Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 vel 2020 13:30. Sada je: 24 vel 2020 13:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Subohm i visoka snaga
PostPostano: 14 svi 2014 00:08 

Elektronika ide naprijed a atomizeri kasne. Treba odbaciti konop i vatu i krenit na keramicke ili ????? grijace. A za to ce nam trebat snage. Zato nemojte kritizirat nove sve jace e.ploce nego smislite sta da im spojimo da prze :majka:

My Little mule & Fatty V3

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2014 01:00 

ja opet tvrdim da ici ispod 1 ohm nije dobro kako za seup u atiju tako i za batke....bez obzira kaj podnose struju pražnjenja do 30A.....sve što je ispod 1 ohm je kratki spoj....isto tako s time dolazi i rizik za bateriju bez obzira na koliko je deklarirana strija pražnjenja a i cijelokupno parenje.
Pa ni jedan nivel ili dna nejdu toliko duboko u subohm kao ovi pametni ameri....sretno im bilo na 0,15 omha.
Zbog svih tih kerefeka oko snage sam si složio egicu koja radi na 5,6 v konstantne voltaže i radi sa 1,8 ohma strava.....ekipa iz palfija je isprobala i reakcije su iznenađujuce.....ali naravno da nije sigurno.....stoga zaboravite subohm....nema tu srece.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2014 01:40 

Medo je napisao:
ja opet tvrdim da ici ispod 1 ohm nije dobro kako za seup u atiju tako i za batke....bez obzira kaj podnose struju pražnjenja do 30A.....sve što je ispod 1 ohm je kratki spoj....isto tako s time dolazi i rizik za bateriju bez obzira na koliko je deklarirana strija pražnjenja a i cijelokupno parenje.
Pa ni jedan nivel ili dna nejdu toliko duboko u subohm kao ovi pametni ameri....sretno im bilo na 0,15 omha.
Zbog svih tih kerefeka oko snage sam si složio egicu koja radi na 5,6 v konstantne voltaže i radi sa 1,8 ohma strava.....ekipa iz palfija je isprobala i reakcije su iznenađujuce.....ali naravno da nije sigurno.....stoga zaboravite subohm....nema tu srece.

5.6V i 1.8Ohm => 17.42 W

Ako uzmemo mech mod i da ima 0.2V drop, znaci 4.0V, treba 0.9 Ohm grijac koji ce dati 17.78W . Ti si samo izokrenuo pricu i napucao vise volta u veci otpor i dobio isto (slicno) watta. Wow efekt je bio najvjerojatnije sto je to eGo baterija, a ne mech mod.

Ta grupica koja se natjece ciji je veci (oblacic) nek gura 0.01 Ohm na 220V sto se mene tice, a vjeruj mi da se vaperska scena u HR jednaka kao i u US i kod nas bi bilo takvih veseljaka.

Iako mislim da se u ovoj temi mjesaju kruske i jabuke, ako vam Vamo ide do 15W i 1.8Ohm-a dobiva 15W konstantno netko ko koristi mehanicki mod ce biti na 1.0Ohm grijacu i u jednom trenutku biti na 16W-12W rangu. Oni koji hoce vise Watta ce ici u subohm, da rade 18650 baterije koje pucaju 5V onda ne bi bilo takvih ljepotana na 0.15Ohma.

A sto se tice baterija i stresa kojem se izlazu - tu se slazem s tobom.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 svi 2014 01:52 

vau efet je tu.....prvo zato jer je to baterija li-po klasicna 1100 mah koju svaka egica ima....
Drugo je cinjenica šta elektronika koja je u njoj je ona ista kakvu koriste twistice....samo što sam ovu elektroniku prebrejkal tako da puca maximalno što ta elektronika može dat.....
Trece fasacinira me kako još nije prdnula elektronika niti baterija jer ju gonim svaki dan vec dva tj.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lip 2014 15:42 
Moderator

Terapije i ručak gotovi ... ne spava mi se i što da se radi :hmm:

Znam idem kaji promijeniti vatu ....

( 30 minuta kasnije ....... ) posilje deeeeeetaljnog čišćenja kaje .... paljenja mc-a ..... pažljivog slaganja i postavljanja vate .... VZ RY4 sa 30:70 pg:vg i 18 mg/ml nikotina je simfonija okusa i misa na 7 w na vamotu a i nikotin dobro lupa :51:

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lip 2014 17:52 

Na kayfunu jedan namotaj 0.50 kanthala, vw mod 100w ručni rad, para milina okus je tu... To je to!!! :finger:

Povratak na vrh

PostPostano: 24 srp 2014 17:48 
Moderator

Opet je počela "utrka u naoružanju" ovaj put sa baterijama ...
Da vidimo:
Baterija koja daje 6A max na 4 V daje 6x 4=24 W
Baterija koja daje 10A max na 4 V daje 10x 4=40 W
Baterija koja daje 30A max na 4 V daje 30x 4=120 W

Ljudi ne zafrkavajte se :joj:

Povratak na vrh

PostPostano: 28 srp 2014 01:06 

Sve to gore navedeno pada u vodu jer ovisi o još mnogo faktora. Tako da ta egica je najobičniji spinner navijen do kraja i kad ga probaš s 0.50 žicom skužiš da če ti prije ugrijat ruku nego coil. :rotfl:

My Little mule & Fatty V3

Povratak na vrh

PostPostano: 28 ruj 2014 09:21 

Jel moze pomoc? Jucer sam pokusavao napraviti dual coil od 0.4ohm-a. Koristio sam 28gage Kanthal i smotao 3 zavoja na 2.5mm. Koristim tobh v2 bakreni i lavatube za mjerenje otpora. Sve je bilo ok dok nisam nafilao s pamukom i nakapao tekucinu, tu je poceo ocitavat 1ohm, pa onda 5ohma i tak dalje mijenjalo se otpor stalno. Pamuka sam stavio podosta da popunim podnožje, ostavio sam samo ispod jezgre mjesta. Zasto se otpor mijenja?

Povratak na vrh

PostPostano: 28 ruj 2014 09:42 
Administrator

kalistone je napisao:
Jel moze pomoc? Jucer sam pokusavao napraviti dual coil od 0.4ohm-a. Koristio sam 28gage Kanthal i smotao 3 zavoja na 2.5mm. Koristim tobh v2 bakreni i lavatube za mjerenje otpora. Sve je bilo ok dok nisam nafilao s pamukom i nakapao tekucinu, tu je poceo ocitavat 1ohm, pa onda 5ohma i tak dalje mijenjalo se otpor stalno. Pamuka sam stavio podosta da popunim podnožje, ostavio sam samo ispod jezgre mjesta. Zasto se otpor mijenja?

Kalistone da bi dobio odgovor na pitanje prvo se predstavi ovdje viewforum.php?f=26 bas kako ti pise u pozdravnom mailu.
Tek tada mozes postaviti pitanja i dobiti odgovore.

Povratak na vrh

[ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: