolje nego na nemesisu s kickom (18650 na nemesisu (+kick) mi drži otprilike kao 18500 na DANIu). E sad ono po čemu mi je VAMO bolji je sučelje sa tri gumba, al ionako kad jednom sve podesite više ne prčkate puno po meniu, osim snage i provjere omaža ako ste slagali atty iz početka. Druga stvar koja je malo zbunjujuća je meni sa samo dva znaka, pa onda imate brdo kratica EF, greške F1-5, SO, CO ... i sad fino parite i najednom F5, wtf .... pa odem na CO, vidim sve OK, di je sad taj manual .... aaaa, baterija je prazna ... no i to sve brzo polovi čovijek, i nakon tjedan - dva, već je ko doma :D

Uglavnom ako se netko odlučuje za kupnji VW moda, svakako mu prepouručujem da u obzir uzme i DANI, pa onda odvagne što je njemu najbitnije. Da li je best buy, vjerojatno nije, da li ima najbolju funkcionalnost od svega trenutno, mislim da nema, ne sjećam se više ali čini mi se da je DNA20 bolji.

I još samo da spomenem kupljen je na http://www.greek-mods.com, prvi puta sam otkrio mod u nedjelju oko 21h i odmah im poslao brdo pitanja na info mail, javio mi se Spyridon u roku od 15tak minuta sa svim odgovorima (dok sam recimo vapinaze-u poslao mail prije 5,6 tjedana sa par pitanja vezano za AL1 i još uvijek nema odgovora) nako što sam sve odvagnuo, kupio sam mod preko njihovog web shopa i došao je za 5 dana (uključujući vikend).

Druga proizvod je trebala biti Ithaka, imam klon sa FT, i bio sam iznimno zadovoljan kako je funkcionirala (doduše, malo mi je preuzak airflow, ali mogu živjeti s time) no nakon što sam na ECF čitao kakve bedastoće je Imeo Thanasis počeo valjati, zgadila mi se i Ithaka i GG. Svaka njemu čast na idejama, ali svaki drugi dan optuživati nekog za krađu istih je stvarno pretjerano (prvo by LEO za Sophiu, a nakon toga i dečke (mislim da su iz PL ili CZ) za ithaka to kayfun konverziju). Mislim radi svoje i gotovo, ja sam iskreno sretan ako netko pokupi nekaj od mene, a ako ne želiš da te kradu, patentiraj.

Tako da je odluka pala na Kayfun Light Plus. I jaaako mi je drago zbog toga. O njemu neću puno (ima brdo toga na netu), a i došao je tek danas :D pa se tek upoznajemo, prvi setup 28AWG microcoil 11-12 namotaja na 1,9mm, radi savršeno, okusa više nego ithaka, dok je do kraja otvoren airflow, zraka i više nego dosta. Kvaliteta izrade, bezprijekorna, svi navoji idu fini ko bebina guza. Jedinu primjedbu za sada imam da ponekad fučka ovisno u kojem je položaju šrafić za aircontrol, al okrenem ga za 90 stupnjeva i prestane...
Ono što me odbijalo od njega je što sam na par reviewova vidio da ga uspoređuju sa protankom složenim sa vatom i microcoilom, ali po meni je to nebo i zemlja, ili ja ne znam složiti protank. Užasno jednostavan za složiti, od rezanja žice do prvog dima oko 5 minuta.

Dostava i usluga također na visokoj razini (kao o cijena:/), 4 dana od narudžbe, također uključujući vikend.
Vrijedi isto ko i za DANI, ako kupujete novi atty obavezno ga staviti u uži izbor.

isprike na tipfelerima ako ih ima (a ima ih) ... nemam spel checker :/

slika

slika

slika

Toliko od mene, sretne blagdane svima.

Povratak na vrh

Naslov: Re: dicodes DANI i KFL+ ili ti od klona do originala
PostPostano: 24 pro 2013 00:11 

Potpis. Imao sam ga nekoliko dana na testu, pokazao se kao jako dobar. Sve čekam da S extreme limited edition izađe.....
Koju boju displaya si uzeo?

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 00:18 

čini mi se :kam: cuvena boja :D
:51:

I² Element18350/18650+kick, Ant-i-Mod +5V, Ergo69-Yenki69,UD Agi,IgoW

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 00:19 

Naranđastu (to mi je omiljena boja) :D
Koja je će biti razlika između normalnog i limited edition?

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 00:25 

Limitirana serija 150kom, plavi display i zapravo to bi bilo to. Koliko sam skužio za sada je samo L.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 13:18 

:plus: review... A onda još jedan nakon 2-3 mj molim, kad bi se eventualni problemi sa prekidačem, navojima i sl trebali pokazati, ako ih ima...

Daily drive: Russian 91%, Kayfun Lite Plus V2 klonjara, FT Nemesis x 2,
Ostalo: IGO-L x 2, ZMAX v3, Vamo V5, Chi You + AIOS hibrid, ASTRO + AIOS hibrid, Russian 91% klonjara, Taifun GT + ASTRO, Evolve Kick

slika slika

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 14:05 

odlicno rezimiranje.....i da naravno da ozbiljan parioc mora imat pošteni mehanicki mod, jedan clon, pošteni vw mod...dali provari, dna20 ili nešto trece nebitno.... i jedan iz nižeg segmenta tipa vamo, svd.....clon nekog attya te original.....e kad to sve imamo....dolazimo na vrata poznate bolesti vaperskog društva.."spavlitis"...nakon toga se ulazi u prostor koji nazivamo "hobi".... :)

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 15:23 

Spavlitis zagarantiran!
Odličan izbor.

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 16:11 

Tu se nema šta dodat , Dani je za sada najbolji VV mod !
:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 24 pro 2013 16:30 

I meni se čini da će biti spavlitis :D

Što se navoja tice, čelik od kojeg je napravljen mi se čini poprilično tvrd, par puta već mod završio u džepu zajedno sa ključevima ali ne vidi se ništa, dok se na nemesisu poznalo, tako da mislim da sa navojima ne bi trebalo biti problema. A za prekidač ćemo vidjeti.

Zaboravio sam napomenuti da DANI dolazi sa 2 godine garancije (nije bilo spomena da ne bi vrijedila na navoje il prekidač).

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: bot*, crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: