Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 pro 2017 14:10. Sada je: 15 pro 2017 14:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Grijači
PostPostano: 04 stu 2016 10:19 

Vjv je mislio na kanthal coil vulgaris. :D

Cubis Pro
Kayfun Mini V3 Styled

Povratak na vrh

PostPostano: 04 stu 2016 11:09 

Upravo to. Vulgaris je zakon!!

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

PostPostano: 18 stu 2016 12:12 

Pozdarav svima

Isto sam novi u parenju i već par tjedana čitam po ovom forumu da usvojim što više gradiva, a i da ne postavljam pitanja koja su već odgovorena. Uglavnom sam našao većinu odgovora, ali na ova pitanja nisam pa mislim da je ovo tema za to pitanje.

Dali se može, odnosno, dali je preporučljivo koristiti žicu CrAl, 0.5 mm, 7,15 ohm/m za izradu grijača. Dali kod izrade grijača s naznačenim otporom žice vrijedi matematika: duljina žice=željeni otpor ili i broj namotaja i raširenost istih igraju ulogu u završnom proizvodu. Želio bih dobiti grijač od oko 0,5 i 1 ohm da vidim koji će mi bolje odgovarati.
Također može preporuka koje su žice napreporučljivije za izradu grijača, ako ova gore nije za to. Koristim Cubis pro i nabavio sam RBA grijač da se probam malo sam s tim poigrati.

Hvala na odgovorima

Povratak na vrh

PostPostano: 18 stu 2016 12:41 

http://www.steam-engine.org/coil.asp
odabereš vrstu žice, debiljnu žice, ciljani otpor i promjer i vozi =)

Cubis Pro
Kayfun Mini V3 Styled

Povratak na vrh

PostPostano: 18 stu 2016 14:00 

Fala na odgovoru. nisam znao za tu stranicu. nema te vrste žice al će pomoći :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 18 stu 2016 15:28 

Koliko znam ne postoji čista CrAl žica (bar ne za grijače), možda misliš na FeCrAl žicu, ako da, onda ti je to klasični kantal :) ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 19 stu 2016 11:28 

Pozdrav svima molim vas pomozite....

Kupio sam Eleaf ECR Atomizer Head https://www.youtube.com/watch?v=0uUF9Qp8Z90

Žica koju sam koristio je SS 316L 26 ga i zicu koju sam dobio uz to (Kanthal A1 0.4),sa zicama
probao sam ohm jacine 0.3 0.4 0.5 0.6 0.7 po izracunu na ovoj stranici http://www.steam-engine.org/coil.asp?r=0.5&dia=0.4&id=3

Navoje sam radio na 3 mm debljini,pazio da su krugovi isti da je pamuk taman da nije ni previse ni premalo.
Problem je u tome nakon samo par povlacenja evo spaljenog okusa,iako je sve dobro natopljeno i normalno parim ne povlacim divljcki iz pete pol minute

Da li su zice predebele za taj coil,da li da motam na manji dijametar npr 2 mm ?

Original grijac dođe na 1 ohm ali prilikom mjenjanja pamuka jednostavno se sav nakrivio i zato sam mjenjao zicu i radio svoju ali kad tad bi ju morao promjenit
Parim na Ijust S tekucina je Vg70/Pg30 koja je bila skroz ok na kupovnim grijacima dok ovaj trpi jos bolje Vg,kad sam vadio grijac pamuk nije bio suh i spaljen ali je zica bila tamnija
kupovni mi traju svega par dana i to mi je bacanje para,zato zelim sam napravit i trebam savjet,ovo tu se ne moze parit

Pls pomoc,hvala :)

Povratak na vrh

PostPostano: 20 stu 2016 03:55 

Tesko je reci kad ne vidim sta radis, ali ako imas spaljen okus znaci da ne natapa dobro. Probaj s manjim dijametrom i s sto manje pamuka a da nista ne curi. Nemoj odustati, svaki RBA se moze sloziti odlicno samo ponekad treba malo eksperimentirati da postignes optimum...

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 20 stu 2016 10:52 

Cini mi se da sam uspio,koristio sam SS 316L 26 ga i dalje a namotaj na 2.5 mm i dobio 0.4 ohm,
stavio manje vate,ovaj put se lakse provukla kroz grijac ,curenja nema, pariti se moze normalno ako se i desi koji blazi dry hit zatvorim rupe za zrak povucem par puta i opet mogu normalno pariti,ovo je ocito bilo sve do vate sto mi nije palo na pamet :zu:

Hvala :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 20 stu 2016 16:47 

Kad budeš sljedeći put motao coil, probaj i s 2 mm promjera pa vidi kako ide. Ja ta mala govanca motam zeni na eGO One VT s Titanium žicom na njihovim CLR RBA glavama. Wicka bolesno te ima duplo više pare nego origigi Ti coil.... Ta glava izgleda slično kao ova tvoja. Treba malo eksperimentirati dok ne dobiješ sweet spot, nema druge... Šta se tiče pamuka uvijek se probaj držati toga da ga je što manje a da ne curi.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

[ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Yahoo [Bot] i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: