Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 stu 2019 13:22. Sada je: 15 stu 2019 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 16 ožu 2018 17:27 

briga te za druge ljude. ak neznašđ složit setup kak spada onda smanjiš snagu. ja se ni dan dans nisam naučio coil dobro složit al mene to ne yebe previše. početnici naprave bolji coil od mene. ja sam retardiran za takve picajzlaste stvari. ali meni radi dobro i ja sam zadovoljan. mene zanima TH. mogu ga dobit savršenim coilom a mogu ga dobit nikotinom. biram nikotin

Povratak na vrh

Naslov: Patnje (slatke) mladog vejpera
PostPostano: 16 ožu 2018 21:39 

Vidim ja da je stvar u vati. Jutros sam opet isao sloziti coil, jos manje vate stavio i funkcioniralo je super! Jedino je malo curio pa je u torbi od posla bilo vise tekucine nego u samom attyju :) :). A Buje ovo sta kazes to i ja mislim. Svatko si namjesti određene postavke kako mu odgovara. Mene jedino malo strah se igrati sa snagom da ne bi doslo do kakvih neocekicanih eksplozija u facu ;) . Zato se ipah volim konzultirati malo s vama iskusnijima na forumu.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 16 ožu 2018 23:37 

nema eksplozija dok ne koristiš skvonkera ili mehaniku. i to samo ako staviš u njih nekvalitetnu bateriju. i skvonker je mehanika. nemaš brige na elektronskom modu. možeš samo dry hit dobit. nije ni to loše toliko koliko se priča

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 16:53 

Ustvari, prica se svasta! Zato u tom moru informacija se ne moze donesti nekakav zakljucak jer svatko ima svoje misljenje i nema nekakvog zajednickog stava. Evo na primjer, kad smo vec na temi struje, vasa (clanova foruma) preporuka je da ammita mogu grijati na 30 watti bez problema. Na raznim grupama jedne socijalne mreze, preporuka je (ne meni osobno nego opcenito) da se mod namjesti na oko 4 volta. I onda ja gledam taj istick pico i sa tim grijacem od 0.81 om i snagom od 30w sam na 5.01 volt. Onda s druge strane imas nekoga koji taj isti atomizer przi i na 60 w. Pa da poludis :) :) Pretpostavljam da mu je otpor vjerovatno drukciji i da zato to moze podesiti na takvu vrijednost. Nisam te struke, mogu procitati 100 puta ohmov zakon i opet mi nece biti jasno.... Sad ja tebe prijatelju pitam... Sta je tu istina? :) Da li se treba drzati tih 4 volta ili przi brate do dry hita pa pomalo smanjuj? Sreca da je vas tu koji ste voljni pomoci oko svega, jer drukcije bi bilo tesko pun klinac. O vejpanju bi se dala knjiga napisati ;)

Btw od jucer kako sam napravio grijac niti jednom se nije dogodio dry hit. Gustam pun gas!

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 17:31 

ovako. puno ljudi priča u watima. ja mislim da oni nisu baš pametni i lupetaju. jer je watt relativna vrijednost koja se dobiva izračunom po formuli volt na kvadrat kroz ohmi jednako watti. ako reku koliko watta na koliko ohma, e to je već informacija s kojom se može baratat i onda to nije skroz blesavo, nego je pametno. još ako ti kažu koji mod i koji atty, onda već mogu pretpostavit ili točno znam što ta osoba priča. a pogotovo kad mi reče koja žica koliko namotaja i koliko ohma, da li je spaced ili micro coil. ja gledam volte i neki gledaju volte i ja znam da oni to gledaju na pravi način i onda poslušam savjet. 30W na 0.5 ohma i 30W na 0.7 ohma nije ista stvar. totalno različito. ja bi ti prema tome preporučio da gledaš volte. meni se pokazala najtočnijom ali kako imam isti coil po mjesec dana, mogu se i wattima ravnat. dok mi je isti coil. kad stavim drugi, ravnam se po voltima i onda zapamtim koliko je to W i toga se držim.

na 4volta (napon pune baterije) otprilike je vrijednost za koju svi znamo kako se koji coil ponaša. još od doba mehaničkih modova. kvalitetnih mehaničkih modova sa malim voltdropom. ili sada, kvalitetnim skvonkerima. neka ti to bude neka početna vrijednost iz koje ideš u isprobavanje. svaki coil skoro, se ponaša dobro na 4 volta

taj koji priča da prži taj atty na 60W sigurno ima grijač sa nižim otporom od ovih koji prže na 30W. čim otpor promijeniš, atomizer se ponaša skroz drugačije. niži otpor zahtijeva veću snagu (Watti) dok viši otpor (ohmi) zahtijevaju manju snagu za ugodan vape. nekome je bitniji okus pa tako slažu coilovem netko želi više pare pa tako slaže svoje coilove.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 18:23 

E moj buje, nisi ti elektro struke.
Wati su wati. To je SNAGA koja se isporučuje grijaču. Što bi rekli, bez obzira na otpor, uz konstantno reguliranje snage, mijenja se napon i time struja kroz grijač.

Ako imaš 30W na 0.5 oma, struja kroz njega je 7.8A
Ako imaš 30W na 0.7 oma, struja kroz njega je 6.5A

Što se poklapa s podacima koje mi moj mod pokazuje. Snaga 40W, 0.28 oma i 11.5A
To je sve u toleranciji od 5% jer je upitan mjerni sistem u modu pa ne se ne može tražiti točnost u decimalu.

Kako je snaga izvedena veličina, mod regulira napon da postigne te vrijednosti.
Da bi dobio SNAGU od 30W na 0.5 oma, treba postaviti napon od 3.9V
dok na 0.7 oma treba napon 4.6V

I tu dolazi do problema regulacije. Ako je mod na jednu bateriju (3.7V) onda mod mora dizati napon da postigne tu snagu. Kada su dvije baterije u modu onda napon spušta.
Sa stanovišta efikasnoti, dizanje napona ima manju učinkovitost od spuštanja i modovi s jednom baterijom imaju skuplju i komplicirainju elektroniku. Tzv. back-boost regulatore koji mogu i dignuti i spustiti napon.
Modovi s dvije baterije imaju samo back dio koji ima puno veću efikasnost jer u većini slučajeva treba samo spuštati napon.
To je onaj podatak o maksimalnom izlaznom naponu.

Snaga je u oba slučaja ista i grijač će dostići istu temperaturu. Razlika je samo u opterećenju baterije, odnosno ako je baterija manje kvalitetna (ima veći unutarnji otpor) više će se grijati.
To je čista elektro-matematika.
Drugi par cipela je kako to sve skupa utiče na parenje, odnosno na okus, aromi, količinu pare i sl.
Ali to je stvar ukusa i o ukusima se ne raspravlja.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 19:17 

mpix je napisao:
E moj buje, nisi ti elektro struke.
Wati su wati. To je SNAGA koja se isporučuje grijaču. Što bi rekli, bez obzira na otpor, uz konstantno reguliranje snage, mijenja se napon i time struja kroz grijač.

Ako imaš 30W na 0.5 oma, struja kroz njega je 7.8A
Ako imaš 30W na 0.7 oma, struja kroz njega je 6.5A

Što se poklapa s podacima koje mi moj mod pokazuje. Snaga 40W, 0.28 oma i 11.5A
To je sve u toleranciji od 5% jer je upitan mjerni sistem u modu pa ne se ne može tražiti točnost u decimalu.

Kako je snaga izvedena veličina, mod regulira napon da postigne te vrijednosti.
Da bi dobio SNAGU od 30W na 0.5 oma, treba postaviti napon od 3.9V
dok na 0.7 oma treba napon 4.6V

I tu dolazi do problema regulacije. Ako je mod na jednu bateriju (3.7V) onda mod mora dizati napon da postigne tu snagu. Kada su dvije baterije u modu onda napon spušta.
Sa stanovišta efikasnoti, dizanje napona ima manju učinkovitost od spuštanja i modovi s jednom baterijom imaju skuplju i komplicirainju elektroniku. Tzv. back-boost regulatore koji mogu i dignuti i spustiti napon.
Modovi s dvije baterije imaju samo back dio koji ima puno veću efikasnost jer u većini slučajeva treba samo spuštati napon.
To je onaj podatak o maksimalnom izlaznom naponu.

Snaga je u oba slučaja ista i grijač će dostići istu temperaturu. Razlika je samo u opterećenju baterije, odnosno ako je baterija manje kvalitetna (ima veći unutarnji otpor) više će se grijati.
To je čista elektro-matematika.
Drugi par cipela je kako to sve skupa utiče na parenje, odnosno na okus, aromi, količinu pare i sl.
Ali to je stvar ukusa i o ukusima se ne raspravlja.

evo pročito sam tvoj post i nisam skužio ama baš ništa osim ono o back boostu :D ne, nisam tekničke struke :lol:

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 21:26 

Eto, o tome vam ja pricam. Na kraju vas dvoje u raspravu, a meni oci u kriz jer pojma o struji nemam. Hahahaha! Sta je zakljucak na kraju? Da ne idem preko 4.0 volta ili przim 30 w, pa neka bude i 5.01 volti.
I kako bi mi laici, da nema vas sa foruma, otkrili kolikom snagom prziti koji atty? Ili moramo biti dobri s vama dok ne "odrastemo"? :P

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 21:49 

Pocni na 4v i idi gore dole pa vidi sam. Ljudi vole na 4v, ja volim 1.4ohma na 3.4v a neko voli 2 ohma na 4.5v. znam ja derat 3 ohma na 5.1v i tako. Slozi bilosta, isprobavaj nadji sta ti odgovara. Zato je ovo sve zabavno jer moras slozit 50 coilova da nadjes savrseno za sebe. Ili ko ja, namotas otprilike, provuces vatu i bas te briga koliko ohma glavno da drzis oko 4v za MTL i bas te briga. Znam lika koji pari 3 god rba i nije isprobo nista. Njemu je dovoljno dobro 0.25 kantal 4 namotaja i super radi. Mehanika elektronika radi svugdje dobro

Riov...nije ovo nista...nekad smo znali ic 30 postova u offtopic i srali i zayebavaki se po temama unedogled

Povratak na vrh

PostPostano: 17 ožu 2018 22:27 

Rokam ja fino na 30w i evo po zadnjem ocitanju 4.93 volti i super mi je.
Sto se tice offtopica, neka ga! Forum je malo zivlji onda ;) Gust vas je citati!

Povratak na vrh

[ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: