Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 stu 2017 09:46. Sada je: 24 stu 2017 09:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 399 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Kuharica za pocetnike
PostPostano: 08 vel 2017 18:00 

Ja bi na tvom mjestu jos bar mjesec dana kupovao gotove tekucine.
Mislim da jos uvijek neznas niti sta pises.

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

PostPostano: 08 vel 2017 19:00 

kresimirn je napisao:
Ima li neka dobra duša za pomoć, pojma Vam ja nemam u vezi "mućkanja", jesam pročitao prvih 10 stranica i zadnjih 10, al meni još nije jasno, pa Vas molim :
1. Kupio onaj Eleaf iStick Pico TC 75W sa Melo 3 tankom, na putu je iz kine dolazi vrlo skoro (10 dana)
2. Gledao sam na Youtubu kako oni "mućkaju" i svašta naučio....
3. Kupio sam si gotovu tekućinu Liquid Havana Libre 10ml i ok je sa 18mg/ml 1.6% nikotina.... na eGo5 cigareti, tako piše na bočici kupovnoj
4. E sad, stavio sam si u košaricu (tamo od kud bi kupio, ako smijem reklamirat MTM store)
Infamous bazu 70PG/30VG i aromu GoldMZ i bočice i igle, ali ne znam ŠTO da kupim, tj. koju jačinu.
5. Dal da uzmem bazu 250ml 18mg i aromu, pa cijelu aromu istresem u bočicu od 120ml baze ? ili u 100ml ? ili više ?

melo tank je za direct to lung parenje, dakle direkt uvlačiš u pluća. ima prevelike rupe za zrak da bi se moglo parit kao cigaretu. za parenje kao cigaretu, na šta si naučen, će ti trebat drugi tank/atomizer. e sad. ako ćeš parit direkt u pluća, baza sa 70% pg-a ti nije adekvatna kao niti nikotin 18 mg. za direkt do 6 mg. i recimo VG/PG 50/50. ova PG/VG 70/30 će ti rezat grlo.
arome ne sadrže nikotin, tako da u aromama nema jačine. arome se dodaju u bazu u određenom postotku. svaka aroma svoj postotak, za gold mz nemam pojma koliko stavit. ako ide 5% arome to ti je onda 5ml arome na 95ml baze. bubam, neznam postotak ali princip ti je isti za svaku aromu.

vtc mini, sfera v4, heron v2

Povratak na vrh

PostPostano: 08 vel 2017 19:24 

Buje infamous koliko mi je poznato niti nema u ponudi 30/70 vg/pg. Obrnuto imaju.

RDA: anima, rda mini

Povratak na vrh

PostPostano: 08 vel 2017 19:46 

ma lik je izgubljen, nezna kaj prica, piše 18mg 1,6%

Povratak na vrh

PostPostano: 08 vel 2017 21:37 

buje3000 je napisao:
kresimirn je napisao:
Ima li neka dobra duša za pomoć, pojma Vam ja nemam u vezi "mućkanja", jesam pročitao prvih 10 stranica i zadnjih 10, al meni još nije jasno, pa Vas molim :
1. Kupio onaj Eleaf iStick Pico TC 75W sa Melo 3 tankom, na putu je iz kine dolazi vrlo skoro (10 dana)
2. Gledao sam na Youtubu kako oni "mućkaju" i svašta naučio....
3. Kupio sam si gotovu tekućinu Liquid Havana Libre 10ml i ok je sa 18mg/ml 1.6% nikotina.... na eGo5 cigareti, tako piše na bočici kupovnoj
4. E sad, stavio sam si u košaricu (tamo od kud bi kupio, ako smijem reklamirat MTM store)
Infamous bazu 70PG/30VG i aromu GoldMZ i bočice i igle, ali ne znam ŠTO da kupim, tj. koju jačinu.
5. Dal da uzmem bazu 250ml 18mg i aromu, pa cijelu aromu istresem u bočicu od 120ml baze ? ili u 100ml ? ili više ?

melo tank je za direct to lung parenje, dakle direkt uvlačiš u pluća. ima prevelike rupe za zrak da bi se moglo parit kao cigaretu. za parenje kao cigaretu, na šta si naučen, će ti trebat drugi tank/atomizer. e sad. ako ćeš parit direkt u pluća, baza sa 70% pg-a ti nije adekvatna kao niti nikotin 18 mg. za direkt do 6 mg. i recimo VG/PG 50/50. ova PG/VG 70/30 će ti rezat grlo.
arome ne sadrže nikotin, tako da u aromama nema jačine. arome se dodaju u bazu u određenom postotku. svaka aroma svoj postotak, za gold mz nemam pojma koliko stavit. ako ide 5% arome to ti je onda 5ml arome na 95ml baze. bubam, neznam postotak ali princip ti je isti za svaku aromu.

Puno hvala na infu buje, i ostalima, (trola necu niti spominjati)

znaci, kupim 250ml sa 6mg (tak pise na njihovim stranicama) baze vpg 70vg/30vg,svi ju hvale, pa reko da probam, a i nema drugog omjera osim cistog VG, i goldmz aromu (10% ima) i uzet cu si jos neku vocnu od drugog proizvodaca...
pa ajmo redom :)
1. nalijem u bocicu, 10ml arome (cijelu onu jednu) i dodam 90ml baze, i cekam da sazrije....
da si previse ne kompliciram zivot, nisam bas neki picajzl da ovisim o nijansama, hoce li biti malo vise slatkasto, ili ce u pozadini imati okus neznamnijacega....ak je otprilike slicno duhanu, meni ok.
2. a onaj ostatak napraviti sa nekom vocnom aromom (sto mi ostane od baze)
a za 50/50 budem vidio kad ovo probam, thx jos jednom
ako ti nije problem vidjet na slikama :
ova menta...to mi je preslabo a ova druga mi je cisto ok
slika

slika

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 08 vel 2017 21:53 

Ja sam trol? Jesi procital pravila foruma??

Sent from my M5 Note using Tapatalk

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ruj 2017 12:25 

Prije nekoliko godina sam pario iz neke "olovke". Bilo je okej, ali paralelno sam pušio i cigarete. I žvakao one nicorette. Sin mi je rekao da vjerojatno postoji i neki intravenozni sistem za nikotin, da se raspitam... :)
Onda su mi te "olovke" pucale u džepovima i na kraju sam prestao. I sad me evo opet. Trenutno (2 tjedna) samo parim. K'o lokomotiva. Kupio sam eGo AIO D22XL. Točim neki RY4 18 mg. I sve mi paše. Najviše mi paše što ne moram više iz stana na drugome katu (bez balkona i bez lifta) svaki čas trčati na ulicu i potom se sa svojim uništenim plućicama ponovno penjati na drugi kat. Kad netko sa 50+ puši cijeli život, drugi kat bez lifta mu je planina.
Nakon ova dva tjedna osjećam da su plućica bolje, a i Winter is Coming, pa mi ulica neće više biti samo prenisko, već i vrlo neugodna.

Da ne duljim, želim sam spravljati taj RY4 sa 18 mg nikotina. Pročitao sam ovdje gomilu postova. Velik broj bih možda lakše razumio da su napisani na turskom ili kineskom jeziku. No, nisam našao baš ništa tipa "kuhanje te i te tekućine for Dummies". Pretpostavljam da negdje ima, ali to je igla u sijenu.

Recimo, zanima me ovo:
http://www.ebay.de/itm/1L-e-Liquid-Basi ... RU8Cpp4sOA

Ako sam dobro razumio, to je litra gotove baze. Odaberem 50/50/0/18 mg i naručim. Ili ne?
Mislim da idu i neke testne arome, ali ja bih taj RY4 kojega nigdje nisam našao među aromama.
Onda nalijem bazu u bočicu od 100 ml i dodam tu aromu u nekom malom postotku koji piše za tu aromu? Ili ne?
Onda čekam tri tjedna? Ili ne?

Eto to me trenutno muči, pa ako ima neka dobra dušica sa strpljenjem for Dummies...

I da...koliko dugo ta litra baze može stajati?
I da...živim u Njemačkoj pa mi je ebay.de najpraktičniji za kupovinu.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ruj 2017 16:01 

trebao bi narucit tu bazu sa 18 mg nikotina. toliko ti pase u tekucini. e sad jel hoces 50 50 vg pg ili koliko to vidi sa ovih bocica tekucine koje si do sad pusio gotove i tako odaberi. onda, treba naci aromu ry4. ja znam di je u hrvatskoj ima, a za njemacku ne znam ali predpostavljam da ne bi trebalo biti pretesko jel je to popularna aroma. kad nadjes aromu, onda trebas ici na web kalkulator za e juice i unesti podatke o tekucini i aromi i ono ce ti izbacit koliko ti arome treba na litru tekucine/baze. obicno, ali ne uvijek, ry4 aroma ide 10 ml arome na 330 ml baze. ako ispadne tako trebat ce ti negdje oko 3 bocice po 10 ml arome za na litru baze. steeping time bi bio negdje oko 2 tjedna sa par sati ozracivanja. savjetujem ti i da probas 555 glod koji je meni blizu ry4 i par ostalih duhanskih baza cisto da ne dodje do wapers tounge i da imas nesto za promijeniti. slobodno posalji privatnu poruku pa se mozemo dodati na skyp i razgovarati detaljnije. Ima ovdje ljudi koji puno vise znaju od mene, ja sam za sad napravio dvije svoje ture tekucine i zadovoljan sam. drago mi je ako je ovo pomoglo :)

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ruj 2017 17:13 

viewtopic.php?f=85&t=14470

For dummies from a dummy :lol:

Ima vise ry4, svaki proizvodjac koji drzi do sebe ima svoju verziju ry4. Koji si ti pario?

vtc mini, sfera v4, heron v2

Povratak na vrh

PostPostano: 07 ruj 2017 18:24 

Ma nemam više bočice. Dobio sam dvije za probu od frenda. Sutra ću na poslu biti s njim pa pitati. Sad pušim neku već složenu s e-bay-a. Slaba mi je iako piše da je 18 mg.
Ide li ovo zajedno:

http://www.ebay.de/itm/1L-e-Liquid-Basi ... RU8Cpp4sOA
http://www.ebay.de/itm/50ml-eSucco-Arom ... YgDLaggscA

Ovo prvo je baza a ovo drugo je aroma. Izbor je na onoj roleti -Auswählen-.

(Isprika što davim s ovim njemačkim e-bay ali što tu kupim dođe mi za dva dana i nema shippinga.)

Povratak na vrh

[ 399 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl, Djubre i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: