Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 lis 2019 04:59. Sada je: 24 lis 2019 04:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Auto gume - preporuka
PostPostano: 21 sij 2014 00:28 
Moderator

:dobar:

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 03:58 
Administrator

dobar duh je napisao:
Guma NIJE KREMŠNITA I NEĆE SE POKVARITI! Da je tome tako ne bi ja vozio moje gume devet godina! Ipak znam nešto o tome.
Redovito provjeravajte i korigirajte tlak u vašim gumama, kontrolirajte da nemaju oštećenja, pazite ih i kontrolirajte špur na vozilu i gume će vam trajati i trajati…

Ovo nece ici.
Guma se nakon odredjenog vremena plastificira i postane tvrda. Takva guma nije sigurna za voznju jer ne drzi podlogu. makar ima dosta duboki profil.
Preporuka je da se autogume mijenjaju svake tri godine.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 08:27 

Dobarduh sorry, al ako se ti voziš 9 godin na istim gumama, e onda stvarno znaš i se razumješ.

Sent from my Motorola using Tapatalk2

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 09:46 
Moderator

I mješavina od koje se danas rade gume malo je napredovala, pa su trajnije nego nekada.
Pogotovo zimske koje nisu toliko izložene UV zrakama i imaju više silice u sebi.
A proizvođači bi najradije da ih mjenjamo svake godine naravno.
Nema paravila za starost guma, ali ih treba kontrolirati ako su ispucale, mijenjati.
Moje Ultragrip 7 zimske su sada 6 godinu na autu i izgledaju odlično, pregledane su i ništa im ne fali.
Treba kupovati kvalitetne gume.

slika
slika

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 09:52 

Ayaz Paša je napisao:
Dobarduh sorry, al ako se ti voziš 9 godin na istim gumama, e onda stvarno znaš i se razumješ.

Ali vozi se na dva seta guma, znači 4,5 godine. Sasvim prihvatljivo

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 10:03 

Mahh, sve ok..možeš ih tjerat dok žice ne iskoče vani, ali onda se postavlja pitanje sigirnosti za vlastiti život i život ljudi koje voziš u automobilu..a i ostalih sudionika u prometu. Znam da je kriza u hebenoj državi, ali dovest sebe nesigurnu situaciju ne pada mi na pamet. Hbt, primjera radi trošimo par sto eura na modove, attyje i ostalo a za nove gume je teško odvojit 2000kn..moto; izbjegni rak od duhana, al se zato slupaj autom :D
Nemojte mi zamjerit na postu, ali to je moje mišljenje.

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 10:03 

Hvala svima na savjetima. Nisam bas totalno neupucen u cijelu pricu ali apsolutno ne pratim situaciju.
Ono sto se na kontinentu masovno događa a narušava sigurnost u prometu je što ljudi zbog neimaštine voze cijelu godinu na zimskim gumama. Kakav grip imaju takve gume nakon samo jednog ljeta bolje je ne spominjati.
Pogledajte usred ljeta na parkingu pored nekog trgovackog centra...
Mislim da cu svoje Eco contact zamijeniti s Pro contact. Gotovo ista cijena a nemaju nesretno furanje na ekologiju i ekonomiju...

Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 10:14 
Moderator

Za zadnju godinu zimske gume potrošit po ljeti i nije strašno, drže dobro jer su mekše, ali se zbog toga jako troše i pružaju veći otpor pa auto troši više goriva.

slika
slika

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 10:19 

Ajde da i ja bacim kakvu preporuku.

Prva i najvažnija preporuka je da ne kupujete Continental gume. Barem ne ContiSport2 ili bilo kojeg nasljednika. To je takav krš da je bilo koja Tigar guma premium za nju.

S druge strane imam GoodYear UltraGrip7. To je zimska guma. Po svim pravilima.

Da ih usporedim koliko se mogu iako su jedna za ljeto a jedna za zimu. Continental guma je sigurno guma uz koju nećete zaspati. Protivno svim zakonima fizike je daleko bučnija od zimske. Nadalje, kada po bilo kojoj temperaturi vidi lokvicu vode na do 1.5 km udaljenosti počne plesati. Lošije drži cestu pri 20 stupnjeva C nego GoodYear led ili snijeg na -5 stupnjeva C. Troši se otprilike dvostruko brže nego GoodYear. Uglavnom, shvatili ste. Usput, Continental zbog šireg profila i troše više goriva.
Krš. Tigar rules.

Da bi guma trajala dulje postoje jasna i jednostavna pravila. Treba imati 2 kompleta kotača. Dakle, s felgama. U suprotnom gume traju do 3 sezone. ne dulje. Treba primjereno skladištiti gume. Treba ih prije skladištenja oprati, osušiti, namazati glicerinom. Moraju se skladištiti napumpane kako treba. Gume treba mijenjati ovisno o temperaturi a ne slovenskim zakonima. Ne kupiti Continental gume i ne divljati po cesti (ovo posljednje je poredano po važnosti).

I nakon 5 sezona gume su u dobrom stanju. Osjetno nisu kao prvi dan. Continental je za reciklažu i više neće na auto (prvenstveno jer je sranje), dok GoodYear bi mogla još potegnuti, ovisno o ovoj blesavoj "zimi".

Povratak na vrh

PostPostano: 21 sij 2014 10:31 

@ Valter; to je točno..continental je sux :D
Ja radim cca. 25000km godišnje..i mjenjam zimske/ljetne..ispada 12500km/godišnje sa setom X 3godine=37500km.
P.S. nešto ga nema u zadnje vrijeme,al siguran sam da po pitanju guma @ Bluedevil bi nam mogao dati dobar odgovor!

Povratak na vrh

[ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: