Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 lis 2018 12:56. Sada je: 17 lis 2018 12:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Mješanje tekucine
PostPostano: 24 stu 2017 21:00 

Kinta je napisao:
Zakomplicirao si zbog straha. Zamijesati tekucinu nije nista kompliciranije od zamijesati gorivo za APN-4 :D

Da nisi tako prestrasen sam bi shvatio da ti fali 10ml. No to nije nista strasno, 1mg vise nikotina u likvidu ce ti samo dobro ciniti.
;)
Imas pravo haha! Znas kako je kad nemas pojma o necemu i onda ides nesto raditi. Citam forume zadnja tri tjedna i ono...dodaj pg/vg, smanji pg/vg, povecaj nikotin, smanji nikotin, uzmi jaču bazu, nemoj ovo, nemoj ono, radi ovo... Izgubio sam se čovječe :D :D . Ali slazem se s tobom da ne mora to biti sve u kap tocno nego bi bas volio to znati kako treba.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2017 21:11 

buje3000 je napisao:
na dio pitanja imaš odgovor tu: http://vaperclub.org/viewtopic.php?f=85&t=14470

e sad, ammit ili siren. siren je MTL atomizer, ammit je DTL. odluči se najprije kojim stilom parenja bi pario. ili uzmi oba 2 pa isprobavaj. mtl ti je kao i cigaretu i kao i nautilus, DTL je direktno uvlačenje u pluća. za mtl ja ne bi uzimao sirena. tj bi, ali polovnog. nikako ne dat 300 i više kn u trgovini jer to toliko ne vredi. ja bi najradije naručio to u kini. fasttech.com. ja bi ti preporučio doggystyle 2k16, SXK verziju. ispod 80kn, lako se slaže i daje solidnu aromu. ili kayfun v3mini. ako ti se žuri i ne čeka kina, ovo je dobar izbor: http://vaperclub.org/viewtopic.php?f=22&t=18792. koristio sam ga zadnjih godinu dana. uta 2 svaki dan. i po meni je to vrh ponude za parenje miksanih okusa. sve dolazi do izražaja. jedino se krema ne osjeti niti malo. u DTL atomizere se ne kužim pa neću govorit ništa.
Ja sam u principu krenuo sa MTL atomizerom (Nautilus 2) jer je to bila preporuka clanova ovog foruma, a i djelatnika iz ducana. I mogu ti reci da mi je ok, jer mi je u konacnici zamijenilo cigaretu sto je u stvari i bio cilj. (za sada ispunjen u potpunosti! ;) ). No kod Nautilusa mi smeta sto mijenjam grijace dosta cesto. Znaci ja sam u ova tri tjedna promijenio 7 grijaca. Malo mi je to previse, a i kad zbrojim iznos, ispada da sam mogao vec kupiti RTA atty. E sad da li da idem na MTL ili DL? Ustvari sa Nautilusom sam znao povremeno povuci DL i nije me bas odusevio nacin. Mozda je i zbog samog attyja koji naravno za to namijenjen. Tako da bi ja ipak isao na MTL atomizer. Samo mislim da bi mi za pocetak trebao nekakav koji je jednostavan za nas pocetnike. Siren 22 mi se cinio ok, ali bacit cu oko malo na recencije za ove atomizere koje si mi preporucio pa cu donijeti neku odluku.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Mješanje tekucine
PostPostano: 24 stu 2017 23:52 

Uzmi si za pocetak utu2 ili doggy.. neces fulat sigurno.
Ako ti se da cekat iz kine uzmi si cloudone v2 nikako ne v3 jer je preotvoren. Ja sam se naucio na taj cloudone i duhanske tekucine a uta i doggy mi stoje slozeni i natankani sa nekim vocnim ili kremastim tekucinama obako kad mi dosadi duhan.

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 00:37 

ja ne bi cloud one. imam ga, dobar je, ali često curi. nepouzdano. ili sam ja retard ili nije to baš tako jednostavno

Lima je napisao:
Ako ti se da cekat iz kine uzmi si cloudone v2 nikako ne v3 jer je preotvoren. Ja sam se naucio na taj cloudone i duhanske tekucine a uta i doggy mi stoje slozeni i natankani sa nekim vocnim ili kremastim tekucinama obako kad mi dosadi duhan.

a duhan nikad ne dosadi :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 08:59 

Cloud curi? Nikadaaaa!! Sve mi zna zaslinit ali on nikad.
2mm coil 0.25 6 namotaja cca 1.7ohm :)

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 09:34 

Drastično smanjivanje nikotina na silu je IHMO najveća glupost koja se gura svugdje!
U tekućini je najneistraženiji učinak aroma (štetnost), smanjivanjem nikotina obićno povećaš potrošnju tekućine,
jer ne zadovoljava potrebe organizma za nikotinom.
Ako ti organizam traži da uneseš 60 mg nikotina dnevno i odgovara ti 15 mg tekućina i trošiš 4 ml dnevno,
kad smanjiš na 12 mg tekućinu organizam i dalje traži svoje potrebe i povećavaš potrošnju na 5 možda čak i 6 ml dnevno.
Govorim o MTL i neke proizvoljne projekcije su u pitanju.
Nikotin smanjuješ postepeno, kad osjetiš da ti je tekućina postane prejaka, osjetit ćeš bez brige.

Od atomizera preporuka doggy, SXK - suženiji protok zraka, čisti MTL (bolji od originala),
SJMY - kopija originala više je otvoren kao i orignal (neki rDL ili čak DL),
prednosti - jednostavnost slaganja, CIJENA, provjerenost
nedostaci - punjenje odozdol, "mekan navoj na tanku" uzmi odmah i rezervni :-)

Siren 22 (1) - previše otvoren za čisti MTL, fali jedna manja rupa za protok zraka

Siren 2 - dosta zatvoreniji, suženiji protok

Berserker - jako zatvoren, puno ga hvalili (možda čak i previše)

UTA 2 - poprilično otvoren, po meni rDL, kompliciraniji za složiti

najveći nedostatak klonova lošija kvaliteta izrade (preciznost i kontrola kvalitete),
ponekad krivi o-ringovi, fali dodatna oprema itd...
prednost je cijena, uzimaj provjerene klonove,
pogledaj ocjene korisnika i koliko ga je korisnika ocjenilo,
bolje uzeti nekog sa ocjenom 4,5 ocjenjenog od 200 kupaca, nego neko 5,0 sa 5 kupaca :-)

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 12:10 

Ne da slini nego sam bio lud s njim. Slozim, radi 2 sata, uzmem na poso, pol tanka iscuri u torbicu. Za popizdit. Ja bi najradje preporucivao sferu v4 :D al je skup atty, 3ml, i ljudima se vizualno ne svidja na box modu. Al da je najpouzdaniji i najbolji atty koji sam imao, to stoji. I najjednostavniji majke mi. Doslovce nemas sta fulat. Idealno za mene :lol:
A TH... Ajme meni. 18mg ko da koristim 24 na uti

A sta se tice smanjivanja nikotina. Ja ne kuzim te ljude. Imas setup kojibti odgivara, navike isto. I onda smanjivat nikotin. Ako nemas u planu tako brzo prestat sa svime ne smanjuj nikotin ako ti tijelo samo ne rece da je previse. U vidu glavibolje kad povuces par dimova i opca slabost i malaksalost. Onda je previse i onda se smanjuje. Cilj je parit 5-10 min i da se napunis nikotinom za sat dva. Dobro, u pocetku je zelja za nikotinom veca, pa mozes imat razmake od pol sata. Kasnije, se tijelo nauci na razmake. Ja sam sad povecao na 20mg i mozda jos povecam jer ocu sus dobit cim prije. A i bolji mi je TH. Znam i 3, 4 sata ne parit i ne poteze me

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 22:43 

Lima je napisao:
Koliko sam uspio skuziti doggy je full hvaljen pa definitivno dolazi u obzir. Samo me zanima... Da li je on MTL atty?

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 22:53 

cimeries je napisao:
Drastično smanjivanje nikotina na silu je IHMO najveća glupost koja se gura svugdje!
U tekućini je najneistraženiji učinak aroma (štetnost), smanjivanjem nikotina obićno povećaš potrošnju tekućine,
jer ne zadovoljava potrebe organizma za nikotinom.
Ako ti organizam traži da uneseš 60 mg nikotina dnevno i odgovara ti 15 mg tekućina i trošiš 4 ml dnevno,
kad smanjiš na 12 mg tekućinu organizam i dalje traži svoje potrebe i povećavaš potrošnju na 5 možda čak i 6 ml dnevno.
Govorim o MTL i neke proizvoljne projekcije su u pitanju.
Nikotin smanjuješ postepeno, kad osjetiš da ti je tekućina postane prejaka, osjetit ćeš bez brige.

Od atomizera preporuka doggy, SXK - suženiji protok zraka, čisti MTL (bolji od originala),
SJMY - kopija originala više je otvoren kao i orignal (neki rDL ili čak DL),
prednosti - jednostavnost slaganja, CIJENA, provjerenost
nedostaci - punjenje odozdol, "mekan navoj na tanku" uzmi odmah i rezervni :-)

Siren 22 (1) - previše otvoren za čisti MTL, fali jedna manja rupa za protok zraka

Siren 2 - dosta zatvoreniji, suženiji protok

Berserker - jako zatvoren, puno ga hvalili (možda čak i previše)

UTA 2 - poprilično otvoren, po meni rDL, kompliciraniji za složiti

najveći nedostatak klonova lošija kvaliteta izrade (preciznost i kontrola kvalitete),
ponekad krivi o-ringovi, fali dodatna oprema itd...
prednost je cijena, uzimaj provjerene klonove,
pogledaj ocjene korisnika i koliko ga je korisnika ocjenilo,
bolje uzeti nekog sa ocjenom 4,5 ocjenjenog od 200 kupaca, nego neko 5,0 sa 5 kupaca :-)
Sto se tice nikotina, dapace ja sam bas imao u vidu gore navedeni "recept" napraviti da bude jaci, odnosno 9 mg nikotina. U ova tri tjedna sam probao 12, 9, 6 pa cak i 3 mg tekucine i najbolje mi je sjela tekucina sa 9. 6icu sam pokusao isforsirati dan dva ali ne ide i desilo mi se upravo ovo o cemu si i pricao. Trosim tekucine ko lud. Tako da sam shvatio da mi je 9 optimalno i da nastavim s njom. A sto se tice atomizera, u ovome trenutku mi nije problem dati 100-150 kn vise za original atomizer (ako je tolika razlika) jer sam ionako na ustedi jer ne kupujem cigarete vise (a to je 700 kn mjesecno). Mislim, s obzirom na to, trosak mi je i dalje velik jer kupujem gotove tekucine i grijace, ali nekako gledam da kad pocnem miksati svoje tekucine i raditi svoje grijace da ce taj trosak drasticno pasti i to vec kroz mjesec ili najvise dva.

Edit: zaboravih te pitati... Kod spominjes preotvorenost atomizera, ja recimo koristnim naitilus full otvoren. Da li ta preotvorenost i dalje stoji kao nedostatak prema mom nacinu koristenja ili u tom slucaju i nije toliko onda bitna?

Povratak na vrh

PostPostano: 25 stu 2017 23:05 

buje3000 je napisao:
Ne da slini nego sam bio lud s njim. Slozim, radi 2 sata, uzmem na poso, pol tanka iscuri u torbicu. Za popizdit. Ja bi najradje preporucivao sferu v4 :D al je skup atty, 3ml, i ljudima se vizualno ne svidja na box modu. Al da je najpouzdaniji i najbolji atty koji sam imao, to stoji. I najjednostavniji majke mi. Doslovce nemas sta fulat. Idealno za mene :lol:
A TH... Ajme meni. 18mg ko da koristim 24 na uti

A sta se tice smanjivanja nikotina. Ja ne kuzim te ljude. Imas setup kojibti odgivara, navike isto. I onda smanjivat nikotin. Ako nemas u planu tako brzo prestat sa svime ne smanjuj nikotin ako ti tijelo samo ne rece da je previse. U vidu glavibolje kad povuces par dimova i opca slabost i malaksalost. Onda je previse i onda se smanjuje. Cilj je parit 5-10 min i da se napunis nikotinom za sat dva. Dobro, u pocetku je zelja za nikotinom veca, pa mozes imat razmake od pol sata. Kasnije, se tijelo nauci na razmake. Ja sam sad povecao na 20mg i mozda jos povecam jer ocu sus dobit cim prije. A i bolji mi je TH. Znam i 3, 4 sata ne parit i ne poteze me
Pa ja recimo parim ovisno o prilici... Na poslu (uredski posao) parim podosta ali na nacin da povucem par puta i pustim, onda za 15ak min opet par komada i tako. Na cugi je non stop u ustima hahaha, dok doma ono laganini, parim neko vrijeme pa onda pustim 45 min do sat vremena pa opet. Mislim da je to ok. U konacnici, mislim da ne prelazim 6 ml dnevno (osim danas ;) ) sto je ok!

Btw sfera v4? Moze li kakav link?

Povratak na vrh

[ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: