Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 stu 2017 14:43. Sada je: 22 stu 2017 14:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: inawera tekućine kako mixat ?
PostPostano: 02 vel 2014 15:24 

Lokacija: NA ... 45-29-20,15 ..................... 18-06-01,65
Rann je napisao:
zato kaj je 10 ml = 200 kapi i isti mi vrag
imam doma i špricu i iglu
bazu točim preko nje da bude točno a aromu smao nakapam
di da nabavim taj vg ?

I nedavno je bila (mislim na chatu) rasprava o potrebnom broju kapi Inawerinih aroma, pa da kažem da ona tablica (navodno Inawerina) nije dobra i to jako...To sam se uvjerio kada sam lani kupio njihove arome i nedavno opet
Naime prije par dana sam kupio 15-ak aroma i par kojih sam probao mjeriti ide cca 45-50 kapi u 1 mll (od bočice do bočice) što je bar dvostruko više od onih 200 kapi o kojima se stalno priča
Inače uglavnom ne duhanske radim jače aromatizirane a ne znam jel se nešto promijenilo u aromama ili sam lani (oko nove 2013) dobio neke falične ili su jednostavno te bile takave - slabo izražene (naranča, limun, borovnica) nisam osječao ma koliko stavio
Od ovih novih što sam umješao sve su izražene sa normalnom količinom (oko 3-4% tj 15-20 kapi) (a i okusi su solidni do baš dobri)
Tobacco Orange sam stavio 18 kapi što je bilo oko 3,5% a istih 18 kapi Chocomonta (Wg) je bilo ravnih 4% (i meni čak mrvu prejaka ali dobra)
Slično je sa Coffee Tobaco (prolazno) a Limeta sa 20 kapi je jedan od boljih citrusa a dosta sam ih probao (dobar je i greip za razliku od limuna)
... (i da oko zrenja što je bilo priče ... sve ove neduhanske In. spremne su mi za konzumaciju već za dan dva a nakon 20-30 dana rekao bih da se ništa bitno nisu popravile osim malo oslabila aroma) (potpuno druga je priča o zrenju je recimo sa duanskim VZ koje preferiram)
Uglavnom računica sa 200 kapi u 1 mll nije ni blizu ispravana za bilo koji Inawera bočicu koju sam probao!!

Zadnja izmjena: Forrest; 02 vel 2014 15:39; ukupno mijenjano 1 put/a.

Povratak na vrh

PostPostano: 02 vel 2014 15:28 

kapi su ne pouzdane....
Dozirat u ml. Tako se dobi željeno!!!!

Povratak na vrh

PostPostano: 02 vel 2014 18:58 

Lokacija: NA ... 45-29-20,15 ..................... 18-06-01,65
Medo je napisao:
kapi su ne pouzdane....
Dozirat u ml. Tako se dobi željeno!!!!

Da, ako se zna točno što je željeno ;) Šala mala, ali kako od određene arome izvući optimalno, nema točnog recepta tj količine za svakoga, Jel to 2,5, 3, 3,5 4%...?? Prolazi samo pokušati i probati po nekolio puta (kome se da).Tako da i špricom možeš točno izmjeriti volumen koji ti neće odgovarati...ali je važno znati kojeg su to reda veličine (a ne kao u ovom slučaju biti u cca 200 postotnoj zabludi). Zato kod novih aroma izmjerim kapi iz poneke bočice a dalje... (i mogu reći da nikada nisam naišao na aromu koje ide samo 20 kapi u 1mll, (ali zato jesam čak do 80 -TPA pipetice a najčešće je to cca 40 do 50)
Pa je svrha mog prethodnog posta samo rušenja jedne ukorijenjene zablude, koja bi novom "mučkarošu" mogla napraviti povelik ? nad glavom.
Inače ne mislim ništa loše o mjerenju arome špricom, dapače, mislim da je obavezna za svakog tko radi na više i ne samo za osobne potrebe te želi postojanost (Tokio, Pariz New York) ali volim znati i kolko je to cca u kapima jer mi je ta brža i praktičnija "metoda" ipak draža.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 vel 2014 16:21 

Prije desetak dana smućkam ja Gold Ducat, breskvu i capuccino na VPG bazi držeći se doziranja (11 kapi na 10 ml ili 4% što znači x3 na 30 ml) navedenih u tablici iz ove teme. Nakon 5 - 6 dana arome se jedva osjetile u tragovima i to tek kad se duuubokooo zamislim i skoncentriram na parenje dotičnih. Onda, kopajući po raznim forumima tražeći podatak kojeg ovdje izgleda nema naletim na to da su kapaljke na NOVIM IW bočicama znatno uže u odnosu na stare tako da su kapi iz ovih sadašnjih bočica skoro duplo manje nego prije. Znači, dozirati x2.
U ovim sadašnjim bočicama ima cca 480 kapi.
Doziranje IW aroma u kapima na 10 ml baze:
1% - 5 kapi
2% - 9 kapi
3% - 13 - 14 kapi
4% - 18 kapi
5% - 22 - 23 kapi
Na 30 ml - oko 52 - 54 kapi (odokativnih 4%)

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 19:51 

Inawera - danas došla.
PG EcoBaza 18 mg nikotina
VG BioBaza 18 mg nikotina
Aroma: Gold Ducat i Tobacco Absolute Oriental

Prvi mix 10ml:
50% PG + 50%VG + 7 kapi arome Gold Ducat - može se parit ali fali nešto arome, slaba je.
Dodao sam još dvije kapi Tobacco Oriental - ukus se popravio, ali još nije to to.
Dodao sam dodatnih 6 kapi Gold Ducat - nije loše ali mi se osjeća neki ukus vanilije koji nije los ali mi smeta sto je izražajan.
Planiram dodato još par kapi Orijentala i par kapi gotove Dekang tekućine USA MIX, pa Vam javim.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 20:27 

Evo završio taj svoj prvi mix:
50% PG + 50%VG +
12 kapi arome Gold Ducat +
7 kapi arome Tobacco Oriental +
10 kapi gotove Dekang tekućine USA MIX.

USA mix je ubio onaj ukus vanilije koji se pojavio ne znam od kud.
Dobio sam tekućinu sa ukusom koji uopste nije los, mislim da ću se pravo naviknuti na nju. :ali:

Povratak na vrh

PostPostano: 03 ožu 2014 20:33 

Goran_M. je napisao:
Na 30 ml - oko 52 - 54 kapi (odokativnih 4%)

Ili 50+ kapi ili
slika

:conf: :joj:

"All things are poison and nothing is without poison, only the dose permits something not to be poisonous." (Paracelsus, "father" of toxicology)

Povratak na vrh

PostPostano: 03 tra 2014 21:37 
Moderator

upravo si zmiksal Gold Ducat...baš divna tekućina. Sjelo mi k'o budali šamar...
Uglavnom, stavio sam 3% arome na VG 80% PG 20% bazu od 13mg...odmah išao probat i odlična je...očekujem da će vremenom biti samo bolja.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 04 tra 2014 01:38 

Nemojte biti ljeni.....radite na mililitre a ne na kapi....

Povratak na vrh

PostPostano: 04 tra 2014 10:29 
Moderator

Medo je napisao:
Nemojte biti ljeni.....radite na mililitre a ne na kapi....

iskreno...fakat ne kužim zašto bi netko radio na kapi...em je neprecizno, em je sporije (ne mogu si zamisliti kad idem raditi 50 ml ili 100ml koliko bih morao čekati da nakapam aromu...)...uzmem špricu i to je to. :conf:

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

[ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: