Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 12 kol 2020 13:38. Sada je: 12 kol 2020 13:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 191 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska policija
PostPostano: 06 svi 2014 18:49 

Kazna za prolaz kroz crveno

Policajac nema nikakav dokaz nit je uopce postojao prekrsaj sto je i svjedok izjavio na sudu. Policijac s njegove pozicije nije ni mogao vidjeti semafor, vozac (ja) zaustavljen nakon cca 800-900m, i 3 semafora...
Presuda: kriv sam jer - svjedok je pristran (jer ako neda iskaz povoljan policiji i hrvatskoj lopovskoj drzavi onda je to PRISTRANO), moj iskaz pobija sve njihove price ali to se zanemarilo jer treba s minimalnom kaznom puniti drz.proracun. pa pise da ce se vjerovati policajcu jer je on policajac. Doslovno.
da bi stvar bila bolja, dosudjeno mi 750kn+100kn sud.troskova, iako bi mi trebala kazna biti 2000-5000kn + 3 mjeseca vozacka. ALI su napisali da posto nisam prekrsajno osudjivan(a na pocetku teksta pise PREKRSAJNO OSUDJIVAN) da mi onda daju manju kaznu. odnosno u prijevodu, pusti mu vozacku, daj neka plati bar nesto i dobro, jer ako mu uzmes vozacku za nesto sto nije kriv mozda ce se buniti.
e da, da ne zaboravim, na presudu nemam pravo zalbe!! jer znaju da bi visoki prekrsajni sud odbacio njihovu kaznu u 2 sekunde cim bi pogledao svjedocanstva i sve iskaze....

:uzi: :finger: :finger: :finger:

http://goo.gl/A9lj9A

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 18:54 
Moderator

Policajac je službena osoba i njegovo svjedočanstvo ima prioritet. A sa ovim predmetom nebi došao ni blizu visokog prekršajnog suda ... mah .....

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 18:55 

spavle je napisao:
Policajac je službena osoba i njegovo svjedočanstvo ima prioritet. A sa ovim predmetom nebi došao ni blizu visokog prekršajnog suda ... mah .....

naravno da ima prioritet, ali to ne znaci da se ljudi u nekoj pravnoj drzavi trebaju kaznjavati na temelju MOZDA i sl. nego na temelju dokaza. a sto se tice visokog prekrsajnog suda, nakon presude za bilo sto, ako presuda nije pravomocna i ako se ulozi zalba onda ide na VPS.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 19:00 
Moderator

Nisi u pravu recimo u americi te policajac ili šerif za prekršaje tog tipa dovede pred dežurnog sudca, sudac ti opali kazmu i to je to. Za sve ove bagatelne prekršaje je uveden prekršajni nalog na koji se možeš žaliti sucu za prekršaje a oni samo vrate predmet.
Policajac je službena osoba poput financijskog ili sanitarnog inspektora i njegov iskaz ili izvještaj ima status pravnog dokaza kojeg možeš pobiti samo čvtstim i legalnim materijalnim dokazima.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 19:11 

spavle je napisao:
Nisi u pravu recimo u americi te policajac ili šerif za prekršaje tog tipa dovede pred dežurnog sudca, sudac ti opali kazmu i to je to. Za sve ove bagatelne prekršaje je uveden prekršajni nalog na koji se možeš žaliti sucu za prekršaje a oni samo vrate predmet.
Policajac je službena osoba poput financijskog ili sanitarnog inspektora i njegov iskaz ili izvještaj ima status pravnog dokaza kojeg možeš pobiti samo čvtstim i legalnim materijalnim dokazima.

ok, ajmo reci da nisam u pravu. ali ne zivimo u americi tako da necu o njima ni davati nikakvo misljenje o sudstvu. ako bog da pa da sve papire rijesim upravo u ameriku se selim, pa neka me onda njihova policija kaci, nemam nista protiv.
a sto se tice hrvatske milicije, necu puno trosit rijeci, imam par frendova koji su policajci i znaju da su me zajebali njihovi kolege, ali mi samo ovo recu: nazalost, iako si u pravu i imas svjedoka i sve, virovat ce nama jer smo panduri, a znamo da bar pola nas ide na blef s pisanjem tih kazni pa ako prodje prodje.
i to je ono sto je u biti sjebano. sto se u mom slucaju islo na blef koji je prosao. sto se napravilo majmuna od mene, a ja tu nista nemogu napraviti.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 19:26 
Moderator

Iste i gore stvari će ti se dešavati i u americi jer ne znaš kako stvari tamo idu ...... ovdje pušiš naše fore tamo ćeš američanske.....
P.S.
Kad dođeš u neki grad tamo prvo se moraš informirati u koji kvart smiješ ići a u koji nesmiješ, jer te ulazak u krivi kvart može stajati glave , samo oprezno :(

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 19:44 
Moderator

Nedo bog u americi recimo izać iz auta kad te murija zaustavi ili napraviti nagliji potez kad te pita za papire.
Najbolje mu je najaviti gdije su i lagano ih izvuć. U bilo kojem drugom slučaju računaj da ležiš na cesti s prekriženim nogama , lisicama na rukama i .38 specijalom u potiljku.
Naši murijaci su male bebe po strogoći nego njihovi.
U USA murijak uvijek ide s pretpostavkom da si kriminalac a na tebi je da ga uvjeriš da si pristojan građanin.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 22:24 

spavle je napisao:
Iste i gore stvari će ti se dešavati i u americi jer ne znaš kako stvari tamo idu ...... ovdje pušiš naše fore tamo ćeš američanske.....
P.S.
Kad dođeš u neki grad tamo prvo se moraš informirati u koji kvart smiješ ići a u koji nesmiješ, jer te ulazak u krivi kvart može stajati glave , samo oprezno :(

znam hehe, bio sam vec u americi par puta, skoro godinu i nesto :)
u miamiu je recimo fora da svaka ulica ima svoje, tj. iako je kvart recimo ok, unutar tog kvarta treba odredjenu ulicu izbjegavati. a ima i npr Opa Locka gdje nebi ni sa blindiranim vozilom dosao(http://www.youtube.com/watch?v=QmafEnJTtTk)... tamo ni policiji nije svejedno

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 22:26 

Max_ZG je napisao:
Nedo bog u americi recimo izać iz auta kad te murija zaustavi ili napraviti nagliji potez kad te pita za papire.
Najbolje mu je najaviti gdije su i lagano ih izvuć. U bilo kojem drugom slučaju računaj da ležiš na cesti s prekriženim nogama , lisicama na rukama i .38 specijalom u potiljku.
Naši murijaci su male bebe po strogoći nego njihovi.
U USA murijak uvijek ide s pretpostavkom da si kriminalac a na tebi je da ga uvjeriš da si pristojan građanin.

ima i toga da. najvise sam bio u miamiu i tamo na svakom kantunu skoro mozes vidjeti policiju kako je zaustavila nekoga. ali evo jedne zanimljivosti - motoristi ne nose kacige(u bar 90% slucajeva), nego onako lezerno, obuceni kao da idu na plazu, slapice, a od kacige ni K :S

Povratak na vrh

PostPostano: 06 svi 2014 22:42 

e u ovakvim slucajevima bi jako dobro dosle one kamere protiv kojih se vecina gradana buni zbog nekakve povrede privatnosti. koja jebena privatnost na ulici?
doslovno na sve do jednog semafora i pjesackog prelaza treba stavit kamere!
onda na sudu ni jedan pandur, ili u suprotnoj situaciji ni jedan guzonjin sin ne bi imo prednost pred sudom jer bi imali nepobitan dokaz!
ovak je sve rekla-kazala debilana...

# Ithaka, kayfun lite, oddy, T3s

Povratak na vrh

[ 191 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: