Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 09 pro 2019 16:14. Sada je: 09 pro 2019 16:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 25 lip 2014 16:39 

meni stigao i onaj mjerac potrosnje. super stvar, ali idem testirat jednu od ovih led zarulja, koja bi trebala imat 11w. on kaze 4,6 ili 4,8 tu negdje :D

ali iznenadila me plazma. 109cm samsung, u energy saving modu na high, ispod 50w. kad je to iskljuceno onda ide do 160w negdje..

laptop oko 30ak w ovak kad se ne radi nis posebno..

dobro ce doci kod kupovine nekog novog uredaja, cisto provjerit koliko trosi u nekim realnim uvjetima..

Povratak na vrh

PostPostano: 18 vel 2015 21:44 
Administrator

slika

Povratak na vrh

PostPostano: 18 vel 2015 22:33 

Znači LED je pravi izbor po ovoj tablici ?! Baš tražim neke lampe jer ove štedne :vom:

"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"

Povratak na vrh

PostPostano: 18 vel 2015 22:38 
Administrator

rootsandculture je napisao:
Znači LED je pravi izbor po ovoj tablici ?! Baš tražim neke lampe jer ove štedne :vom:

LED zarulje imaju svoje mane kao sto se moze i procitati u ovom topicu. Ali ja sam cca. 90% zarulja zamijenio ledicama.

Povratak na vrh

PostPostano: 18 vel 2015 22:39 

LED nije odgovor. LED je pitanje.

Nije svaka LED dobra i primjerena za svakoga. Pun je smeća na tržištu a meni one koje daju hladno svjetlo kao i da nema svjetla. Da, znam, nije svakom isto. Bio sam pod 3W warm LED i minutu nakon toga pod 2x5W cold. Ova warm mi je više davala svjetla. Jednostavno sam bolje vidio. Ali to sam ja. Sigurno ima veze sa okom. Moj vid nije baš blistav.

Uglavnom, ovo što ima po shoping centrima, benziskim pumpama i kojekakvim mesnicama koje su zaključile da tu leži lova, nije dobro. Potrudio sam se malo proučiti što mi treba i kupio najbolje. A radi se o kitu kojeg treba slagati a ne nekom gotovom rješenju.

Sretno sa potragom.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 18 vel 2015 23:04 

Ja sam se zeznuo u temp i uzeo 5500K... ajme uzas koje neprirodno hladno plavo svjetlo.

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2015 02:07 

Baš sam u postupku zamjene svih žarulja u stanu. LED svuda i svugdje.
Cijene u Bauhausu su me malo odbile, pa sam odlučio pokušati s Banggood-om.
So far so good.
Većinom su to ove: http://www.banggood.com/E27-12W-Warm-Wh ... 74325.html
i ove: http://www.banggood.com/E14-6W-700LM-59 ... 83199.html
Izuzmem li jednu pošiljku koja je došla u drečećoj cool white od 6.500 K (moja greška, treba paziti kod narudžbe) sve ostalo je OK.
Ista tehnika kao na Fasttechu, više malih paketa do 25 USD, provjereno prolazi.
Ukratko, koga ne smeta corn forma, preporučam.

But they're sure coming slow

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2015 08:39 
Administrator

Da onda opisem svoje vec sada trogodisnje iskustvo s LED zaruljama kupljenim po raznim kineskim ducanima..

Vijek trajanja od 50 000 sati je bajka. Da, skupo placene ledice kod nas ili kupljene u EU mozda i traju toliko ali ove narucen iz Kine pregaraju nakon godinu dana. LED koji se prodaje na trziste zapada vjerojatno se radi u drugim uvjetima i ima strozu kontrolu ali ovo ima vijek trajanja 1000 - 2000 sati.

Kinezi lazu s lumenima, vrlo cesto i duplo. Uvijek kupite najjacu LED zarulju koju fizicki mozete ugraditi u rasvjetno tijelo. Inace cete ju moci koristiti samo u hladnjaku. A toliko hladnjaka nemate.

Sto se tice boje, uvijek najtopliju kako je vec opisano.

Kupujte male kolicine jer nikad ne znate sto cete dobiti.

Povratak na vrh

Naslov: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 19 vel 2015 13:46 

Kinta je napisao:
Da onda opisem svoje vec sada trogodisnje iskustvo s LED zaruljama kupljenim po raznim kineskim ducanima..

Vijek trajanja od 50 000 sati je bajka. Da, skupo placene ledice kod nas ili kupljene u EU mozda i traju toliko ali ove narucen iz Kine pregaraju nakon godinu dana. LED koji se prodaje na trziste zapada vjerojatno se radi u drugim uvjetima i ima strozu kontrolu ali ovo ima vijek trajanja 1000 - 2000 sati.

Kinezi lazu s lumenima, vrlo cesto i duplo. Uvijek kupite najjacu LED zarulju koju fizicki mozete ugraditi u rasvjetno tijelo. Inace cete ju moci koristiti samo u hladnjaku. A toliko hladnjaka nemate.

Sto se tice boje, uvijek najtopliju kako je vec opisano.

Kupujte male kolicine jer nikad ne znate sto cete dobiti.

S ovim se u potpunosti slazem!
Jedino ovo o vijeku trajanja jos ne znam, jer se druzim sa kineskim ledicama tek nekoliko mjeseci, ali vjerujem da je istina.

Sent from my A0001

Povratak na vrh

PostPostano: 19 vel 2015 16:56 

Dobar dio navedenog stoji, no žarulja koja traje 50.000 sati (mislim da računaju 3 sata rada dnevno) bi me sasvim sigurno nadživjela. Ne želim žarulju koja će me nadživjeti.
Philips i Osram za većinu svojih deklariraju očekivani vijek od 15.000 sati, ipak bitno manje.
Prilično sam siguran da cijena žarulja velikih igrača sadrži i lijep dio premije na činjenicu da su oni, eto, veliki igrači.
Stvarne garancije (tamo gdje ih uopće ima) su 12 ili 24 mjeseca, odnosno 2.160 sati rada u boljem slučaju. Nakon isteka tog roka ostaje samo prostor za dvojbeno zadovoljstvo koje nastupa nakon što se "premium" žarulja pokvari znatno prije isteka očekivanog životnog vijeka, a nevoljni kupac dobije priliku do mile volje njurgati da taj-i-taj renomirani proizvođač izbacuje na tržište škart.
Kod Kineza je stvar jednostavnija. Nema velikih očekivanja, pa samim time ni velikih razočaranja.
Tržište LED rasvjete je u usponu, još nema stvarne ravnoteže. Pretpostavljam da će se za tri-četiri godine sve to popeglati, pa će i proizvodi Philipsa, Sharpa, Toshibe
i sličnih biti dostupniji. Dok se to ne desi no-name žarulje predstavljati će sasvim racionalan odabir.
Moja dva centa, ili tako nekako.

But they're sure coming slow

Povratak na vrh

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: