Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 16 stu 2019 02:16. Sada je: 16 stu 2019 02:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 18 ožu 2018 09:11 

nema tu neke formule izračuna kako namijestiti snagu moda. sve ovisi o načinu parenja.

netko voli jedno kratko povlačenje i njemu treba više snage. netko voli jedno dugo povlačenje i njemu treba malo manje snage od ovog prvog jer ce u protivnom dobiti dry hit. netko voli kao ja dva kontinuirana povlačenja i meni treba jos manje snage jer ce mi sve izgoriti ako namjestim mod na 5V. za sve ovo treba imati i odgovarajući grijač.

na kraju ljudi se zamaraju sa koliko namjestiti W ili V ili TC na modu i rade tolike filozofije i komplikacije. krenite od 3.5V ili od 7W i namjestite si mod kako vama paše ma kolike god vrijednosti pisale na njemu i uživajte.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 ožu 2018 09:22 

macchiato je napisao:
nema tu neke formule izračuna kako namijestiti snagu moda. sve ovisi o načinu parenja.

netko voli jedno kratko povlačenje i njemu treba više snage. netko voli jedno dugo povlačenje i njemu treba malo manje snage od ovog prvog jer ce u protivnom dobiti dry hit. netko voli kao ja dva kontinuirana povlačenja i meni treba jos manje snage jer ce mi sve izgoriti ako namjestim mod na 5V. za sve ovo treba imati i odgovarajući grijač.

na kraju ljudi se zamaraju sa koliko namjestiti W ili V ili TC na modu i rade tolike filozofije i komplikacije. krenite od 3.5V ili od 7W i namjestite si mod kako vama paše ma kolike god vrijednosti pisale na njemu i uživajte.

Sve si reko. :brav:

Jucer je bila rasprava na fejsu vrlo slicna, melo atty svi preporucuju 45-60 W, tako je i preporuceno, na kraju covjeku pase na 30W. Ima nikotin, ne pece ga vise grlo i moze parit. Sve je individualno. Tko kako voli

Povratak na vrh

Naslov: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 18 ožu 2018 15:04 

Tako u principu i radim. Stavim nesto manje i polako prema gore ;)

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 18 ožu 2018 20:11 

Gle, mogu ja spojiti mod na osciloskop i zajebavati se s krivuljama napona ali sve što mi treba je složiti dobar grijač, provući pamuk i namjestiti snagu. Dokle god mi daje dobru aromu nebitno je što piše na ekranu.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 ožu 2018 23:14 

Naravno! Slazem se u potpunosti! Ipak, meni uvijek draze konzultirati se tu sa vama nego da sam izmisljam toplu vodu ;) Zajebano je to kad je covjek u neznanju :D

Povratak na vrh

PostPostano: 19 ožu 2018 08:30 

E, došli ste na kraju do bitne stvari.
Bez obzira kaj si znam sve zračunat, to je samo pomoglo da ne fulam drastično. Sve ostalo je metoda pokušaja i pogreške.
Dok ne nađeš ono kaj ti odgovara. Napravio gomilu grijača u različitim konfiguracijama da bi nakon dvije godine došao do (meni) savršene kombinacije na atomizeru koji imam.
Znači igranje.
Otpori od 0.2 do 2 oma, dual ili signe coil, clapton i sve moguće druge perverzije. Nekoliko vrsta vate. I to sve skupa s kombinacijom različitih snaga.
Jedino kaj bi preporučil da ti referenca bude snaga, a ne napon. Time isključiš utjecaj trošenja baterije.
I jedno generalno pravilo za vatu. Manje je više. Bolje je staviti manje vate nego više. Bolje vuče i manji je rizik od dry hita.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 ožu 2018 20:20 

mpix je napisao:
E, došli ste na kraju do bitne stvari.
Bez obzira kaj si znam sve zračunat, to je samo pomoglo da ne fulam drastično. Sve ostalo je metoda pokušaja i pogreške.
Dok ne nađeš ono kaj ti odgovara. Napravio gomilu grijača u različitim konfiguracijama da bi nakon dvije godine došao do (meni) savršene kombinacije na atomizeru koji imam.
Znači igranje.
Otpori od 0.2 do 2 oma, dual ili signe coil, clapton i sve moguće druge perverzije. Nekoliko vrsta vate. I to sve skupa s kombinacijom različitih snaga.
Jedino kaj bi preporučil da ti referenca bude snaga, a ne napon. Time isključiš utjecaj trošenja baterije.
I jedno generalno pravilo za vatu. Manje je više. Bolje je staviti manje vate nego više. Bolje vuče i manji je rizik od dry hita.
Mpix moze li malo siri osvrt na ovaj dio: "Jedino kaj bi preporučil da ti referenca bude snaga, a ne napon. Time isključiš utjecaj trošenja baterije"?

Sto se tice vate. To je istina! Kad sam imao dry hitove sam smanjio kolicinu vate odmah je sve sjelo na svoje. Mada sam ju zadnji put malo smanjio previse i atty mi slini kao da mu zubi rastu :D :D
Ali moglo bi biti i zbog toga sto mi se zna desiti da zaboravim zatvoriti liquid control kad ga tankam.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 ožu 2018 21:33 

Mislil sam na to da se lakše voditi watima i uposređivati setupe pre watiju nego preko napona.

Imat ćeš sigurno još dry hitova i curenja dok ne pogodiš kombinaciju wata, vate i otpora grijača.
Ukus se mijenja ne samo otporom, već da li je taj otpor namotan na 2, 2.5 ili 3mm.
Na 2mm manji je promjer i više zavoja, na 3mm je veći promjer manje zavoja. Time se mijenja i količina vate koju možeš staviti.
Sve to ima utjecaj na aromu i količinu pare.

Zato treba pariti na watima da imaš neku referencu. Jer će ti se napon mijenjati kako mijenjaš otpor. Wati će uvijek biti wati, bez obzira koliki otpor grijača napraviš.
Ako reguliraš (pratiš) napon onda nemaš neku čvrstu točku za usporedbu jer je tu i utjecaj pražnjenja baterije.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 ožu 2018 13:22 

mpix je napisao:
Mislil sam na to da se lakše voditi watima i uposređivati setupe pre watiju nego preko napona.

Imat ćeš sigurno još dry hitova i curenja dok ne pogodiš kombinaciju wata, vate i otpora grijača.
Ukus se mijenja ne samo otporom, već da li je taj otpor namotan na 2, 2.5 ili 3mm.
Na 2mm manji je promjer i više zavoja, na 3mm je veći promjer manje zavoja. Time se mijenja i količina vate koju možeš staviti.
Sve to ima utjecaj na aromu i količinu pare.

Zato treba pariti na watima da imaš neku referencu. Jer će ti se napon mijenjati kako mijenjaš otpor. Wati će uvijek biti wati, bez obzira koliki otpor grijača napraviš.
Ako reguliraš (pratiš) napon onda nemaš neku čvrstu točku za usporedbu jer je tu i utjecaj pražnjenja baterije.

kad malo razmislim...ovo tvoje ima više smisla nego moje. ali neću odbacivat moju teoriju o voltima, ipak je moja :D
radim grijače uvijek 2.1-2.2 ohma kako ispadne. ali uvijek držim na 8.3W najviše, ali uglavnom 8-8.5W kako koja tekućina

Povratak na vrh

PostPostano: 21 ožu 2018 13:37 

Meni je isto lakse se ravnat po v.
W skoro ni ne gledam. Stvar navike valjda

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.