Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 ruj 2019 08:02. Sada je: 21 ruj 2019 08:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Miksanje vlastitih tekućina 2016
PostPostano: 09 lis 2016 19:24 

ajd ne savjetujte covjeka glupostima....ja sam procital sada da nek radi sa pg/vg i aromom i onda dodaje čisti nikotin!!!! ne pričajte gluposti

Lik, smixaj i pari, ak ti ne valja nek stoji, pa opet probaj, kad ce ti valjat onda znas kolko mora stajat za ubuduce;)

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 19:31 

vulja je napisao:
ajd ne savjetujte covjeka glupostima....ja sam procital sada da nek radi sa pg/vg i aromom i onda dodaje čisti nikotin!!!! ne pričajte gluposti

Lik, smixaj i pari, ak ti ne valja nek stoji, pa opet probaj, kad ce ti valjat onda znas kolko mora stajat za ubuduce;)

??? Zasto?

Zasto ne dodati nikotinsku bazu kasnije. Ona ne treba visetjedno blendanje, vec arome.

To radi hrpa ljudi koja ne zeli niti malo degradirati nikotin s raznim termickim ubrzavanjima.

Koji je razlog da to ne moze????

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 19:35 

čovjeku koji je pred mjesec dana počeo parit ti savjetuješ da se igra sa čistim nikotinom

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 19:47 

vulja je napisao:
čovjeku koji je pred mjesec dana počeo parit ti savjetuješ da se igra sa čistim nikotinom

Tko je rekao cistim?
Ako radi diy mora raditi s nikotinskom bazom. Kako ce drugacije mjesati??? Neka kupi 36 mg/ml. Neka kupi manje, tko tu govori o brojkama. Nisam mu rekao da kupi 100%.

Da rezimiram. Ako kalkulator (vasa excel racunica ili nesto trece) kaze da za 30 ml tekucine morate dodati 1.20 ml nikotinske baze od 36 mg/ml to cete dodati na tu bocicu nakon 30 dana blendanja flavoura i arome.

Dodali to odmah ili kasnije, opet morate raditi s nikotinom.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 19:55 

to je sad nešto drugo kaj si rekal....i opet mu to necu savjetovat....sigurno da ima likvida doma, nek ceka dok se steepa....nemre pohvatat jos kaj je kaj pa ce se igrat sa razrjedjivanjem baze.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 20:20 

vulja je napisao:
to je sad nešto drugo kaj si rekal....i opet mu to necu savjetovat....sigurno da ima likvida doma, nek ceka dok se steepa....nemre pohvatat jos kaj je kaj pa ce se igrat sa razrjedjivanjem baze.

Hm, pa ako radi diy mora znati raditi s nikotinskom bazom... Jedino ako ti preporucas da kupuje bazu koja vec ima npr. 6 mg/ml. Ali to je pusiona jer ce mu vrlo brzo 6 mg/ml biti malo/ puno i onda ce se cesati... Mora znati razrijediti bazu, to je prakticno basic. Ok. Ali kuzim sta govoris. Ovaj thread treba updatati da nacin da se te stvari malo bolje elaboriraju.

Idealna situacija (cost/benefit, mogucnost izmjena) je:

1. Kupiti arome
2. Kupiti bazu PG/VG (u omjeru koji vam pase)
3. Kupiti nikotinsku bazu (ja npr imam 36 mg/ml od Avoria)

Nakon toga mozete miksati djuseve s kolicinom nikotina koji vam pase. Ja sam poceo s kupovnim juicevima s 9/12 mg/ml i s vremenom sam poceo miksati te sam spustio na 1.5 mg/ml (mozete pogoditi i da je DL)

Kupovina 100% nikotinske baze nije bas preporucljiva jer je nikotin opasan. Iako, trebali bi popiti litru da vas ubije (bubam, ali ovisi o tezini covjeka bla bla, nadjite na internetu fatal ingestion of nicotine)
36 mg/ml nije nista specijalno i ne trebate biti u svemirskom labu da to miksate. Najbolje pretociti u manje boce od npr. 120 ml koje imaju drip pippete i s time slagati. Znaci ne dirate nikotin.
I ako ga dirate, par kapi vam nece biti nista (u ovim koncentracijama). Pogledam na netu pa napisem ovdje...

Sve sto vam treba jw kalkulator u koji cete unesti sta imate i zelite i ne biti glupi moron koji ne prouci s cime se bavi

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 20:37 

agolac je napisao:
Iako, trebali bi popiti litru da vas ubije (bubam, ali ovisi o tezini covjeka bla bla...

Bla bla nije mjesto u ovom topicu, opet pričaš gluposti

čovjek je lijepo rekao da bi uzeo gotovu bazu i mixal, mislim da je dobio više nego dobar odgovor...nemoj sa logikom jer ti ta konkretno logika nije primjerena za noobove, a nemoj ni pričat nešto u što nisi siguran, i još k tome si u krivu

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 20:40 

To opet ne opravdava kupnju 36mg/ml nikotinske baze.
Većina ljudi pari one 'tvorničke' koncentracije nikotina 0,3,6,9,12,18 i sa tim su zadovoljni.
I drugi neki se mogu napravit puno jednostavnije. Ako pariš npr 15mg nilotina što je između 12 i 18, jednostavnije je kupit 12mg i 18mg bazu istog omjera Vg/Pg i pomješati ih nego ić računati i dodavati 36mg ilo 100mg. Pogotovo na manje količine, aj kad se radi na 100ml pa je lakše i manje mjesta za pogreške.
Iako nebi baš reko da neko osjeti razliku u 1mg npr 11mg umjesto 12 ili obrnudp

Ti ako si na 1.5mg probaj smutit na 1mg i 2mg i to nečeš osjetit.

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 20:42 

vulja je napisao:
agolac je napisao:
Iako, trebali bi popiti litru da vas ubije (bubam, ali ovisi o tezini covjeka bla bla...

Bla bla nije mjesto u ovom topicu, opet pričaš gluposti

čovjek je lijepo rekao da bi uzeo gotovu bazu i mixal, mislim da je dobio više nego dobar odgovor...nemoj sa logikom jer ti ta konkretno logika nije primjerena za noobove, a nemoj ni pričat nešto u što nisi siguran, i još k tome si u krivu

Sve su gotove baze prijatelju :plus:

Samo variraju s nikotinom i ideja konacnog postotka nikotina varira.

U krivu sam? Ocito znas odgovor pa me prosvijetli. Cekam...

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 20:47 

sin93 je napisao:
To opet ne opravdava kupnju 36mg/ml nikotinske baze.
Većina ljudi pari one 'tvorničke' koncentracije nikotina 0,3,6,9,12,18 i sa tim su zadovoljni.
I drugi neki se mogu napravit puno jednostavnije. Ako pariš npr 15mg nilotina što je između 12 i 18, jednostavnije je kupit 12mg i 18mg bazu istog omjera Vg/Pg i pomješati ih nego ić računati i dodavati 36mg ilo 100mg. Pogotovo na manje količine, aj kad se radi na 100ml pa je lakše i manje mjesta za pogreške.
Iako nebi baš reko da neko osjeti razliku u 1mg npr 11mg umjesto 12 ili obrnudp

Ti ako si na 1.5mg probaj smutit na 1mg i 2mg i to nečeš osjetit.

Pa ok, nekome ne opravdava. Mogu i to shvatiti.
1.5 i 2 vjerujem necu. To je nesto sta sam izabrao kod mjesanja. 3 mg/ml itekako osjetim.

Ali shvacam "buku". Ja nisam shvatio da covjek vec kupuje gotovu pg/vg/nic bazu pa sam zato krenuo u krivom smjeru pojasnjavajuci kako bi to radio da ima nikotinsku bazu koju mora razrijediti.

No hard feelings. Svi smo u pravu

Povratak na vrh

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: