Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 lis 2018 19:22. Sada je: 23 lis 2018 19:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Pomoc oko kvalitetnog ulaska u vape svijet
PostPostano: 16 sij 2018 07:31 

buje3000 je napisao:
dobro je to
ja ne bi precoiled wires. bolje je kad sam namotaš žicu, možeš se igrat s promjerom, i brojem namotaja, što i radi razliku u cijelom sportu.

Takav komplet obično preporučim svima, ipak je puno jeftinije nego da si pokupuje sve vrste žica pa da se krene igrati sa slaganjem.
Ako će odmah početi sam slagati i igrati se onda je dovoljan neki clapton.

buje3000 je napisao:
na vtc miniju, ako pariš MTL i iznad 1.5ohma, možeš saugat i saugat al baterije će ti izdržat skoro cijeli dan. ajde 2 na dan ako ih nećeš praznit više od pola. što se preporučuje, da ih na pola mjenjaš, da ti duže traju. za single coil DTL ti je isto dosta 60W jer nećeš preć 40W garant. za DTL...paaaa što je otpor niži, pariš na većoj snazi i to brže troši bateriju. zbog Ampera koje mod vuče iz baterije. zato ćeš na DTL na 0.5ohma preko dana skurit do 4 baterije ako budeš saugao. niži otpor, još brža potrošnja baterija.ja pri malo jačem korištenju, čitaj sauganju 2 sata bez prestanka DTL, riješim 2500mAh bateriju za 2 sata, tj do pola, ispod ne idem. i to pario il na 0.5ohma 25W ili na 1.1 ohm 25W. 2 sata 3 cca bi ova tvoja izdržala.
e sad, dual battery mod....ima tu dvojbi. moje je mišljenje, da je lakše nosit rezervnu bateriju (ili 3)sa sobom nego cijelo vrijeme teglit ciglu od moda sa sobom. em je teži, em je veći, em je nezgrapniji. ali dosta njih se neće složit samnom pa tegle mod sa 3 baterije sa sobom. to je čisto na tebi šta ćeš uzet. na kraju krajevam, nitko ti ne brani imat 2 moda doma. dapače... :zu:

Sve stoji, ali kad staviš neku bijesnu žicu i ostpor padne na 0,3 ohma, da vidiš kako se troše baterije,
jednostavno ne radi kako treba na premalo watta, ne možeš dobiti ni mlaku paru :-)
Ovako sa nekim modom sa 2 baterije, može lagano idurati dan (naručito kasnije).

Povratak na vrh

PostPostano: 16 sij 2018 10:18 

buje3000 je napisao:
dobro je to
ja ne bi precoiled wires. bolje je kad sam namotaš žicu, možeš se igrat s promjerom, i brojem namotaja, što i radi razliku u cijelom sportu.

na vtc miniju, ako pariš MTL i iznad 1.5ohma, možeš saugat i saugat al baterije će ti izdržat skoro cijeli dan. ajde 2 na dan ako ih nećeš praznit više od pola. što se preporučuje, da ih na pola mjenjaš, da ti duže traju. za single coil DTL ti je isto dosta 60W jer nećeš preć 40W garant. za DTL...paaaa što je otpor niži, pariš na većoj snazi i to brže troši bateriju. zbog Ampera koje mod vuče iz baterije. zato ćeš na DTL na 0.5ohma preko dana skurit do 4 baterije ako budeš saugao. niži otpor, još brža potrošnja baterija.ja pri malo jačem korištenju, čitaj sauganju 2 sata bez prestanka DTL, riješim 2500mAh bateriju za 2 sata, tj do pola, ispod ne idem. i to pario il na 0.5ohma 25W ili na 1.1 ohm 25W. 2 sata 3 cca bi ova tvoja izdržala.
e sad, dual battery mod....ima tu dvojbi. moje je mišljenje, da je lakše nosit rezervnu bateriju (ili 3)sa sobom nego cijelo vrijeme teglit ciglu od moda sa sobom. em je teži, em je veći, em je nezgrapniji. ali dosta njih se neće složit samnom pa tegle mod sa 3 baterije sa sobom. to je čisto na tebi šta ćeš uzet. na kraju krajevam, nitko ti ne brani imat 2 moda doma. dapače... :zu:

I ja mislim da nebi trebo biti problem namotat komad zice oko komada zeljezne stange, za pocetak mi je dosta 1-2 vrste zice dok ne usavrsim umjetnost, a i kolko vidim kostaju par dolara koluti. Sto se tice velicine moda i nezgrapnosti to me ne muci previse posto sam velik momak i imam medjedju sapu ;). Uzo bi radje nesto sto pokriva veci raspon mogucnosti dok ne skuzim kaj mi pase nego da sad uzmem nekaj pa za mjesec dana mijenjaj.
I slazem se, vise od jednog moda dapace i tak bude vjerovatno zavrsilo poznavajuci sam sebe al treba prvo skuzit kaj mi najvise pase pa u tom smjeru krenut.

Povratak na vrh

PostPostano: 16 sij 2018 16:00 

Zoro je napisao:
I ja mislim da nebi trebo biti problem namotat komad zice oko komada zeljezne stange, ...
...velik momak i imam medjedju sapu ;)...

Malo kontradiktorno :-)
Nije u pitanju štanga nego prcvoljak debljine 2 - 2,5 - 3 mm :-P

Preporuka za gotove grijače je samo iz razloga što možeš isprobati različite vrste žica,
ako kreneš svaku tu žicu kupiti, nakupit će se poprilična suma :-)

Povratak na vrh

PostPostano: 16 sij 2018 16:37 

Eventualno se clapton isplati uzeti pre-coiled koji komad za probu, ostale su 1,5-2,5 $ kolut od 10m, tako da baš ne vidim neku popriličnu sumu, za 20$ nakupuješ čudo toga, a ako nešto ne paše, uvijek se da zamijeniti/pokloniti...

Povratak na vrh

PostPostano: 16 sij 2018 21:37 

cimeries je napisao:
Zoro je napisao:
I ja mislim da nebi trebo biti problem namotat komad zice oko komada zeljezne stange, ...
...velik momak i imam medjedju sapu ;)...

Malo kontradiktorno :-)
Nije u pitanju štanga nego prcvoljak debljine 2 - 2,5 - 3 mm :-P

Preporuka za gotove grijače je samo iz razloga što možeš isprobati različite vrste žica,
ako kreneš svaku tu žicu kupiti, nakupit će se poprilična suma :-)

Ma snaso se bum s tim, slago sam ja i sitnije stvari, a i uporan sam kod takvih stvari ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 16 sij 2018 23:54 

dado_ je napisao:
Eventualno se clapton isplati uzeti pre-coiled koji komad za probu, ostale su 1,5-2,5 $ kolut od 10m, tako da baš ne vidim neku popriličnu sumu, za 20$ nakupuješ čudo toga, a ako nešto ne paše, uvijek se da zamijeniti/pokloniti...

De molim te nađi mi ove žice da su po 1,5-2,5 $ kolut od 10m

MKWS 316L Stainless Steel Pre-Coiled Wires for RBA Atomizers (8 Specs) $4.61
https://www.fasttech.com/products/0/10014736/6438400-authentic-mkws-316l-stainless-steel-pre-coiled

6*Fused clapton pre-coiled wires (0.55ohm)
6*Tiger pre-coiled wires (0.42ohm)
6*Clapton pre-coiled wires (0.5ohm)
6*Mix twistted pre-coiled wires (0.23ohm)
6*Hive pre-coiled wires (0.35ohm)
6*Quad pre-coiled wires (0.2ohm)
6*Flat twisted pre-coiled wires (0.2ohm)
6*Alien clapton pre-coiled wires (0.4ohm)

Da jedan grijač koristi samo tjedan, ostalih 5 da baci ima 2 mjeseca da isprobava :-)

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 00:01 

Zoro je napisao:
Ma snaso se bum s tim, slago sam ja i sitnije stvari, a i uporan sam kod takvih stvari ;)

Namotati ćeš grijač i provući pamuk taman da imaš dvije lijeve. Ono na što obrati pažnju su e-tekućine odnosno nemoj kupovati jeftine otrove da se kao ja ne razočaraš u samom početku. Rađe odvoji koji euro više i kupi premium tekućinu.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 01:01 

Sevillano je napisao:
Zoro je napisao:

Namotati ćeš grijač i provući pamuk taman da imaš dvije lijeve. Ono na što obrati pažnju su e-tekućine odnosno nemoj kupovati jeftine otrove da se kao ja ne razočaraš u samom početku. Rađe odvoji koji euro više i kupi premium tekućinu.

Neka preporuka za pocetnu tekucinu, neka duhanska, naranca i mozda jagoda. Kolko sam procito na forumu svaka marka ima par dobrih okusa pa covjek nezna kaj uzet a da sad ne spiskam jos 100€ za tekucine u startu

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 02:02 

Zoro je napisao:
Neka preporuka za pocetnu tekucinu, neka duhanska, naranca i mozda jagoda. Kolko sam procito na forumu svaka marka ima par dobrih okusa pa covjek nezna kaj uzet a da sad ne spiskam jos 100€ za tekucine u startu

Ja ih također još uvijek isprobavam a ono što mi za sad valja su Infamous, KTS i Journey. Od Journey imaš Healing Potion sa krem-jagodom te Grampa's Cream što je blaga verzija duhana ali ukusi su različiti i ne mogu ja sad točno reći što će tebi valjati. Za početak uzmi TPD bočice od 10 ml (30-40 kn) pa ako ti odgovara okus onda kasnije uzmeš one veće.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 11:30 

Dečki su ti sve već uglavnom rekli, ja bih samo dodala ako te strah jedne baterije pogledaj si mod eleaf invoke. Nije skup, nije velik (najmanji s dvije baterije), nema ogranicenja sto se tice velicine atija, i meni je simpatičan jer ne volim glomazne modove. Također vidim da je izašao i pico za 20700 baterije.

Povratak na vrh

[ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: