Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 14 lis 2019 04:23. Sada je: 14 lis 2019 04:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 16 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: povratak preporuke
PostPostano: 03 stu 2017 09:56 
Moderator

nela je napisao:
fek0 je napisao:
teško da ćeš naći green tea gotove tekućine...jako malo ljudi to pari i ne isplati se tekućine takvih okusa proizvoditi. ako slučajno i nađeš nekaj takvo, u pravilu je fuj...jer zbog nikakve potražnje, stavljaju se najjeftinije arome.
dakle...ako hoćeš kvalitetnu green tea ili sličnu tekućinu, radije sama miksaj. Generalno, Inawera ima puno bolje takve arome od TPA i Capelle.

Sent from my Y6_Piano using Tapatalk

ma nemam pojma meni je dobra pokusat cu napravit :P
ima gomila clanaka da je ekstremno zdrava, i gomila da je cak i zeleni caj opasan u velikoj koncentraciji
tko bi znao

pričaš o čaju...a mi o aromama. aroma green tea nije isto što i čaj, tako da da o nekoj opasnosti ili zdravlju nema govora. :)

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 07 stu 2017 02:46 

fek0 je napisao:
pričaš o čaju...a mi o aromama. aroma green tea nije isto što i čaj, tako da da o nekoj opasnosti ili zdravlju nema govora. :)

pa valjda se radi od iste biljke
nego jel znas kako rade arome?

Povratak na vrh

Naslov: povratak preporuke
PostPostano: 10 stu 2017 19:00 
Moderator

znam. nije onako kako mislis...uglavnom destilacijama i ekstrahiranjem pomocu određebih kemijskih supstanci. nazalost, moram te razuvjeriti....arome jesu prehrambene i nisu toksicne za ljudsku upotrebu, ali velika vecina (tipa zeleni caj), nisu nista drugo nego kemijski spojevi koji daju koliko god je moguce okus toga sto se zeli dobiti. banana se, recimo, uopce ne dobija iz banane vec je to Isoamyl Acetate koji ima okus na bananu (ustvari okus onog punjenja iz cokoladnih bananica...sto bas i nije banana per se).

osobno mogu napraviti aromu kojeg god hoces caja...ali iznenadila bi se koliko zeleni caj kao prirodna aroma od samog caja uopce nema okus zelenog caja vec vise kao nekakav drvenasti okus...sto i nije cudno, s obzirom da je caj grmlje.

Sent from my Y6_Piano using Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 15 stu 2017 00:12 

da citala sam naokolo
malo je kompliciranije nego sto sam mislila :D
e pa napravi dvenkasti haha

Povratak na vrh

PostPostano: 16 stu 2017 11:22 
Moderator

nela je napisao:
da citala sam naokolo
malo je kompliciranije nego sto sam mislila :D
e pa napravi dvenkasti haha

ne bi ti se svidjelo, a i ne želim da se nekome nešto dogodi s obzirom da se izvuče i tein, koji djeluje kao nikotin u ovom slučaju...ne mogu znati koji postotak toga ima u tekućini na kraju. :)

Povratak na vrh

PostPostano: 16 stu 2017 11:42 
Administrator

Ne vjerujem da se kvalitetna aroma caja iz lisca moze dobiti klasicnim metodama. Razlog je sto se konkretno zeleni caj ˝kuha˝ minutu i pol. Sve izvan tog vremenskog razdoblja daje nikakvu kvalitetu caja.

Pretpostavljam da bi se aroma mogla dobiti frakcionom destilacijom, sto zahtjeva sasvim pristojno opremljen labos. Ili dehidracijom vec kuhanog caja. S nekim aromaticnim cajevima nebi trebalo biti vecih problema ali sa zelenim ili bijelim, bojim se da nece ici lako.
Na kraju koja bi uopce bila svrha? Zeleni caj se ne pije zbog arome nego zbog zdravlja.

Ako je problem tein onda odabir neka bude rooibos caj. On ne sadrzi tein a cak i ne spada u cajevce. I opet je tu pitanje svrhe jer se gube sve prednosti rooibos caja.

Uglavnom Nela ubola si ko prstom u ... oko
:zu:

Povratak na vrh

[ 16 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: