Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 svi 2019 03:45. Sada je: 21 svi 2019 03:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Čišćenje i podešavanje eGo-T atomizera by Shaka Zuluf
PostPostano: 07 kol 2011 17:45 

Ovako,
pošto sam na nekoliko mesta diskutovao o tome, savetovao/sugestirao/razmenjivao mišljenja, mislim da bi bilo dobro da sve što znam(tj mislim da znam :D ) o ovoj materiji bude na jednom mestu, tj na ovoj temi. Postupak je isti za obične i LR atije, tipa A ili tipa B.
Preporučujem da se ovo radi svakih 10 dana, ja sam redovnom primenom ovog postupka postigao da i uz baš veliku upotrebu moja 3 atija rade kao novi, već 3. mesec.

Dakle, prvo pažljivo pogledati ovaj video:

a onda raditi redom po uputstvu (tamnom bojom su delovi kojih u klipu nema ili nisu dovoljno istaknuti):
1. Izvaditi iglu iz tela atomizera. Ja nemam makaze kao te sa klipa, pa sam je vadio tako što malo veci šrafciger(ravan, ne krstasti) gurnem izmedju tela atija i igle, pa cimnem ka sredini. Znači, pored ovoga:
slika
gurnuti šrafciger (tu gde je na slici prst), i cimnuti ka sredini. Na vrhu atija (tamo gde se stavlja tank) pridržavati telo šrafcigera da se ne nasloni na ati prilikom ovog cimanja, jer će iskriviti onaj gornji krug.
Ume da bude malo teško prvi put kada se skida, posle je mnogo lakše.

2. Izvaditi fitilj iz igle. Na snimku je fitilj ostao zalepljen za grejač, jer je zapekao. Da se to ne bi desilo, pre čišćenja aktivirati ati 2-3 puta po par sekundi. Onda će, kada se izvadi čelična igla, fitilj i dalje biti u njoj.
Fitilj se uvek vadi i vraća guranjem, nikako vučenjem. Dakle, gurnuti ga nečim odozgo da ispadne.

3. Proprati ati uvlačenjem tople vode iz čaše, kao na klipu. Produvati sa obe strane, pa dobro obrisati unutrašnjost i konektor atija.

4. Staviti ati na bateriju, i raditi "dry burn" - zagrevanje do usijanja. Stisnuti prekidač na 2-3 sekunde, pustiti pa duvati 2-3 sekunde da se ohladi. Tako raditi dok se grejač celom dužinom ne usija.
Ukoliko je grejač bio mnogo zaprljan, ponoviti još jednom korake 3. i 4. da bi se sprečio zagoreli ukus na početku korišćenja očišćenog atomizera.

5. Fitilj prosušiti papirnom maramicom. Ako je mnogo nagoreo, tj ima mnogo crnog taloga na njemu: uhvatiti kraj gde je metalna mrežica u pincetu, a pocrneli deo fibera spaliti upaljačem. Taj fiber podnosi visoke temperature, dakle - ne može da izgori, to crno što se nalazi na njemu su ostaci sagorele tečnosti. Fiber će se na kratko užariti, i posle toga biti skoro beo. Paziti samo da se pincetom metalna mrežica ne stisne prejako, ako se sabije u problemu smo :con:

6. Guranjem vratiti fitilj u čeličnu iglu. Podesiti tako da vrh čelične mrežice dođe do početka gornjeg otvora na igli. U praksi to bude ovako: kada se odozdo ugura cela čelična mrežica u iglu, gurne se još možda milimetar i to je to. Onda se kapne 1 kap e-tečnosti na fiber koji viri sa donje strane igle, i taj fiber se malo "raširi", odnosno raštrka.

7. Vratiti iglu u atomizer. Preporučljivo je to izvesti kao što je na videu, a čitao sam da se može i uz pomoć praznog tanka na koji se namesti igla sa postavljenim fitiljem i gurne u ati. Čuće se kada kvrcne, znači da je legao kako treba.
Ono što je vrlo bitno: zbog pravilnog strujanja vazduha igla treba da legne na grejač pod "normalnim uglom", odnosno - ako je iz tvoje perspektive grejač npr vodoravno onda ona dva proreza sa strane kod čelične igle treba da budu uspravno!

I to bi bilo to. Nema razloga za strah, možda ovako napisano i deluje malo komplikovano ali treba samo probati, stvari su prilično očigledne i brzo se uvežbaju. Ovaj postupak traje najviše 10 min, a posle njega dobijete gotovo nov atomizer.

Ukoliko posle ovog postupka ati curi ili se teško vuče (ne daje dovoljno pare), znači da je fitilj loše postavljen. Onda se samo skine igla, pomeri fitilj na gore(ako se teško vuče) ili vrati na dole(ako curi) i problem je rešen.

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Čišćenje i podešavanje eGo-T atomizera by Shaka Zuluf
PostPostano: 07 kol 2011 20:13 
Administrator

:brav: :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 08 kol 2011 10:38 

Vrlo detaljno opisan postupak čišcenja,svaka čast :plus: .Od prilike tako i ja čistim svoje atty-e,stim što ih ja čistim na svakih 5 dana ili čim primetim da daje manje pare(volim oblak pare ispred sebe :) ),skinem pločicu sa špicem uguram unutra maramicu i snažno duvam od strane koja se šrafi na bateriju(promeniti maramicu 2-3 puta dok ne izduvate sav šljam koji se nakupio unutra),spalim ga par puta na suvo dok ne spalim naslage na grejaču,ponovo izduvam i to je to.Pločicu sa fitiljem vraćam unutra tako što je postavim na tank,pincetom ubacim fitilj u pločicu i sve zajedno uguram u atty,ako iz prve fitilj ne legne pravilno na grejač onda i ne pari dobro potrebno je samo ga malo spajalicom gurnuti prema grejaču,ne previše jer se onda zatvori dotok vazduha(teško se vuče),mada i to se može rešiti tako što se tankom iglicom pročačka kroz rupicu na konektoru koji se šrafi na bateriju(ne gurati previše jer može da se osteti i grejač).Posle ovakvog postupka atty stvarno radi kao nov,možda i bolje :D .

Povratak na vrh

PostPostano: 08 kol 2011 18:30 

Bravo Veso, podsetio si me, znao sam da sam nešto zaboravio :D pošto ne mogu da editujem post, moraću ovako. Naime, spadam u grupu ljudi kojima nije uvek lako da zamisle šta znači "ne gurati previše". Zato meni onaj deo kada se voda usisava iz čaše kroz ati služi i da se opere ostatak tečnosti iz atija, ali i da pročistim kanal od konektora do grejača. To postižem tako što za to usisavanje koristim toplu vodu, koju nekoliko puta cugnem iz čaše kroz ati, odnosno to ponavljam dokle god u vodi ne prestanem da osećam ukus e-tečnosti.
Tako se istovremeno ati opere od ostataka tečnosti, a i vazdušni kanali se pročiste.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 09 kol 2011 00:32 

Ja nisam atty ispirao vodom bojeći se da ću teško da je izbacim napolje kada udje u mrežicu i ispod nje,pošto sam uvek posle čišćenja odmah nastavljao da koristim isti taj atty.Mada isto tako znam da samo vruća voda može potpuno da ispere naslage unutar atty-a,probaću i ja sledeći put kad ih budem čistio da ih isperem vodom,kad tvojim atty-ma nije ništa smetalo sigurno nemože ni mojim :plus: .U svakom slučaju dobro je probati uvek neku novu metodu i izabrati ono što daje najbolje rezultate.Bravo :dobar: .

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ruj 2011 00:49 

evo da se i ja javim.... sutra ću pokušati oprati atty po tvojim uputama Shaka (iako mi se to čini jaaaaako komplicirano) pa se javim sa rezultatima ili, vjerojatnije, pozivom upomoć :alikako:

Povratak na vrh

PostPostano: 22 ruj 2011 00:58 

Ako je to ati iz kompleta koje je nabavljao Kinta - onda bolje nemoj, jer se ispostavilo da nisu iste konstrukcije kao ovi moji(Joyetech), po kojima sam radio ovo uputstvo.
Kod Kintinih je igla zalemljena za telo atomizera, i što je najbitnije: fitilj ne može da se vadi jer je fiksiran za grejač.

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 20 lis 2011 11:09 

Danas ide 510-T u čišćenje po ovom principu. Malo je smrdano zbog prostora, ali čini mi se da nema značajnih razlika u konstrukciji. Jedino mi je fiber sumnjiv - prljav je prilično i ta garež se nije baš dala isprati vodom sinoć. Trenutno se paca u alkoholu, pa slijedi daljnje ispiranje vodom i paljenje. Oko ostalog ne bi smjelo biti problema.
Ako sve prođe u redu, javim, pa da korisnici 510-T systema znaju da sve što je Shaka fino napisao vrijedi i za njih.

Povratak na vrh

PostPostano: 20 lis 2011 11:35 

Pa princip čišćenja bi trebao biti isti, ne verujem da tu može biti neke razlike osim u veličini određenih delova. Ako zapaziš šta specifično za čišćenje 510-T atija, obaveštavaj ;)

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 29 stu 2011 19:41 

Shaka Zuluf je napisao:
Ovako,

2. Izvaditi fitilj iz igle. Na snimku je fitilj ostao zalepljen za grejač, jer je zapekao. Da se to ne bi desilo, pre čišćenja aktivirati ati 2-3 puta po par sekundi. Onda će, kada se izvadi čelična igla, fitilj i dalje biti u njoj.
Fitilj se uvek vadi i vraća guranjem, nikako vučenjem. Dakle, gurnuti ga nečim odozgo da ispadne.

Ok, mislim da je moj prvi atomizer upravo pošao u vječna lovišta.
Dakle, prvo sam fitilj (igla? ako je to to) micao lijevo desno da malo olabavi. Nakon toga sam ga zahvatio sa pincetom i probao povući vani. Lagano.
Izvukao ga jesam vani ali mi se oštetila ona opna na njemu, tj. polovica nje je skoro otpala.

Ps. poanta je da ne shvaćam kako sami fitilj (igla?) izvaditi vani a da ne vučeš već guraš. Jednostavno se mora izvući van jer je namam odakle gurati. Uostalom i žena na videu fitilj izvlači sa kirurškim malim škaricama.....

Povratak na vrh

[ 14 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: