Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 16 ruj 2019 17:18. Sada je: 16 ruj 2019 17:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 27 svi 2014 14:48 

Gorički je napisao:
tak sam i vidao cijene, oko 10€.. kod kineza dboijem 7-8 zarulja za te nofce.. ipak si nekako mislim da bolje uzet 7 zarulja nego jednu, jasno ako ce svjetlo zadovoljit nekakav recimo minimum ispod kojeg se ne moze...

uglavnom narucio nekih 40 komada...

izracunao da kad bi u kuci imao ove obicne zarulje, a imam ih oko 60 komada u kuci i kad bi sve zarulje u kuci gorile 6 sati potrosnja bi mi bila skoro 15.000w, a sa ledicama 2500w. mislim da je racunica i vise nego poticajna... brzo bi se ulozeno trebalo vratit. vidjet cemo. javim jel valjaju sta kad dodu.... ako dodu :D

Iskreno, ne slažem se s tobom, jer pitanje kako te žarulje svijetle ... Kakva korist od njih ako ne valjaju, odnosno daju premalo svjetla??

Ako uzimaš brand, barem se možeš u većoj mjeri pouzdati u vrijednosti koje oni deklariraju i imaš se kome žaliti dok kod Kineza se možeš slikati (ali ne pod ovim žaruljama jer vrlo vjerojatno ne svijetle dobro) ...

Uglavnom, većina ljudi koje znam da su kupovali LEDice iz Kine, rekli su da su brand name neusporedivo bolje i nemaju veze sa onima koje su kupili preko Alibabe i inih stranica ...

U svakom slučaju sretno i nadam se da će te dobro služiti ...

Povratak na vrh

Naslov: Odg: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 27 svi 2014 16:30 

Bolje da si uzeo 40 durexa

Povratak na vrh

PostPostano: 27 svi 2014 18:12 

pa naravno da se slazem da su bolje brand name tipa phillips ili osram... nem diskusije o tom.. pitanje je kako svijetle ove iz kine.. kao sto sam rekao ako zadovoljavaju neki minimum, znaci da svijetle dovoljno dobro da se ne moze kukat da su lose, meni ce bit odlicne.. razlika u cijeni je ogromna, a sumnjam da su toliko losije.. vidjet cemo. ja sam se zeznuo sto nisma ranije narucio po jednu od svake koja me zanima pa da vidim kakve su.. ali bilo mi ih je zao sad ne narucit i odradit sezonu sa 15.000w potrosnje dnevno samo na zarulje kad to mogu zamijenit sa 2500w... a za male novce...

da kupujem za stan di imam 10 zarulja, vjerojatno bi isao na bolje tipa phillips ili tako nesto, da imam i garanciju i tako.. ali meni tu treba prakticki oko 60 komada... po 10€ komad... 600€ dat za zarulje... nebi bas...

Povratak na vrh

PostPostano: 27 svi 2014 18:13 

uzeo 100 durexa prosle godine :D za sad sve ok.. hahahaa

Povratak na vrh

PostPostano: 03 lip 2014 13:20 
Administrator

http://www.ledison.hr/

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lip 2014 11:25 

e14 zarulje stigle, sve rade.. postavio ih svugdje po kuci. dojam odlican. uzeo od 5w kao svijecnjak, od 7w one sta bacaju svjetlo uze mislim 120 stunjeva (te su najbolje po meni) i jos one kao corn tipa sa 69 ledica ja mislim od 11w (te nebi vise uzimao).

swe su warm white i jesu topla boja. jasno ne kao obicna zarulja, ali nije hladna boja ni da se moze kukati..

recimo dvije ove od 7w su dovoljne za prostoriju 4x3, 4x4 sigurno, a ove svijacnjak recimo 4 takve. te svijecnjak koristim uglavnom za nocne lampice i tako...

u svakom slucaju usteda ce bit ogromna. sad cekam da mi dode onaj uredaj za mjerenje potrosnje struje.. na carini ga bedaci drze, a dode 11€..

po mom izracunu da u cijeloj kuci imam zerulje u prosjeku od 40w, dnevno bi trosio oko 15kw struje, a kad bi ih zamijenio sa ledicama koliko se sjecam bilo bi oko 2.5kw dnevno... tak da, happy camper :D

inace ovi svijesnjaci su 1.5€, ove od 7w malo vise, a ove trece nebi ni preporucio, ali one su skuplje, 2.5€ tili tko nesto.. kad covjek pogleda da je obicna zarulja nekih 10ak kuna.. pametnom dosta :)

aliexpress ;)

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lip 2014 12:05 

Gorički
ajde sad molim te stavi linkove na one kojima si zadovoljan :D

Povratak na vrh

PostPostano: 15 lip 2014 15:21 

evo ih :)

ove su po meni najbolje. kut je samo 120 stupnjeva i jasno odmah nekako jace djeluje, ali u vecini slucajeva nema ni potrebe da baca svjetlo na sve strane. moze se koristit skoro svugdje bez ikakvih problema

http://www.aliexpress.com/snapshot/6104576865.html

ovo su ti svijecnjaci. znaci za nocne lampice, lustere sa 4 i vise zarulja recimo, rezne male lampice tipa one kuhinjske, u kupaoni.. mozda samo uzet malo jace recimo 6w ili 7w cisto da budete zadovoljniji, jer sa 5w nije bas recimo odlicno svjetlo.. da je malo jace bilo bi bolje, ali ja sam zadovoljan..

http://www.aliexpress.com/snapshot/6104202487.html

a one corn tipa bi izbjegavao pa ni necu stavljat

e da i uzeo sam one male od 1w za frizidere i imam jednu onu lava lampicu pa cu u nju stavit da vidim, mozda bude dovoljno, cisto kad gledam neki film i tak

http://www.aliexpress.com/snapshot/6105693002.html

i uzet cu si jednu ovu

http://www.aliexpress.com/item/3W-4W-E2 ... 23973.html

znaci ne znam kakva je, ali imam bas stropni ventilator di bi ju stavio pa s moze stvait neka boja, onak za neki stimung.. :D

http://www.aliexpress.com/item/3W-4W-E2 ... 23973.html

cijene bi jasno mogle bit drugacije sad. znaci na aliexpress pod lighting, led bulbs i onda izabrat top rated i orders.. tako dobijete one koje su najbolje ocijenjene i koje imaju najvise narudzbi.. sad cekam i taj uredaj za mjerenje potrosnje pa da bas vidim koliko trose. one trose i manje od tih 5 ili 7 w ili koliko got, jer kinezi sve friziraju pa tako i te brojke.. :D ljudi komentiraju za recimo zarulju od 11w da trosi oko 8w tako da znate da se tu radi o zarulji od 8w a ne od 11w, samo oni pokusavaju tako to predstavitjer kao bolje od 11 nego od 8 :D i zato se mozda ljui razocaraju.. kupe od 11 pa misle da ce dobit kao zarulju od 60w, ali nije to bas tako.. uvijek malo jacu kupujte jel tih par watta vam nece znacit nista, a dobit cete svjetlo kakvo zelite..

i da, boja je ugodna. nije jasno onak ko obicna zarulja, ali je dobra.. nema se tu sta kukat previse.. za 1.5€ budimo sretni :)

ako nekog zanima i taj uredaj za mjerenje potrosnje.. vidio isti negdje u ducanu mislim da je 120kn bio, pakiran u ambalazu od commela...

http://www.aliexpress.com/snapshot/6105604218.html

Povratak na vrh

PostPostano: 17 lip 2014 14:22 

dosle i one corn tipa e27.. dobre su. od 11w. lijepo toplo svijetlo, ali ipak je bolje stavit dvije slabije nego jednu jacu..

Povratak na vrh

PostPostano: 17 lip 2014 22:25 

ja ovu koristim nekih god dana i prvi par dana malo " :kuc:
inače je ok, boja je ista ko i kod standardne, ...
:plus:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 62742.html

US $ 7,25 / komad
Emitting Color:
Warm White
Snaga:
12W

Povratak na vrh

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.