Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 14 lis 2019 04:18. Sada je: 14 lis 2019 04:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 21 ožu 2018 19:41 

Ja nemam problema sa pracenjem, imam dva atomizera u kolekciji i jednog parim na 14w, drugog na 30w. Ali kad vidim da ekipa ima po nekoliko desetaka atomizera, pomislim pa jebate ko bi sve te postavke popamtio :-)) :-))

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

Naslov: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 21 ožu 2018 19:48 

mpix je napisao:
Mislil sam na to da se lakše voditi watima i uposređivati setupe pre watiju nego preko napona.

Imat ćeš sigurno još dry hitova i curenja dok ne pogodiš kombinaciju wata, vate i otpora grijača.
Ukus se mijenja ne samo otporom, već da li je taj otpor namotan na 2, 2.5 ili 3mm.
Na 2mm manji je promjer i više zavoja, na 3mm je veći promjer manje zavoja. Time se mijenja i količina vate koju možeš staviti.
Sve to ima utjecaj na aromu i količinu pare.

Zato treba pariti na watima da imaš neku referencu. Jer će ti se napon mijenjati kako mijenjaš otpor. Wati će uvijek biti wati, bez obzira koliki otpor grijača napraviš.
Ako reguliraš (pratiš) napon onda nemaš neku čvrstu točku za usporedbu jer je tu i utjecaj pražnjenja baterije.

Ustvari, hoces reci kako nije dobro ravnati se prema naponu na modu jer isti pada kako pada napunjenost baterije, a snaga je snaga i uvijek ista dok se baterija ne isprazni? Mozda ovo sto sam napisao zvuci lose, ali ja jedino sto oko struje znam je zamjeniti zarulju :D

Povratak na vrh

Naslov: Re: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 22 ožu 2018 08:50 

riov je napisao:
mpix je napisao:
Mislil sam na to da se lakše voditi watima i uposređivati setupe pre watiju nego preko napona.

Imat ćeš sigurno još dry hitova i curenja dok ne pogodiš kombinaciju wata, vate i otpora grijača.
Ukus se mijenja ne samo otporom, već da li je taj otpor namotan na 2, 2.5 ili 3mm.
Na 2mm manji je promjer i više zavoja, na 3mm je veći promjer manje zavoja. Time se mijenja i količina vate koju možeš staviti.
Sve to ima utjecaj na aromu i količinu pare.

Zato treba pariti na watima da imaš neku referencu. Jer će ti se napon mijenjati kako mijenjaš otpor. Wati će uvijek biti wati, bez obzira koliki otpor grijača napraviš.
Ako reguliraš (pratiš) napon onda nemaš neku čvrstu točku za usporedbu jer je tu i utjecaj pražnjenja baterije.

Ustvari, hoces reci kako nije dobro ravnati se prema naponu na modu jer isti pada kako pada napunjenost baterije, a snaga je snaga i uvijek ista dok se baterija ne isprazni? Mozda ovo sto sam napisao zvuci lose, ali ja jedino sto oko struje znam je zamjeniti zarulju :D

Da. Napon se mijenja pražnjenjem baterije i nije uvijek pouzdano mjerilo. Neki pametniji modovi i to drže na konstantnoj vrijednosti, ali ne svi. Wate drže svi tako dugo dok baterija može davati tu snagu bez obzira na napon.

Povratak na vrh

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: