Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 02 tra 2020 18:32. Sada je: 02 tra 2020 18:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 18 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Dinamo i Hajduk dva su kluba bratska ...
PostPostano: 05 pro 2013 12:25 
Administrator

Solidarnost s BBB je viši cilj. Ono što je policija napravila nakon nedjeljnog derbija kad je velik broj navijača uhićen i još se drži u pritvoru bespravno je – saznaje se iz izvora bliskih Torcidi.

Povratak na vrh

PostPostano: 05 pro 2013 12:45 
Administrator

damirdjg je napisao:
Ne mozes unositi na stadion nista cime bi mogao ugroziti druge ili igrace,suce. Sto je navijacki folklor kada njih stotinu napadne pet drugih ? Kada bacaju molotovljeve koktele ? Kada policajcu izbiju oko ? Kada dizu ruku u nacisticki pozdrav...

Izbijeno oko je napuhana prica da se prekriju kasniji dogadjaji u kojem je rvacka policija krvozedno napadala sve sto se mice. Da se prikrije apsolutno nepotrebno propucano plucno krilo i covjeka kojeg su tako ranjenog satima drzali na podu u nekoj garazi. I koji je sretan sto je uopce prezivio nakon toga, trebali uopce reci, dobio kaznu.

Naravno da nam je svima zao sto je varazdinski policajac ostao bez oka. Ali zasto nije koristio zastitnu opremu kao sto je propisano? Sto je uopce varazdinac radio u Zagrebu? Sto je radio u policiji? Mogao je biti pekar, lekar, apotekar gdje se ne dogadjaju takve ozljede. Ne razumijem ljude kojima je zivotni cilj mlatiti sindikalne prosvjednike.

Da se nesto pozitivno dogadja vidjelo se na utakmici Rijeka - Hajduk gdje je Hrvatska Policija profesionalno obavila svoj posao. Nadam se da je to pocetak kraja rvacke policije i njenih iniciranja nereda.
Vidjet cemo rekose slijepci.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2013 13:02 
Administrator

Nastavlja se borba navijača s HNS-ovim propisima koje smatraju neustavnim i s policijskom represijom za koju drže da je prekomjerna.

Bad Blue Boysi uopće nisu došli na kup derbi Dinamo – Hajduk u srijedu, Torcida se pojavila na tribini, ali je otišla nakon samo 15-20 minuta, i to nakon salve uvreda na račun Zdravka Mamića i Hrvatskog nogometnog saveza.

Glavni razlog navijačkog bojkota leži u masovnim policijskim privođenjima, i to nakon sukoba BBB s policijom na zagrebačkim ulicama poslije prvenstvenog derbija prošle nedjelje.

Nisu privedeni samo Dinamovi navijači, policija je u sukobima uhitila i četiri torcidaša koji se još uvijek, zajedno s 40-ak BBB-a, nalaze u pritvoru. Potvrdio nam je to Torcidin glasnogovornik Damir Gruić.

- Četvorica naših momaka su se slučajno zatekli u gužvi, nakon utakmice su bježali kad je policija krenula s pendrecima i onda su privedeni. Određeno im je mjesec dana istražnog zatvora, a da nitko ne zna koje im se optužbe stavljaju na teret. Mi im pokušavamo pravno pomoći koliko možemo – kazao nam je Gruić.

Kako doznajemo, mladićima u pritvoru uopće nije dopušten niti kontakt s odvjetnicima. Radi se o momcima u kasnim dvadesetim godinama, bez dosadašnjih problema sa zakonom. Neki od njih čak su fakultetski obrazovani.

- Momci su sasvim čisti, bez ikakvih mrlja iza sebe. Jednom od njih je derbi u nedjelju bilo tek drugo gostovanje u životu. Poduzeli smo korake da im pomognemo, ali nemamo puno informacija, situaciju nam otežava i novi zakon koji daje veću tajnost istrazi.

U srijedu nije bilo incidenata, ni na stadionu ni na ulicama, no Gruić nam kaže kako je policijsko osiguranje i ovaj put bilo veliko. Po mišljenju navijača – pretjerano.

- Ne znam zašto je bilo toliko policajaca, kad je već utakmica u nedjelju prošla bez problema na tribinama, čemu su sad opet trebale tolike snage reda? Zaustavljalo se navijače na putu, već 150-200 kilometara od Zagreba, radio se pretres. Mislim da su sve to policijske provokacije, da se na sve načine pokušavaju izazvati neredi. No, mi im nismo dali nikakvog povoda, kad smo izašli s Maksimira mirno smo se razišli.

Torcida je već prošloga tjedna objavila kako "veće neko vrijeme priprema pokretanje postupka pred Ustavnim sudom radi ocjene ustavnosti i zakonitosti nekoliko odluka HNS-a", te je najavljeno kako će uskoro ti materijali biti poslani Ustavnom sudu.

Radi se prije svega o vaučerima, bez kojih, prema odluci HNS-a, gostujući navijači ne mogu doći na tribinu namijenjenu njima.

- Završavamo taj dio i ovih dana ćemo vidjeti na koji način krenuti s tim. Nadamo se i da će oni koji su donijeli te propise shvatiti da oni nisu u skladu s Ustavom i da će ih povući. Digli smo se protiv samovolje, represije koja je u službi samo jednog čovjeka, čovjeka koji sam odluke koje donese Savez. Navijači su pokazali što misle o svemu, a čemu nogomet bez navijača? - zaključuje Torcidin glasnogovornik.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2013 16:00 

Nevidena tortura,huligane su pretresali :) kuda to vodi zaista mi nije jasno :)
Osvrnuo bih se na post prije,nije varazdinski nego hrvatski policajac u hrvatskom gradu je stradao od ruke neodgovornog huligana.

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2013 13:52 

damirdjg je napisao:

Ne mozes unositi na stadion nista cime bi mogao ugroziti druge ili igrace,suce. Sto je navijacki folklor kada njih stotinu napadne pet drugih ? Kada bacaju molotovljeve koktele ? Kada policajcu izbiju oko ? Kada dizu ruku u nacisticki pozdrav...o cemu ti pricas uopce ? Papak iz sokola ,ti si neka faca ? :)

ovo sa okom ti je već Kinta objasnil, za molotovljeve mi stvarno nije jasno jer od '87-'06 kolko sam bil "huligan" jedini put kad sam ih radil je bilo kad je vojska odlazila iz maršalke, dizanje ruke u zrak podržava 10% tribine, a za papka sokola; svaki taj ptić je miran ko bubica kad uz njega nije par interventnih, to sam mu rekel i onda kad su me ko u stara dobra vremena vozili u Petrovu, samo ovaj puta zbog jebenog moda.
Već sam ti prije napisal da si pun predrasuda prema navijačima, pogledaj malo kad se daje krv ili kad se pomaže sirotinji pa onda sudi o hrpi neškolovane bagre sa par zubiju.

damirdjg je napisao:
ti si neka faca ? :)

prema tvojim kriterijima vjerovatno sam bil faca, al u principu samo malo iznad prosjeka
:pivo:

Povratak na vrh

PostPostano: 08 pro 2013 14:14 

Ovo sa okom je meni sasvim jasno,covjek radi svoj posao i onda zbog nekog bijednika koji nije osjetio roditeljsku ljubav ostane bez oka. Tuzno i zalosno. Ne bih ja sada stajao u obranu sokola ili bilo koga samo cu reci da je i velika vecina navijaca hrabra kada je 5:1 ...cak i u omjeru 2:1 nisu nesto :) :)
Nekome iznad prosjeka nekome ispod sve ovisi tko gleda :)
Da ne zaboravim,nekako si mladahan bio kada je marsalka bila aktualna,zar ne ?
Zivio :)

Povratak na vrh

PostPostano: 09 pro 2013 17:49 

damirdjg je napisao:

da, jesam, ja sam '73 godište, al vidim da ti nemrem neke stvari objasnit pa se povlačim iz svake daljnje rasprave, jebote el comandante se okreće u grobu kad vidi sljedbenike.
Pusa i tebi

Povratak na vrh

PostPostano: 09 pro 2013 22:06 

rookie je napisao:
damirdjg je napisao:

da, jesam, ja sam '73 godište, al vidim da ti nemrem neke stvari objasnit pa se povlačim iz svake daljnje rasprave, jebote el comandante se okreće u grobu kad vidi sljedbenike.
Pusa i tebi

Ti si moj heroj ulice moj idol uzor i duhovni voda...zao mi je ako sam te uznemirio nekim drugacijim razmisljanjem :) Oprosti...

Povratak na vrh

[ 18 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: