Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 20 stu 2018 03:00. Sada je: 20 stu 2018 03:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: EU u qrtzu?
PostPostano: 03 lis 2011 15:33 

Kroz cilu ljudsku povijest uvik ista pisma a drugi band. Uvik neka manjina ima više nego šta im triba dok većina crnči od juta do sutra za preživit i trpe dok ne puknu...I uvik pobuna pa sve ispočetka i opet i nanovo...Ma prava ''Životinjska farma'' George Orwela. Uglavnom, ja se slažem sa Kintom i već odavno trubim da u ovom vijeku tehnoloških napredaka jedino riješenje za mir bi mogao bit u pravilnijoj raspodijeli. Tj. smatram da bi trebalo bit normalno da svi ljudi imaju istu osnovnu količinu novca kao mjesečnu plaću samo zato jer su ŽIVI- toliku da im pokrije osnove ljudske potrebe: skromni krov nad glavom, hranu, vodu, plaćene režije, zdravstveno osiguranje. U Skandinaviji je to tako i riješeno. (Oni su bili uveli taj zakon jer im je populacija bila u padu ali trenutno se bune na isti jer im se zemlja prekrcala žutima, čokoladnima, plahtašima...) A ne ka u Americi - čovik radi i na poslu uspije ostat bez par prstiju na ruci a u bolnici mu vele da bira koji će mu prst zašit jerbo mu ''osiguranje ne pokriva šivanje svih prstiju.'' I tako ostane bez prstiju koji mu tribaju za posal. By the way, u Americi svako osiguranje ima čovika kojemu je posao da ti nađe bilo koji razlog da ti ipak ne isplate osiguranje. Više u potresnom dokumentarcu Sicko 2007. Pa na torrent i download ko želi pogledat jer na Jubitu nema besplatne verzije. http://www.btmon.com/Other/Other/Sicko. ... rrent.html
Uglavnom u Americi dok si zdrav, vrijediš, kad se razboliš-krepaj.
Na kraju, mislim da je ta pravilnija raspodijela nemoguća radi sindroma ''životinjske farme'' i tako se vrtimo u krug i neće ni bit pravog napredka ni humanosti dok se ljudska svijest o postojanju ne razvije do nekog malo većeg stupnja mogu slobodno reć-vanzemaljskog.

Povratak na vrh

PostPostano: 03 lis 2011 21:39 

Tallcot Parsons u svom djelu Društva analizira uspone i padove raznih društava kroz povijest. Uglavnom, kad društvo dosegne visoki stupanj razvijenosti i ne može se više širiti, krene propadanje. Ovo je moje pojednostavljeno tumačenje, no zanimljivo je upravo zbog trenutne Hrvatske pozicije. Jer što bi se dogodilo kad bi jedna bezvezna, minijaturna, banana republika Hrvatska odbila ulazak u EU? Kakva bi to bila poruka? Banana republika odbila ulazak u Uniju?! Mislim da je to scenarij koji bi bio veliki udarac za daljnje EU integracije nakon cega bi se ubrzala dezintegracija ili bi se redefinirala EU politika.

Povratak na vrh

PostPostano: 13 lis 2011 13:08 
Administrator

Ovo je nastavak price o 99%:

5 činjenica o 1% najbogatijih stanovnika naše planete

Mislite da znate koliko su najbogatiji ljudi na svijetu zapravo bogati? Pripremite se na veliko iznenađenje, brojke su šokantne

Prosvjednici koji su prije gotovo mjesec dana počeli prosvjedovati protiv financijskih moćnika u New Yorku i SAD-u nazvali su sebe „99 posto", budući da prosvjeduju u ime svih onih koji ne spadaju u 1% najbogatijih ljudi u Americi i svijetu.

Nezadovoljnici prosvjeduju protiv sve jače kontrole koju imaju korporacije nad demokratski izabranom vlasti, nepravednih poreza koji zaobilaze bogate, a pogađaju siromašne, seljenje radnih mjesta u zemlje s jeftinijom radnom snagom, rezova u javnom sektoru te sve izdašnijih primanja koja dobivaju ljudi koji su istovremeno glavni krivci za sadašnju krizu. Upravo su oni tih 1% najbogatijih koji su izvor većine loših gospodarskih i socijalnih trendova u svijetu.

O kakvom disparitetu bogatstva ovdje govorimo? Kako je uopće raspoređen novac u SAD-u, ali i ostatku svijeta? LiveScience.com donosi popis nekoliko najvažnijih činjenica, koje vam u cijelosti prenosimo.

ČINJENICA #1

Najbogatijih 1% stanovništva u SAD-u kontrolira 34,6% privatnog bogatstva te 42,7% svog financijskog bogatstva u državi. Financijsko bogatstvo ukupna je vrijednost nečije imovine umanjena za vrijednost nekretnine u kojoj živi. Istovremeno, 80% najsiromašnijeg stanovništva u svoj vlasništvu drži tek 15% ukupnog bogatstva te bijednih 7% financijskog bogatstva (budući da je većina imovine siromašnih vezana upravo uz nekretninu u kojoj žive). Nevjerojatno, ali najsiromašnijih 40% stanovništva u svojim rukama drži zanemarivih 0,3% (nije greška) bogatstva. Zaključno, prosječni Amerikanac u 1% najbogatijih godišnje zarađuje 1,3 milijuna dolara godišnje, dok je prosječna plaća u državi 33.000 dolara

ČINJENICA #2

SAD ima veću nejednakost u prihodima i osobnom bogatstvu nego velika većina zemalja koje obično smatramo „nejednakima", poput Indije i Kine. Indeks nejednakosti mjeri se tzv. Gini koeficijentom - brojem koji od nule (u situaciji kad bi svi ljudi u državi zarađivali jednako) do jedan (situacija kad bi svo bogatstvo države bilo u rukama jedne osobe) pokazuje koliko je nejednako raspoređeno bogatstvo u zemlji. SAD ima Gini indeks 0,45, što je u rangu Meksika i Irana, a više od indeksa Kine (0,42) i Indije (0,37). Hrvatska primjerice ima indeks od 0,29, što je stavlja u red zemalja s niskom razinom nejednakosti.

ČINJENICA #3

Prosječna godišnja plaća direktora u 299 najbogatijih američkih tvrtki prema indeksu S&P 500 iznosila je 11,4 milijuna dolara u prošloj godini, što je 343 puta više od prosječne američke plaće koja iznosi 33.190 dolara. Ova je razlika bila tek 42:1 prije 30 godina, a u Europi iznosi (tek) 25:1. Statistički gledano, 299 najbogatijih direktora kompanija godišnje zarađuje kao 102.325 prosječnih američkih radnika. Najbolje od svega? Većina direktora direktno ili indirektno sami sebi određuju visinu plaće.

ČINJENICA #4

Između 1979. i 2005. godine prihodi prosječnog člana 1% najbogatijih povećali su se za 176 posto, dok je u istom razdoblju prosječan prihod 20% najsiromašnijih narastao za bijednih 6 posto. U posljednjih 15 godina kupovna se moć najsiromašnijih stanovnika smanjila za 9,3 posto zbog većih poreza i visoke inflacije, što dodatno produbljuje ionako golemi jaz između bogatih i siromašnih. Stručnjaci kao najvećeg krivca za ovo spominju upravo lošu poreznu politiku, koja je pokleknula pred moćnim lobistima krupnog kapitala.

ČINJENICA #5

Velika većina stanovnika u svijetu zapravo ne zna koliko je golema razlika između najbogatijih i najsiromašnijih. Štoviše, velika većina Amerikanaca smatra da je situacija znatno bolja nego što jest. Možemo samo zamisliti kako bi tek ljuti bili da znaju potpunu istinu. Nadamo se da će i vama ovi podaci barem malo pomoći u shvaćanju koliko je astronomska razlika između nas smrtnika i ljudi koji upravljaju našom sudbinom.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 12:34 

Ja sam više manje svijesna astronomskih razlika u primanjima ali mene osobno više muči kako to izregulirat u svijetu di jači tlači tj di je novac jedino mjerilo kako za sve tako i za pravdu koju kroje ti sa lovom, nedodirljivi su i ne možeš im ništa. Osim da se opet nađe neki luđak koji će ka u početcima komunizma oduzet viškove bogatima i podijelit sirotinji tako da svi budemo više manje jednaki al to je nemoguće da se desi u današnjem poredku osim kad bi se svi digli i da i vojska i policija stanu na stranu malih ljudi.
Npr. imam frenda čiji otac je bio jedan od najvećih pristaša sadašnjeg režima i poredka. Otac mu je poduzetnik i čovik oće samo da gomila. Zgomilao je hrpe love i nekretnina između ostalog njegov sinčić živi SAM u ogomnom imanju s liftom, 3 kata i sve zjapi prazno i u prašini da ne spominjem koliko love treba na održavanje takvog imanja i grijanje dok se većina obitelji ne može pošteno ni prehranit a kamoli živit u skromnom vlastitom zdanju. Svaka čast - oduzet i podijelit ravnopravno svima, ja sam za to pa me prikucajte na križ boli me briga.
Ja bi i u škole vratila kecelje i papuče, da se smanji razlika među dicom jer te razlike i jesu izvor nasilja koje je sve više prisutno i u našim školama da ne spominjem Ameriku. I vratila bi pravo glasa nastavnicima a ne da ih dica omalovažavaju jer mogu i prijete im nožima, kako odgojit dite bez da mu nametneš neki autoritet?

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 12:54 
Administrator

he he uzet i podijelit je malo ipak preradikalno. Ako bi imali svi isto to bi kocilo napredak.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 13:03 

Ptichicaa je napisao:
Ja bi i u škole vratila kecelje i papuče, da se smanji razlika među dicom jer te razlike i jesu izvor nasilja koje je sve više prisutno i u našim školama da ne spominjem Ameriku. I vratila bi pravo glasa nastavnicima a ne da ih dica omalovažavaju jer mogu i prijete im nožima, kako odgojit dite bez da mu nametneš neki autoritet?

Pa ne treba tu puno pameti. Samo treba imati volje i kopirati ono što je dobro na zapadu, kad već nismo znali zadržati ono što je bilo dobro u prošlom sustavu. Naime u engleskim državnim školama, a i u brojnim privatnim i dan danas se nose školske uniforme (kute) baš iz razloga da se ne vide socijalne razlike među djecom...

Francuzi su nakon uvođenja državne mature imali preko 20 godina ogromne probleme sa samoubojstvima među djecom i roditeljima i razvili su preko 20 mogućih načina da svatko upiše fakultet koji želi i bez državne mature ili da ju položi naknadno, bez da snosi posljedice za cijeli život...

Bologna donosi totalno zatupljivanje i fah-idiotizam i vraća nas u razdoblje prije 1968 i svih zahtjeva koje je ona postavila (budimo realni, zahtjevajmo nemoguće!). Upravo je Šuvarova školska reforma bila zadnja na ovim prostorima koja je bila u skladu sa svjetskim trendovima i na tragu iskustava Japana i nordijskih zemalja...

Što se tiče omalovažavanja profesora, to je samo posljedica totalno pogrešne Pedagogije, na tragu propalih pokušaja iz 30-tih godina 20. stoljeća, a koja se kod nas forsira do iznemoglosti i vlastite karikature. Škola se pretjerano koristi za odgoj a premalo i nikako za obrazovanje. U Francuskoj su to jednostavno riješili - prilikom upisa u javnu školu, roditelj potpisuje papir da je odgovoran za ponašanje svog djeteta i njegov odgoj - na prvo sranje dijete leti van iz škole.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 13:11 

Kinta je napisao:
he he uzet i podijelit je malo ipak preradikalno. Ako bi imali svi isto to bi kocilo napredak.

Jesi siguran?

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 13:26 

Corto_1973 je napisao:
Kinta je napisao:

Jesi siguran?

Ovo uzet pa podijelit je prokušan recept i ne funkcionira (1945.). Ako će se sustav stalno svoditi na pljačke jednih od drugih, kakvog to smisla ima? Nije sve crno i bijelo niti ima jednostavnog rješenja. Zar nije u Jugi smišljena ona izreka: "Ne možeš ti mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi". Mi smo naprosto došli do faze kad rad nije poželjan, pa najpoželjnija radna mjesta postaju ona di se ne radi, a primanja dolaze. A lako Norveškoj uspostavljati socijalno pravednu državu kad je financira na nafti, a ne na radu.

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 13:51 

Misliš da je istina ono što kažu na TV-u kad spajamo praznike - da će se izgubiti toliko i toliko kuna? Neće, jer i ovi zaposleni, koliko ja vidim, samo stvaraju gubitak. Tako da je opasno ako uopće rade...

Da je CRO financirana na radu, propala bi još u stoljeću sedmom... Japan ne.

Uostalom, zapitaj se kad je Hrvatska sagradila zadnju tvornicu? Krajem 60-tih i početkom 70-tih godina prošlog stoljeća. Mi već 40 godina nismo u stanju sagraditi ništa što donosi prihod stvarajući nove vrijednosti. Zadnji pokušaj je bio Obrovac - znamo svi kako je završio.

Sve ostalo je iluzorna slika napretka forsirana od strane medija:

1 - autoput ZG-ST koji se koristi 5 tjedana u godini,
2 - ulaganje u turizam u stilu - naše more je najljepše, ajmo nabiti cijene i potjerati goste,
3 - poljoprivreda - u tom "crnom komunizmu" obrađivali smo 2 milijuna hektara od raspoloživih 3. Danas manje od milijun hektara. Albanija ima bolje rješeno navodnjavanje. Izrael u sred pustinje proizvede dovoljno žitarica da prehrani cijelu EU...

Sve dok ne shvatimo da Mađar radi za 400 eura jer mu za troškove života treba samo 300, a 100 stavi na stranu i da je bolje imati veću zaposlenost, a manja primanja (bolje da radi 5 ljudi i dobije 3.500kn, nego 1 za 12.000kn) nema nam napretka.

Pogledaj Srbiju - ljudi rade čuda!!! Digli su poljoprivredni izvoz 2 godine zaredom preko 60 posto! Šire područje obradivih površina... RADE... ne osjeti se to značajno, ali pretpostavke se stvaraju.

Uostalom dovoljno je reći da su krivoustog dočekali stambeni i mirovinski fond puni love... u tom i takvom eksperimentu koji je neslavno propao. Kao što će i ovaj. Neslavno. Živjeti. Još neko vrijeme...

Povratak na vrh

PostPostano: 14 lis 2011 15:16 

Nespretno je uspoređivati "nekada" i "sada". Nekada nije bilo uvoza, ne računajući robnu razmjenu sa zemljama Istočnog bloka, pa je i bilo potrebe za obrađivati toliku zemlju. Danas te potrebe nema, jer će netko to napraviti jeftinije, a i smatram da nije interes da se RH orijentira na poljoprivredu, jer nemamo mi tih kapaciteta.
Danas svi mi uguglamo prodavača u Kini, Americi ili Zimbabveu, platiš PayPalom i dobiješ svoju robu na vrata. Treba razmišljati u globalnim okvirima, pronaći svoje mjesto i tome se posvetiti. Ne možemo mi jeftinije od Kineza proizvoditi ili imati veće polje od Brazila, Indije, Poljske ili Ukrajine. Suvremene tehnologije su sudbina malih zemalja, a sve ostalo je ekstra zarada.
Primjer Đure Đakovića: Nekada je radilo 16000 ljudi, danas možda 2000. Bilo je tu svega, ali činjenica je da stroj danas zamijeni nekadašnjih 500 ljudi bez problema... i tu dolazi do problema: Što će ljudi raditi kad strojevi mogu 80% toga što prije nisu?

Povratak na vrh

[ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: