Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 17 srp 2018 01:45. Sada je: 17 srp 2018 01:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Odlazak u inozemstvo
PostPostano: 06 pro 2015 00:49 

stvarno nekužim :joj:

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 05:15 

@ Rossi Što je tvoj frend po struci?

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 10:17 

Mara je napisao:
svaka čast na uspjesima za tražiti svojeg mjesta pod suncem bilo to u kanadi, irskoj ili kataru.
ovu temu sam započeo kao obični čovjek bez znanja vanjsko političke ili unutarnje politike, a kamoli s novinarskim radom ili istraživanjem.
inače kao i sve u životu, tako se pobjede prepričavaju na široko i dugačko, a o porazima ostaje samo u krugu obitelji iliti skriva ko zmija noge.
u prvom postu sam dobro naveo kako sam izrevoltiran učestalim natpisima kako treba otiči iz hrvatske te kako su oni koji neidu van baš budale, vani će im se ostvariti svi snovi (po mojem možda i more).
na nikog ne gledam drugačije ako ide u bijeli svijet kako bi pošteno zaradio svoj kruh za obitelj.
ako treba pomoć za zapošljavanje u svijetu ima google, facebook, ovaj forum...
i dalje me nervira natpisi tipa vani trčim po poljima cvijeća, baš mi je ljepo, a ovi u hrvatskoj baš su luzeri, sory...
završio sam za tokara 92 i tad je zadnji put što sam vidio tokarski stroj, primio sam se puške i u vojsci sam dan danas.
"jao baš sam glup" :finger:

A znas zast ne cujes lose price? Zato sto u 99% slucajeva oni koji imaju takve price su svijesni da su si sami krivi i ne zele se sramotiti.
Od poznanice decko dosao prije mene u kanadu, isao radi sa armiracima, medjutim deran nije znao da je to posao u kojem mora imat misice a ne njezne jagodice na prstima za drzat misa u ruci i igrat WoW i slicne price. Dosao, odradio mjesec dana, poslodavac nije bio zadovoljan njime i otpusti ga. Platio mu je kartu i da dodje, a i da ode doma, isplatio sve do zadnjeg centa sto je odradio i to je to. Lik ima tetu negdje u Vancouveru, ode k njoj i kao trazit ce posao dalje. Nakon mjesec dana teta ga potjera doma jer se gospodin nije maknuo od jebenih video igrica mjesec dana.
Takvih je primjera more. Ljudi dodju, kazu da znaju radit, i onda kad trebaju pokazati znanje, failaju. Jebiga frende, u zdravom kapitalizmu toga nema, nije to hrvatska i balkan pa da se posao i unaprijedjenje dobivaju na lijepe oci. Ako hoces pare, moras da das kicme, inace letis van. Kod nas je najbitnije tko je ciji rodjak i tko ima kakvu vezu. U mojoj firmi sin od gazde radi na beton pumpi, znaci isti posao kao i ja, a kad nema posla za pumpu onda kosi travu oko firme ili lopata snijeg po zimi. I tako je posvuda. Osim kod nas.

Nitko tebi ne kaze da si ti glup sto si tu gdje jesi, dapace, ako ti se dopada, ostani. Vojska nije laka (doduse vise nije niti teska) ali ako zaradjujes dovoljno da prezivis kroz mjesec i da usput ustedis neku lipu, kud da ides u kurac.
Ja a i velika vecina ostalih nismo dobili tu priliku. Ja sam zaradjivao odlicno dok nisu izmislili recesiju. Onda su nam srezali place za 60-70%, a na kraju polovicu nas i pootpustali. Pri otpustanju se nije gledalo tko kako radi, nego tko koga pozna. Kako sam uletio bez ikakvog poznanstva i veze tako sam i bio prvi na listi za odstrijel. Bolio je njih kurac sto sam ja u tom trenutku imao kredit od 130 000kn na grbaci, kredit kojeg sam digao dvije godine ranije jer su me svi hvalili na sva usta, ja bio zadovoljan poslom, firmom i placom, reko vrijeme je da sredim kucu kako bog zapovjeda. Bolio ih je isto tako sto sam ja u firmi radio 5 godina dok su mangupi koji su dosli prije 6 mjeseci ostali raditi. Bitno je bilo tko je ciji.

E pa mi koji smo bili niciji smo uglavnom i otisli u raditi u inozemstvo. Ni ovdje nismo niciji, al ovdje barem na to ne gledaju.

Neki dan pricam sa frendom, dao otkaz u firmi gdje sam i ja radio jedno vrijeme, pa tako pricali zbog cega je otisao itd itd, i onda se sjetim kakva govna i to ne ljudska nego slonova govna pomjesana sa tvorovim izlucevinama iz rektalne zlijezde sam jeo zadnje 4 godine u hrvatskoj, od neisplacenih placa, do odbijanja sa place za kvarove na vozilu za koje ja nikako nisam moga obiti kriv, i svakodnevnog zivcanog sloma na kraju radnog dana zbog svih govana koje sam progutao taj dan, i onda pogledam gdje sam sada i kako mi je, i znate sta: nebih se vratio biti radnik u hrvatsku jedino da me bas puskom tjeraju.
Dok nisam dosao ovamo, nisam znao da bolje postoji. Sada znam i uzivam u tome svaku sekundu svoga vremena. Uzivam u poslu koji radim, u atmosferi i pozitivnoj vibri ljudi kojima sam okruzen. Uzivam u svojoj obitelji kad dodjem doma sa posla, bez obzira na umor uvijek se imam vremena poigrati sa djetetom, dok prije nisam imao zivaca pricati sa ikime kamoli sta vise. Ukratko, zivot je lijep.
Nije bajka, ali je onako, bas lijep normalan ljudski i dostojanstven zivot.
Tko vjeruje- vjeruje, a tko ne,boli me uho.

A sad laku noc Hrvatska, ma gdje god da jesi ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 11:30 
Administrator

D-I-A-B-L-O je napisao:
U mojoj firmi sin od gazde radi na beton pumpi, znaci isti posao kao i ja, a kad nema posla za pumpu onda kosi travu oko firme ili lopata snijeg po zimi. I tako je posvuda. Osim kod nas.

E jebi ga sad se moram umijesati. Radim u privatnoj firmi s cca. 60-70 zaposlenih. Kada zakrka snijeg nerijetko su osnovni putevi vec prije 6AM ocisceni od snijega. Gazda je samo nekoliko godina mladji od mene i nije ga sram uzeti lopatu i pocisti snijeg prije nego sto mi dodjemo na posao.
Svaki sat prekovremenog je placen. I ne samo placen nego s dodatnih +50%. A mogao bi nabrojati jos puno toga pozitivnog.
Ne, nije bajno ali sve sto te pripada dobijes, cak i ponesto sto te ne pripada.

Radi se jednostavno o kulturi vlasnistva. Firma je nastala iz starog obrta i tu se zna koje su odgovornosti prema radnicima.
Jasno drugacije primjere svi mozemo nabrojati kad gazda nije odgojio svoje nasljednike. A o ˝poduzetnicima˝ nastaliim u zadnjih 25 godina ... tu cemo se lako sloziti.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 06 pro 2015 12:13 

Rossi - Rudjer?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

slika

Povratak na vrh

Naslov: Re:
PostPostano: 06 pro 2015 15:08 

Rain je napisao:
Rossi - Rudjer?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Koncar

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 15:09 

buje3000 je napisao:
@ Rossi Što je tvoj frend po struci?

Neki elektronicar, nesto. ugl, radio je tu u hrv 8 godina kolske i fine vage, ilit vagar. to radi i dole. prvih 10 dana je pakirao banane :D

Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 16:36 

Kinta je napisao:
D-I-A-B-L-O je napisao:
U mojoj firmi sin od gazde radi na beton pumpi, znaci isti posao kao i ja, a kad nema posla za pumpu onda kosi travu oko firme ili lopata snijeg po zimi. I tako je posvuda. Osim kod nas.

E jebi ga sad se moram umijesati. Radim u privatnoj firmi s cca. 60-70 zaposlenih. Kada zakrka snijeg nerijetko su osnovni putevi vec prije 6AM ocisceni od snijega. Gazda je samo nekoliko godina mladji od mene i nije ga sram uzeti lopatu i pocisti snijeg prije nego sto mi dodjemo na posao.
Svaki sat prekovremenog je placen. I ne samo placen nego s dodatnih +50%. A mogao bi nabrojati jos puno toga pozitivnog.
Ne, nije bajno ali sve sto te pripada dobijes, cak i ponesto sto te ne pripada.

Radi se jednostavno o kulturi vlasnistva. Firma je nastala iz starog obrta i tu se zna koje su odgovornosti prema radnicima.
Jasno drugacije primjere svi mozemo nabrojati kad gazda nije odgojio svoje nasljednike. A o ˝poduzetnicima˝ nastaliim u zadnjih 25 godina ... tu cemo se lako sloziti.

Apsolutno.
Jbg, ja nisam imao te srece da naletim na firmu sa normalnim poslodavcem u HR, a promjenio sam ih 15-ak od rata pa na ovamo.
Zadnja dobra firma do recesije je bila Nexe beton d.o.o. tu sam dobio otkaz zato jer jednostavno nisam imao nikoga da me zadrzi unutra, ali do recesije je to bila bomba od firme. Placa uredno 10k pa navise, prvu bozicnicu dobio 4000kn, mislim u sebi pa ovo nema nigdje, ja cekam penziju ovdje. E onda dosla recesija, skidamo place 10% pa mi srusili sa 10 na 6,5k. Za bozicnicu su nam donesli nekakvo meso u najlonskoj vreci. Pa onda jos jednom skinuli place za 10% a placa otisla sa 6.5k na 5k i na kraju otkaz uz otpremninu od 11000kn jer su mi jos ukrali godinu dana. Od onda ja vise na zelenu granu mogao nisam i nije bilo druge nego ici van.
Svjestan sam ja da nije sve tako crno u Hr, ali isto tako neki nisu svjesni da nije ni tako svjetlo kako se njima cini.
Kolega Mara misli da se vijesti napumpavaju, a jbg, ne napumpava se nista. Ovdje je gradjevina solidno placena i ako zelis raditi duge sate, kucu kupis u roku par godina, na kredit naravno ali opet, kupis kucu.
Krediti ovdje nisu lihvarenje kao kod nas, a tu je i pravilo osobnog bankrota u slucaju da nemozes sve to izgurati, tako da bez krova nad glavom te nitko nece ostaviti. Ovdje nema delozacija jbg...
Sto se tice tvoje firme, cestitam ti i zahvali svojem gazdi u moje ime jer nebi vjerovao koliko je on jedan od rijetkih, i nemoj da mrdas kuda odatle do penzije ako ti je zivot mio :D

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 17:16 
Administrator

D-I-A-B-L-O je napisao:
i nemoj da mrdas kuda odatle do penzije ako ti je zivot mio :D

Ma mrdnut cu ja ako mi se ukaze dobra prilika. Jbg ne mogu ni ja dugo na jednom mjestu. Nemiran duh koji stalno trazi izazov :D

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2015 18:22 

Kinta je napisao:
D-I-A-B-L-O je napisao:
i nemoj da mrdas kuda odatle do penzije ako ti je zivot mio :D

Ma mrdnut cu ja ako mi se ukaze dobra prilika. Jbg ne mogu ni ja dugo na jednom mjestu. Nemiran duh koji stalno trazi izazov :D

Onda meni sredi posao u toj firmi da se vratim natrag :D
Ja jos nisam u Hr naletio na firmu u kojoj je prekovremeno placeno po zakonu pa da i ja iskusim kako je to kod hrvatskih poslodavaca :D

Povratak na vrh

[ 114 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: