Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 18 ruj 2018 18:31. Sada je: 18 ruj 2018 18:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 409 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor Poruka
 Naslov: Re: Kuharica za pocetnike
PostPostano: 23 pro 2017 17:49 

one skuplje. dakle 30+kn po aromi.

Povratak na vrh

PostPostano: 23 pro 2017 20:03 

Jel možeš navesti par proizvođača za koje znaš da su dobri?

Povratak na vrh

PostPostano: 23 pro 2017 21:45 

pink spot, twisted, journey, fairy tale. journey mi je najbolji. ja ti baš i ne parim voćke previše, nisam mjerodavan

Povratak na vrh

PostPostano: 25 pro 2017 10:40 

Sevillano je napisao:
Koje gotove voćne tekućine su dobre, najprirodnije? Napravio sam par mikseva ali treba čekati da odstoje pa bi uzeo nešto gotovo da parim. Red Astaire od T-Juice mi je recimo dobar (šumsko voće i malo mentola) ali je aftertaste dosta loš.

ako si radio voćne arome onda možeš pariti odmah. Neke su bolje odmah nego odležane.
Try them fresh. Try them steeped. There's no rules for what tastes good to you :)

Povratak na vrh

PostPostano: 03 sij 2018 07:41 

Jel zna neko kakvu dobru aromu lubenice, dinje ili miks tih aroma/tekućina? TPA lubenica je dobra kad je u tragovima ali više od toga mi ne valja.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 sij 2018 11:51 

Otvoriš neku web trgovinu, počneš gledati ove skuplje arome,
obično u opisu imaš 2-3 glavne arome i gledaš koja bi ti kombinacija odgovarala.

Isto tako, za cijenu jedne takve (skuplje) - možeš uzeti 2-3 TPA, Capella ili Inawera,
gledaš preporučene količine u miksevima (voćne možeš odmah pariti),
smiksaš neku kombinaciju, da ne kažem kopiju ovih skupljih,
ako ti se ne sviđa dodaješ još arome, dodaješ drugih aroma...
Puno veći gušt kad si sam iskombiniraš nego kad kupiš gotovo!

Uz to, sve te arome su rađene da bi pokrile što veći broj korisnika (atomizera),
u pravilu su više nego dobre, ali uz malo vježbe, potrošenog vremena i truda,
novaca na baze i arome, vrlo brzo možeš početi miksati bolje okuse,
od tih kupovnih skupih Premiuma....
Zato što ti praviš aromu sebi i za svoj atomizer.
Na njemu će biti fenomenalna, na drugima (atomizerima) može biti čisti užaš,
dok će ove Premium na većini atomizera biti više nego dobre.

To ti je samo moje mišljenje!

Povratak na vrh

PostPostano: 04 sij 2018 00:02 

Većina TPA, Capella i Twisted koje sam probao mi ne valjaju. Od TPA je jedino dobar Sweet cream a od Twisteda ću još dati Father Milk V2 da odstoji 2 tjedna pa da onda vidim da li se izgubio aftertaste. Jedino što mi valja je T-Juice i Journey. Sad ću probati još Infamous pa jednog dana kad i ako se zasitim onda ću možda početi miksati. Ne treažim da aroma ima pravi okus voća ili pića ali isto tako ne želim pariti nešto što mi ostavlja gorak kemijski aftertaste u ustima. Ja se nisam prebacio sa cigareta tako da su mi osjetila mirisa i okusa u odličnom stanju pa je to valjda jedan od razloga zašto sam toliko izbirljiv.

Povratak na vrh

PostPostano: 04 sij 2018 01:31 

Sevillano je napisao:
Većina TPA, Capella i Twisted koje sam probao mi ne valjaju. Od TPA je jedino dobar Sweet cream a od Twisteda ću još dati Father Milk V2 da odstoji 2 tjedna pa da onda vidim da li se izgubio aftertaste. Jedino što mi valja je T-Juice i Journey. Sad ću probati još Infamous pa jednog dana kad i ako se zasitim onda ću možda početi miksati. Ne treažim da aroma ima pravi okus voća ili pića ali isto tako ne želim pariti nešto što mi ostavlja gorak kemijski aftertaste u ustima. Ja se nisam prebacio sa cigareta tako da su mi osjetila mirisa i okusa u odličnom stanju pa je to valjda jedan od razloga zašto sam toliko izbirljiv.

to si nabavio gotove tekućine ili? jer si napisao da "ćeš početi miksati"

ja bi u startu izbjegavao capella i tpa, to su ti arome za međusobno miksanje nisu baš za parenje kao single okusi.

u redu je bit izbirljiv. i ja sam. meni osobno ni tpa ni capela ne valjaju. od capele mi valja samo blueberry cinnamon crumble, da ju mogu parit kao single aromu. skužio sam da miksanje nije za mene

Povratak na vrh

PostPostano: 04 sij 2018 03:04 

buje3000 je napisao:

to si nabavio gotove tekućine ili? jer si napisao da "ćeš početi miksati"

ja bi u startu izbjegavao capella i tpa, to su ti arome za međusobno miksanje nisu baš za parenje kao single okusi.

u redu je bit izbirljiv. i ja sam. meni osobno ni tpa ni capela ne valjaju. od capele mi valja samo blueberry cinnamon crumble, da ju mogu parit kao single aromu. skužio sam da miksanje nije za mene

T-Juice sam uzeo arome, Journey gotove tekućine a Infamous ću tek uzeti i to najeftiniju varijanu za probu. Da, u početku sam tražio savjet pa sam dobio odgovor kako je miksanje bolje jer je jeftinije i ima više opcija (što je istina) ali sam tek kasnije saznao da to treba znati/isprobavati isto kao i čekati da tekućina dozrije a ja i strpljenje nismo na "ti". Ja na dan poparim 2-3 ml i premium tekućine me mjesečno ispadaju 200-300 kuna što nije puno a i komfornije je samo natakati nego se igrati kemičara.

Tu ima puno stvari koje jednostavno treba sam probati jer koliko god je ekipa susretljiva i potkovana znanjem ukusi su različiti. Meni primjerice više odgovara SS od Kanthala jer daje neutralniji okus a tu sam odma siguran što se tiče TC-a. S druge strane baze još isprobavam a dok ne nađem PG bez okusa i mirisa, dotle ću pariti čisti VG. Polako sve dolazi na svoje.

Jedino mi je žao što nisam u startu uzeo diskretni mod i driper jer isprobavati tekuće na eGo AIO je noćna mora kad moram svako malo mijenjati pamuk na coilovima a ne dam 20 kuna svaki put za novi. Da ne kažem da se uređaj ne da potopiti u vodu a primjerice Red Astaire nema šanse da se ispere samo tako. Uskoro dolaze mod i atomizer pa će onda biti sve lakše.

Povratak na vrh

[ 409 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Keks i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: