Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 22 srp 2019 02:30. Sada je: 22 srp 2019 02:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Gotof je
PostPostano: 02 pro 2012 09:55 
Administrator

SLOVENIJA se od početka svoje samostalnosti suočava s najvećim prosvjedima i izlaskom na ulice. Nešto što je krenulo prije mjesec dana s pozivom na smjenu mariborskog gradonačelnika pretvorilo se jučer u otvoreni poziv na sveopću pobunu protiv aktualne, ali i bivše slovenske politike.

Pa kako je sve krenulo? Prije mjesec dana građani Maribora su krenuli od nezadovoljstva kada se otkrilo da je gradonačelnik odlučio dati posao privatnoj tvrtki za naplatu kazni za prebrzu vožnju gradskim prometnicama. Organizirane su prosvjedne šetnje da bi krajem studenog šetnje bile pretvorene u nerede i izraz sveopćeg nezadovoljstva korumpiranom politikom mariborskog gradonačelnika.

Prosvjed se krajem ovog tjedna proširio poput požara na ostale gradove u Sloveniji. Prosvjedovalo se diljem Slovenije: u Ljubljani u Kopru, Ajdovščini, Novoj Gorici, Novom mestu, Trbovlju, Mariboru, Velenju...

Požar je to kojeg više ne može tolerirati ni premijer Janez Janša koji je jučer upozorio da "Slovenija može ići prema grčkom scenariju" ako se nastave nasilni ulični prosvjedi. Nitko ga nije poslušao jer je samo sinoć u Ljubljani ozlijeđeno 20, a privedeno 33 ljudi.

I tu nije kraj. U ponedjeljak se opet najavljuju masovni prosvjedi od Maribora do Ljubljane, a dok se policija dodatno naoružava suzavcima te se razmatra kako zaustaviti narod ako krene navala, na društvenim mrežama širi se poziv: Ovo je pobuna!

Što se događa u Sloveniji možda najbolje govori i kratka vijest sinoć iz Kranja. Naime, tisuću ljudi otvoreno je prosvjedovalo protiv svih političkih opcija, “i lijevih i desnih i točkastih”. Prosvjednici su rekli da se više ne vide ni u jednoj stranci tražeći pravnu državu, uz plakate na kojima je pisalo “Gotov je!”

Službena politika ne shvaća ih ozbiljno. Janša priča o Grčkoj, mariborski gradonačelnik Franc Kangler ne misli odstupiti, a što o prosvjedima misli gradonačelnik Kopra Boris Popovič jasno je objasnio kada je rekao da je spreman podnijeti ostavku "ako ostavke daju i predsjednik SAD-a Barack Obama i šef kineske partije Hu Jintao i ako se Kate Middletonn razvede od princa Williama".

I studenti su izašli na ulice oni se bune protiv smanjenja budžeta namijenjenog obrazovanju u narednoj godini, u Mariboru se bore protiv gradonačelnika, u Ljubljani se izvikuju parole protiv mjera štednje, a najviše se zapravo zahtjeva prema "pravnoj državi".

"Dežela" traži otvoreni rat protiv korupcije, uspostavu pravne države te da njihova zemlja napokon počne nalikovati socijalnoj državi u kojoj se neće sve prelamati preko naroda. Na taj način treba i gledati crvene zvijezde i naglašenu jugonostalgiju kod prosvjednika jer nije to žal za Jugoslavijom nego za društvenim poretkom u kojem se obični čovjek osjećao zaštićenim za razliku od ovih novih kapitalističkih vremena.

Sve su to stvari koje bole i smetaju hrvatski narod od politike štednje koja se prelama preko leđa građana pa do nezadovoljstva gradskim vlastima posebno u Splitu gdje su nakon nestanka Željka Keruma obezglavljeni. Studenti već godinama traže iste one stvari koje traže i njihove kolege iz Slovenije. Mi šutimo, Slovenci prosvjeduju.

Upravo zato su društvene mreže s hrvatske strane pretrpane vijestima iz Slovenije. Bunt je to protiv novog poretka od kojeg su do sada u proteklih dvadeset godina najveću korist imali političari i oni koji su pod njihovom zaštitom.

E pa vrijeme je za pobunu!

Povratak na vrh

Naslov: Re: Gotof je
PostPostano: 04 pro 2012 00:58 
Administrator

Rat na ulicama, krv tece potocima ... vjeruje li tko jos nasim novinama? Ali cinjenica je da nasi susjedi rade posao.
:plus:

Fantje in punčke samo naprej.
:51:

Povratak na vrh

PostPostano: 04 pro 2012 06:44 

Od subote sam i ja ponosni vlasnik majice "Gotof je" ! :51:
:sanja:

Kinta je napisao:
Rat na ulicama, krv tece potocima ... vjeruje li tko jos nasim novinama?

A ovo je vrlo blizu istine... malo pjesnički, al gadni su neredi!
Trebalo bi tak i kod nas, napraviti reda malo (ne govorim o razbijanjima i paljenju, nego o redikulama od političara, komunalnim kamerama po gradu i sl...)

Povratak na vrh

PostPostano: 05 pro 2012 10:29 
Administrator

SLOVENSKO Delo objavilo je navodno pismo slovenskog policajca koji je poručio javnosti da ne bude udario gladnog susjeda, pa niti kada mu to zapovjede! Poručio je prosvjednicima da je on dio njih i da će spustiti štit, a vladi je poručio da su gotovi!

"Poštovani policajci - kolege, prijatelji, očevi i majke slovenske djece. Bio je rat, bilo je nasilja, uspješno smo obranili Sloveniju, samo smo željeli neovisnost i bolji život. Ali sada smo ostali zarobljeni, u zatvoru smo slovenske politike, lijeve i desne, u diktaturi Janeza Janše, nesocijalne poremećene osobe koja nas vodi i koja je upregnula Vinka Gorenaka, našeg izdajicu zahvaljujući kojemu primamo minimalne plaće. Upravo taj Gorenak izdao je svoje kolege.

I tako smo mi postali dio ustanka, dio slovenskog ustanka koji ima dvije strane. Prva strana je narod koji želi iskorijeniti totalitarnu diktaturu vlasti, a druga strana je šačica nezasitnih materijalista koji su zaboravili da smo mi Slovenci ljudi. I mi ljudi, čiji su krv i srce slovenski, nećemo dati da Slovenija bude politička elita.

Ja sam zaprepašten, ne mogu vjerovati, da se slovenska policija sve više bavi "kriminalom" u koji spada krađa peciva i kruha, krađa osnovnih stvari za život. Ti ljudi nisu lopovi i kriminalci, oni su gladni! To rade da bi preživjeli. Da prežive u Sloveniji koja je trebala postati nova Švicarska. Tu se više ne da živjeti. Ti gladni ljudi koji su ukrali pecivo i kruh su osuđeni. A tajkuni, vladajući i gradonačelnici ne. Zato samo poručujem vlastima: još uvijek sam čovjek, još uvijek što je pravo a što krivo. Čak i kad stavim kacigu, pancirku, prsluk i držim pendrek.

Poručujem Goreneku, Janši i svim ostalima, lijevima i desnima! Nikad više ne budem udario po onima koji prosvjeduju. Ne budem udarao gladne ljude, koji su gladni zbog vaše nesposobnosti. Ne budem udarao po ljudima koji su u pravu! Ne budem udarao po gladnom susjedu , sinu, ocu majci, sestri...!

Neću to činiti niti na zapovijed! Nisam tako odgojen.

A ti, dragi kolega?

Politički nisam opredijeljen. Ovo pišem jer moj 5-godišnji sin nakon tri mjeseca slavi rođendan. Rekao sam mu da ne može pozvati prijatelje. Jer nemamo novaca, iako smo i supruga i ja obrazovani. Ostao je bez riječi, jako je plakao. Obećao sam mu da će iduće godine imati veliku zabavu. I to sam vjerojatno lagao. Morao sam zbog njegovih suza. Morao sam lagati svom djetetu zbog nesposobnih na vlasti, zbog diktatorske politike koja nema osjećaja za radnike.

Ovo pismo sam napisao zbog svih nas običnih ljudi. Ja ću spustiti štit, maknuti kacigu, zanemariti naredbu, ja sam dio vas, dragi ljudi!

Za Vladu: GOTOVI ste, spustit ćemo štitove!

Policajac"

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2012 01:11 
Administrator

Mariborski gradonačenik Franc Kangler ipak je popustio pritisku prosvjeda te je najavio da će sutra i službeno podnijeti ostavku, objavio je Pop TV.

Zbog Kanglerove samovolje i sumnji na korupciju su i prije desetak dana i počeli prosvjedi u Mariboru, koji su se potom proširili i na ostatak zemlje.

Kangler je rekao da odlazi s mjesta gradonačelnika jer previše voli Maribor i Mariborčane i da ne želi da oni trpe zbog nasilja.

Rekao je i da na taj način želi zaštititi svoju obitelj, suradnike i policajce.

Povratak na vrh

PostPostano: 06 pro 2012 01:14 

Brijem da mu je to "naloženo" s najvišeg mjesta u strahu za vlastito dupe.
Isto tako to neće zaustaviti prosvjede, jer ovo je tek početak...

Povratak na vrh

PostPostano: 29 tra 2013 15:12 
Administrator

Nekoliko tisuća prosvjednika okupilo se ove subote na prosvjedu u centru Ljubljane u prosvjedu protiv mjera štednje koje će uskoro uvesti nova vlada lijevog centra.

Podsjetimo, prosvjedi u Sloveniji traju već nekoliko mjeseci. Unatoč tome što je došlo do pada vlade Janeza Janše, situacija u zemlji nije se popravila. No, izgleda kako su slovenski prosvjednici na pravom putu, barem ako je suditi prema komentarima samih prosvjednika. "Ovdje sam jer vjerujem kako se moramo riješiti svih osoba koje su bile na političkim funkcijama tijekom zadnjih 20 godina. Bojim se da će se stanje u Sloveniji još i pogoršati ukoliko dođe Trojka, no nadam se kako se to još uvijek može izbjeći", rekao je jedan od prosvjednika u Ljubljani u razgovoru za Reuters.

Prosvjedi ovog vikenda prvi su otkako je vlast u zemlji krajem prošlog mjeseca od Janše preuzela Alenka Bratušek. Slovenci sada uviđaju kako ovo stanje nije nužno vezano uz pojedine političke aktere, već uz cijelu političku klasu koja djeluje kao jedno veliko homogeno tijelom te pritom srozava demokraciju samo na privid mogućnosti izbora. Bratušek je, očekivano, već najavila dodatne poreze, nove rezove i druge mjere štednje.

Mnogi na ulicama Ljubljane nadaju se kako će Slovenija izbjeći ciparsku i grčku situaciju tj. tragediju. No, mnogi indikatori upućuju kako bi se upravo to moglo desiti Sloveniji. Pojedini analitičari ističu kako je Slovenija nova "problematična zona" unutar EU. Tri najveće banke u zemlji nalaze se u riskantnoj poziciji, a država ima udio u sve tri.

Slovenija je žestoko pogođena ekonomskom krizom te je prošle godine ušla u recesiju nakon smanjenja izvoza i opadanja domaće potrošnje. Nezaposlenost je na najvišim razinama u zadnjih 14 godina i pokazuje trend daljnjeg rasta. Vlada i dalje tvrdi kako će sami riješiti svoje probleme, no neki smatraju kako je samo pitanje vremena prije no što Slovenija postane nova žrtva Trojke.

Ukoliko se to i dogodi, bitno je istaknuti kako su Slovenci krenuli s masovnim prosvjedima i prije tih događaja, što je izuzetno važno ukoliko zemlja postane meta međunarodnih kreditora. Za očekivati je kako će u Sloveniji dolaziti do sve većih prosvjeda jer svijest prosvjednika je na visokoj razini - mnogi u Sloveniji do danas su uvidjeli kako problem nije jedna ili druga dominantna stranka, već kompletna politička garnitura koja pogoduje istim interesima i uvijek na štetu radnog naroda.

Prosvjedi u Sloveniji bitni su i za Hrvatsku jer mogu - i trebali bi - biti katalizator za pokretanje većih demonstracija i ovdje jer je do sada već sasvim jasno da je i Hrvatska predodređena za implementaciju iste brutalne anti-radničke politike kao i u zemljama regije. Aktualna vlast u Hrvatskoj ustručava se krenuti s većim mjerama vjerojatno čekajući da Hrvatska prvo uđe u Europsku Uniju ovog ljeta, no za očekivati je kako bi iza toga mogao slijediti isti scenarij. Činjenica da će stanje u Hrvatskoj vjerojatno postati teže nakon ulaska u EU ne znači da je danas dobro. Informacije govore kako je pred bankrotom 15,000 građana, deset obitelji dnevno ostaje bez doma, a nezaposlenost se mjeri u stotinama tisuća.

Trenutačno imamo veće prosvjede u više susjednih zemalja - u Sloveniji, Italiji, Mađarskoj i Crnoj Gori, što ne znači da uskoro ne bi ista klima mogla zavladati i u BiH i Srbiji.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To je to. Nikakva korist od promjene vlasti u rvata, treba jednostavno maknut sve sa scene i postaviti potpuno nove ljude. Bravo slovenci !!
:plus:

Povratak na vrh

PostPostano: 01 svi 2013 07:27 
Administrator

Rejting agencija Moody's je danas priopćila kako su snizili kreditni rejting Slovenije na razinu "smeća" (junk), uz negativnu prognozu. Kao razlog navodi se stanje slovenskog bankarskog sektora i pogoršanje stanja državnih financija, uz upozorenje da će Sloveniji možda trebati i paket financijske pomoći od Eurozone.

Podsjetimo, već neko vrijeme se o Sloveniji govori kao o potencijalnom novom "problemu" unutar Eurozone. Slovenci su svjesni kako bi Trojka (MMF, Europska Komisija i Europska Centralna Banka) uskoro mogla stići u "pomoć" i njihovoj zemlji te je protiv takvog scenarija održano više prosvjeda .

Tzv. "pomoć" Trojke zapravo je najgori scenarij za stanovnike - u procesu se spašavaju bankarski sektori i direktno se pogoduje financijskim elitama dok sav teret mjera štednje i drugih nametnutih rezova podnose obični građani, tj. radnici. Vlasnici kapitala redovno na vrijeme spašavaju svoj novac kako isti ne bi završio u blokadi, sjetimo se samo situacije na Cipru.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 svi 2013 13:50 
Administrator

Slovenska vlada predstavila je paket mjera štednje kojime nastoji izbjeći EU "spašavanje". Kako se moglo i pretpostaviti, mjere uključuju povećanje poreza, veliko restrukturiranje slovenskog bankarskog sektora i program masovne privatizacije. Ove mjere će pomoći, ali ne slovenskom narodu već - kao što smo do sada vidjeli na primjerima Španjolske, Italije, Portugala, Grčke i Cipra - primarno eliti, a i uz sve ove poteze nije isključeno da će u konačnici u zemlju ući "Trojka" sa nizom svojih dodatnih mjera.

Znatan dio slovenskog bankarskog sektora nalazi se u rukama države. Europska Komisija poručuje kako će razmotriti slovenski plan. Očekuje se kako će se konačna odluka EK-a po pitanju Slovenije i plana slovenske vlade donijeti do kraja ovog mjeseca.

Slovenija se nalazi u recesiji od 2011. Mnogi analitičari ističu kako je upravo Slovenija iduća "na listi" za EU "spašavanje" nakon što je došlo do intervencije na Cipru. Europski dužnosnici ističu kako su zabrinuti za slovenski bankarski sektor koji je nagomilao milijarde eura tzv. "lošeg duga".

Mogućnost dodatnog zaduženja slovenske vlade znatno je otežana prošlog tjedna nakon što je agencija za kreditni rejting, Moody's, smanjila slovenski rejting na status "smeće ("junk"). Unatoč tome, slovenska vlada se prošlog tjedna ipak zadužila za dodatnih 3,5 milijardi eura na međunarodnom tržištu obveznica. Time je Slovenija kupila nešto dodatnog vremena, no vjerojatno pod lošim uvjetima.

Mjere štednje najavila je novopostavljena premijerka, Alenka Bratušek, i njen ministar financija, Uroš Čufer. Mjere također uključuju povećanje PDV-a od 2% i formiranje tzv. "loše banke" u koju će ostatak bankarskog sektora moći iskrcavati svoj "loš dug". U isto vrijeme kreće se s prodajom od čak ukupno 15 državnih poslovanja, na listi za privatizaciju su i druga najveća banka u zemlji, Nova KBM, državna aviokompanija Adria Airways, i Telekom Slovenija.

Premijerka Bratušek tvrdi kako će nakon implementacije ovih mjera deficit u budžetu ove godine i dalje rasti, do 7,8% BDP-a, no kako će iduće godine pasti na 3,3%.

Povratak na vrh

[ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: