Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 13 stu 2019 17:56. Sada je: 13 stu 2019 17:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Puno pitanja imam :)
PostPostano: 09 ožu 2018 11:54 

Znači ovako, do prije 2.5 mjeseca strastveni sam pušač bio, od svoje 19. godine sam pušio, dnevno u prosjeku 1 kutiju jačih cigareta. (sad imam 45 godina).
Nekih godinu dana prije nego li sam prešao na e-cig, jako puno sam kašljao, a prije spavanja navečer sam imao napadaje kašlja i nekad se znalo dogoditi da nisam mogao zaspati 2-3 sata.
Otkako sam prešao na e-cig, kašalj se smirio u roku 24 sata. (!!)

Evo, sad već 2.5 mjeseca parim (Joyetech Cubis ProMini). Moram priznati da sam zadovoljan. Nemam potrebu za klasičnim cigaretama. Doduše, zapalim samo 1 cigaretu ujutro.

Međutim, imam dosta nepoznanica, pa sam došao ovdje kako bih pronašao odgovore.

Grijač: koristim isti grijač od prvog dana koji je bio isporučen zajedno sa uređajem. Međutim, zadnjih dana osjetim da mi para prilično smrdi, kao da povučem na prazan atomizer.
Kupio sam novi grijač, identičan ovome (isto 1.6 ohma), dakle originalan, ali okus je bio još gori. Zato sam odmah i vratio ovaj prvi grijač jer mu okus ipak nije toliko odvratan, ali svejedno ne valja.
Samo da napomenem: parim na točno 5 V/15 W.

U nedoumici sam; ako opet kupim originalni grijač, mogu očekivati isti neugodan miris. Ako pak nastavim pušiti na ovom grijaču, gubim užitak parenja, a imam osjećaj i da mi škodi zdravlju. Alternativa mi je kupiti drugi uređaj, sa nekakvim kvalitetnijim grijačem, pa molim preporuke.

Druga stvar, događa mi se da kad natočim tekućinu, osjetim prskanje tekućine. Skužio sam da ne pomaže nikakvo čišćenje maramicom onih dijelova uređaja koji su "zahvaćeni" prskanjem, nego sam pojačao snagu grijača na 50 W, povukao (bez uvlačenja u pluća) 2-3 dima, i onda je prskanje prestalo.
Ne znam zašto se to događa.

Treće, zanima me koja je najbolja tekućina, a da ima što bliži okus duhanu, i sa što više pare.

Vjerujem da će u hodu biti još pitanja, ali za sada molim odgovore na ovo...
Hvala unaprijed.

Zadnja izmjena: dk; 09 ožu 2018 12:12; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Puno pitanja imam :)
PostPostano: 09 ožu 2018 11:57 

Kad si stavio novi grijač, jesi li ga prije dobro natopio?

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 12:02 

mpix je napisao:
Kad si stavio novi grijač, jesi li ga prije dobro natopio?

Držao sam ga nekih 15-ak minuta da se natopi.
Onda sam probao, nije bilo ok.
Zatim sam ga ostavio još neko vrijeme, ali ni tada nije valjao okus.
Okus je kao da povlačim na prazno.

Sad mi palo na pamet još jedno pitanje; treba li povremeno mijenjati i atomizer?

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 12:04 

Dodao bih još da sam kupio i nekakav grijač od cca. 0.6 ohma.
Okus je također bio očajan...

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 14:04 

Molim mišljenje o Aspire Nautilus 2.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 18:43 

stavi da ti pari ne na 5v nego na 4v. stavi novi grijač, nakapaj par kapi na rupice glave grijača, napuni atomizer, pusti 15min pa pari. kreći se tu negdje na 4v

količina pare ovisi koliko VG-a ima u tekućini tj njegov postotak.

dk je napisao:
Molim mišljenje o Aspire Nautilus 2.

ja bi ti preporučio aspire nautilus mini. ako imaš fejs, vidio sam u jednoj od grupa di netko prodaje po nekoliko komada za 100kn. imam ga i ja evo već nekoliko dana parim na njemu i ne mogu se načudit koliko je dobar. bobro podešavanje zraka, ugodan vape

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 20:01 

OK, probat ću tako.
A što se tiče Nautilusa, jebga, već sam naručio. Mislio sam da mi nitko neće odgovoriti, a morao sam naručiti da mi stigne do ponedjeljka. Nije preskupo, 235 kn.
Gledao sam malo recenzije na YT-u... sve mi se čini da je stvar fenomenalna. Svakako ću javiti impresije kad mi stigne to čudo.
Btw, ovaj grijač mi je baš danas riknuo (nakon 2.5 mjeseca)...

I sad sam prisiljen pušiti analogne cigarete do ponedjeljka... iskreno, nije mi neki gušt... nije da mi smrde, ali nema mi tako finu aromu kao e-cig, a obzirom da parim na jednom od lošijih atomizera, vjerujem da će mi novi atomizer još više pomoći da se riješim klasičnih cigareta zauvijek!

Povratak na vrh

PostPostano: 09 ožu 2018 21:47 

trebao bi ti bit ok. iako...koliko je meni poznato ima grijačle od 0.7 ohma tako da će ti grijači trošit nešto više ako ne i duplo više tekućine od nautilusa mini. dobro...količina pare će ti bit veća a za okus neznam jer ga nisam imao ni probo. to je samo moja pretpostavka. nautilus mini je odličan. ako oćeš stvarno uživat i ne se zajebavat s gotovim grijačima https://www.fasttech.com/p/6353800 uz coupon code MAP imaš ga za 10 dolara. best buy rba. uzmeš i https://www.fasttech.com/products/3033/10014903/4239304 i https://www.fasttech.com/p/1986902 i malo organske vate može i ebelin iz dma, probo sam ju prošli tjedan dobra je. to ti je atomizer na duge staze puuno bolje od tog nautilusa gdje će ti udar na grlo bit jači i okus tekućine puno bolji nego na tim atomizerima s gotovim grijačima . i puno više pare. za 100kn ti si opskrbljen atomizerom i grijačima za 2 godine. kad ih se naučiš slagat a to ti je iz 3. pokušaja da će bit dobro ti si za sljedeće 2 godine miran s grijačima. moja topla preporuka. a nautilus nek ti bude rezerva. fora je šta kad ti napraviš svoj grijač...on radi odlično dok ne riješiš 15-20 ml i nakon toga samo mjenjaš vatu. nema nikakve zajebancije s grijačima kao što to bude najčešće s gotovim grijačima.

grijači se ne koriste 2.5 mjeseca. kad osjetiš pad performansi...mjenjaš. cca nakon 20-30 potrošenih ml. ljudi to vole reć "2-3 tjedna" makar ja volim to u ml reć. nikako 2.5 mjeseci. češće mjenjaj grijače. ako ti se svidi nautilus i ne želiš ništa bolje, grijače možeš iz kine jeftinije nabavit. baš na ovom sajtu, fasttech.com

imaš mod ili ecigaretu? tamo di je baterija

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 10:59 

Hvala na odgovoru.
Obzirom da sam novi u ovom području, nemam još dovoljno znanja o ovome što govoriš, ali imam namjeru to ubuduće raditi sam, pa ću svakako doći sa još pitanja ukoliko budem imao nekakvih nepoznanica.

Za sada, imam pitanje; zbog čega baš taj atomizer?
I još jedno; što je clearomizer? Daje li on bolji okus?

Btw, neću koristiti 0.7 ohma. Naručio sam grijač 1.8 ohma jer preferiram MTL. (ipak sam nešto naučio :angel: )

P.S. Imam Joyetech Cubis Pro Mini. Pretpostavljam da je to mod, a ne e-cig?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 ožu 2018 13:58 

dk je napisao:
Hvala na odgovoru.
Obzirom da sam novi u ovom području, nemam još dovoljno znanja o ovome što govoriš, ali imam namjeru to ubuduće raditi sam, pa ću svakako doći sa još pitanja ukoliko budem imao nekakvih nepoznanica.

Za sada, imam pitanje; zbog čega baš taj atomizer?
I još jedno; što je clearomizer? Daje li on bolji okus?

Btw, neću koristiti 0.7 ohma. Naručio sam grijač 1.8 ohma jer preferiram MTL. (ipak sam nešto naučio :angel: )

P.S. Imam Joyetech Cubis Pro Mini. Pretpostavljam da je to mod, a ne e-cig?

znanje možeš dobit na youtubeu. upišeš doggystyle 2k16 build ili setup ili tutorial i ako znaš engleski lik ti sve objasni u 15minuta. ako neznaš engleski...samo radiš kako i on i problema nema.

baš taj zato što je jeftin, zato što ga imam i znam da valja jer sam isprobao dosta njih pa mogu reć šta valja a šta ne. i zato što ga više manje svi preporučuju početnicima baš iz tih razloga. on je best buy rba, užasno jeftin a jako dobro radi. vrlo jednostavno se slaže.
clearomizeri su "loši" atomizeri. to je naziv za atomizere iz 2013. godine i to je tehnologija iz 2013 ili još starija. on daje lošiji okus. ide ti ovako: clearomizer pa bolji od toga atomizer (gotovi grijači) pa još bolji RBA ili RTA rebuildable (tank) atomizer.

cubis pro mini je atomizer. tank. nije loš, dobro si odabrao za početak. mod (ili ecigareta) je di je baterija, s displayem ili bez, gdje stisneš kad pariš. "ispod" atomizera. to me zanima šta imaš...da ti kažem dal da nabavljaš doggystyle ili ne. ako imaš display, onda možeš i doggija nabavit

Povratak na vrh

[ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, MSN [Bot], Nenad i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: