Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 16 stu 2018 23:12. Sada je: 16 stu 2018 23:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Pomoc oko kvalitetnog ulaska u vape svijet
PostPostano: 14 sij 2018 17:23 

Pozdrav,
znaci vec tjedan dana pretrazujem internet i neodlucniji sam sad oko toga sta kupiti nego prije par dana.
Svaki review na youtubu za mod ili mod kit veli sve je super sve pet, divno krasno osim te jedne sitnice. Onda ajmo googlat, kaj je to, dal mi to treba itd. I na kraju nakon nekoliko sati pretrage znam sve al neznam i dalje nis a chrome se crasha jer imam otvoreno 3 miliona tabova.

Da skratim, trebao bi pomoc od ljudi koji koriste modove iz vlastitog gusta a ne zato jer im je to neka firma poslala da naprave review.

Htio bi se rijesit pusenja, zbog vlastitog zdravlja a i zdravlja moje obitelji.

Pusim vec 13+ godina, u zadnje 2-3 godine 2 kutije dnevno.

U potrazi sam za kompletnim hardwarom, mod kit ili mod i atomizer, baterije i ostale sitnice koje su potrebne s obzirom u kojem smjeru ode preporuka.

Listajuci forum i gledajuci slicne postove odma mogu da odgovorim na FAQ

Zaboravio sam napomenuti da se nalazim u Njemackoj, ako to ima kakve veze oko postarina ili mogucnosti dostave

- po mogucnosti mod sa izmjenjivim baterijama posto mi dan cesto traje i po 18 sati
- spreman sam sam praviti grijace ili coilove jer kolko vidim i malo dijete moze slozit osnovnu verziju a i malo kompliciranije nisu nis posebno ako imas volje i strpljenja, a i ko ce nakupovat grijace dok isprobavas razlicite tekucine i ne skuzis koje ti pasu
- ako je moguce da atomizer podrzava uvlacenje direktno u pluca i usta pa pluca (MTL i DTL ak sam dobro zapamtio) ili da se da lako convertirat, dok ne vidim sta mi vise pase
- Budget bi bio oko 100€

Koliko sam vidio na internetu svaki 2 review je SMOKE proizvod - Misljenja ?

Povratak na vrh

Naslov: Re: Pomoc oko kvalitetnog ulaska u vape svijet
PostPostano: 14 sij 2018 17:56 

prođi za početak forum za početnike i ak zaglaviš pitaj. definitivno pametna odluka, a ako ostaneš na ovom moglo bi ti bit veći gušt od cigareta. samo je bitno ne odustat ako ne naletiš odmah na dobru tekućinu. istražuj probavaj dok ne nađeš dobru tekućinu, onda je sve lakše. i ne štedi na nikotinu u startu. koliko možeš podnijet to koristi. 18mg za tebe, ako je jako onda 12mg. uzmi si ego AIO, 0.6 ohm grijače i uživaj. set je toči i vozi, eventualno promjeniš grijač kad mu performanse padnu. taj set kod nas dođe 150kn i sasvim je u redu za početak. dok to koristiš, čitaj forum i gledaj za si uzet nešto bolje. više manje svi atomizeri (onaj gornji dio šta nije baterija) sa gotovim grijačima su tu negdje ali nije velika razlika u njima. tako da s boljim setom s gotovim grijačima, čitaj skupljim, ne dobivaš puno bolje od tog AIO-a. baterija ko baterija, bila mod ili ecigareta, daje struju i to je to. ovaj AIO ti je najbolji u omjeru uloženo dobiveno. i za njega PG/VG 50/50 omjer tekućine, s više VG-a neće dobro radit. ako ti bude malo nikotina, zadržiš paru u plućima sekundu dve više i dobiješ nikotin brže. naravno ima boljeg od tog al to ti za početnika sad ne preporučam. igraj se s tim pa onda nešto ozbiljnije ako oćeš

al ako baš oćeš odmah s modom ok. ja bi ti preporučio ovaj aio da ipak uzmeš, i da tio makar bude rezerva neko vrijeme kad budeš mod nabavio. uvijek treba imat rezervu, koliko god dobar primarni mod bio.
e sad šta se tiče DTL i MTL. s jednim atomizerom ne možeš dobit i pravo mtl i pravo dtl iskustvo. najbolje nabavit 2 atomizera, 1 za mtl i jedan za dtl. pa vidit. za mtl bi ti preporučio 18mg a za dtl do 6mg. istu miligramažu nije preporučljivo koristit za oba načina parenja.

za mod bi ti preporučio neki joytech mod. meni su se pokazali kao najbolji omjer kvalitete i cijene. evic vtc mini, v-two, primo mini i štajaznam koji još. 75-80W ti je dosta. imaju upreadable firmware pa možeš imat dosta dobre performanse kad budeš htio nešto više.

baterije LG HG2, sony vtc 5,5a,6, koje oćeš, sve su podobne i za mtl i za dtl

od punjača, bolje uzet sa 4 slota, ako se opredjeliš slučajno za DTL trebat će ti sva 4 slota :D. jeftinija verzija nitecore intelicharger i4, bolji punjač xtar vc4, ili bilo koji drugi xtar, ali s nji9me moraš nabavit i 2A zidni punjač jer ne dolazi s njime. može i xp4 ili vp4 zaporavio sam točno kako se ovaj jeftiniji zove. imam i4 skoro 3 godine, već pola godine zayebava ali radi. sljedeći uzimam vc4.

rebuildable atomizer RBA za mtl uzmi sxk verzija doggystyle 2k16. jednostavno se slaže i daje ok aromu. ili kayfun v3mini ili phenomenon lite ili ph. zest. svi su jednostavni za složit. fasttech.com tj kina. prva preporuka doggy onda sve ostalo. žica kantal a1 0,25 i 0,30 (0.32) pa isprobavaj šta ti je bolje.

za DTL treba deblja žica, dakle 0,32, 0,40, clapton i tako nešto. single coil. ammit ja mislim je single coil. ovo ti je sve u budžetu do 700kn ako kupuješ u kini. u njemačkoj nema šanse. ovi atomizeri su klonovi, replike originala. originali RBA MTL tankova koštaju 100+eura. uzimaj ove s više zvijezdica i s dobrim reviewom. ne štedi 3 eura jer te može opako koštat u vidu curenja atomizera i znaju ne radit dobro. samo klonovi snajbolkjim ocjenama dolaze u obzir. vata neka koju oćeš, samo da nije tretirana kemikalijama, bio vata. muji, kog gen do, cotton bacon, ali za početak ti je dobra i iz trgovačkog centra.

zato uzmeš ego aio da preživiš dolazak dobre opreme iz kine. ili se učlani na neki njemački vape forum i vidi šta se tamo po oglasnicima nudi.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2018 18:30 

ako uzimaš polovni mod, gledaj da je star do 3 mjeseca, za atomizere to nije bitno bitno je da je stanje dobro. baterije ne uzimaj polovne nego nove. u njemačkoj ili nkon.nl. još ti treba borer za motat coilove ili traži na fasttechu coil jig winding tool za 2 dolara. možeš i malo vate tamo za početak uzet. baterije ne na fasttechu jer ili ne šalju ili ćeš ih 2 mjeseca čekat. sve drugo imaš na fasttechu, a ako ti se štedi 6 dolara i nije ti bitna boja (jer ne znaš što ćeš dobit) onda ovdje https://www.efun.top/joyetech-evic-vtwo ... x-mod.html
https://www.efun.top/evic-vtc-mini-with-tron.html

ja imam 3kom, imao 5 kom u zadnje 2 godine i dobri su. jedina mana im je da nakon 2 tjedna cca otpadnu magneti na poklopcu za baterije i moraš to superljepilom lijepit. sve ostalo odlično. za te pare naravno.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2018 18:34 

i pogledaj na netu na koji iznos plaćaš vaš pdv (VAT) i cjepkaj to na više paketa ovisno o cijeni da ne daješ državi ako ne trebaš. singapore registered airmail poštom s fasttecha. dođe za 2-3 tjedna

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2018 18:40 

u stvari. šta se tiče njemačke. ne znam kakvo je zakonodavstvo u njermačkoj prema nabavci opreme iz kine. pred malo je došao u EU novi zakon, šta su tamo zabranili pojma nemam. znam da u hrvatdkoj za sad sve prolazi. to možeš na njihovom forumu pitat

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2018 19:17 

Obožavam kad buje odgovori, skoro ne moram ništa pisati, mogu samo potpisati :-)

Ali evo ukratko i od mene:
1. punjač za 2 ili 4 baterije
2. moja preporuka 4 baterije minimalno
3. mod koji ti se svidi, po mogućnosti 2 baterije zbog trajanja baterija, može i sa 1 baterijom :-)
4. attomizer SXK Doggy za MTL, OBS Engine NANO (jedan grijač) na 0,4 ohma radi jako fino ili huricane junior (nisam još probao), sad je moderan i ZEUS
5. Arome (tekućine) iz HR, ono što sam probao da ljudi donose iz Švabije je gore od TPA solo (moje mišljenje)
6. Dovoljno različitih žica da pronađeš ono što ti odgovara ili kompletni setovi gotovih zavojnica :-)

Najbitnije od svega ti je da si pogodiš jačinu tekućina i nabaviš dobre tekućine,
to ti je puno bitnije od opreme, čovjeku iz Njemačke ne valja na Avocado 24 arome, nije nešto atomizer,
kad sam stavio svoju tekućinu atty ubija aromom, a sa njihovom tekućinom mislim da bi mi bila bolja baza!

Povratak na vrh

PostPostano: 14 sij 2018 21:04 

probao sam njemački twisted flavours waldmeister fantastičan je bio, nema veze s aromom kod nas. imaš stranicu flaywer, imaju dobre arome, meiwei je zapravo Vapingzone i o tim duhanskim aromama od kojih napraviš tekućinu imaš na forumu. samo izbjegavaj tpa. ma ima kod njih svašta fino. ima i drugih stranica. za početak si uzmi duhanske tekućine, olakšat će ti prelazak s cigara. kasnije šta god oćeš
i ja bi uzeo 4 baterije. najbolje pa si miran

Povratak na vrh

PostPostano: 15 sij 2018 00:13 

Hvala na brzom odazivu.

Znaci shoping list bi bio ovako nekako nakon vasih prijedloga :
Atomizeri:
https://www.fasttech.com/products/6353800
https://www.fasttech.com/products/6720001
Baterije (kineske njemci vracaju od kud su i dosle):
https://www.amazon.de/Original-LG-HG2-3 ... 2BHG2&th=1
Punjac:
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ger-4-slot

Jedino me brine kod ovoga Joyetech eVic VTC Mini 60W TC VW to sto ide jedna baterija u njega, kolko dugo ona traje za nekog tko ce to vjerovatno navlacit po ustima u pocetku jako cesto.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 sij 2018 02:07 

Otprilike tako nešto :-)

Ovako nešto si uzmeš, paket različitih za OBS, možeš različite verzije (evo samo nekih, pa gledaj šta ti je zanimljivo):
https://www.fasttech.com/products/0/10014736/5962600-authentic-mkws-kanthal-a1-pre-coiled-wires-for
https://www.fasttech.com/products/0/10029809/6527500-authentic-karnoo-fecral-pre-coiled-wires-for-rba
https://www.fasttech.com/products/0/10014736/6438400-authentic-mkws-316l-stainless-steel-pre-coiled

VTC ti je do 75 W, imaš i vtwo mini (isto izgleda), Primo (on je sa 2 baterije) ili VOOPOO DRAG,
pogledaj i GeekVape Aegis, jedna baterija ali onda gledaj 26650 baterije...

Nisam baš gledao cijene, pokušaj se nekako uklopiti :-)

Povratak na vrh

PostPostano: 15 sij 2018 19:23 

dobro je to
ja ne bi precoiled wires. bolje je kad sam namotaš žicu, možeš se igrat s promjerom, i brojem namotaja, što i radi razliku u cijelom sportu.

na vtc miniju, ako pariš MTL i iznad 1.5ohma, možeš saugat i saugat al baterije će ti izdržat skoro cijeli dan. ajde 2 na dan ako ih nećeš praznit više od pola. što se preporučuje, da ih na pola mjenjaš, da ti duže traju. za single coil DTL ti je isto dosta 60W jer nećeš preć 40W garant. za DTL...paaaa što je otpor niži, pariš na većoj snazi i to brže troši bateriju. zbog Ampera koje mod vuče iz baterije. zato ćeš na DTL na 0.5ohma preko dana skurit do 4 baterije ako budeš saugao. niži otpor, još brža potrošnja baterija.ja pri malo jačem korištenju, čitaj sauganju 2 sata bez prestanka DTL, riješim 2500mAh bateriju za 2 sata, tj do pola, ispod ne idem. i to pario il na 0.5ohma 25W ili na 1.1 ohm 25W. 2 sata 3 cca bi ova tvoja izdržala.
e sad, dual battery mod....ima tu dvojbi. moje je mišljenje, da je lakše nosit rezervnu bateriju (ili 3)sa sobom nego cijelo vrijeme teglit ciglu od moda sa sobom. em je teži, em je veći, em je nezgrapniji. ali dosta njih se neće složit samnom pa tegle mod sa 3 baterije sa sobom. to je čisto na tebi šta ćeš uzet. na kraju krajevam, nitko ti ne brani imat 2 moda doma. dapače... :zu:

Povratak na vrh

[ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: