Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 07 ožu 2021 22:45. Sada je: 07 ožu 2021 22:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Genesis koji ne curi
PostPostano: 08 pro 2015 17:22 

D-I-A-B-L-O je napisao:
Standardni gen da ne curi se mora sloziti kako je feko rekao. Znaci rupa za natakanje zatvorena a mesh mora bit toliko manji od rupe za mesh da zrak moze proci unutra a da tekucina nemoze izaci van.
Problem u tome svemu je taj da ako rupa za mesh nije dovoljno siroka, mesh onda nemoze dovoljno natapati pa imas dry hitove svako malo.
Stoga ako se zelis igrati sa takvim necim, moras trazit Gen koji ima rupu minimalno 3mm, a ti onda slozis mesh od 2.5mm debljine. Sve sto ima rupu manju od 3mm odnosno mesh tanji od 2.5mm mi je zadavalo glavobolje kad bih ga slagao da ne curi.
I opet, nije da nece nikada procurjeti, samo sto ce procuriti jako jako rijetko, i jako malo, nece se razliti citav tank po dzepu...

Sto se tice subtanka na meshu, mali hint, keramika od Killera unutra, otkines salicu tako da ostane samo dio koji ide na stup, dio kroz koji prolazi zrak. Imas atomizer sa rupom od cca 1.3mm i tih 1.3mm udara direkt u coil. Aroma boost za dobrih 50% ;)

eeeeee zahebo bi se :D pitaj feku kaj je bilo prije 2 dana kad je bio na cugi samnom i sa genesom.... mora imat odusak, i kod tocenja jer izbija tlakom tekucinu van kroz mesh/vatu/silicu

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 08 pro 2015 18:36 
Moderator

Nista ne curi...niti kapi kada se zna sloziti. Redovno na Krakenu dual coil setup napravim i ostavim rupu za punjenje otvorenu...mogu ga naopako okrenuti i nista ne curi. Vuce tekucinu samo kada ja vucem...pitaj rossia.

Sent from my X5 using Tapatalk

Aromamizer, Ithaka,Oddy, Kayfun mini v2.1,UTA II, Vapor Giant

Povratak na vrh

PostPostano: 09 pro 2015 02:17 

Bas da ga mozes preko noci ostaviti polegnutog da ne procuri mi je malo tesko povjerovat al aj dobro :D
Starog RSST-a sam bez beda slagao da ne curi i da natapa kao lud, RSST DC mogu slozit da nece nikad procurit u dzepu, ali da mu vjerujem da ga ostavim preko noci polegnutog to bas i ne :)

Povratak na vrh

PostPostano: 09 pro 2015 05:44 

fek0 je napisao:
catevs je napisao:
...jedino da mesh uze zarolas tako da zrak pokraj njega ide u tank...ali to je dosta tesko za izvesti.

Može se mesh zarolati oko igle, a kraj koji ide u tank koso odrezati.

Povratak na vrh

Naslov: Genesis koji ne curi
PostPostano: 09 pro 2015 09:00 

Da li lakše procuri preko mesha ili preko fill rupe?

Manji problem mi je polegnutost preko noći, problem je kad ga nosim u torbici ili džepu

Povratak na vrh

PostPostano: 09 pro 2015 10:54 
Moderator

Polegnut na duze vrijeme, naravno da procuri....to je genesis :D automatski iskljucuje nosenje u torbici i slicno...biti ce polegnut i procuriti ce.
Više sam mislio da ne curi tokom koristenja. Nije bitan nacin na koji se slaze....to su jednostavno takvi atomizeri...nisu za nosenje van...za to imas sve ostalo racunajuci i nextgen.

Povratak na vrh

PostPostano: 10 pro 2015 08:25 

Sve mi se čini da ći morati u nabavku još jednog NextGena ili čekati da kloniraju Nextiny-a

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2015 00:38 

Da ti odgovorim na poruku, a i na zadnji post. Gen koji nikako ne curi je Nextgen i Nextiny, ostali ce svi procurjeti ako nisu savrseno slozeni. Cak i kad mislis da je sve savrseno, promjeni naglo temperaturu prostorije u kojoj jesi, polegni ga i eto ga curi. Nextgenu i Nextiny-ju to ne smeta.
A sada na pitanje o subtanku, pa evo slike.

slika

slika

Dakle, prvo se slozi coil promjera zice te otpora po zelji, urolamo mesh tako da se moze provuci kroz coil i onda ga lagano odrolamo tako da coil cijelom povrsinom dodiruje mesh, u protivnom ce biti hot spotova na mjestima gdje coil ne dodiruje isti. Odrezemo krajeve tako da su mrvicu siri od osnovice decka, ispulsiramo coil da vidimo jel ima hot spotova, shortova i slicno, pustimo pol minute da se ohladi, uzmemo dvije minimalne mrvice vate i zaguramo sa svake strane mesha tek toliko da dodiruje mesh i pokriva rupe za dotok tekucine.
Za coil sam koristio 0.32 kantal (sad sam slozio sa 0.4x0.05 ribbonom, ali je muka isusova pa ne preporucam), #200 mesh komad duzine cca 3cm i duzine cca 5cm urolao na tvrdje, provukao kroz coil pa razrolao da prianja uz coil. Za vatu koristim Muji, te odrezem komadic 0.5x0.5cm te od toga iskoristim samo one vanjske strane koje su kao malo formirane u nekakav listic pamuka. To je toliko tanko da se vidi kroz taj listic. Listic pazljivo zaguram izmedju mesha i chimney-a te vrh listica premotam tako da dodiruje mesh.
Sve dobro natopim i deri na 18W. Isao sam do 25W ali to moze samo sa rijedjim tekucinama i na sobnoj temperaturi, kad izadjem van na -15 sa 80%vg tekucinom unutra moram spustit na 16-18W jer se tekucina tolko zgusne da se jedva krece po tanku pa nemoze natapati niti da hoce.

I to je to :)

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2015 00:43 
Moderator

jedino kod punjenja meni malo tekućine ode u komoru...valjda rukne kroz rupice unutra kad zatvorim kapu...okrenem da to ode van (cetvrt mililitra mozda) i dalje nema sanse da procuri. vjerojatno sam ja tu kriv...prosirio sam rupice za tekucinu dole u tanku...dok to nisam bio napravio, nije mi to radio...s druge strane, sad po zimi fino wicka guste tekucine sa 400 meshom :D

Povratak na vrh

PostPostano: 16 pro 2015 00:49 

fek0 je napisao:
jedino kod punjenja meni malo tekućine ode u komoru...valjda rukne kroz rupice unutra kad zatvorim kapu...okrenem da to ode van (cetvrt mililitra mozda) i dalje nema sanse da procuri. vjerojatno sam ja tu kriv...prosirio sam rupice za tekucinu dole u tanku...dok to nisam bio napravio, nije mi to radio...s druge strane, sad po zimi fino wicka guste tekucine sa 400 meshom :D

To mislis za Nextgen?
Meni jos nije procurio, ali da, po ovakvom vremenu je problem sa gustim tekucinama, no za zimu si mutim sa 10% vode tako da nemam problema. Nextgen je jedino pimplav za slozit setup prvi puta dok onaj brass pole ne dobije malo patine od upotrebe. Kasnije full jednostavno ide, al na prvi setup sam potrosio dobrih sat vremena dok sam ga ustabilio. Sad zadnji puta sam potrosio vremena koliko mi je trebalo da sve skupa urolam i postavim na mjesto. Proradio odmah na prvu fantasticno :)
Probaj Subtank ovako sloziti, iznenadit ces se aromom :)

Povratak na vrh

[ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: