Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 21 ruj 2019 08:06. Sada je: 21 ruj 2019 08:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Miksanje vlastitih tekućina 2016
PostPostano: 12 sij 2017 22:56 

buje3000 je napisao:
Sta ne pitas prije muckanja? baza ti nije 3 mg. :zu: Kad pomjesas kilu nule i pol litre baze s nikotinom nije ti to automatski baza od 3mg.
treba tu "mjesavinu" muckat 2 tjedna do mjesec dana i treba baza odstajat da bi se nikotin rasporedio svugdje jednako. Ili bacit u mikser.

Hahahaha dogovoreno :plus:

Baza je 3 mg jer kada sam podjelio jacine od 24 i 12 mg ili koliko je vec bilo iz pg baze(nezz koliko su tocno bile jake bacio sam bocice) dobio sam 3 mg po mililitru a sve to skupa i jesam dobro promjesao mikserom,sta se tice baze onda cu lijepo ovih dana narucit bazu,smiksat pa neka stoji "pac" hahah pa sa aromama ce bit dobro do treceg mjeseca ali cu do tada znat koje okuse volim pa cu napravit 5 litara i ne mislit na nis do 2018. :zu:

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 13:25 

Eto i mene natrag nakon dugo vremena :D a u međuvremenu :jvas: odlučih probati mixati neke svoje vlastite likvide... trenutno me zanima gdje kupujete bočice? Mislim imam nekih starih - iskorištenih praznih što 10 što 30 ml bočica ali ipak bih sa tom pričom krenuo u čiste i nikad korištene bočice...

Kasnije, kad malo bolje proučim temu još par pitanja oko bazi, aroma i sl...

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 14:01 

I još nešto... vidim da je neka generalna preporuka da se uzimaju baze koje već u sebi imaju nikotina... čisto da se ljudi, početnici, ne zezaju još i sa time... mislim da je to OK preporuka i išao bi u tom pravcu i sad pitanje svih pitanja :D koju bazu uzeti...
Osobno mi nije toliko bitan omjer pg vg (dok je barem 50:50 :D )
Neke sa 70 VG-a su mi sasvim Ok, neke pak totalno sranje... isto kao i sa 50:50... ajmo reć da bi krenuo sa 50:50... imate kavku preporuku? Ne bi uzimao neku jeftinjaru ali za početak mi ne treba ni neka skupoća... doduše, koliko sam nešto malo surfao i čitao i razgovarao nisu neke drastične razlike u cijeni od baze od baze... ili možda jesu?

Nadalje arome... sviđaju mi se Avorijine arome, vidim da se mogu kupiti drito one ali, da malo uštedimo jelte :D, ko njima proizvodi arome? Ako se zna naravno... pa da probam kontaktirati drito proizvođača, mada nekako sumnjam da bi isti (ako uopće i doznam tko je to) prodavao neke manje količine...

Nadalje, otvoren sam i za sve druge savjete glede istih... vidim da se pink fury arome dosta hvale, no opet... kako avoria vjerojatno sama ne radi arome tako vjerojatno i pink fury ne radi arome nego ih negdje kupuju...

Nadalje što čini dobru bazu? Koliko čitam kvaliteta sastajaka naravno, košer :D ili farmaceutska čistoća VG-a i PG-a...

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 15:37 

Gotove baze imaš na etekucine.eu
Odaberi si količinu nikotina i omjer vg/pg, dodaj aromu po želji, pusti da odstepa i spreman si za utakanje.
Koju aromu? Stvar ukusa i ne mogu ti pomoći, odnosno ne mogu preuzeti odgovornost u pogađanju tvog ukusa.
Koliko arome? Guglaj naziv tekućine, pa ćeš za svaku naći preporuku proizvođača u postotnom udjelu i/ili koliko ljudi stavljaju. Guglaj nešto tipa erecipies ili eliquid recipies. Pojavit će se. Nisam na računalu, pa da mogu jednostavno napraviti c/p linka.

Edit: Budući da su arome većinom napravljene u PG računaj da ćeš sa aromom dodat o povećati udio PG-a u gotovoj tekučini u od osu na bazu.

Edit 2: Bočice sam si prvo nabavio tako da sam na etekucine.eu naručivao bazu u bočicama po 100 ml. Na gear bestu je nedavno bila akcija bočica pa proguglaj traje li još uvijek. Od Kemiga, odnosno u Kosarici.hr sam uzeo smeđe staklene meplat bočice. Trenutno nema na stanju, ali dolaze za dva do tri tjedna.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 15:47 

a ja mislio da je aroma, ono aroma :D a sad ispada da je "baza" arome PG... u prijevodu u npr 10 ml "arome" koliko ima PG-a?

U prijevodu kupim 50:50 bazu i kad ulijem aromu udio PG-a će mi se nešto (koliko ako se zna :D ) podići...

a ja naivac mislio :D da je "nosioc" arome npr. destilirana voda ili neš tako...

No kad smo već kod toga, negdje sam pročitao da se u liqvide zna stavljati i destilirana voda... jesam ja to dobro pročitao ili... doduše nigdje nisam vidio da itko to spominje kao komponentu tekućine...

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 15:54 

Opet ja nešto čitao :D... kažu na nekoj stranskoj hehe stranici da je baza u globalu baza... da nema neke razlike kupio ju skupo ili jeftino... iz amerike, engleske, franduske, kine... ima li u tome neke istine.
Moglo bi biti... mislim PG je PG a VG je VG (bar se meni tak čini a sad čekam da ne netko popljuje :D )

Ja sam uvijek živio u uvjerenju da postoje baze i "baze"... konkretno nekako mi neke tekućine nisu baš dobro "sljubljene", ako me razumijete... koda su malo "grube" malo "sirove"... teško mi je to objasniti ali mislim da će te skužiti što želim reći. Nije to do same arome, (možda i je :D ) ja sam mislio da je to do baze i mixanja komponenti

kak da to objasnim... neke 50:50 mi osjetno grebu grlo a druge 50:50 puno, puno manje... neke onako fino klize niz grlo, a neke "zapinju" neke me onako lagano "peckaju" u grlu neke ne... do čega je to (osim ako nije do moje blesave glave :D ) jel to do arome, do baze, do mixanja komponenti, do vremena koliko je nešto dugo odležalo, nešto peto, možda su u šumi i sl...

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 16:14 

Ne možeš čekati da sva svjetla na zelenom valu budu zelena. Jednostavno kreni. Početne upute, odnosno smjer imaš. Ostalo ćeš shvatiti usput ili ćeš do tada moći formulirati pitanje. Jedino ti još nisam rekao da izguglaš nekakav eliquid calculator. Upravo te riječi napiši u tražilicu. Dobit ćeš dio odgovora.
Uzmi bazu po želji, a baza je tekućina sastavljena od glicerina, propilen glokola (može sadržavati samo jednu od te dvije tvari, ali se većinom sastoji od obje) i nekog udjela nikotina.
Za početak istraži, ako si hoćeš olakšati, gotove miksove koncentrata aroma poput Journeya. Odi u MTM, reci da hoćeš isprobati arome i pokazat će ti policu sa atomizerima napunjenim tekućinama, te ti dati jednokratan drip tip. Isprobaj sve arome i kupi koncentrat one koja ti se svidi. Tamo si možeš uzeti i bazu. Dobra je, ali mrvicu skuplja nego ona iz etekucina. Pomiješaj u preporučenom omjeru, mučkaj svaki dan dok ne prođe stepanje (reći će ti tamo koliko ae koja rekućina minimalno stepa) i to je to.
Miješanje nikotina u pg i vg i pravljenje vlastite baze ostavi za barem drugi pokušaj kad budeš imao bar ovo iskustvo.
Budući da će uskoro biti nemoguće kupiti bazu u bočici većoj od 10 ml, barem tako najavljuju odriješi kesu i nakupuj zalihu nikotina kojeg ćeš narednih godina miješati sa pg/vg mješavinom.
But, first step first. Prvo okusi malo krvi sa jednostavnijim zadatkom. Ni u školi te ne uče kvadrat binoma prije savladane tablice množenja.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 16:25 

Hvala :) ma mislio sam krenuti ali volim se prije toga informirati... da ne dođem negdje ko krele i zavaljaju me...
ako netko može u kratkim crtama odgovoriti na ona moja gornja pitanja bio bih zahvalan :)
Ne mislim mixati vlastitu bazu već bi i onako kupio gotovu sa nikotinom u sebi ali čisto da vidim koje vi koristite, koje su razlike u cijeni i kvaliteti i sl...
Isto tako i oko aroma... jebi ga postoje valjda stotine ako ne i tisuće različitih proizvođača aroma ali naravno da ima boljih i lošijih...

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2017 17:05 

od kemiga su meni bočice bolje nego na etekućine jer ove s etekućina nemaju oznaku za mililitre nego moram mjerit s drugim bočicama. bočica koja se prodaje pod 30ml, kad se izmjeri 30ml, u njoj je to na 2/3 kapaciteta bočice. retardirano.
pink mule je sasvim ok baza, za avorijinu sam čitao da ima alkoholni šmek. na tebi je da probaš i vidiš el ti odgovara. kako govoriš da biš avorijine arome, pretpostavljam da voliš voćke. tu su ti dost dobre journey, t-juice, twisted

10 ml "arome" ima 10ml PG-a

destilirana voda se stavlja u čisti VG iliti max vg da ga razrijedi, za one atomizere - najčešće one starije - koji nisu dobro vickali čisti vg. 5% se stavljalo. sad malokoji atomizer ne radi dobro s čistim vg-om. čim imaš PG-a u bazi ne trebaš dodavat vodu jer PG isto razrijeđuje VG, kao i arome - koje su otopljene u PGu

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 04 tra 2017 08:00 
Moderator

baza je baza. neka je malo rjeđa, neka malo gušća, neka više smrdi, neka manje...generalno, isti d'rek. ako ne pariš istog trena kada smućkaš, vremenom smrad nikotina ode van. Avoria proizvodi sama arome i možeš izravno od njih naručiti...iako...s obzirom na omjer cijene i kvalitetu njihovih aroma, nije baš isplativo. skini e juice me up i igraj se, kako svi, tako i ti.

Sent from my F5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: