Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 svi 2019 03:45. Sada je: 21 svi 2019 03:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Čišćenje eGo-T atomizera
PostPostano: 14 tra 2011 23:04 

Čišćenje atomizera:

Pročitao ovde na forumu da ga je dobro oprat u limunskoj kiselini i sodi bikarboni, pa ajde.

1. Put: Ubacio ga u limunsku kiselinu i malo prokuhao
Rezultat nikakav.

2. Pokušaj: Na deci i po vode stavio žličicu limunske kiseline i žlićicu sode bikarbone.
Isčupao šiljak s fitiljem (malim odvijačem), vidim fitilj crn. Spalio ga na upaljač dok nije pobijelio. Fitilj se užari i sagore ostaci tekućine, a fitilj ne gori, samo pobijeli, vidi se da je čist.
Zagrijao vodu dok ne zapjeni, ubacio attije i fitilje unutra i ostavio 1 dan.
Osušio ih, ispuhao, nekoliko paljenja na suho dok cijeli grijač ne zažari, dok ne izgori talog.
Vratio pločice s fitiljem unutra.
E, sad, vratit šiljak na mjesto je malo zeznuto, ja sam koristio rastavljenu Bic kemijsku da gurnem šiljak na mjesto.
I, voila! RADI KAO NOVI!

Obojani atty NE KUHATI u vodi! Meni se počela odvajat boja (plastifikacija).

Koliko je koristilo namakanje u vodi sa limunskom kiselinom i sodom bikarbonom, ne znam.
Mislim da bi ista stvar bila da sam samo izvadio šiljak, spalio ostatke tekućine dok fitilj ne pobijeli i sagorio talog na grijaču paljenjem na suho.
Nakon toga malo isprat i to bi mislim bilo to.
Probaću to drugi put.

Izgleda da je najveći problem šiljak s fitiljem, on se napuni taloga pa više ne "radi", a i ne vidiš grijač od njega.
Inače, do čišćenja ova dva attija su radila 15 dana po 4 ml dnevno, što je premalo da bi ih bacao kad se zaprljaju.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Čišćenje eGo-T atomizera
PostPostano: 19 tra 2011 11:06 

Čišćenje attyja 2.put:

Kod vađenja šiljka ostao fitilj zalijepljen na grijač.
U procesu čišćenja fitilja izvukao se iz mrežice na vrhu, bacio i fitilj i mrežicu.
Grijao malo na suho i sve ubacio u vruću vodu s limunskom i bikarbonom.
Iz CE2 cartomizera isčupao konopčić, presavio na četvoro i ugurao u šiljak.
Podrezao s donje strane i raspleo ga.
Vratio ga na mjesto pomoću tanka, bolje rješenje.
Prvih nekoliko uvlačenja bilo mi suho, spaljeni okus, tada sam zabio fitilj još malo unutar šiljka, i pari prihvatljivo, mada ima male razlike.
Mislim da sam ostavio malo prekratak fitilj, ili je prestisnut u šiljku (presavijen na četvoro).
Neka stoji, zlu ne trebalo.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 tra 2011 14:03 

da ima 3 foruma, na sva 3 bi slao iste postove :belj:

Povratak na vrh

PostPostano: 19 tra 2011 15:53 
Administrator

dariog je napisao:
da ima 3 foruma, na sva 3 bi slao iste postove :belj:

Ima nas koji ne pratimo forum na koji je Smislow postao. Tako da ne vidim smisao upadice.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 tra 2011 16:06 
Moderator

U stvari, ovo nisam pročitao ni na jednom gdje sam, a to su neki američki, Poljski i naravno Židovski forumi o e-cigaretama, skoro zaboravih Nemce. :hmm:

Povratak na vrh

PostPostano: 21 tra 2011 11:13 

Kinta, dao bi ti plus, da znam kako :yes:

Evo baš sad vidio da mi se ispraznio ego tank, i brojim koliko uvlačenja ću imat iz attyja, 15 uvlačenja sam imao dok atty nije presušio!

Povratak na vrh

PostPostano: 09 srp 2011 00:06 
Administrator

Jedan dobar klipic o ciscenju

I od cega se sastoji eGo-T, sto nadam se necete raditi na ispravnom attyu.
:blje:

Povratak na vrh

PostPostano: 09 srp 2011 00:53 

Ja svoje atije (kada imam vremena :D ) jednom u 7 dana potopim u vodu pomesanu sa votkom, pustim da odstoje, produvam i picim. Ali, taj postupak nema efekta ukoliko se ati malo jace zaprlja, tada se mora otvarati. Moja iskustva su ovakva:

- prvi klip iz Kintinog posta je otprilike sve od mudrosti sto vam treba za pravilno ciscenje.
A toliko i traje kada se malo uvezbate: 10-15 minuta. Ono sto bih istakao kao jako bitno je:

1. pre nego sto pocnete sa ciscenjem, "prazan" ati (dakle bez tanka) aktivirajte 2-3 puta po 3-4 sekunde. Naime, ako je grejac mnogo zaprljan fitilj ume da se zalepi za njega, pa se prilikom skidanja one metalne igle desi da se malo fitilja odvoji i ostane u igli, a deo ostane zalepljen za grejac. Zagrevanjem grejaca pre nego sto skidate iglu ovaj rizik se smanjuje.

2. prilikom vadjenja a potom i vracanja fitilja u iglu koristiti samo "guranje", nikako "vucenje"! Da pojasnim: fitilj se iz igle vadi tako sto cete sa gornje strane necim gurnuti fitilj nadole, da ispadne. Kada vracate, uhvatite pincetom ispod metalne mrezice i gurate ka unutrasnjosti igle. Kada se fitilj vuce, desi se da se deo ili sav fiber izvuce iz prstena od metalne mrezice i eto belaja: posle toga se nikako ne moze namestiti da bude jednako dobar kao pre toga.

I to bi otprilike bilo to. ;)

Isti postupak treba primeniti ukoliko ati curi ili slabo vuce(smrdi na zagorelo).
Naime, ukoliko se fitilj pomeri "na gore" unutar igle, dolazi do curenja atija prema bateriji ili gore, preko tanka do usnika. Ovo se najcesce desava kod novih korisnika, koji pre ove nisu imali e-cigaru pa jos uvek ne znaju da se e-cigara vuce slabije a duze nego obicna analogna.
Kada se fitilj pomeri "na dole", nema dovoljno dotoka tecnosti, pare ima manje i smrdi na zagorelo.

Moje iskustvo je da je najbolji polozaj za fitilj kada je gornji kraj mrezice (koja obavija fiber) u liniji sa pocetkom gornjeg otvora igle (donji kraj onog nagiba na igli).
Opisno receno: kada fitilj gurate u iglu, udje cela mrezica i onda gurnete jos samo malo i to je to :D

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 09 srp 2011 09:48 
Administrator

Shaka Zuluf je napisao:
Ja svoje atije (kada imam vremena :D ) jednom u 7 dana potopim u vodu pomesanu sa votkom, pustim da odstoje, produvam i picim. Ali, taj postupak nema efekta ukoliko se ati malo jace zaprlja, tada se mora otvarati.

he he ne znam koliko utjecaja ima votkom razblazena voda. :)

U tom slucaju je vino zbog vinske kiseline bolje rjesenje. :D

No bitno je reci da voda treba biti zagrijana tako da lakse odvoji liquid od attya i pokupi na sebe. Hladna voda moze posluziti ali topla bolje pere. Jos ako znamo da je relativan pocetak vrelista glicerina ide od 60 °C onda je sve jasno. Kazem relativan jer vreliste odredjuje sastav liquida, prvenstveno kolicina vode u njemu.

hm, nisam to bas lijepo napisao ali mislim da se vidi bit.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 srp 2011 12:16 

Dali je pametno "kipućom" vodom politi atty na strani gdje je igla, znači da ta voda proće unutar atty-a i naglo ga zagrije i razbije naslage arome/liquid-a? Mislim pošto je vrelište vode 100°C a pošto je voda kipuća to je i malo više, pa se bojim da ne našteti unutarnjim organima atty-a.

Također koliko je pametno prokuhavati atty u sodi+vodi? Pod prokuhavati mislim, tako zamješano ostaviti jedno 5 minuta da se zagrijava i pola minute da se krčka u vodi? Također se bojim da zbog visoke temperature ne naštetim unutarnjim organima atty-a :mrgreen:

I još jedno, rastavljeni atty + kipuća voda... to mora biti učinkovito ako nije pogubno, zar ne?

Pluća su sada ko' u male bebe...

Povratak na vrh

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: