Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 15 stu 2019 23:41. Sada je: 15 stu 2019 23:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: INAWERA , DA ILI NE???
PostPostano: 24 stu 2013 01:06 

Pročitala sam ovdje postove od Inawere i malo sam u šoku.

Mi koristimo njihove tekućine već neko vrijeme, sad uzimamo bazu VG50/PG50 (6 i 12 mg) i arome (ja Vaniliju i čokoladu a moj muž citronu i slično). Nama su okusi u redu i cijena i sve.

No nekako sam imala neki osjećaj da nešto možda nije u redu s tim tekućinama, ne znam ni sama zašto, zato sam jučer, kad sam se prvi puta oglasila ovdje na ovom forumu, pitala za PG i VG, jer sam mislila da možda ti omjeri možda imaju nekakve veze.

No kad sam pročitala ono što je napisao Kinta i neki drugi ovdje, to me iznenadilo i upravo neke od tih stvari se događaju meni i mom mužu, npr. imamo želućanih problema, i on i ja, žgaravica, kiselina, ja čak ponekad i problem sa stolicom, ali to nismo pripisivali tekućinama nego nekim drugim stvarima, ali sad kao da mi se zavjesa makla pred očima.

Znači pitam slijedeće:

- znači očigledno je činjenica da neke tekućine mogu imati posljedice po zdravlje kao npr. to što mi imamo sa želucem i probavom

Mi nismo uopće znali da tekućine od raznih proizvođača mogu imati neke takve posljedice.

U početku, prvih par mjeseci smo uzima tekućine iz Parilice znači Dekang i bilo je sve u redu, ali je onda moj muž našao te Poljake odnosno Inaweru, kupio za probu omjer 70/30 i arome i činilo nam se ok, a i cijena je ok.
Onda smo probali omjer 50/50 i to nam je bilo ok.

Naravno nismo znali, a i nismo povezivali tekućinu i zdravstvene probleme.

MOLIM VAS, ovo mi je baš važno, dajte mi malo objasnite razlike raznih proizvođača odnosno kvaliteta koja očigledno ima utjecaja na zdravlje.

Molim također Kintu i ostale koju imaju puno iskustva, da nam preporuče koje tekućine da uzimamo odnosno od kojih proizvođača.

Nadam se da razumijete moju zabrinutost te da ćete mi pomoći.

Povratak na vrh

Naslov: Re: INAWERA , DA ILI NE???
PostPostano: 24 stu 2013 01:33 
Administrator

:lol: Neznanje je blagoslov, a ti si bas morala citat.

PG vodi do ovih problemcica koje si opisala, a glicerin sam po sebi je blagi laksativ. Vjerujem da ce sve vase tegobe nestati prelaskom na cistu VG bazu.
Nisam bas kompetentan da preporucim neku bazu jer ja godinama sam mijesam svoju. Ali ono sto mi se prije pokazalo kao odlicno je FA velevet cloud i Blue Mist baze. Naravno kao i u svemu koliko para toliko muzike, jer su skuplje od Inawere.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 01:39 

Pokušati ću pomoći koliko mogu iako znam da ću ti tek malo otežati stvar.

Većina ljudi imaju problema sa želucem (i drugih problema) zbog PG baze u bilo kojoj količini. Nema veze sa alergijom, nego jednostavno loše sjeda na želudac. Meni ne smeta PG dok ga nema više od 50%. Nakon toga želučani problemi, ali mi zato smetaju druge stvari kao miris i okus (kojeg ne bi trebalo biti).

O aromama mogu malo pričati jer ja ne podnosim većinu aroma i koristim 1 ili 2 od svakog proizvođača. Ostatak mi je uglavnom niti za pomirišati. Ali zato od Inawere koristim Gold Ducat. Probao sam jednom prilikom Vaniliju od IW i smijao se. Tek uz puno mašte to mogu nazvati vanilijom. FA (Flavour Art) su arome koje će mnogi forumaši preporučiti, dok se meni gadi. Nema niti jedne arome koju sam probao koja bi niti izdaleka dobila prolaznu ocjenu. Od VZ korisnim 2 arome a izgleda da će i 3 dobiti zeleno svjetlo (u pripremi). Atmos lab samo jedna aroma i jedna tekućina, ali su zato fantastične.

Sa aromama treba eksperimentirati. A mi zato imamo Palfi i redovite sastanke tamo. Stalno mijenjamo tekućine kako bi saznali što nam odgovara a što treba zaobići. Jednostavno ne odgovara sve svakome.

Ukratko, ako vam nešto ne odgovara, traži nešto drugo. Sigurno ima nešto za vas.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 01:49 

Ako hoces biti sigurna u baze - mixaj sama. Naruci nikotin s e-cig a u kemigu VG i PG. Proci ces bar 10x jeftinije... ali oprezno rukuj (da ne umres).
Sto se tice aroma... obzirom da ih imam skoro 50 (od Inawere) mogu ti izreci opci zakljucak:

5 apsolutno smece (ni ne lici na ono sto je nacrtano na bocama... pri tome ne mislim na duhanske arome)
15 lose (uglavnom preslabe ali poneke doista smrde... bar meni)
25 dobro
5 izvrsno (bolje nigdje nisam probao).

Naravno... govorm o mijesanju u vlastitu bazu... 50:50 do 70:30 (VG:PG).

Napomena... pocni od 5-7 kapi arome na 10ml... u 50% slucajeva to je optimalna kolicina... ni slucajno ne pocinji sa 10 kapi kako vecina preporucuje.

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 02:38 

Hvala svima, puno ste nam pomogli, evo cijelo vrijeme muž i ja provjeravamo cijene od različitih dobavljača koje ste spomenuli i vidimo da su cijene naravno veće kod FA npr. ali očigledno kao u svemu, tako i u tome, kvaliteta uvijek košta.

Naravno da sam zbunjena sa svih tim informacijama, ali ipak mi nije svejedno što parim, naročito ako imam neke poteškoće.

No dobro, ipak je bolje da se čovjek informira pa da onda odabere ono što mu je najbolje.

Netko je spomenuo Palfija, a i na forumu sam već više puta naletjela na to ime. Kakvo je to mjesto za okupljanje, gdje je to i kada se sastaje tamo?

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 02:45 
Administrator

:palfi: viewtopic.php?f=67&t=3575

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 02:51 

Thx našla sam, znači tamo se sastajete svake subote koliko sam shvatila? I svatko se može pridružiti? Jel se treba najaviti?

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 02:53 
Moderator

Naravno da ne treba.
A što se tiče Inawere koristim je uglavnom već 6 mijeseci i nisam imao nikakvih problema.
Kao i većina koristio sam u prvo vrijeme PG/VG 50/50 kao i vi a sada polako smanjujem Pg i prošlih mjesec dana sam na čistom VG .
Preporučam vam da naručujete baze s večim postotkom nikotina i sami ju "srežete" na 12 ili 6 mg.
Obično sam kupovao 36mg Power base od Inawere i jednostavno je razrijedio s Kemigovim VG na 18 mg nikotina. Kemigov VG je kvalitetan i jeftin. 26kn/1kg
Ako ništa onda je ekonomičnije za transport iz Poljske i jeftinije od naručivanja već gotove baze u željenoj koncentraciji.
Od Pg sam samo jednom imao problema (žgaravica) ali je tekučina bila gotovo 100 % Pg.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 24 stu 2013 11:07 

Meni osobno je taj vpg power njihova najbolja baza. Ali kako Max rece uzmes 36 mg i na to dodas cisti vg. Njihov Ducat je aroma koju iskljucivo parim vec vise od godinu dana. Nije to neki top ali vjetojatno mi tako odgovara. Od duhanskih probaj jos tobacco c,camtel a od vocnih suhu sljivu :)

Povratak na vrh

Naslov: INAWERA , DA ILI NE???
PostPostano: 24 stu 2013 11:20 

Ja svakako preporucujem da se drzis sto dalje od cistog nikotina, sto je Duxosijek preporucio.

Sent from my iPhone

Povratak na vrh

[ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: