Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 lis 2019 13:22. Sada je: 23 lis 2019 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Re: Mixanje Inawera baze + Flavor-x Aroma Tutorial
PostPostano: 10 kol 2014 00:02 

Imam ja i te spriceve insulinske od 1ml, imam i pipete od 1ml i 2ml, al kod njih na sajtu preporuka ide na broj kapi a ne na procenat.

Mada moga bih da u insulinski spric sipam 5 kapi arome pa da preracunam koji je to procenat, mada i ovako sa 5 kapi je ispallo ekstra

Povratak na vrh

PostPostano: 10 kol 2014 00:51 

stvarno zanimljivo, za vecinu aroma na inawerinom siteu pisu postoci, a za chocomint pise broj kapi
zesca glupost

ali inace je pravilo kod inawere da je bocica od 10ml = 200kapi
chocomint bi isao 1-2 kapi na 5ml, sto znaci da na 10 ml ide 1-2% sto je preporuka za neke druge mint/mentol tekucine i to je to
ja bi uvijek tako preracunavao pa da sam siguran da svaki puta dobijem isti okus nego se bazirao na kapi

i kada si miksam tekucine drzim se preporucenog omjera, eventualno ako eksperimentiram onda znam raditi odstupanja od cca 30% u odnosu na preporucenu dozu

nadam se da si chocomint aromu dobro protresao prije mijesanja, choco okus se talozi na dnu bocice pa ju je potrebno dobro promijesati prije miksanja.
I meni je okus chocominta bolji nakon sto odstoji 5-7 dana uz svakodnevno provjetravanje i mijesanje tekucine

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 10 kol 2014 23:50 

Rain je napisao:
stvarno zanimljivo, za vecinu aroma na inawerinom siteu pisu postoci, a za chocomint pise broj kapi zesca glupost

Nije to jedina aroma gde se doziranje preporucuje i kapima, ima dosta takvih aroma, ja sam recimo porucio za sada 7 aroma i kod svih je preporuka za doziranje u kapima

Rain je napisao:
ali inace je pravilo kod inawere da je bocica od 10ml = 200kapi
chocomint bi isao 1-2 kapi na 5ml, sto znaci da na 10 ml ide 1-2% sto je preporuka za neke druge mint/mentol tekucine i to je to ja bi uvijek tako preracunavao pa da sam siguran da svaki puta dobijem isti okus nego se bazirao na kapi

Ja cu sutra da sipam recimo 5 kapi u insulinski spric da vidm koliko to iznosi ml pa cu tako preracunat i odredit procenat

Rain je napisao:
nadam se da si chocomint aromu dobro protresao prije mijesanja, choco okus se talozi na dnu bocice pa ju je potrebno dobro promijesati prije miksanja.
I meni je okus chocominta bolji nakon sto odstoji 5-7 dana uz svakodnevno provjetravanje i mijesanje tekucine

Promuckaoo jesam naravno, samo sto nisam cekao da odstoji nego sam odmah moraoo probati i svidelo mi se, evo sada ce da odstoji pa da probamo opet.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 kol 2014 21:18 

Danas smučkao Kawa, Pina colada i na kraju Bleack Tea
sve 50 ml, 5%, 12mg, VG 70/30
:conf: videli bumo kam s tim :zu:

Povratak na vrh

[ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.