Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 25 kol 2019 14:20. Sada je: 25 kol 2019 14:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Štedne žarulje s opasnom živom
PostPostano: 22 sij 2013 20:28 
Administrator

Eto doslo je vrijeme da podijelim svoja iskustva pa da ne trebate ponavljati moje greske.
:)

Osnovna stvar je da pogodite boju svijetlosti koja nije neugodna ljudskom oku. Najbolje je uzeti toplu bijelu do 3000K, ali i 3500K ce biti sasvim upotrebljiva. One s visim brojevim nemojte ni gledati.

Snagu u watima cemo lagano pospremiti u ropotarnicu povjesti. Stedne zarulje, flourescentne cijevi, halogene, natrijeve sad i LED ... sve to unosi previse zbrke a snaga u watima oznacava jedino njihovu potrosnju. A nama treba kolicina svijetlosti koju zarulja daje ili tocnije svijetlosni tok kojemu je jedinica Lumen. Evo jedne tablice tako da mozete vidjeti svjetlosni tok kod klasicnih zarulja i prema njemu izabrati adekvatnu LED zarulju.

slika

Grlo zarulje je jednostavna stvar:
E27 klasicno grlo
E14 mignon grlo

Jos obratite paznju na velicinu zarulje da vam se nebi dogodilo kao meni da zarulja ne stane u kuglu lustera. Svaka vrsta zarulja ima svoje dimenzije, primjer:

slika

Ostaje izbor mjesta kupnje. eBay ne preporucujem jer tamo ima jako puno shkarta i zarulje se kvara nakon par dana, cast izuzecima. Umjesto eBaya preporucujem vam jedan dobro opskrbljan kineski ducan, s povoljnim cijenama i besplatnom postarinom.

http://www.ledquotations.com

Povratak na vrh

PostPostano: 22 sij 2013 21:12 

:plus: hvala!

Povratak na vrh

PostPostano: 26 sij 2013 15:25 
Administrator

Dosad su se kao zamjena za obične žarulje na tržištu pojavile fluorescentne žarulje i LED rasvjeta. A sada je jedan profesor iz Sjeverne Karoline osmislio žarulju za koju kaže da je pravi novitet u posljednjih 30 godina.

Riječ je o dr. Davidu Carrollu, profesoru fizike sa Sveučilišta Wake Forest u Sjevernoj Karolini, koji je osmislio FIPEL (field-induced polymer electroluminescent technology), odnosno polimer koji svijetli pomoću inducirane elektroluminiscentne tehnologije.

"Ovo je prva nova žarulja u posljednjih 30 godina", kazao je Carroll za Business Insider objasnivši da su on i njegov tim razvili poseban tip plastike koja kad kroz nju prođe električna struja – zasvijetli.

Tvrdi da je njegova žarulja učinkovitija od fluorescentne i otprilike djelotvorna kao i LED rasvjeta, ali ima više prednosti od LED tehnologije. Naime, njegove se žarulje ne izrađuju uz pomoć opasnih kemikalija. Također, dok LED rasvjeta daje plavkastu svjetlost, FIPEL može davati bilo koju boju.

"FIPEL može udovoljiti vašem oku bolje od bilo koje druge žarulje ikad stvorene", kazao je samouvjereni Carroll.

Žarulja traje između 25.000 i 50.000 sati. Prava na proizvodnju ove žarulje ima tvrtka CeeLite Technologies, a prvu komercijalnu prodaju najavljuje krajem 2013. godine. Nove žarulje bi trebale biti jeftinije od LED žarulja, a skuplje od fluorescentnih.

"Za pet godina neće se govoriti 'imam novu žarulju', nego 'imam novi FIPEL'. Zaista vjerujem da će to postati sveprisutno", kazao je Carroll.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Tvrdi puno toga a sto je istina ...

Povratak na vrh

Naslov: Re: www.fasttech.com
PostPostano: 15 pro 2013 14:00 

Jel netko narucivao led zarulje s stanadardnim grlom?
Kakve su se pokazale?
Planiram uzeti 20ak komada za kucu a ne znam jel su kvalitetne

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:04 

street je napisao:
Jel netko narucivao led zarulje s stanadardnim grlom?
Kakve su se pokazale?
Planiram uzeti 20ak komada za kucu a ne znam jel su kvalitetne

Uzeo sam 3 komada za probu.

Odralo me na carini.

Uglavnom, nisu nešto posebno jer daju relativno slabi svjetlo. Stavio sam ih na hodnik. Tamo dobro dođu jer ovi moji ne znaju gasiti to svjetlo.

Warm žarulje daju plavičasto svjetlo. Iako ne bi smjele. Kako su u valjku, bacaju svjetlo na sve strane pa tako i u plafon. Kada ih postaviš u standardnu plafonjeru gubiš dosta svjetla.

To je daleko kvalitetnije napraviti DIY.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:18 
Veliki Cezar zadarske podružnice

Potpisujem ovo što je Valter napisao.
Ja sam svoje naručivao sa eBaya još davno i pokazale su jako loše riješenje. Svjetlo im je takvo da te nakon par sati počne boliti glava. Treba gledati da su oko 4000-5000 kelvina koje daje malo topliju svjelost ali i dalje je jako slabo. Ima sam čak i onu od 100 ledica i opet slabo. Može poslužiti za neko vanjsko svjetlo ali to je sve.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:31 

Evo ja naručio ovu https://www.fasttech.com/p/1513704 18 W (ne znam nisam mjerio) ali 14 dana veselo fercera u kupaonici od 8m2, malo je hladnije svjetlo ali ne puno. Za sada sve 5 pa ću vjerojatno naručiti još koju sa dx ili bangooda, za probu za koji mjesec (naime tamo se može naći i jeftinijih)

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:36 

Treba gledati zarulje preko 800lumena a ne samo K
;)
Idelno bi bilo 900lumena i npr 6000K
Zanima me kvaliteta
Dosta je ljudi narucivalo iz kine i prdnule su im za oko 3-4-5 tjedana a trebale bi drzati 4000h/rada

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:39 
VaperClub Veleposlanik

Dopustite da se umješam:

Temperatura boje svjetla koju tražimo za kuću je 2700-3000K. To je emulacija temperature boje svjetla normalne žarulje. Kažem emulacija, jer LED ne može (još uvijek) postići istovjetni odziv boja (CRI) koji ima normalna žarulja vulgaris. U prijevodu- ono što je pod normalnom žaruljom crveno, pod LED žaruljom je pepeljasto crveno... i tako je sa većinom boja spektra. Niži broj kelvina znaći "topliju" boju, a viši "hladniju boju"
Slika umjesto tisuću riječi:
slika

Istovjetnu stvar imamo i kod "štednih" žarulja, odnosno fluokompaktnih izvora.

Sa tehničkim podacima LED izvora se jako manipulira, zato što još uvijek nije donesena regulativa koja će objediniti i definirati parametre koji opisuju jedan LED izvor.
Mnogi proizvođači kad daju podatke o svjetlosnom toku izvora (lm = lumeni) računaju maksimalni svjetlosni tok koji žarulja može dati. Taj maksimalni svjetlosni tok se može postići samo u laboratorijskim uvjetima, kada se čipovi (diode) aktivno hlade i kada se napajaju sa jačinom struje koja je na granici njihove izdržljivosti. U realnosti su stvari drastično drukčije.

Obzirom da sam u ovom polju doma, rado ću vam odgovoriti na sve što vas zanima.

Povratak na vrh

PostPostano: 15 pro 2013 14:43 
Moderator

Led rasvjeta je užas bar meni .
Probao zamijeniti 4 halogenke u kuhinji od 50W s njima, katastrofa.
U kupaonskom ormariću 2 halogenke od 20W, zamijenio, užas, premalo svijetla, čudna boja, :cobra: se buni da se pod tim nemre našminkat, itd.
Sve prodao nekom tipu koji ima kafić i u spuštenom stropu te žarulje. Za to su možda i najbolje, kao dodatno svijetlo i ne griju se ko halogenke.
Za auto ne pokušavajte dodavat ledice kao dnevno svijetlo, treba homologacija i na tehničkom mogu zajebavat.
Sve u svemu ja se i dalje držim dobrih starih žarulja s niti i halogenki za neke stvari.
Ma tople, hladne za neke stvari nisu i gotovo.

slika
slika
slika Modovi, akrilni stalci i 3D printanje

Povratak na vrh

[ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.