Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 ruj 2019 00:54. Sada je: 22 ruj 2019 00:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2016 10:18 

Kakva je procedura za sazrijevanje tekućina?
Čitao sam da ih neki urone u toplu vodu da brže sazriju. Koliko često to treba raditi?
I da li je bolje otvoriti poklopac na bočicama dok se čeka da sazriju?

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Povratak na vrh

Naslov: Re: Miksanje vlastitih tekućina 2016
PostPostano: 09 lis 2016 10:52 

Ako otvoris poklopac s vremenom ce ti ispariti flavour. Toplina ce ubrzati sazrijevanje, dok s druge strane ona unistava nikotin (moze i bez tog ubrzavanja). Vocni flavouri prakricki ne trebaju sazrijevanje te su dobri nakon muckanja. Duhanski flavouri, s druge strane, trebaju 3-4 tjedna sazrijevanja. To su jako kompleksne arome kojima treba puno vremena da se pospajaju na molekulaenoj razini. IMHO, dobro muckanje (rucno ili s nekim alatom) i u ormar na tamno mjesto te zaboravi na njih mjesec dana (ako su duhanske arome). Tamno, zato sto UV zrake unistavaju nikotin.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 11:14 

Tnx :plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 15:37 

Možeš i ih uronit malo u vruću vodu (ne kipuću, ja sam u kipuću dodavo 25% ladne) i uroit ih malo i onda iz promučkat jer onda tekućina postane rijeđa i tako par puta, možda malo da ubrza skine sa 4 tjedna na 3 tjedna (m-type premium)

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 15:44 

ajd ti nama prvo reci koje i čije arome su u pitanju pa ćemo ti konkretno reć....otvaranje bocica ti pali jedino kod aroma na alkoholnoj bazi, da ispari taj šmek, inače nema smisla luftat likvid, osim ako želiš da se neki poseban smrad malo izvuče iznutra,a i ishlapit ce ti nikotin tako, ne sad neznam kolko, al nesto hoce.....ak ti se ne čeka, ja zamotam u alufoliju bocice i potopim u vruću vodu, ne kipuću....stvar je što se sve to malo razrijedi (recimo to tako) pa se nešto brže sljubljuje aroma sa bazom (predobar izraz :zu:)

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 09 lis 2016 15:53 

urlicics je napisao:
Kakva je procedura za sazrijevanje tekućina?
Čitao sam da ih neki urone u toplu vodu da brže sazriju. Koliko često to treba raditi?
I da li je bolje otvoriti poklopac na bočicama dok se čeka da sazriju?

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

Ovisi. Neke bi trebale odstajati (duhanske pogotovo), neke čak ni ne (voćke moš u principu odmah). Neki urone u toplu vodu, neki stave pored ventilatora od laptopa.. sto ljudi sto čudi. Ja osobno bacim u ladicu, promućkam svaki dan jednom i dobro. U pravilu mi niš ne stoji duže od 7 dana (parim voćke uglavnom)

Što se poklopca tiče - i da i ne. Skidanje poklopca može pomoć ako ti je aroma npr na bazi alkohola i ako će ti to smetati, pa ostaviš nakon mixanja preko noći npr bez poklopca da otpari alkohol.

Cubis Pro
Kayfun Mini V3 Styled

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 16:01 

vulja je napisao:
ajd ti nama prvo reci koje i čije arome su u pitanju pa ćemo ti konkretno reć....otvaranje bocica ti pali jedino kod aroma na alkoholnoj bazi, da ispari taj šmek, inače nema smisla luftat likvid, osim ako želiš da se neki poseban smrad malo izvuče iznutra,a i ishlapit ce ti nikotin tako, ne sad neznam kolko, al nesto hoce.....ak ti se ne čeka, ja zamotam u alufoliju bocice i potopim u vruću vodu, ne kipuću....stvar je što se sve to malo razrijedi (recimo to tako) pa se nešto brže sljubljuje aroma sa bazom (predobar izraz :zu:)

Plan je kupiti Pink Mule Green label bazu i sljubiti je MEIWEI aromama - francuskon lulom i starim kapetanom.
Uzeo bi i još i par FA aroma ovdje u lokalnom shopu - desert ship, maxx blend....možda i štagod voćnog da imam dok se ovo sljubi.

nemam pojma jel u ovome ima alkohola :D

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 17:10 

starog pijanog kapetana na 2% odi....dobar je on i nakon dva tri dana, obavezno probaj, možda ti se više svidi nego nakon dva tri tjedna;)

french pipe isto tako

sve te bi trebalo steepat, bar koji tjedan da su onakve kakve su zamišljene

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 17:52 

Kada prvi put smuckas nic, pg/vg i flavour primjetiti ces separaciju tekucina zato sto su razlicitog viskoziteta. Mozes ih muckati rucno ili uz pomoc nekog alata. Npr. Ja koristim magnetic stirrer. On se i inace u laboratorijima koristi za homogenizaciju tekucina. Takodjer mozes koristiti i ultrasonic cleaner te vortex mixer. Ima i drugih alata, bitno da se sve dobro homogenizira. Svi ovi ce ti u svom radu samom frikcijom grijati tekucinu. I to je to. Ako su duhanske arome, nakon takve homogenizacije, te ako zelis najbolji rezultat najbolje ih je pustiti da se na molekularnoj razini blendaju par tjedana do mjesec dana. To je kao vino. Meni je ovo najjednostavnije. Tko zeli brze mora se zezati s grijanjem, paziti da temperatura ne predje 50 stupnjeva da ne pocne unistavati nic.

ATTYs: Crown, Cubis, Cerabis, Goon 22, Goon 24, Kennedy 25, Le Zephyr, TFV4, Serpent Mini, Marquis, Le Mirage, DDP One, Griffin 25, Avocado, Serpent Alto, Royal Hunter Mini, Rose 3, Mage RTA, Vapor Giant Mini Nano

Povratak na vrh

PostPostano: 09 lis 2016 18:04 

Za test, probaj na RDA (ili kako god mozes) svaki tjedan kakva je aroma. U jednom trenutku ces primjetitu da se okus vise ne mjenja. Tada je to to i od tada krece nizbrdo. Aroma se pocinje sve vise gubiti, nikotin sve vise oksidira (zbog kojeg tekucina mjenja boju) itd. Ako se bas zelis igrati s ubrzanim sazrijevanjem, ja bih to osobno radio bez nikotina. Dakle samo baza i aroma. Nikotin dodaj na kraju kad se aroma izblendala.

Povratak na vrh

[ 195 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: