Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 30 svi 2020 20:34. Sada je: 30 svi 2020 20:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Subohm i visoka snaga
PostPostano: 28 tra 2014 11:14 

Kocka je ako ne pazis na mod, bateriju i atty i grijac. Posebno baterije.

I nemoze svaki mod biti super u subohmu, na klonovima s losijim kontaktima osobito jer stvaraju usko grlo i onda se grije, mozes birat jel bottom switch, top pin ili atty.

Meni je subohm zabavan, mogu mjeriti brdo stvari na svakom setupu, modu kalkulirati Wattove i paziti koliko ce ampera koji setup vuci.
I usput testirati modove kak se ponasaju, jer svi rade super na 1.8Ohm grijacima.

Ako imas DNA20/DNA30 ili SX350 chip koji mogu potegnuti, onda si siguran da ce dobiti Watta koliko stavis.

Povratak na vrh

PostPostano: 28 tra 2014 11:43 

Valter je napisao:
Parenjem na većoj snazi se ne dobiva više nikotina nego samo jači TH i slabija aroma. Aroma je čak i dobra dok potegneš 2-3 puta. A kasnije...?

Jedina prednost subohma i sl. setupova je izdrkavanje. Želi li to netko, neka mu.

:dobar:

Povratak na vrh

PostPostano: 28 tra 2014 16:38 
Administrator

Max_ZG je napisao:
A ovi novi modovi to omogučavaju.

Novi? :lol: Znaci DME je bio ispred vremena? Sa svojih 3-12V :belj:

Od subohmovaca sam odavno digao ruke, uostalom nek radi ko sta oce.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 28 tra 2014 17:47 

Sto se manje prlja grijac to ce cisca i konstantna bit aroma

Povratak na vrh

PostPostano: 07 svi 2014 06:47 

Ja ne vidim smisla u parenju preko 15-18W.
Sinoć sam za probu složio gen dual coil, ispalo 0.4 Ohm. Ma užas, th rastura, gušenje u količini pare a aroma se rasprsnula.
Najljepše je oko 1-1.3 za nekakve normalne atomizere. Oni sa manjom komorom mogu komotno i na više, fox mi je recimo prejak ispod 1.3 Ohm.
Druga stvar je i u samoj sigurnosti parenja, vjerujem da je većina nas prešla na parenje jer je to manje štetan oblik zadovoljavanja nikotinske krize. Isparavanjem tekućine na tako niskim otporima, ili na visokim snagama je i dokazano da nije zdravo.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 svi 2014 06:55 

pretpostavljam da si na genu....th se može kontrolirat dotokom tekućine tako da nemora bit da th ubija,opet, ja se držim tih vrijednosti otpora na m i vati i meni čist ok, tu i tamo na dripperu složim neki divlji setup...i neke sad divlje razlike u aromi iskreno ne kuzim od setupa do setupa

EDIT: po meni nije uopće bitno koliko ohma, bitno je koliko watta! dakle nebi smjelo bit neke razlike 20w na 2 ohma i na 0,5 oma....al mislim da se ovdje javlja problem kod subohma da je sva toplina koncentrirana na manjoj površini i tu se javljaju i veće temperature...meni nekako logično

e sad, po tome bi bilo logično povećat površinu zagrijavanja...ako se slaže dual ili više coil, povećava se površina, al opet snaga se raspoređuje na dva otpora, što se sad događa sa temperaturom (?!)

i ono vrlo bitno je optimalna temperatura (snaga recimo) kod pojedinog parioca...dakle mlatimo prazni slamu, svak slaže kak voli, stvar ukusa

Povratak na vrh

PostPostano: 07 svi 2014 18:54 

možda da možda ne. Videli bumo u budučnosti.
Na više mjesta sam pročitao da visoke temperature mogu uzrokovati nastajanje formaldehyda, acroleina, i sl.
Istina neki za parenje tvrde "on unrealistic levels of heating".
Vidli bumo :conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 13 svi 2014 16:27 

Negdje sam davno naletio na nekakvu tablicu sa temperaturnim vrijednostima isparavanja i ključanja/degradacije tekućina za parenje.
Po tim tablicama PG je ispao prilično osjetljiv na visoke temperature, isparava već na na oko 100°C a degradira već na oko 190°C
Netko je i mjerio IR termometrom temperature koje nastaju na coilu, i koliko se sjećam (a može bit i da se krivo sjećam, nemogu naći više taj video klip) tih 190°C uopće nije teško postići.
Spasonosna stvar je što VG isparava na oko 160°C a degradira na skoro 300°C, a pošto gotovo nitko ne pari čisti PG, već kombinaciju PG/VG samim time se i mijenja ukupna točka isparavanja i degradacije, ovisno o omjeru.

vulja je napisao:
pretpostavljam da si na genu....th se može kontrolirat dotokom tekućine tako da nemora bit da th ubija,opet, ja se držim tih vrijednosti otpora na m i vati i meni čist ok, tu i tamo na dripperu složim neki divlji setup...i neke sad divlje razlike u aromi iskreno ne kuzim od setupa do setupa

Da, na genu sam, znam da se može sve izregulirati, ali vjeruj mi, 0.4 Ohm baš i ne dopušta nekakvu regulaciju. Na punoj bateriji ispada 44.1W, naravno na tako niskom otporu ima i veliki Vdrop, no svejedno, to je opet preko 30W. Aroma je bila totalno deformirana, a nikotin je lupao da ti se zavrti u glavi. Da ne spominjem koju količinu topline je to sve skupa generiralo.
Ok, TH bi se drastično smanjio da su na Pulse-G nekakve normalne rupe za zrak, znači 1.3-1.4mm a ne ove od 1mm ako su i tolike.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 svi 2014 18:16 
Moderator

Ovo sve poludilo .... Na redditu čitam raspravu koje baterije uzeti za setup ispod 0,12 ohma

:tose:

Povratak na vrh

Naslov: Subohm i visoka snaga
PostPostano: 13 svi 2014 20:23 

spavle je napisao:
Ovo sve poludilo .... Na redditu čitam raspravu koje baterije uzeti za setup ispod 0,12 ohma

:tose:

Sony 50A :) jos bolje bi bilo 2 pa u paralelu :)

Sto se tice tih temperatura i visoke snage, niskih otpora, itd. jel se itko zapitao zasto ti ljudi pare sa ogromnim airhole-ovima? Prevrelo im je, logicno, i zele ogromne oblake. A sama ta ogromna kolicina zraka dodatno hladi coil.
Kad bi netko mjerio temperaturu koja se razvija i ne uzme u obzir zrak koji hladi taj coil, bolje da ni ne mjeri i poslije pametuje.

Sent from my iPhone

Povratak na vrh

[ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: