Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 27 ruj 2020 00:15. Sada je: 27 ruj 2020 00:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Premium vs. "obični" :) liquid...
PostPostano: 12 tra 2017 11:47 

Koliko sam gledao, pario, čitao... (nije baš da sam neki stručnjak - daleko od toga, ali ponešto znam, barem o gotovim e tekućinama ) generalna razlika između onoga što nazivaju "premijumom" i onoga što je neka "obična" e tekućina gotovo u previlu je odnos PG i VG... do sad sam se susretao sa tekućinama koje su se furale na premium i koliko sam vidio gotovo sve su imale 70:30 naravno u korist VG-a (neke i više...), dok su "obične" gotovo u pravilu 50:50... jesam li u krivu ili sam naprosto naletio na takve tekućine... pitanje je sad :D postoji li uopće 50:50 tekućina koju bi mogli smatrati premijumom, ne čijoj bočici piše "premium e liquid"?

OK, tu sad možemo potegnuti pitanje što je to uopće premium tekućina (ono što je svakom osobno premium e to je i samo to je premium) ali postoji li neko "generalno" pravilo što neku tekućinu čini takvom... ili je to možda naprosto samo neki snobizam jer 50:50 je, generalno, za početnike (mada naravno ne mora nužno i biti) jer je parenje takvih tekućina pogodnije za početničke kitove i/ili "olovke", a neki drugi mixovi sa puno više VG-a su pogodniji za "ozbiljnije" sprave i paritelje...
Dobro, premium su, generlano, i mixevi aroma a ne single aroma... ali isto tako imamo i 50:50 u kojima je sve i svašta a ne samo zelena jabuka :D (mada ja volim zelenu jabuku haha :hug: )

Moje pitanje... kako bi definirali peremijum tekućinu i ima li premijuma u kojima je odnos 50:50 i koji nisu mixevi od ono 17 aroma : :hihi:

genralno, omjer pgvg nema veze sa tim. niti je premium bas dobar izraz. radi se o tekucinama (govorim o "običnim") od jedne ili dvije arome, koje su obicno jeftinije...što zbog manje kolicine potrebnog materijala, što zbog toga što ih je jednostavno za napraviti. tu spadaju dekang, liqua, pink fury i ostali cheap liquidi gdje je nagruvana 1 ili 2 arome i koje svatko može u kućnoj radinosti napraviti bez većih problema.

ostalo su mixevi u koje je netko utrošio vrijeme, znanje i trud te se generalno sastoje od puno više vrsti aroma, koje su potrebne da bi se zamisao provela u djelo. zato koštaju toliko koliko koštaju, neki više neki manje.

razlika u gustoći je uglavnom zato što ove jeftinije kupuju nezahtjevni korisnici koji osim kod tekućina nisu zahtjevni niti po pitanju opreme koju koriste, tako da većinom imaju tvorničke grijače koji teško podnose tekućine sa više vg-a. to se u medjuvremenu i promjenilo...ali, eto, jeftilen proizvodjači tekućina baš ne prate trendove pa onda i dalje rade tekućine sa više pg-a, jer ih baš briga, a i ljudi još uvijek pare na egicama, protancima i sličnim...tako da pokrivaju taj dio tržišta.

"premium" tekućine su uglavnom namjenjene za zahtjevnije kupce (ne nužno, naravno) koji imaju bolju opremu i smeta im pg u tekućinama, pa su se onda proizvođači prilagodili njima i rade gušće tekućine, pogotovo sada u eri direct lung parenja gdje ljudi žele ispuhivati oblake ko FAP na izdisaju, a vg je taj koji to omogućava.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Premium vs. "obični" :) liquid...
PostPostano: 12 tra 2017 16:15 

Odgovor je došao u obliku edita mog prvog posta... a znam, krivo stisnuo :D, desi se :)

Ja volim dosta velike oblake pa mi neki veći omjer VG-a i nije nužan da mi tekućina bude dobra ili ne dobra :D no dobro... kak bi rekla moja baka "svako tele svoje veselje" :mravak:

Povratak na vrh

PostPostano: 12 tra 2017 16:24 

Vg daje paru, ne pg.
Ah premium tekucine, ako ti ne odgovara okus ne valja ti okus, sve je subjektivno premium ili obicna tekucina.

Povratak na vrh

PostPostano: 12 tra 2017 16:51 
Administrator

Omjer VG i PG nemaju veze s premium tekucinama.

Premium tekucine su primjerice od arome skupljene s rosnih nogu divovske africke ose. Ili one koje su dozrijevane u kineskim rudnicima na 1500 metara ispod povrsine.

Ako kupis gotovu aromu i ubacis ju u bazu to nije premium tekucina bez obzira koliko ti odgovara. Ili ako kupis takvu. Ali ako ju dozrijevas u bacvama izradjenim od baobabovog drveta i to samo jednom, a bacvu nakon toga spalis uz obredno zrtvovanje djevica ... e to je onda premium liquid.

Povratak na vrh

PostPostano: 12 tra 2017 17:16 

haha :D, dobar opis :plus: ali nikako ne podržavam obredno žrtvovanje djevica :boxing: šteta je :D

Povratak na vrh

PostPostano: 12 tra 2017 17:46 

Prvo ih treba izštemat pa onda ih žrtvovat nije problem :D

A premium tekućine ne postoje. Ali proizvođač mora nekako opravdat ženi ili curi koliko je para potrošio na arome dok nije našo nešto što je "odličan" okus njemu, a ostalima kako se kome svidi naravno, možeš platit Dekang 20kn 10ml i da ti nikad nije dosta tog okusa a možeš dat 150kn za 30ml tekućine i da u prvom povlačenju izrigaš doručak od prošlog četvrtka.

Povratak na vrh

Naslov: Premium vs. "obični" :) liquid...
PostPostano: 12 tra 2017 18:21 
Moderator

ZgKrešo je napisao:
Odgovor je došao u obliku edita mog prvog posta... a znam, krivo stisnuo :D, desi se :)

Ja volim dosta velike oblake pa mi neki veći omjer VG-a i nije nužan da mi tekućina bude dobra ili ne dobra :D no dobro... kak bi rekla moja baka "svako tele svoje veselje" :mravak:

oprosti...nisam se jos snasao na moderatorske fore :zu:

Sent from my F5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 12 tra 2017 18:27 
Moderator

radi se samo o tome koliko se ulozi truda da se stvori nesto novo sto nitko nema. svatko moze ubaciti vanilla custard od tpa i pricekati mjesec dana...kreirati sam svoj vanilla custard od zasebnih komponenti, to je vec druga prica :)

Sent from my F5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 12 tra 2017 18:48 
Administrator

fek0 je napisao:
radi se samo o tome koliko se ulozi truda da se stvori nesto novo sto nitko nema. svatko moze ubaciti vanilla custard od tpa i pricekati mjesec dana...kreirati sam svoj vanilla custard od zasebnih komponenti, to je vec druga prica :)

Vanilla Custard (Capella): 17%
Dulce de Leche (Perfumers Apprentice): 3%
Ethyl Maltol Crystals (Perfumers Apprentice): 1%

Ovo je neki opci recept za VC koji moze svatko izmiksati i onda se igrati s kojim postotkom gore ili dolje. Ali i opet to za mene nije premium liquid.
Ali kad bi recimo aromu vanilije ekstrahirao iz vanilije dobivene iz nekog posebnog polja u Shri Lanci ... kojeg obradjuju djevice ... e to je onda premium liquid.
:D

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 12 tra 2017 19:06 

Zaključak:
IF djevice THEN primium

Poslano s Marsa via Curiosity Rover

Povratak na vrh

[ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.