Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 srp 2019 22:54. Sada je: 23 srp 2019 22:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 06 sij 2014 17:18 

Gocznet je napisao:
Da se i ja malo ubacim sto se tice LED rasvjete jer imam nesto iskustva na vlastitoj kozi. Ono sto kinezi napisu da je warm white macku o rep (jos stave redovno temp za warm u zagradu od 3000k-3500k sto nije mala razlika)

Probao sam sa nekoliko stranica te "warm" led zarulje i redovno sam ih maknuo iz uporebe za dan dva i stavio u ulaz zgrade tek tako da se iskoriste i u tu svrhu dobro rade, nitko se od susjeda za sada ne buni :)

Nakon silnih jefinjara zarulja isao sam isprobati brand zarulje (Philipsove) i mogu reci da su razlike velike. Je da kostaju prilicno više nego kinesko smece ali bar rade kako pise na kutiji. Ja sam svoje nabavio vani ali mislim da ih drzi art rasvjeta, pa tko ima volje neka ih ide u zivo isprobati i vidjeti razliku.

Da pojasnim ja nisam picajzla kaj se tiće topline svjetla i mogu podnjeti varijacije topline boja (+- 200K)kada ih stavim u odnos sa cijenom. Shvaćam da se netko (uključujući i moju :cobra: ) ne mogu priviknuti na razne devijacije boja kod Kineza, ali za neke prostore se mogu pronaći dobre i jeftine alternative. Mišljenja sam da, ako su financije ograničenje bolje LED iz Kine nego štedne od bilo kojeg proizvođaća.

Povratak na vrh

Naslov: LED žarulje
PostPostano: 25 svi 2014 14:14 

bok ljudi,

kupujem nekih 35 led zarulja, uglavnom e14 i nesto e27.. uglavnom malo zujim po netu i izgleda da je na alibabi najjeftinije. nisam nikad narucivao preko njih, a i nisam nikad imao ni jednu led zarulju.. vidim da im je radni vijek od 50.000h pa sve do 150.000, ali kako su to kinezi nebi se cudio da napisu milion sati.. cree se spominje po netu kao dobar proizvodac i na alibabi ima tih zarulja, bar sa cree chipom.. ne znam.. uglavnom su to neke kineske firme za koje nisam nikad cuo. jasno da ne ocekujem kvalitetu phillipsa za tih par dolara, ali opet nebi htio kupit govno :D

planiram uzet slabije zarulje od recimo 5-7w za lustere koji imaju 3-4-5 zarulja i malo jace od recimo 10-12w za mjesta di ide samo jedna zarulja.. opet je tu svastarija sto se tice lumena i svega.. komentari su pozitivni, ali tu i tamo su ljudi razocarani sa kolicinom svjetla a i sa bojom, jer warm white cesto nije bas warm :D

uglavnom ako netko ima nekih iskustava i sugestije, bio bi zahvalan :)

Povratak na vrh

Naslov: Re: LED žarulje
PostPostano: 25 svi 2014 14:31 
Moderator

Brew?

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 14:42 
Moderator

Moj savjet ti je da odma ne kupiš veću količinu jel ćeš se razočarat, siguran sam, a dobro ti veli Spavle posavjetuj se s našim
svjetioničarem, Brewberryem.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 14:54 
Administrator

Gorički vidi ovo viewtopic.php?f=52&t=1329
Poslije cu ionako sve preseliti tamo.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 15:35 

procitao.. ne znam.. trebaju mi te zarulje za apartmane koje rentam.. gosti su kakvi jesu. ostave svjetlo svugdje po cijeli dan i noc.. sa druge strane opet ne moze to bit tako da nema dovoljnos vjetla, a i boja mora bit topla.. cijene su stvarno niske.. cak ispod 2$ za zarulje od oko 5w. vjerujem da bi 3 takve zarulje (ili koji watt jace) na jednom lusteru bile dovoljne za malu sobu.. sta vi mislite? nije sad u watt dva.. laku uzmem malo jace, osobito za mjesta di imam samo 1-2 zarulje.. opet je usteda velika.. sad recimo u jendom lusteru imam 3x25w.. znaci 75w, a ovako bi imao 3x8w recimo. znaci ni 25w potrosnje naspram 75w..

znam da ne mogu ocekivat lijepo svjetlo kao kod ovih sa zarnom niti, kako se vec kaze.. ali racun je velik, a para uvijek fali.... :D

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 15:50 
Administrator

LED-ice nisu bas nesto za stambeni prostor. Za hodnik, stubiste, terasu ... da, tu nemas sto razmisljati. Za unutra su tako tako, ako bas zelis uzmi najtoplije sto mozes naci. Mislim nisu one tako lose ali nema do klasicnih zarulja. I ove zivine stedne su za kitu kao i halogene.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 16:07 

imam hrpu tih stednih zivinih.. zali boze. ko da mrak upalis :D a bijela svjetlost.. instant osjecaj ko da si negdje u garazi, a kao 15w je kao 75w halogene.. pise tak na pakiranju, a mislim da bi od 40w zarulja bolje a i puno ljepse osvjetlila..

mislim da cu ipad uzet te ledice, jer stvarno me puno kosta to.. ali uzet cu jace od onog sta oni kao vuku usporedbe.. kao 10w led bi trebalo bit 60w halogene, alinije to bas tako ja mislim... u svakom slucaju i da uzimam od 10w ledice, usteda ce bit velika.. recimo uspredebe radi taj luster sa 3 od 25w.. 75w naspram 30w sa led zaruljama..

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 17:46 
Administrator

Kad si vec spomenuo luster s tri zarulje starome sam stavio tri ove:

http://www.banggood.com/E27-5_5W-828LM- ... 83217.html

Naravno warm white.
E sad rezultat je takav kakav je. Stari ima 85 godina i njemu je super.

Povratak na vrh

PostPostano: 25 svi 2014 17:59 

i jesu te 3 dovoljne za sobu od recimo 4x3?

ja bi za svaki slucaj uzeo jace, jedan dio njih od recimo 7w a drugi od 10-12w.. bolje nego da na kraju nemam dovoljno svjetla..

bangood, fastetch i tak su svi skupi.. ja gledam na onom aliexpress.. cijene su stvarno niske.. ovakve, slicne se mogu dobit za manje od 3 dolara, cak blize 2$, ali jasno kad se uzme 5 komada ili veci "lot"

svaka skola se placa.. idem glavom kroz zid pa cemo vidjet :D tih 30ak zarulja ce me kostat nekih 75$, ali ako ce bit dobre brzo ce se isplatit, a ako ne, frknut cu ih bar da povratim novce..

Povratak na vrh

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: