Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 lis 2019 04:55. Sada je: 24 lis 2019 04:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: doggy 2k16
PostPostano: 03 kol 2018 15:07 

hvala svima na odgovorima,evo sad mi je ovaj od 0.2 ok,bit ce dobar do ponediljka onda dolazi 0.35 i coil revinder pa necu vise na cackalicu motat,nadan se da ce onda problem bit rjesen edit:pa jel ovaj tolko smece ili sto,dimim doma cijeli dan normalno,izadjem van na kavu i propisa nenormalno,nisam znaci nista dira samo iz kuce izasa i jos da kazem u vezi tekucine,u 500ml vpg x purple labela sam stavio 60ml vanilla custard arome sve sa juice doktora naruceno.drzim to u boci o vpga smiksano u ormaru. Okus mi je dobar,dim isto ali eto da navedem i taj podatak ako je bitan jer ce me ovo izludit

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 00:13 

a gle, ovo sta ti je Žac reko. tekućine sa više VGa se drugačije ponašaju na toplini nego recimo VPG 50/50.

isto šta griješiš. kad vatu proguraš i natopiš prvo kreni sa manjim W, recimo 8, i kad se grijač odnosno vata dobro napuni tj. natopi tekućinom, recimo nakon 5 minuta parenja, onda digni snagu odnosno W. ovisi i koju vatu koristiš. ove bolje tj. skuplje vate s vrlo brzo natope dok nekim jeftinim tipa Lola1 treba cijela vječnost da se pravilno natopi.
a ima još jedna stavka. čačkalica je promjer cca jedno cijelo 8mm. to je mali coil i on nije za tu snagu koju ti spominješ. uzmi borer od 2.5. kupi, nabavi, šarafciger.
što širi coil staviš, više vate stane, bolje je natapanje, i u s vezi s time možeš i snagu (W) dignut. jbg.
nekad, u počecima tih debljih žica, radili su se coilovi s 0.4 kantalom za snagu petna1jst do 25 W

0.2 nije za to. nikako. 0.2 je za pućkanje, na niskoj snazi. tanka žica, brzo se zagrijava ali i brže hladi, manja snaga je potrebna da se ugrije. tamo sam ti linkao, naruči s one stranice one 4 stvari i motaj na različite promjere, sve zajedno je 50 kn. ne budi lud kod nas davat 40 i više kn za isti qurac. vata iz dma, ebelin, ona od 9 kn, skuplja je sasvim dobra ako ne koristiš neku famoznu vatu, koja po našim trgovinama dođe 40 do 50 kn. bacanje para za neiskusne.

onu žicu i ja koristim, godinu i više koristio sam kog gen do s ebaya, bolje od Muji vate, ali ipak, što se natapanja tiče, čak i neautentificirana cotton bacon s ebaya od dolar i nešto, bolje natapa od KGD. kapneš na coil i tekućina se širi samo tako. ne bacaj lovu na gluposti. ako oćeš možeš. ko ti brani. ito tako, bolji okus ćeš dobit s razdvojenim zavojnicama.

i da ti odgovorim na pitanje. što više na1motaja grijač ima, to mu i otpor raste. gle, doggz ima malu komoru, i stime u vezi nije podoban za veliku snagu jer se sve skupa grije. za veće snage traži atomizere s većom komorom. intenzivan okus i je tu zbog male komore.

Zadnja izmjena: buje3000; 04 kol 2018 00:25; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 00:21 

Ovo šta su spomenuli. Nepoznat mi je mod i da li je temperature controlled, ali ako gori onda si zagušio sustav. Ne dolazi dovoljno tekućine na coil a ako je temperature controlled on može biti kakav god, nebitno. Uglavnom, šta manje vate a da radi, to je recept.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 00:31 

u njegovom slučaju treba više va1te da bolje natapa

purple label je VG/PG 70/30

tko zna koliko arome stavlja. aroma je PG ako baca deset posto arome onda je tekucina 60/40 i mislim da onda curenje ne bi bilo zbog VGa jer ima dosta PGa u tekucini.

Temperature Control je spas.

pogledaj dal ti mod podržava TC. nabavi Stainles Steel žicu, poigraj se s TCom pa diži W na koliko želiš. TC i je za lijenčine i za one koje oće puno pare a da ne spale vatu. da va1ta1 duže traje

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 00:49 

buje3000 je napisao:
u njegovom slučaju treba više va1te da bolje natapa

purple label je VG/PG 70/30

tko zna koliko arome stavlja. aroma je PG ako baca deset posto arome onda je tekucina 60/40 i mislim da onda curenje ne bi bilo zbog VGa jer ima dosta PGa u tekucini.

Temperature Control je spas.

pogledaj dal ti mod podržava TC. nabavi Stainles Steel žicu, poigraj se s TCom pa diži W na koliko želiš. TC i je za lijenčine i za one koje oće puno pare a da ne spale vatu. da va1ta1 duže traje

:plus: No možra ne treba više vate nego malo duže do wicking rupa tog attya da ne curi. Atty mi je isto nepoznat pa da sad ne ronjam po netu govorim generalno. Uvijek, bez obzira na sve, što manje vate. Bolje će wickati sigurno. Drugo, nikako zagušiti dotok i prolaz zraka. Dođe na isto. sustav se ne "hladi" vapeanjem i sve gori. Temperature control je rješenje da ne gori previše, ali nije rješenje za loš build. Cijelu sustav mora biti prozračan i protočan :plus:

Nema druge nego eksperimentirati s količinom/dužinom vate, udaljenosti coila od protoka zraka...

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 01:03 

Evo moj primjer sličnih muka i iako znam šta trebam dobiti opet mi nije nimalo lako. RBA deck za Uwell crown .To govance ima tako mali deck i sustav protoka zraka da ako ga zagušiš, a zagušiš ili sko je wicking loše pokriven sve curi, i smeće. S minijaturnom količinom vate prave dužine da pokrije wicking rupe Uwelll crown se pretwori u čudo i wicka prebolesno. Ne možeš vjerovati :blje: To treba idejno primjeniti na sve. Što manje vate a da ta vata opskrbljuje coil i dovoljan protok zraka. Vjerujem da se može desiti ekstrem gdje ni to ne valja ali onda je to limit RBA decka. Hebiga, ide koliko ide, ograničen si dimenzijama svega....

U RBA, balans je iznimno bitan i bolje se može postići samo eksperimentiranjem. Moraš mjenjati parametre :plus:

Zadnja izmjena: agolac; 04 kol 2018 01:08; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 01:07 

Trenutno sam na watt modu, ima vise tih modova ali sad neznam jeli TC. meni je dosta recimo na 17w parit,probat cu s 0.35 zicom. Jedini problem je curenje,u pon kad dode zica cu napravit grijac na onom revinderu sto sam narucio isto i stavit cu vate tocno kako san vidia na yt, vata je neka japanska sa juice doktora

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 01:11 

adebisig je napisao:
Trenutno sam na watt modu, ima vise tih modova ali sad neznam jeli TC. meni je dosta recimo na 17w parit,probat cu s 0.35 zicom. Jedini problem je curenje,u pon kad dode zica cu napravit grijac na onom revinderu sto sam narucio isto i stavit cu vate tocno kako san vidia na yt, vata je neka japanska sa juice doktora

Slikaj nam deck i build kad ga radiš u par faza. Prazno, coil, vata. To će puno pomoći u dijagnostici kad vidimo kako to slažeš.
Vrlo često se može desiti za zagušiš protok zraka zato šta stavljaš coil prevelikog promjera.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 01:12 

SVAKI atty je drugačiji i za svaki moraš složiti njegov savršen sustav

Povratak na vrh

PostPostano: 04 kol 2018 01:23 

adebisig je napisao:

17w je možda malo previše za single coil koji je potencijalno zagušen.

Dakle proboljšati protok i 17w bi trebalo biti ok. Sve od 10ak do 20ak zavisno o žici bi za single coil trebalo biti ok (barem prema mom iskustvu) Dual coil ovisno o attyu ide do tko zna gdje. Ja svoje single coil vrtim baš tu negdje, do 20w. Evo, sad mi je to max na berserker RDA, 20W, iako sam ja u TC modu pa je to samo max koji ide na coil a TC odrađuje ostalo. Neki ljudi roknu max na inicijalni watt te očekuju da TC spusti snagu ali to onda daje kick snage koja se osjeti. Ja uvijek spustim watažu do neke realne granice. Dakle na početko mi povuče 20w a onda spušta prema 10w...

Povratak na vrh

[ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: