Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 26 ruj 2020 22:50. Sada je: 26 ruj 2020 22:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Premium vs. "obični" :) liquid...
PostPostano: 12 tra 2017 22:29 
Moderator

Kinta je napisao:
fek0 je napisao:
radi se samo o tome koliko se ulozi truda da se stvori nesto novo sto nitko nema. svatko moze ubaciti vanilla custard od tpa i pricekati mjesec dana...kreirati sam svoj vanilla custard od zasebnih komponenti, to je vec druga prica :)

Vanilla Custard (Capella): 17%
Dulce de Leche (Perfumers Apprentice): 3%
Ethyl Maltol Crystals (Perfumers Apprentice): 1%

Ovo je neki opci recept za VC koji moze svatko izmiksati i onda se igrati s kojim postotkom gore ili dolje. Ali i opet to za mene nije premium liquid.
Ali kad bi recimo aromu vanilije ekstrahirao iz vanilije dobivene iz nekog posebnog polja u Shri Lanci ... kojeg obradjuju djevice ... e to je onda premium liquid.
:D

kintice, opet nisi gingko uzeo, a lijepo sam ti rekao...ajde procitaj ponovo sto sam napisao, ali daj, za boga miloga, stavi te naocale. em si mi seksi sa njima, em ti podize cjelokupnu, inace reprezentativnu, pojavu :* rekoh od zasebnih komponenti...jebote VC ako stavis VC aromu unutra :)

Sent from my F5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 12 tra 2017 22:32 
Moderator

a dulčedeleče ne smijem koristiti bikoz bademi...kako te nije sram stavljati na forum klon grants vanilla custarda, jos ce forum popit tuzbu. :zu:

Sent from my F5 using Tapatalk

Povratak na vrh

Naslov: Re: Premium vs. "obični" :) liquid...
PostPostano: 13 tra 2017 13:00 

Uglavnom se naziv koristi zbog broja aroma (okusa) u tekućini, nije vezano uz omjer vpg-a... npr Pulp pripada 'premium' tekućinama, a omjer vpga je 50/50...
Ukratko: ako je naranča onda je samo tekućina/ulje/tečnost, ali ako je naranča u kremi od kokosa, vanilije i sa 'daškom' oraha u pozadini...e onda je premium...

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 14:23 

Vidiš meni je pulp bah i bljak i žali bože novaca... probao Alabama - odurno, ne parljivo... možda bi se svidjelo nekom okorjelom pušaču koji je sa 4 kutije crvenog malbora prekjučer prešao na e cig i Adios Modder Fucker... na prvu loptu onak, sasvim OK... kolko se sjećam neka citrusna baza i još nešto :D ali nakon jedno 15, 20 uvlačenja koda sam natočio neki jeftini gel za tuširanje :( sa dodatkom pokvarenih citrusa i daškom znojne čarape nakon sat i pol nogometa od 12:00 do 13:30 na + 28 fuj, također ne parljivo :(

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 15:03 
Moderator

ZgKrešo je napisao:
Vidiš meni je pulp bah i bljak i žali bože novaca... probao Alabama - odurno, ne parljivo... možda bi se svidjelo nekom okorjelom pušaču koji je sa 4 kutije crvenog malbora prekjučer prešao na e cig i Adios Modder Fucker... na prvu loptu onak, sasvim OK... kolko se sjećam neka citrusna baza i još nešto :D ali nakon jedno 15, 20 uvlačenja koda sam natočio neki jeftini gel za tuširanje :( sa dodatkom pokvarenih citrusa i daškom znojne čarape nakon sat i pol nogometa od 12:00 do 13:30 na + 28 fuj, također ne parljivo :(

a čuj....netko je stavio sve te arome, ako ima aroma pečene piletine, ima i znojnih čarapa valjda. :lol:
o ukusima se ne raspravlja :D

Povratak na vrh

Naslov: Re: Premium vs.
PostPostano: 13 tra 2017 16:10 
Administrator

fek0 je napisao:
kintice, opet nisi gingko uzeo, a lijepo sam ti rekao...ajde procitaj ponovo sto sam napisao, ali daj, za boga miloga, stavi te naocale. em si mi seksi sa njima, em ti podize cjelokupnu, inace reprezentativnu, pojavu :* rekoh od zasebnih komponenti...jebote VC ako stavis VC aromu unutra :)

Zasebne ili ne bez djevica opet to nije premium :belj:

Premium, bar za mene, je ono sto nitko nema a ne da se kupi u konzumu,

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 18:07 

ZgKrešo je napisao:

White cake

Ostale su neke čudne citrusne, metvičaste itd... :D

Ne bi vjerovao, al postoje ljudi kojima su apsolutno sve 'premium' tekućine užasne, a pf kaktus najbolja ikad... no, ovdje nije pitanje što je nekom fino, već što bi bila nekakva definicija premium tekućine...

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 19:16 

Scandalous je napisao:
već što bi bila nekakva definicija premium tekućine...

Po mom shvaćanju riječi premium to bi trebale biti tekućine koje su bolje, višljeg standarda kvalitete, proizvodnog procesa, korištenih sirovina, manipulacije itd nego što je uobičajeno za standardne, uobičajene tekućine na tržištu.
Marketinški se to podosta može rastegnuti, pa će se ponekad neki proizvod koji ne odskače značajno u gore navedenim točkama, uz dobro predstavljanje ciljanoj grupi korisnika, bolju ambalažu ili bolji/drugačiji odnos prema kupcu predstaviti kao premium radi lakšeg opravdavanja (gotovo) u pravilu višlje cijene.
Mogu zamisliti da čak i tekućina sa samo jednom aromom može biti premium ako se koristi npr samo samonikla vanilija, rukom ubrana iz područja izoliranog od zagađenja. Takvom proizvodu samo nedostaje još dobar marketing, predstavljanje prednosti odnosno prenaglašavanje prednosti, skup dizajn ambalaže i ipak bolji okus vanilije nego kod standardne vanilaste tekućine.
Hoćemo li biti u ciljanoj skupini korisnika ćemo sami odlučiti.
Dakle, premium tekućina bi morala biti tekućina koja se proizvodi i distribuira po boljim ili drugačijim (nikako lošijim) standardima od uobičajenih za industriju.
Primjer kako se iz dobrog, ali standardnog proizvoda dobije premium proizvod možemo naći možda u automobilskoj industriji koju svi, priznali ili ne, volimo. Tako će Seat na istoj platformi i sa istom mehanikom i motorizacijom biti standardan proizvod (koji gradi imidž naslanjanjem na premium brand), a jedan mehanički istovjetan Audi biti premium proizvod. Kod potonjeg se premium etiketa opravdava skupljim/boljim materijalima u unutrašnjosti i/ili u mehaničkim sklopovima, drugačijim dizajnom i pristupu kupcu tijekom procesa same prodaje, ali i nakon same prodaje kroz postprodajne usluge poput servisa. Kada dođete na servis na Audijem A8 vjerojatnost da vas kuća u koju ste dovezli automobil ponudi kavom i sokom je višestruko veća nego ako ste došli sa Seat Marbelom.
Dakle premium je osim višljih standarda kvalitete i osjećaj korisnika. Mi ćemo odrediti gdje je granica do koje želimo plaćati taj osjećaj ili će okolnosti odrediti koliko realno možemo platiti za isto.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 19:53 

Pa neki standard kvalitete nemaš baš što se tiče tekućina... Često je pitanje jesu li skuplje tekućine kvalitetnije? Nisu... samo imaju više aroma... Baza je ista, arome su iste... i to je takva ponuda... kad ponuda bude usklađena s nekakvom kvalitetom, a ne korištenjem istih 'materijala' kao sada, onda možemo eventualno raspravljati o ovome o čemu ti pričaš... ovo je trenutna situacija, pa se prema njoj koriste takvi termini...

Povratak na vrh

PostPostano: 13 tra 2017 20:07 

Scandalous je napisao:
Pa neki standard kvalitete nemaš baš što se tiče tekućina... Često je pitanje jesu li skuplje tekućine kvalitetnije? Nisu... samo imaju više aroma... Baza je ista, arome su iste... i to je takva ponuda... kad ponuda bude usklađena s nekakvom kvalitetom, a ne korištenjem istih 'materijala' kao sada, onda možemo eventualno raspravljati o ovome o čemu ti pričaš... ovo je trenutna situacija, pa se prema njoj koriste takvi termini...

Pa baš tako. Ništa drugo nisam ni sugerirao. ;)

Povratak na vrh

[ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: