Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 19 lis 2021 17:28. Sada je: 19 lis 2021 17:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 260 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: kuhajmo zajedno
PostPostano: 01 pro 2011 17:09 
Administrator

sanja je napisao:
Nema škampa,nema babinjaka :shock: Upravo jedna otkazala zbog posla,ja prehlađena,H.zlo!A jebemti takvu sreću! :kam:

U JEBOTE ... pa kaj tak lose kuhas !!!

OK ni meni svaki put bas ne uspije ali nikad se gosti nisu razbjezali prije nego sto su dosli.
Ma jasno ... zagorka i skampi ... ne ide to skupa.
:aha:

Povratak na vrh

PostPostano: 01 pro 2011 18:19 

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 01 pro 2011 20:23 

Kinta je napisao:
sanja je napisao:
Nema škampa,nema babinjaka :shock: Upravo jedna otkazala zbog posla,ja prehlađena,H.zlo!A jebemti takvu sreću! :kam:

U JEBOTE ... pa kaj tak lose kuhas !!!

OK ni meni svaki put bas ne uspije ali nikad se gosti nisu razbjezali prije nego sto su dosli.
Ma jasno ... zagorka i skampi ... ne ide to skupa.
:aha:

A-ha,malo morgen,prebačeno na subotu!I to ovak bolesne!Sve će to dobri crnjak izliječit,i bolesti i loše škampe :kam:

Povratak na vrh

PostPostano: 02 pro 2011 04:44 
Moderator

Sanja, prvo ih sve dobo opij, neki aperitiv puta 16, recimo poznata zigorska brlja, škampe buš i tak pokvarila, ali onda je svejedno.Onda Plavac, to je jeftilen, pa ćorka i mrš doma.Se bu dobre. :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 02 pro 2011 07:42 
Moderator

A ovak ja delam fritaju sa žiganteovim tartufima u Istriji

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 07 pro 2011 13:17 

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 12 pro 2011 00:00 

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 13 pro 2011 02:30 

CHROMEX je napisao:
He, caka u češnjaku je da imaš domaći, a ne onaj kineski,Taj ne smrdi, a daje sve gušte ovog svita.No za to trebaš imat komadić zemlje i sl. gluposti.
No danas, pošto je svinjokolja u punom zamahu u mojem kraju, a compovi rikavaju, ja radim krvavice, restani krumpir i kiselo zelje. :blje:
A pošto zigorke imaju babinjak ovaj vikend sa upropaštenim škampima iz Metro-a, nemam frke, ja se i tak osječam ko žemsko, u koži žirafe. :joj:

Ma daj nemoj me blesirat da je i češnjak iz kine. :uzi: Neću se tako igrat!
Baš ću poćirit šta piše, mislim da je bio hrvatski ipak u zadnje vrime pazim na to.
Nema druge, kupujem pitare i sadim češnjak na balkonu. :alikako: .... :di:

Errrr....da li uzmeš češnjak i zabiješ ga u zemlju da se namnoži? i ako je, da li on kad je gotov izraste na stabalcu il pak moraš kopat po pitaru da ga nađeš? :con:

Povratak na vrh

PostPostano: 13 pro 2011 03:38 
Moderator

ah, izoreš zemlju, potanjuraš, pobranaš, zabiješ one male česene, izraste ka i luk, dakle ne tražiš ga, samo čupaš.
Kineski košta 10 kn, domači 30, pa si misli. :davor:

Povratak na vrh

PostPostano: 13 pro 2011 17:10 
Administrator

Domaci cesnjak se najlakse prepoznaje sto jos ima niti korjena na sebi.
Kineski cesnjak je potpuno ociscen od korjena.

Domaci

slika

Kineski

slika

CHROMEX je napisao:
Kineski košta 10 kn, domači 30, pa si misli. :davor:

U jebote di ti zivis?
Kila cesnjaka je 100 kuna !!
Citaj i placi:

Dok su domaći turisti, pa i Opatijci šokirani cijenama na tržnici, tamošnje prodavačice ističu kako su njihovi proizvodi domaći i da toliko i vrijede. Posebice češnjak, koji je dosegao cijenu od 100 kuna po kilogramu.

Češnjak, bijeli luk, u ovom slučaju "crveni brsečki češanj" na opatijskoj tržnici dostigao je cijenu od 100 kuna po kilogramu. Iako su tamošnji stanovnici šokirani, prodavačice tvrde kako ta cijena i jest prava vrijednost luka, za koji kažu kako je pun ljekovitih svojstava.

"To je autohtoni češanj porijeklom iz Brseča, a uzgaja se u liburnijskim vrtovima i vrlo je kvalitetan, pa može ovako u vijencima potrajati i do godinu dana. Ljudi to prepoznaju i zato ga, unatoč visokoj cijeni, lako prodamo, prodali bismo ga i više, ali nema ga mnogo. Evo, i strani turisti vole kupiti naš češanj, ima jedan gost iz Italije koji svake godine dođe i kupi kilogram-dva, pa kaže da mu cijelu zimu služi kao lijek", ispričala je za Novi list jedna od prodavačica.

Cijena domaćeg češnjaka negdje je i niža, pa se kreće oko 80 ili 90 kuna po kilogramu. Onaj, pak, uvozni u prodavaonicama se može naći po 40 kuna. No, na opatijskoj tržnici, kada je riječ o visini cijena, nije sve u češnjaku.

"Istina je da se voće i povrće može malo jeftinije kupiti u prodavaonicama, ali razlika je u kvaliteti. Ako na tržnici i nije sve 'iz vrta' prodavačice, ipak je nekako prebrano i bolje nego često uvenulo i gnjilo povrće i voće na policama marketa", pojašnjava jedna Opatijka. Dodaje kako se, bez obzira na mjesto prodaje, za hranu uvijek puno potroši.

"Danas sam isplanirala za obiteljski ručak pripremiti punjene paprike. Kupila sam 60 dag miješanog mljevenog mesa, svinjetine i junetine, i to sam platila 33,50 kuna. A u to ide i jaje, i riža, i kapula, češnjak i peršin, evo macić je već 4-5 kuna... Naravno, kupila sam i kilogram paprika po 14 kuna, i kilogram pomidora za šug za paprike, opet po 14 kuna. A treba nešto i za večeru, na ribarnici sam našla lijepe inćune, ali po 30 kuna. Uzela sam kilogram, pa još malo salate, za što sam dala nekih 7 kuna. Naišla sam na lijepe istarske domaće breskve po 13 kuna, pa sam kupila i to voće. A onda, naravno, treba još i pinka kruha i litra mlijeka, te pokoji jogurt. To mi je oko 15 kuna, a još moram uzeti i današnje novine. Kako god okreneš, dolazak na tržnicu danas će me olakšati za oko 135 kuna, pa kad to pomnožiš s 30 dana, to je više od četiri tisuće kuna mjesečno koje ostavimo za hranu. Ali, naravno, velike špeže radimo u marketima, gdje za sve ostale namirnice koje se ne kupuju dnevno potrošimo još barem dvije tisuće kuna", priča ona.

Povratak na vrh

[ 260 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Google [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: