Vaper club

e-cigarete forum
Zadnji put si ovdje bio: 23 ruj 2017 04:14. Sada je: 23 ruj 2017 04:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

[ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Aktivni ugljen
PostPostano: 03 kol 2015 00:45 

Sad se sigurno pitate kakve veze ima aktivni ugljen sa zdravljem.
U neku ruku ima.
A ima veze sa zubima.
Meni su zubi pozutjeli najvise od kave, caja i propolisa. Mogao sam ih prat sa pastom za zube do besvjesti, ali su i dalje ostajali zuti. Probao sam ih prati sa sodom bikarbonom, ali sa malo efekta. A i negdje sam procitao da soda nagriza caklinu.
A onda na jednoj stranjskoj internet stranici koju vodi nekakav zubar, naletim na aktivni ugljen.
Kaze on... perite zube sa aktivnim ugljenom. Jer ugljen skida naslage koje daju zuckastu boju.

Dam se ja u potragu i nadjem aktivni ugljen u ljekarni. Ima ga u prahu i kosta skoro 70kn., a ima i u tabletama i kosta malo vise od 20kn.
Naravno, uzeo sam tablete. Zovu se "Carbomed", a to su iste one tablete koje se piju kad dobite jebacki proljev.
E sad, tablete treba samljeti u prah i nakon smisljanja na koji nacin to napravit, strpam dvije tablete u usta i izgrizem ih.
I pocinje pranje....
Pet minuta pranja sa cetkicom za zube, isto kao i pranje sa pastom.
Netrebate strugat ko sivonja, jer ugljen ne skida abrazijom. On na sebe veze
tvari koje daju zuckastu boju zubiju.
Izgledao sam grozno sa crnim ustima. Ko nekakav zombi. :bli: A ni umivaonik nije izgledao nista bolje. Ali, zubi se ispiru lagano od ugljena, i nakon ispiranja sam napravio jos jednu rundu pranja sa pastom za zube da skroz isperem ugljen.
I da, umivaonik se isto lako opere.
A dali sve to skupa ima smisla?....
IMA :51:
Prvi puta sam uzeo samo jednu tabletu i cinilo mi se da su bjelji, ali drugi puta sam uzeo dvije. Razlika je za ne povjerovat. Zubi su mi vidljivo bjelji. Razlika je ocigledna od samo dva pranja.
Nije nikakva zajebancija ili navlakuša.
Probajte i necete pozalit.
Ja nisam.

Povratak na vrh

Naslov: Re: Aktivni ugljen
PostPostano: 03 kol 2015 07:54 

Isti efekt, samo malo sporiji, treba 10 ak pranja sa zelenom stevijom u prahu.
Uz to, stevija pomaže kod paradentoze, uklanja ili barem smanjuje zadah. Nakon dužeg korištenja, skida i kamenac.

Ja ju koristim skoro godinu dana. Ispočetka jednom dnevno (navečer), i onda nakon mjesec dana jednom tjedno.

Povratak na vrh

Naslov:
PostPostano: 03 kol 2015 11:49 

Sve paste za zube djeluju kao lagani abrazivi, kao vrlo fina pasta za poliranje sa svojstvima i dodacima tvari koje ne uništavaju zubnu caklinu. Zube se može polirati i sa sodom bikarbonom, ili sa bilo čime što se da samljeti u finu pastu- samo ne vjerujem da soda djeluje blagotvorno na zube...
Bilo bi zanimljivo čuti mišljenje nekog dentiste, sigurno ima koji zubar tu na forumu... Nisam znao ovo za aktivni ugljen, da nije abrazivan već da veže na sebe 'žutilo' sa zuba. Inače mi stoji u ruksaku i skuplja prašinu jer (nasreću) nisam još imao taj gušt da me negdje vani zgrabi trčkalica.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Povratak na vrh

[ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika: crawl i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Idi na: