Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 12 stu 2018 23:02. Sada je: 12 stu 2018 23:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Inawera "for Pipe" arome
PostPostano: 21 lis 2016 14:56 

18 dana dozrijevanja, sve tekućine rađene na 3.5% u VPG 50/50 18mg
Setup: xplora driper 2.5 ohma na 4.1v

Captain Jack– duhan s ananasom, ali sljubljene arome, nije sad da se osjeti posebno ananas posebno duhan. Tekućina je narančaste boje. Da ga nisam probavao neki dan ne bi rekao da je ananas. Duhan nije gadljiv, tipa da podsjeća na cigaretu, nego eto tako, ima duhanski štih ali blagi. Ima težinu. I zbog težine mislim da neće bit ADV. Ananas nije onaj tipični ananas koji je dominantan, rekao bi neki sočni slatki ananas. Podsjeća malo na onaj duhan s ananasom koji je jedno vrijeme bilo za kupit, ali je bio dosta intenzivan ananas. Ovaj nije. Duhanski štih se najviše osjeti povlačenjem „na nos“, na usta toliko i ne, ananas na ispuhivanju. Fino za navečer guštat. Čini mi se da malo sjeda na želudac.

Gold – duhan sličan Captainu s nekim tropskim voćem, nemam blage šta je. Isto sljubljene arome. Tekućina je žute boje. Aroma miriši na med ali ja ga tu ne osjećam. Ima cigaretni štih, ali blagi, ne sjeda na želudac. Ne sviđa mi se previše. Pustit ću to još 15 dana.

Black – malo teža duhanska aroma ali me podsjeća nekom notom na half zware shag duhan, onaj fini tamni, tako da ovoga ću se naparit. I taj štih dolazi kao miris pare, kroz uvlačenje na nos. Uvlačenjem kroz usta toga nema nego ona zajednička duhanska nota od Kapetana i Golda. Znači srednje blagi gorkasti duhan. Tekućina je tamno žute boje

Dark – miris tekućine je duhan s snažnom notom ruma. Super miriše. Aroma miriše na neke kolače s rumom. Tako da sam imao velika očekivanja za ovu tekućinu. Tekućina je svijetlo smeđe boje
Na zadnjem probavanju duhana nije bilo tako pa je bolje da ova tekućina odstoji. Dominantan rum s duhanom u pozadini na uvlačenju. Ali fini rum, ne onaj Badelov :D. Duhanski štih zajednički u svim prethodnim tekućinama, aroma ruma se više osjeti kao miris pare. Na izdahu dolazi duhanski štih do izražaja koji je nešto jači nego u prethodnim tekućinama. Fino fino fino. Jak aftertaste. Zašto ovu aromu nisu nazvali Captain Jack nije mi jasno. Yarrrrrr! :zu:

Black Cat – e ovo je najbolja tekućina od svih ovih. Fina sočna višnja, duhan se ni ne osjeti. Iako je prvi dan bacalo na IW black cherry tobacco – višnju, sad je to prava stvar i ne podsjeća više na tu umjetnu višnju. Jako fino. Može se parit i nakon 10 dana, tad nije izražena višnja nego duhan, sad kad je odstajalo, je duhan u pozadini. Arome su sljubljene. Duhanski štih se osjeti na nos. Slatkasti aftertaste na jeziku, malo, ne previše. Ne ostaje jaki aftertaste. Ipak, dužim parenjem dolazi duhanski štih do izražaja. Tamni duhan. Može bit ADV, trošio sam ju 2 dana uz crno vino, lijepo paše :D Tekućina je tamno narančaste boje

Red - smrdljivi duhan, nebi ni reko duhan, neki domestos stil, kemijski aftertaste ko Atmos lab Gina. Možda je i 3.5% previše, bolje 2.5%. Grozno. Tekućina je žute boje

Ne mogu se otet dojmu da su ove arome rađene da ih se pogoni na nekom clapton setupu. Sve arome i tekućine osim Reda jako lijepo mirišu ali ti mirisi ne dolaze do izražaja na mom setupu. Budem to složio s manje nikotina i probao na nekom DL driperu al otom potom.

Da kompletiramop s jednom starom aromom - Vanilla for pipe - na 5.5% jako podsjeća na vanilija duhan za lulu, dakle totalno drugačiji okus od svih ostalih vanilija okusa. Miris pare fantastičan i ADV mi je više od godinu dana. Tekućina je tamno smeđe boje i dosta prlja setup

Povratak na vrh

Naslov: Re: Inawera "for Pipe" arome
PostPostano: 21 lis 2016 16:29 

:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2016 17:41 

Baš ih uzeo prije par dana (osim ove Red), danas ih mixam, pa i ja javim svoje dojmove kad malo odleže

*Ova Black baš opako miriši na Zware duhan (half-zavare je miješan s irginiom) , koji sam prije i motao zajedno u kombinaciji sa "normalnim" domaćim duhanom. Mada me ujedno podsjeća mirisom malo i na domaću sušenu šljivu, sušenu na vatri/dimu :)

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2016 17:47 

Bravo za recenziju, odlicno .... :51:

Jedva cekam da Black odstoji da probam (jos bar 15 dana) :hi:

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2016 21:51 

Hvala! :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 21 lis 2016 21:54 

Nove arome u najavi onda :)

Povratak na vrh

PostPostano: 28 stu 2016 21:13 

Slažem se sa izjavom za black cat. Miješao sam sa VPG 50/50 (pink mule), 12mg, 5%arome. Nakon 3 tjedna vrlo dobra, a nakon 4 tjedan izvrsna. Meni vuče na rum i fini lagani mirisni duhan za lule. Miris izvrstan, a okus još bolji. Nije pretjerano slatko, a ni pretjerano "duhansko". "Kurim" ju već 2 tjedna.
S obzirom da mi je izvrsna sad sam se odlučio poigrati pa sam mixao istu bazu sa capella new double choccolate 2,5% i black cat 3%. Ta mi je čokolada isto "top" pa me zanima kako će biti kombinacija. Kad bude sazrelo javim dojmove za one koje zanima (cca. 2 tjedna). Također sam mixao black cat 3,7% i TPA Cinnamon Danish 3% sa bazom infamous VPG 70/30, 12mg. Cinamon mi je isto vrlo dobar pa me isto zanimao rezultat kombinacije.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 vel 2017 16:42 

Pošto na forumu ima sve manje recenzija, pa da dodam ja svoje skromno mišljenje i viđenje ovih aroma, možda nekome i pomognu... a možda i ne :zu:
Sve miksano u bazi 75%VG 20%PG 5%H2O - 8 mg (sam radim bazu pa ne pitajte kako i zašto :mrgreen: ) Sve tekućine su sad i više nego zrele (skoro i poparene), sve rađene na 2% arome...

Gold - dosta se osjeti "lulaški" duhan, ali ono baš jako vuče na duhan za lule, ne ono "wannabe" duhane, koji netko osjeti, nekom se čini da osjeti, a netko ne osjeti ni Ž od duhana... Uz njega mi se osjeti dosta nota koja najviše podsjeća na med, i to onaj miješani cvjetni, lagano slatkasto... Meni baš i nije nešto, mada ponekad mi i paše, malo mi previše jak taj lulaški duhan...

Dark - ovaj isto gore spomenuti lulaški duhan, ali u kombinaciji sa rumom, možda nešto "suha šliva" u pozadini, , uglavnom aromatičan lula duhan, koji ili voliš ili ne voliš (ja ne baš previše, mada to nije bitno)

Black - ovo mi je najbolji flavor iz ove linije, manje osjetim ovaj lula duhan, dominantnija mi je aroma suhi šlijiva u kombinaciji sa preprženim orasima (ali baš orasima, ne ono što se fura kao nutty aroma). Isto je malo teža tekućina, kao i sve iz ove linije, no ova mi jako paše uz kavu.

Black Cat - opet se dosta osjeti ovaj lula duhan (koji je očito svima ista baza), ali se još jače osjeća voćna nota, dominantno višnja, koja podsjeća na Maraska višnju, i ja osjetim kao još malinu i možda tragove borovnice... Nije lako baš izanalizirati sve sastojke, no to je moj dojam...

Red - nisam probao :mrgreen:

Uglavnom, dosta kompleksne arome, svakako su lulaške, vjerojatno najpribližnija aroma duhana za lule koje sam probao (davno sam znao kupiti duhane za lule pa ih miješati u manjem postotku sa klasičnim duhanom i motati , tako da znam kako pravi lula duhan ima aromu). Kao sve malo kompleksnije arome, osobno, ili ih voliš- ili ih ne voliš... No svakako su pomak u IW liniji aroma, koje su prije njih bile, hajdemo reći, prilično "jednostavne"...

Povratak na vrh

[ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: