Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 sij 2018 21:39. Sada je: 18 sij 2018 21:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Pomognite noobu!
PostPostano: 03 sij 2018 00:34 

od voćnih aroma gledaj ovako. ne šta voliš jest nego pit. recimo sokovi. skuplje arome su najčešće najmanje umjetne. sve ovisi šta ti voliš. bright tobacco nisam probao tu ti ne mogu pomoć. meni su recimo fantastične od od meiwei french pipe i cherry cigar, old captain mi je ok. ostale meiwei duhanske su mi nekako sve na isti kalup. inawera am4a mi je dobra, i dosta je intenzivna. ovisi šta ti voliš. šta se meni sviđa ne znači da će se i tebi.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 sij 2018 13:39 

Kad se rade grijači, jel se baš mora provjeravat otpor na ohm metru, il ga mogu normalno našerafit na mod pa na njemu vidjet otpor?

Povratak na vrh

PostPostano: 15 sij 2018 14:22 

Naravno da možeš, ohm metar se najviše koristio u vrijeme mehaničkih modova kada si pomoću njega provjeravao otpor prije montaže na mod, budući na mehanici nisi mogao isčitati otpor (a i bilo je opasno spajati neprovjeren coil na mehaniku u slučaju nekog kratkog spoja ili premalog otpora).
Danas svaki ispravan elektronski mod dovoljno precizno isčitava otpor

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 01:23 

Jel bi mi mogao neko ko ima i koristi evc vtc mini detaljno objasnit kaj je koji mode, kak ga koristiti i za kaj? Pogledao sam više reviewova na youtube, al svi oni govore o osnovama i ko da govore nekome ko se već dosta kuži u sve to.
Ja jedino znam da imam unutra Ti coil, nariktano na Temp Ti mode, na 230,240°, 50W i to je to. Al recimo ne kužim zakaj kad parim se mjenjaju wati, skakuću oko 4 i nekaj , 7 i nekaj wata, zakaj otpor raste ne nekih 0,7 ohma, onda kaj znači zalockat otpor. Znači u tome modeu di ga koristim ne znam puno toga, a kamoli one ostale, TCR 120 M1, power, bypass i onaj zadnji start, koji sam dobio kad sam updateao firmware. Kad mi uskoro dođe doggy, u kojem modeu ću njega koristit... Znam, puno pitanja, al molio bi nekog da mi pomogne.

Povratak na vrh

PostPostano: 17 sij 2018 18:37 

Lex je napisao:
Jel bi mi mogao neko ko ima i koristi evc vtc mini detaljno objasnit kaj je koji mode, kak ga koristiti i za kaj? Pogledao sam više reviewova na youtube, al svi oni govore o osnovama i ko da govore nekome ko se već dosta kuži u sve to.
Ja jedino znam da imam unutra Ti coil, nariktano na Temp Ti mode, na 230,240°, 50W i to je to. Al recimo ne kužim zakaj kad parim se mjenjaju wati, skakuću oko 4 i nekaj , 7 i nekaj wata, zakaj otpor raste ne nekih 0,7 ohma, onda kaj znači zalockat otpor. Znači u tome modeu di ga koristim ne znam puno toga, a kamoli one ostale, TCR 120 M1, power, bypass i onaj zadnji start, koji sam dobio kad sam updateao firmware. Kad mi uskoro dođe doggy, u kojem modeu ću njega koristit... Znam, puno pitanja, al molio bi nekog da mi pomogne.

mjenjaju se watti zato što on prvo diže temperaturu grijača do 250 stupnjeva a onda smanjenjem i povećanjem watta održava temperaturu na 250 stupnjeva. da, trebaš zalockat otpor. trebaš zaključat otpor. koliko se sjećam, kad ga zaključaš, ti se pored očitanja ohma pojavi nacrtani lokot. tek onda ideš parit. i to nakon što mod i atomizer pustiš na istoj temperaturi jedno 15minuta. e sad, kako točno šta radit, neam pojma jer nisam godinu i više koristio vtc mini u temperature controlu. TCR namještaš ručno, na vrijednost koja ti odgovara. nađi si tcr values for titanium on joytech vtc mini. viewtopic.php?f=5&t=11662
znači, svaka žica ima neki raspon u tcru u kojem najbolje radi. ostali rasponi su za druge žice. i tu rihtaš i pariš i gledaš di ti najviše odgovara i onda to mod spremi. pogledaj i ovu temu di je objašnjeno kako TC radi viewtopic.php?f=5&t=9993

power mod je za kantal i SS grijače, bypass ti je da radi kao mehanički mod, dakle, koliki napon baterija trenutno ima, toliki napon daje na grijač. kako se baterija prazni tako na sve manje W pariš

Povratak na vrh

PostPostano: 18 sij 2018 12:36 

Došao mi doggy i ostala oprema za radit grijače! Jel ima još nekaj kaj trebam znat prije nego kaj se okušam u prvoj izradi grijača? Znači njega koristim na Power modeu, pošto je žica kanthal?

Povratak na vrh

Naslov: Pomognite noobu!
PostPostano: 18 sij 2018 15:19 

Da kantal ide samo na power mod. Koju debljinu zice si uzeo?

Povratak na vrh

PostPostano: 18 sij 2018 17:14 

0.25mm. Kolko namotaja da radim? Koji unutarnji promjer coila? I od kolko do kolko wata je ok to rokat?

Povratak na vrh

PostPostano: 18 sij 2018 19:25 

sve atomizere slažem na promjer 2.5mm, 5-6 namotaja kako kad, pa kako ispadne. tu negdje 1.8 do 2.2 ohma. stavim na 8W pa dižem po potrebi kako koju tekućinu. bolje se ravnaj po voltima. tu negdje 4do4.4v

Povratak na vrh

PostPostano: 18 sij 2018 20:07 

Evo ga, napravljen prvi grijač! Iz drugog pokušaja, prvi put sam previše natezao žicu kad sam htio poravnat pa mi je puko :D Očitava mi 1.64Ω

Povratak na vrh

[ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Lima, tironi i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: