Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 24 kol 2019 14:15. Sada je: 24 kol 2019 14:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Europska unija 'objavila rat' internetu
PostPostano: 10 vel 2012 08:27 
Moderator

A kaj ja stalno pripovedam? Haaa?

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2012 19:52 

Evo, možda vam bude malo lakše pri duši.

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2012/0 ... tml?pos=n1

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2012 20:11 
Administrator

CHROMEX je napisao:
A kaj ja stalno pripovedam? Haaa?

Da je Sanader posten, da Jaca nema velku guzu, da je Milanovic pametan, da je Enshure ukusan ... ne znam na kaj mislis ovaj put.
:conf:

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2012 20:15 
Moderator

Maaaaaa.....treba nekaj delati, baš smo malo spikali o Predsjednikovom portalu :hi:

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2012 20:55 
Moderator

IVO JOSIPOVIĆ, tvorac ZAMP-a i jedan od eksponiranijih boraca za zaštitu autorskih prava u Hrvata, ujedno i hrvatski predsjednik, stao je u zaštitu kontroverznog međunarodnog sporazuma ACTA. Josipović smatra da je izuzetno važno stati na kraj internetskim piratima.

"Nije ljudsko pravo uzeti tuđi rad besplatno. To je isto kao da dođete u samoposlugu, uzmete neke artikle i kažete 'ja bih to uzeo, to je moje ljudsko pravo da se hranim'", izjavio je Josipović za Media servis.

"Apsolutno je nedopustivo da se naprosto krade s interneta", kaže Josipović i dodaje da iza autorskih djela stoje nečiji rad i egzistencija.

"Vidjeli smo koliko je diskografskih kuća propalo sa svim onim ljudima koji su bili zaposlenici, pa i umjetnicima koji su bili dio tih projekata, zbog toga jer je netko smatrao da je dobro krasti na inrernetu', izjavio je Josipović.

Mogućnost kršenja ljudskih prava koja ACTA otvara, a zbog čega su se na noge digli aktivisti diljem svijeta, Josipovića ne zabrinjava. "Ako govorimo o zaštiti ljudskih prava s aspekta privatnosti na internetu i komuniciranju vjerujem da tu neće doći do narušavanja i ne bih se složio da će doći do narušavanja privatnosti", kaže Josipović. :minus:

Samo pojašnjenje prethodnog posta.Neka misli ko šta želi, ja sam na demokratskom forumu, a stvar krađe ovdje nije upitna. Net je za sve, a koji se znaju malo bolje služiti njihov problem, oćemo i takve u lance?

JBT EU i njihovi poltroni, ajme evo :cop: na vratima.
Vidimo se v Remetincu, bar bum Sanadera videl :hihi:

Povratak na vrh

PostPostano: 10 vel 2012 22:58 

Sfera 1
Najpoznatiji bandovi dobijaju od izdavačkih kuća 4% zarade!
Samo se jedan band u glazbenoj povijesti izborio za cijelih 6%!
Instant zvijezdice ne dobijaju više od 2-3%!

Posjećenost koncerata nikad nije bila bolja!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sfera 2

S. King za života samo je jednom zaradio preko milijun dolara - onda kad je izbjegao izdavače i ponudio ljudima besplatni download svog novog djela, pa ako im se djelo svidi nek uplate 2 dolara. U samo tjedan dana zaradio je preko 4 milijuna dolara.

Rezultat - 2 tjedna poslije ovog incidenta, na odmoru, šetajući usred zemlje nedođije (čitaj teksaške pripizdine) kojom prođu 4 auta tjedno (!) na pješačkoj stazi na Kinga i njegovog kućnog ljubimca naletio je u punoj brzini automobil bez registracijskih oznaka...
King je preživio, ali više ne izbjegava izdavače i ne nudi ljudima download vlastitih knjiga samostalno. Nikad nije zaradio preko 500.000 dolara po knjizi od izdavača, čak ni za svoja najprodavanija djela...

Povratak na vrh

PostPostano: 11 vel 2012 09:35 
Moderator

U ljeto 1999. King je upravo radio na djelu "On Writing: A Memoir of the Craft", napustivši rad na njoj osamnaest mjeseci prije. Devetnaestog lipnja popodne King je hodao desnom stranom ceste Route 5, kada se u njega zaletio kamion kojeg je vozio Bryan Smith. Ometen nemirnim rotweilerom iz stražnje strane kamioneta, odbacio je prednjom stranom vozila pisca čak pet metara od pločnika. Smrskano desno plućno krilo, višestruke frakture desne noge, ozljede glave, slomljen kuk – ozljede su bile dovoljno teške da ga zadrže u bolnici tri tjedna. Nakon pet operacija i fizikalne terapije King nastavlja rad na djelu "On writing", iako u to vrijeme mučen nepodnošljivom boli.

2002. godine, objavljuje odluku o prestanku pisanja, potaknut ozljedama od kojih se nikada nije u potpunosti oporavio. Svoje obećanje, na sreću brojnih obožavatelja, nije održao – u prodaji se upravo našao roman "Mobitel", kojim po tko zna koji puta demonstrira vrhunski talent takozvanog suspense autora.

Autor bestselera poput "Snovolovke", "Vreće kostiju", "Ono", "Herčeva u Atlantidi", "Djevojčice koja je obožavala Toma Gordona", "Očajavanja", "Rose Madder", "Nesanice", Stephen King promijenio je globalnu književnu sliku svojim napetim, krvavim, nježnim, okrutnim romanima, punim tajne snage i unutrašnje moći.

Djela:

"Shining" (1976.)
"Groblje kućnih ljubimaca" (1983.)
"Misery" (1987.)
"Zelena milja" (1996.

Mali dodatak za one kojima se ne da daskati ili nisu znali. :)

Povratak na vrh

PostPostano: 11 vel 2012 14:10 

King je za mene genijalan pisac. Ali ga treba imat zivce citat. U vecini knjiga se prve dvije trecine prakticki nista ne dogadja, ali zadnji dio knjige na odlican nacin složi knjigu u jednu cjelinu. I tek onda "dosadan" dio dobiva na smislu.
Hmm.. ovo gore nema nikakve veze sa temom....
a jebga. :)

Povratak na vrh

PostPostano: 11 vel 2012 15:41 

Nije mi se daskalo... ali poanta je točna... mogao je biti i John Doe, ne mijenja ništa na stvari... kamion, auto ili avion, svejedno... to je bila osveta izdavača i u nešto suprotno me nitko ne može uvjeriti.
A o ACTA-i je bespredmetno i raspravljati jer je već propala. Kao i tisuće drugih pokušaja ranije. Iako, s druge strane, neumitno prolazi zlatno doba Interneta... i trebamo uživati u njegovim ostacima dok još možemo.

Povratak na vrh

PostPostano: 11 vel 2012 16:44 
Administrator

Eto i s prijevodom, ak neko moze nek forwarda nasem milom precedniku.

Povratak na vrh

[ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: