Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 07 ožu 2021 23:26. Sada je: 07 ožu 2021 23:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 pro 2015 08:45 
Moderator

Upravo o tome se radi.. razlika u otporu mokrog pamuka i suhog pamuka.. drukcije zica razvija otpor i mod misli da je na drugacijoj temperaturi..

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Youtube: https://www.youtube.com/user/MrUndwar
instagram : https://www.instagram.com/sasha19_81/
facebook : https://www.facebook.com/sashasedmak
web: http://baby-viking.com

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 28 pro 2015 10:06 
Administrator

sasha19_81 je napisao:
Upravo o tome se radi.. razlika u otporu mokrog pamuka i suhog pamuka.. drukcije zica razvija otpor i mod misli da je na drugacijoj temperaturi..

Otpor suhog i mokrog pamuka je isti - tezi u beskonacno.

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 28 pro 2015 11:21 

sasha19_81 je napisao:

Pamuk kao takav je u neku ruku izolator, i njegov otpor je beskonacan kao sto kinta kaze, i nema veze jel pamuk mokar ili ne. Cijela poanta TC-a se zasniva na promjeni otpora zice zbog zagrijavanja i kad bi isao mjerit temperaturu zice nekakvim senzorom poput onoga sto je linkan, taj senzor bi morao imati brzinu mjerenja u intervalima od barem 50Hz, odnosno morao bi ocitavati podatke barem 50 puta u sekundi i izbacivati ih u realnom vremenu sto bi onda covjecjem oku bilo nemoguce za uhvatiti. Zamisli samo da temperatura zice skace 50 puta u sekundi izmedju 200 i 260 stupnjeva. Ljudsko oko to nemoze uhvatiti, senzor koji bi mjerio i prikazivao maksimalnu vrijednost bi mozda i mogao, ali pamuk to osjeti svaki puta i prikaze u vidu zatamnjenja teksture.
Upravo zbog toga je ova tablica korisna jer kad nariktas mod na 200 stupnjeva, kresnes pamuk na suho a on u roku od 3 sekunde pocrni, znas da nesto ne valja i da je temperatura debelo u offsetu. Onda pokusas popraviti coil, rebuildat na jos par nacina i na kraju kad vidis da nema promjene, ostaje ti samo jedan zakljucak. Cip je smece. Kao npr Evic VT :D

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 28 pro 2015 13:05 
Moderator

Sta sam ja zelio reci sanotporom pamuka je to da sluzi upravo kao sredstvo za hladjenje.. i da smanjuje oscilacije temperature na zici izmedju pulseva. Ako je suh, primat ce toplinu na sebe brze nego ako je mokar. Sta hocu reci..
Uzmi peglu, prisloni ju na 1 sekundu na prst i speci ces se.. smoci prst u vodu i prisloni peglu na 1 sekundu neces se speci.

Zato jer liquid hladi coil.

Sto meni govori..
Ako je ukodirano u cip da cita otpor zice u 0.000ohma onda mu i otpor mokrog pamuka ( ustvari otpor koju stvara liquid) je ukalkuliran u taj proces. Ako ga maknemo (liquid) mod radi kalkulaciju na temelju parametara u kojem mu jedan fali. Samim tim on grijesi, samim tim, test ne funkcionira.

Ja tvrdim da ako postavis temperaturu na 280°c i stisnes gumb i spalis vatu.. ne znaci da imas krivu temperaturu.. nego da si postigao upravo to sto si trazio.

Ako postavis temperaturu na 220°c i stisnes gumb i vata se zacrni. I pocne dimit.. i pregori.. mod nije pogrijesio.. nego modu fali parametar.. vlaznost.

Tc mod na 220°c na suhom pamuku moze palit vatu a biti ispravan. Zasto.. zato sto mu fali parametar. 220°c na mokrom pamuku nece palit vatu.. i pokazivat ce 220°c i do tuda ce doc..

Tc mod kad ogranicimo temperaturu, on pulsevima pusta snagu i dolazi do te temperature.. u sljedecem mjerenju on primjeti da prelazi tu temperaturu i gasi dotok snage.

Super..

Mjerenje se vrsi na konto otklona otpora na zici..
0.0002 =70°c
0.0004 =90°C
A AKO JE U TU KALKULACIJU VEC URACUNAT OTPOR MOKRE ZICE. ONDA MJERENJA NA SUHOM PAMUKU NISU ISPRAVNA. I to je to sto ja govorim..

Ako ne shvacate sta pricam.. nacrtat cu vam.. al sam na mobu sad..

Youtube: https://www.youtube.com/user/MrUndwar
instagram : https://www.instagram.com/sasha19_81/
facebook : https://www.facebook.com/sashasedmak
web: http://baby-viking.com

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Pamuk
PostPostano: 28 pro 2015 14:24 

Moje shvaćanje što Saša govori:

Vrijeme: (0) ... (1)-----(2)-----(2)-----(2)...

0 - zavojnica na sobnoj temperaturi, mod očita otpor i to zapamti - zalokaš otpor
1 - stisneš "pali" i mod rukne neku definranu ili postavljenu (wati u TC modu) struju u zavojnicu, zavojnica se počne zagrijavat
2 - mod očita otpor, iz promjene otpora izračuna temperaturu i prilagodi struju zadanoj temperaturi (smanji ak je prevruće, poveća ak je prehladno)
2 - mod očita otpor, iz promjene otpora izračuna temperaturu i prilagodi struju zadanoj temperaturi (smanji ak je prevruće, poveća ak je prehladno)
...
sve dok ne otpustiš "paligumb".

Ak je vremenski razmak između očitanja i prilagođavanja struje prilagođen mokrom pamuku/žici, onda sa suhim tu može doći do problema.

Suhi pamuk i žica: brže se zagriju jer nema tekućine (i/ili protoka zraka) da preuzme toplinu:
1 - "opališ", mod rukne struju, zavojnica dođe ili pređe zadanu temperaturu prije nego je došlo vrijeme za korak 2 da mod očita do kud se došlo i prilagodi struju
2 - mod očita novi otpor i smanji struju, ali možda prekasno - razvila se prevelika temperatura i pamuk je već nagorio

Vlažni pamuk i žica: tekućina (i zrak kad vučemo) preuzima toplinu sa coila i isparava - coil se sporije zagrijava, pa prilagođavanje struje odnosno posredno temperature radi kak treba. Pitanje je koliko često mod ide u korak 2. Vjerojatno dovoljno često za mokru kombinaciju, ali ne mora bit i za suhu.

A ovo sa promjenom otpora zbog vlažne žice i da je to neki dodatni parametar na kojeg mod računa bih izbacio.

Eto, ja sam to tak shvatio.

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2015 14:40 
Administrator

damba je napisao:
Pitanje je koliko često mod ide u korak 2. Vjerojatno dovoljno često za mokru kombinaciju, ali ne mora bit i za suhu.

Ovako odokativno ... ako radi na 1Hz palit ce vatu, ali ako radi vec na 5Hz sve je to zanemarivo.

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2015 14:53 
Moderator

a ako je mod DC? :D

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2015 15:09 
Moderator

damba je napisao:
Suhi pamuk i žica: brže se zagriju jer nema tekućine (i/ili protoka zraka) da preuzme toplinu:
1 - "opališ", mod rukne struju, zavojnica dođe ili pređe zadanu temperaturu prije nego je došlo vrijeme za korak 2 da mod očita do kud se došlo i prilagodi struju
2 - mod očita novi otpor i smanji struju, ali možda prekasno - razvila se prevelika temperatura i pamuk je već nagorio

Vlažni pamuk i žica: tekućina (i zrak kad vučemo) preuzima toplinu sa coila i isparava - coil se sporije zagrijava, pa prilagođavanje struje odnosno posredno temperature radi kak treba. Pitanje je koliko često mod ide u korak 2. Vjerojatno dovoljno često za mokru kombinaciju, ali ne mora bit i za suhu.

A ovo sa promjenom otpora zbog vlažne žice i da je to neki dodatni parametar na kojeg mod računa bih izbacio.

Eto, ja sam to tak shvatio.

Pamuk nagori zato što si stavio visoku temperaturu ne zato što kasni sa očitanjem.

Dna200 provjerava otpor zavojnice oko tisuću puta u sekundi

Vtc mini ima grešku u samom software-u (ajde, nije greška...više feature)...kad se stisne fire tipka, napravi prilično žestoki power boost i skuri vatu...iako ju realno ne bi trebao spaliti...ako je vata vlažna (makar i minimalno), ne spali vatu.

U realnom svijetu, ako namjestiš TCR postavke po suhoj vati koristeći tablicu iz prvog posta dobit ćeš dry hit već na 240c. Ja parim na 240c.

I tu čitava ova priča pada u vodu.

Po ovoj tablici, ss304 žici (kojoj je potrebno u VTC mini ukucati TCR vrijednost 105 -/+5 da bi normalno funkcionirala) treba ukucati TCR vrijednost 130. Odmah znaš da nema šanse da to funkcionira u realnom svijetu.

Dao sam si truda i isprobao kombinacije i zaključak je: Ovaj topic je glupost i nepotrebna budalaština koja će samo zbuniti ljude.

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2015 15:11 

to ste trebali skuziti puno prije testiranja icega. jebo vas pamuk :aha:

http://goo.gl/A9lj9A

Povratak na vrh

PostPostano: 28 pro 2015 23:58 

Vama nikako da dodje iz dupeta u glavu. :)

Povratak na vrh

[ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: