Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 13 pro 2019 16:43. Sada je: 13 pro 2019 16:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Dacia City 5-6000€
PostPostano: 05 vel 2012 22:36 
Administrator

slika

U Val Thorensu na prvoj utrci Andros Trophya u trenutku zanosa nakon uspješnog debija sportskog izdanja Dacie Lodgy, Renaultov direktor Eric Pasquie potvrdio je dolazak novog modela rumunjske tvornice. – Plan već odavno postoji, a sada smo krenuli u realizaciju, izjavio je Pasquier i potom vješto izbjegao ulazak u detalje. Ipak, neke pojedinosti izašle su na vidjelo. Pod radnim imenom Dacia City krije se gradski automobil čija se prodaja očekuje 2014. Kao što je i dosad bio slučaj, novi rumunjski mini s Renaultovim pečatom kreće u osvajanje širokih narodnih masa provjerenom tehnologijom i niskom cijenom. Iznos koji se spominje je 5900 eura (44.500 kuna) i zvuči prilično realno.

Nakon što je platforma promovirana 2004. s Loganom izdašno iskorištena (na njoj je izraslo čak sedam modela Renaulta, Nissan i Dacije), vrijeme je za promjene. Prvotni plan koji je predviđao platformu aktualnog Twinga nije prihvaćen pa će Dacia City nastati na podvozju Nissan Micre. To je ujedno potvrda da će novi model dimenzijama biti značajno manji od Sandera, ali i nešto veći od Twinga, odnosno da će ukupna dužina biti će između 360 i 370 cm. Osim preuzimanja Nissanove platforme, mala Dacia zadržat će i dio dizajnerskih linija nove Micre, u koje su na simpatičan uklopljena prepoznatljiva obilježja Dacie. Pored benzinskog 1.2.-litrenog 16V motora sa 75 KS, najmanja Dacia imat će 1.5-litreni dizelaš (dCi) snage 65 KS.

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re: Dacia City 5-6000€
PostPostano: 06 vel 2012 09:28 
Moderator

hm, za razmislit :kuc:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2012 09:37 

CHROMEX je napisao:
hm, za razmislit :kuc:

...super auto za te pare,od Dacia ima samo logo....ne misli vec kupuj :ali:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2012 10:12 
Moderator

:alikako: :joj: s čim ću onda kupovat PAN?

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2012 10:24 

CHROMEX je napisao:
:alikako: :joj: s čim ću onda kupovat PAN?

...jbt PAN :angry_shake:
Pij Skopsko !!! :pivo:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 vel 2012 13:06 
Moderator

Dacia City will have four seats and four doors, will take over elements of their platform at Logan and the second generation of Renault Clio. The front of the car will resemble that of the Dacia Sandero and will use the 1.2-liter gasoline engine of Renault Twingo.

Dacia is preparing to launch a small class car model, with four seats, called Dacia City, the price will not exceed 5,000 euros, according to German publication AutoBild.

“We think of a model from 3.5 to 3.6 meters long,” he told German newspaper Vincent Carré, Global Marketing Director for the Renault Dacia.

Dacia Mini will have four seats and four doors, will take over elements of their platform at Logan and the second generation Renault Clio. Front of the car will resemble that of Sandero, according to Auto Build.

The price will be reduced due to the model design. The ones from Dacia are masters of reuse parts for new car models, German publication notes. For Duster, 57% of pieces were used on previous models.

Dacia is not just a brand, is a (…) philosophy who aims to achieve low cost as possible at each stage, “said Carrie.

Thus, motorization Dacia City will not be revolutionary, and will use the 1.2-liter gasoline engine of Renault Twingo. Also there will be developed a diesel alternative.

Operations Director of Renault delegate Patrick Pelatiah, said in early March that the Dacia range could reach ten models and the process of developing has already begun.

“New models will have a more modern exterior design than previous generations and will be designed for industrialization in ten factories, the company representative Renault.

Dacia launched to the market in mid April the Duster model, the manufacturer’s first SUV.

Povratak na vrh

PostPostano: 07 vel 2012 23:33 

Zamjena za Renault Modus - ima ih kod nas dosta iako se nikad nisu prodavali. Izgled poput Twinga s 5 vrata. Cak i prije liči na Modus nego na Micru, ali podvozje im je isto, tako da tu nema greške.
S obzirom da sam i sam vlasnik zadnjih 1.5 godinu Dacie Sandera marku mogu samo preporučiti - pitajte bilo kojeg automehaničara. To apsolutno nema veze s Dacijom 1300 (ako se ne varam) iz doba komunizma. Ovo je moderno i robusno vozilo s pouzdanom mehanikom.
Za ovog gradskog mališu dobra je stvar uvođenje 16V motora od 1.2 litre, dok je dizelaš od 1.5dCi već standardni dio Dacia ponude.
Iskreno, kad sam se rješavao svog Twinga, mislio sam da ću plakati danima za njim, ali čim sam sjeo u Sandero zaboravio sam na Twinga...
I za kraj distributerima Dacie u CRO veliki minus - idioti više ne nude Logana, samo Sandera i MCV. Iako je upravo Logan probio led kod domaćih kupaca, za razliku od inozemstva gdje je MCV požnjeo puno bolje rezultate.
Ali mene više zanima obnova MCV-a... bile su nekakve slike iz Rusije... još prošle godine.
Btw. nedavno sam poslovno kontaktirao Indijca čija je žena liječnica - viši srednji sloj (Chromex bi rekao bogatuni) - njegova žena zarađuje daleko više nego naši liječnici, ali se ne voze u Mercedesu, nego u Daciji... Očito treba još vremena da se naš mentalitet promjeni.

Povratak na vrh

[ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: