Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 14 lis 2019 11:28. Sada je: 14 lis 2019 11:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Puno pitanja imam :)
PostPostano: 10 ožu 2018 18:41 

Pogledao sam doggystyle 2k16 na YT...
OK, da rezimiram ono što sam do sada shvatio.
Postoje dvije vrste atomizera:
1. atomizeri sa gotovim grijačima (koliko sam shvatio čitajući ovaj forum, gotovi grijači nikad ne mogu biti toliko dobri kao DIY grijači. Jesam li u pravu?)
2. atomizeri sa samoizradom grijača

Pogledao sam ponudu RBA atomizera i odabrao sam brank SMOK (primjetio sam da ga na forumu dosta hvalite).
https://www.smoktech.com/atomizer/tfv12 ... beast-king
Cijena od 350 kn mi je prihvatljiva (obzirom da sam mjesečno trošio 900 kn na cigarete).

Koliko sam shvatio, potrebno je napraviti namotaj i spojiti krajeve namotaja, provući nekakvu vatu (kakva vata, neka posebna, japanska, ili nešto drugo ili treće?), namočiti tekućinom, zatvoriti i pariti? Jel to sve? Vjerujem da ima još detalja, vrag se krije u detaljima, a ja u ovom području jedva hvatam globalu, a kamoli detalje.

Žao mi je ako "pilim" s pitanjima.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 18:49 

I još ovo me zanima: ako želim dobiti otpor od recimo 1.8 ohma, kako ću znati koju debljinu žice koristiti?
I drugo, primjetio sam da ima više vrsta žica... Vidim da ima nekakva tiger žica, quad-twisted, hive žica, inox žica, nikl-krom..................
koja je najbolja, i najmanje "štetna"? (ako uopće postoji nekakva štetna žica)...

Čitao sam o tome da sitne čestice žice završe u plućima... koliko je to istina, ne znam... osobno, ne vjerujem previše, ali ako mogu birati kvalitetniju žicu, zašto ne?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 18:55 

buje3000 je napisao:

cubis pro mini je atomizer. tank. nije loš, dobro si odabrao za početak. mod (ili ecigareta) je di je baterija, s displayem ili bez, gdje stisneš kad pariš. "ispod" atomizera. to me zanima šta imaš...da ti kažem dal da nabavljaš doggystyle ili ne. ako imaš display, onda možeš i doggija nabavit
[/quote]

http://www.joyetech.com/product/evic-ba ... -pro-mini/

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 18:59 

vezano za grijač; jučer kad mi je riknuo, iz znatiželje sam ga išao rastaviti. Zgadio mi se život kad sam vidio na šta vata izgleda. Onaj dio oko grijača je totalno crn. Žica oko vate crna, neki crni sloj oko nje, kao da je oksidirala, ali crne boje.
A smrad neobjašnjivo ogavan.

Zanima me od čega nastaju te crne naslage? Od izgaranja vate ako je povremeno ostala suha, ili su to nekakvi štetni spojevi u tekućini, ili nešto treće?

Ovo mi je glavni razlog da sam radim grijač. Ako treba, mijenjat ću ga svaki 2-3 dan...
Ovih zadnjih 2-3 dana imam glavobolje kao nikad prije u životu... jebeš mi sve ako riknem od ovoga

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 19:15 

Kako rekoh, imam puno pitanja... :)
Dakle, kako mogu utjecati na temperaturu pare, tj. kako mogu smanjiti temperaturu pare?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 19:26 

A što se tiče modova...
Vidim da u prodaji postoje modovi čak do 300 W... ne razumijem čemu to?
Koliko sam shvatio do sada, za MTL parenje je dovoljno oko 15 W, tj. 5 V...
I općenito, što je (osim kapaciteta baterije) bitno pri razmatranju koji model moda odabrati?
I što se postiže downloadanjem firmwarea?
I što je sub-ohm?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 19:33 

Što je dripper?
Utječe li on na aromu, tj. općenito na užitak parenja?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 21:07 

ne da mi se na sve odgovarat. čitaj isprobavaj skužit ćeš. ovako. doggy pušiš kao što si pušio cigaretu, smokov baby beast uvlačiš direkt u pluća tj ko da dišeš na usta kroz atomizer. kako ćeš ti parit ovisi o tebi. za početak uzmi doggy, kantal a1 AWG30 0.25mm i snjime namotaš jedno 6 namotaja oko 2.5mm promjera i dobiješ blizu 1.8 ohma

dok pariš čitaj forum i pitaj u temama šta ne razumiješ

Povratak na vrh

PostPostano: 11 ožu 2018 11:50 

buje3000 je napisao:
ne da mi se na sve odgovarat. čitaj isprobavaj skužit ćeš. ovako. doggy pušiš kao što si pušio cigaretu, smokov baby beast uvlačiš direkt u pluća tj ko da dišeš na usta kroz atomizer. kako ćeš ti parit ovisi o tebi. za početak uzmi doggy, kantal a1 AWG30 0.25mm i snjime namotaš jedno 6 namotaja oko 2.5mm promjera i dobiješ blizu 1.8 ohma

znam da sam bombardirao pitanjima, ali dok pariš, možeš proletiti pitanja i odgovoriti :51:

i da, probat ću ovo što si preporučio. Daj mi reci još kakva ti je potrošnja tekućine?

Povratak na vrh

PostPostano: 11 ožu 2018 14:10 

buje3000 je napisao:
za početak uzmi doggy, kantal a1 AWG30 0.25mm i snjime namotaš jedno 6 namotaja oko 2.5mm promjera i dobiješ blizu 1.8 ohma

na pari sam 5 godina. probao sam sve i svasta. zadnjih godinu dana koristim doggy isto kako ti je buje rekao. nista drugo me vise ne zanima.

moras probati sve da bi znao sta ti najvise pase ali na kraju ces se vratiti na doggy.

Povratak na vrh

[ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Lazar i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: